Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 28.01.2013 r. – 04.02.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 10 zdarzeń, w tym 10 miejscowych zagrożeń. Od początku roku odnotowano 101 zdarzeń, w tym  7 pożarów, 93 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 30.01.2013 r. około 9.00 na trasie Szczuczyn – Wąsosz doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych  – Renault Scenic z Oplem Zefira. W wyniku zdarzenia ogólnych obrażeń ciała doznała kierująca samochodem Opel Zafira (kobieta lat 55). Poszkodowanej pomocy medycznej na miejscu udzielił zespół Pogotowia Ratunkowego, po czym odwieziono ją do Szpitala Ogólnego w Grajewie. Działania jednostek straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz odcięciu dopływu gazu w instalacjach zasilania pojazdów. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych strażacy kierowali ruchem drogowym. W działaniach ratowniczych trwających ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie, Policja , Pogotowie Ratunkowe oraz Pomoc Drogowa.

W dniu 31.01.2013 r. o godz. 5.59 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na trasie Ruda – Podlasek (droga krajowa nr 65). W wyniku śliskiej nawierzchni drogi przyczepa samochodu ciężarowego, który przewoził drewno wpadła w poślizg, wskutek czego drewno spadało na jezdnię na odcinku ok. 100 m. Kierowca w wyniku podjętej próby odzyskał kontrolę nad pojazdem i zatrzymał się na poboczu. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu bali drewna (o długości 2 m) z jezdni na pobocze. W działaniach uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej, jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciemnoszyjach oraz Policja.

W dniu 02 lutego 2013 r. w ramach pomocy wzajemnej strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie zostali zadysponowani do wypadku drogowego w miejscowości Sędki (powiat ełcki). Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 16, z której autobus rejsowy zjechał do rowu. W wyniku zdarzenia kierowca autobusu poniósł śmierć na miejscu, a kilkanaście osób zostało rannych. Aby wydobyć kierowcę oraz osoby uwięzione strażacy użyli specjalistycznego sprzętu w postaci poduszek powietrznych oraz zestawu narzędzi hydraulicznych, przy użyciu których uniesiono autokar i wykonano dostęp do osób poszkodowanych.

 

W dniu 04.02.2013 r. w Grajewie przy  ul. Plac Niepodległości, w wyniku nieszczelności przewodu kominowego doszło do zadymienia jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego. Strażacy sprawdzili poziom tlenku węgla we wszystkich pomieszczeniach oraz stan techniczny przewodu kominowego. Wydany został zakaz użytkowania pieca do czasu wykonania niezbędnych napraw. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

W minionym okresie strażacy byli dysponowani również do zdarzeń związanych z wypompowywania wody z zalanych obiektów.

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

mł. kpt. Arkadiusz Lichota

Przeczytaj również

WARSZTATY TWÓRCZEGO MYŚLENIA Doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Grajewie w dn. 08 i 15.03.2018 przeprowadził w Branżowej Szkole I Stopnia w Wojewodzinie WARSZTATY TW...
Ogólnopolski Dzień Sołtysa W dniu 11 marca 2018r. w Przysusze  woj. mazowieckie odbył się Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Uroczystość została zorganizowana w hali Zespołu Szkół Nr 2...
“Wiara jest radością” w SP4 Wiara jest radością” – to hasło IV edycji konkursu poezji religijnej, który organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge