KPPSP Melduje – Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 16.04.2012 r. – 22.04.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 5 zdarzeń,
w tym: 4 pożary oraz  1 miejscowe zagrożenie.

Ogółem od początku roku zanotowano 323 zdarzenia, w tym 109 pożarów, 212 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. Ogólna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 25 osób rannych oraz 1 ofiara śmiertelna.

W dniu 18.04.2012 r. o godzinie 11:11 w miejscowości Wojdy miał miejsce pożar suchej trawy i trzciny, który objął swym zasięgiem  około 20 ha suchej trawy i trzciny.
W działaniach trwających ponad trzy godziny udział brały trzy zastępy z JRG Grajewo oraz 5 zastępów z jednostek OSP Rajgród, Woznawieś, Bargłów Kościelny i Dreństwo.

W dniu 19.04.2012 r. o godzinie 13:48 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania  w Grajewie  otrzymał zgłoszenie  o wyczuwalnym dymie w wielorodzinnym budynku mieszkalnym w Szczuczynie na ulicy Wąsoskiej. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej ewakuowano lokatorkę mieszkania, którą pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala. Sprawdzono mieszkania na obecność tlenku węgla. Dym     i swąd przenikał z nieszczelnego przewodu kominowego. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp PSP Grajewo oraz jeden zastęp OSP KSRG Szczuczyn.

W dniu 21.04.2012 r. o godzinie 10:29 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania  otrzymał informację o wydobywającym się dymie z okna mieszkania znajdującego się na parterze budynku wielorodzinnego na ulicy Kolejowej w Grajewie . Z informacji uzyskanej od osoby zgłaszającej wynikało, że wewnątrz mieszkania może znajdować się jedna osoba. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza mieszkania podając jeden prąd wody. Po przeszukaniu dwóch zadymionych pomieszczeń odnaleziono osobę (mężczyzna lat 50), którego ewakuowano na zewnątrz i przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. W działaniach trwających ponad  godzinę udział brały dwa zastępy z JRG Grajewo.

Zastępca Dowódcy JRG

mł. kpt. Arkadiusz Lichota

Przeczytaj również

Grajewianie przełamali się opłatkiem. Za nami wigi... Dziś na placu obok kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się pierwsza Wigilia Miejska na otwartej przestrzeni połączona z Jarmarkiem Świątecznym...
Centrum Integracji Społecznej – Grajewskie C... Centrum Integracji Społecznej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od stycznia 2017r. w imieniu Miasta Grajewo realizuje projekt pt. G...
Spotkanie Burmistrza z mediami https://www.youtube.com/watch?v=EjAozOvc1JA&feature=youtu.be

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge