Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 08.10.2012 r. – 14.10.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 10 zdarzeń, w tym 1 pożar oraz 9 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 694 zdarzenia, w tym: 184 pożary, 504 miejscowe zagrożenia oraz 6 alarmów fałszywych. Łączna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 80 osób rannych oraz 3 ofiary śmiertelne.

 

W dniu 10.10.2012 r. o godzinie 12:24 w Grajewie na ul. Wojska Polskiego kierujący samochodem osobowym Ford Mondeo najechał na tył samochodu osobowego Audi. W wyniku zdarzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Teren działań zabezpieczono pachołkami i taśmą ostrzegawczą przed dostępem osób postronnych. Odłączono akumulator w uszkodzonym pojeździe oraz sprawdzono czy nie ma wycieków paliwa i innych płynów eksploatacyjnych. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Grajewie, Policja oraz Pomoc Drogowa.

W dniu 11.10.2012 r. o godzinie 15:05 w Szczuczynie na ul. Kilińskiego kierująca samochodem osobowym Renault włączając się do ruchu uderzyła w naczepę samochodu ciężarowego Daf. W wyniku zderzenia nikt nie został poszkodowany. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odłączeniu akumulatora w samochodzie Renault  oraz  sprawdzeniu czy nie ma wycieku paliwa i innych płynów eksploatacyjnych z pojazdów. W akcji uczestniczył jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w  Szczuczynie oraz Policja.

W dniu 13.10.2012 r. o godzinie 05:13 w Grajewie na ul. Kościuszki w wyniku niedrożności przewodu kominowego doszło do zadymienia mieszkania w budynku jednorodzinnym. Działania  strażaków polegały na przewietrzeniu zadymionych pomieszczeń oraz sprawdzeniu miernikiem wielogazowym ewentualnej obecności tlenku węgla. Wskazania miernika nie wykazały odchyleń od normy. Akcja ratownicza prowadzona była przez jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej.

W dniu 14.10.2012 r. o godzinie 12:03 na drodze powiatowej Białaszewo – Klimaszewnica kierujący samochodem osobowym marki Opel ASTRA utracił panowanie nad pojazdem wskutek czego samochód dachował do przydrożnego rowu. Samochodem podróżowały cztery osoby (mężczyzna, kobieta i dwoje dzieci). Z podróżujących osób jedna osoba (kobieta) została ranna i po przebadaniu przez personel Pogotowia Ratunkowego została przewieziona do szpitala w Grajewie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, postawili uszkodzony pojazd na koła oraz odłączyli akumulator. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Grajewie, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Klimaszewnicy, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pomoc Drogowa.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP

mł. kpt. Arkadiusz Lichota

Przeczytaj również

Honorowe krwiodawstwo w 1 Podlaskiej Brygadzie Ob... Już 31,5 litra krwi od początku stycznia oddali żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Honorowe krwiodawstwo jest jedną z najczęstsz...
Prawie 50 tysięcy dla WOŚP W dniu 14 stycznia 2018r. podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie nr 2310, działającym przy Grajewskim Centrum Kultury było...
SM MLEKPOL z portalem kulinarnym Najlepszewkuchni.pl - pasjonaci gotowania, nowicjusze w kuchni i wszyscy Ci, którzy chcą wykorzystywać dobry polski produkt w swoim menu, mogą wpisać ...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge