Kogo i co sabotował Dudziński?

Poniżej przedstawiamy dokładną treść punktów dotyczących sabotowanych działań Dyrektora GIH-u Tomasza Dudzińskiego

1.       W czasie wyborów samorządowych w 2010, Pan dyrektor Tomasz Dudzinski wystąpił przeciw Burmistrzowi Miasta Grajewo lobbując aktywnie na rzecz Pana Adama Stanisława Doliwy kontrkandydata Pana Burmistrza

2.       Zgodnie z ustaleniami popartymi pismem z dnia 4 sierpnia 2003 roku eksponaty znajdujące się w budynku Izby Pamięci Ziemi Grajewskiej miały zostać nieodpłatnie przekazane miastu Grajewu pod warunkiem stworzenia przesłanek, które pozwolą na na właściwe zabezpieczenie tych zbiorów i ich stałe udostępnianie mieszkańcom miasta. Przesłanka ta została zrealizowana 1 listopada 2009 roku, kiedy działalność rozpoczęła nowa jednostka organizacyjna miasta Grajewo – Grajewska Izba Historyczna. Dyrektor Izby Pan Tomasz.Dudziński został zobowiązany przez Burmistrza Miasta Grajewo do jak najszybszego załatwienia sprawy i wykonania koniecznych formalności czego do dnia dzisiejszego nie wykonał.

Jednocześnie chciałbym zauważyć, że zgodnie z art. 33 ust. 3 i 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym sprawy kadrowe leżą w wyłącznej kompetencji wójta

(burmistrza, prezydenta) gminy.

Podpisane – Przemysław Chyliński – Zastępca Burmistrza

 

Ukazała się więc długo oczekiwana „lista” działań Burmistrza Miasta Grajewo sabotowanych przez dyrektora Grajewskiej Izby Historycznej.

Lista ta przez długi okres była utajniana niczym lista Schindlera, radni nie mogli się jej doprosić. Wiele czasu zajęło  naszym obecnym włodarzom jej zredagowanie.

Na liście znajdują się tylko dwa punkt. Dotyczą one działań dyrektora jeszcze przed objęciem urzędu przez obecnego Burmistrza Adama Kiełczewskiego.

W pierwszym punkcie działaniem samobtujacym było popieranie w wyborach samorządowych Adama Doliwy,  ówczesnego kandydata na burmistrza.

Wydawałoby się, że konstytucja nie tylko daje nam prawo do wolności wyznania, ale również wolności poglądów politycznych.

 

Zgodnie z ustaleniami  eksponaty znajdujące się w Izbie Pamięci Ziemi Grajewskiej miały zostać przekazane miastu Grajewo dożywotnio, czego do dnia dzisiejszego nie wykonano.

 

 

 

Przeczytaj również

Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej Zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (t.j. Dz. U. z 2017r., poz.2030, z 2018r. poz. 1467), n...
Plac zabaw w Sojczynie Borowym Wielką radość sprawił dzieciom nowy plac zabaw, który pojawił się w Sojczynie Borowym dzięki działaniom Wójta Gminy Grajewo oraz okolicznym sołectwom....
Umowa na realizację kolejnego projektu podpisana Dziś Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski podpisał umowę na realizację projektu pn: Nasze Grajewo model wspólnotowego zarządzania rewitalizacją...
Rozpoczęła się budowa drugiej jezdni obwodnicy Szc... Rozpoczęła się budowa tzw. drugiej jezdni do już istniejącej obwodnicy Szczuczyna, elementu trasy S61 Via Baltica. We wtorek (16.10) na placu budowy w...
14 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Ciekawy
  4 marca 2013 at 10:29 - Odpowiedz

  czy Dudziński jest jedynym dyrektorem placówki miejskiej podlegającej Burmistrzowi który startował z listy PO?

 • grajewiak
  4 marca 2013 at 10:03 - Odpowiedz

  Jak widać lista niewykonanych poleceń – wręcz powala, ale raczej ze śmiechu 😉
  Robi to co powinien, zresztą sam Burmistrz mówił, że nie ma zastrzeżeń, co do działalności merytorycznej. Zapewne chodzi o politykę i tyle.

 • co za różnica…
  2 marca 2013 at 07:51 - Odpowiedz

  A co za różnica czy nazwiemy Pana Tomka Dyrektorem, kustoszem, kierownikiem, zarządcą….. Przecież tu nie o nazwę chodzi, jak dla mnie mogą ją mu zmienić, albo i nie. Chodzi o to, że Władza usuwa osoby, które nie chcą się podporządkować i bezmyślnie wykonywać poleceń….. Trzeba mieć szacunek do przełożonego i z tego co wiem Pan Tomek nikomu nie naubliżał i nie pobił itp… A jeśli szef każe robić coś co w naszym przekonaniu jest nie moralne lub wchodzi w nasze kompetencje, chce nas cenzurować to trzeba się przeciwstawiać. Dobrze, że portale o tym piszą….

 • Jose
  1 marca 2013 at 20:41 - Odpowiedz

  Dyrektor = zwierzchnik 4 osób, O przepraszam fajna fucha, a “szef” nie wystarczałoby. ? Ale to pytanie raczej do PO przedniego “sołtysa” – już w stanie spoczynku.
  I z czego tu zęby suszyć? , z czego? , pytam.

 • j23
  27 lutego 2013 at 13:27 - Odpowiedz

  to jest przyznanie się do normalnej zemsty politycznej, PODŁOŚĆ !!

 • maruder
  26 lutego 2013 at 18:24 - Odpowiedz

  Niezłe jaja. Sołtys ostro kombinował nad tym, pewnie całe koło gospodyń wiejskich mu pomagało. Normalnie to bym się zdrowo z tego pośmiał, ale szkoda mi Grajewa.

 • sabotażysta
  26 lutego 2013 at 17:47 - Odpowiedz

  Kurczę, ja też nie głosowałem na Kiełczewskiego, czyli jestem sabotażystą. Mój Boże, człowiek uczy się przez całe życie. warto to dodać jako nowe znaczenie do słownika wyrazów obcych.
  Pozdrawiam innych współbraci sabotażystów.

 • Jajca
  26 lutego 2013 at 16:51 - Odpowiedz

  A czy nasze władze nie wiedzą o czymś takim jak wolność??
  To tylko nasz Sołtys mógł wymyśleć coś takiego – że wypomina komuś, że nie popierał oficjalnie byłego burmistrza (czyli przeciwnika Kiełca) – jaja jak berety hehehe

 • jan
  26 lutego 2013 at 16:17 - Odpowiedz

  to jakieś jaja !!?
  śmiech na sali, nie popierał “wodzunia”?? nie przekazał – a to jego było, że miał przekazać ???
  krótko – pajace z grajewskiej sołtysówki (nie mylić z ratuszem)

 • Pan Piotr
  26 lutego 2013 at 16:17 - Odpowiedz

  od 5 godzin z całą rodziną śmiejemy się i mamy dobry humor po tym “dziele literackim” naszych władz, wysyłamy linki do rodziny w całej Polsce, bo piszą, że kłamiemy że u nas tak wesoło:)

 • król julian
  26 lutego 2013 at 15:56 - Odpowiedz

  niedługo panu Tomaszowi będą wypominać to że oddycha ;] śmiech na sali

 • MArek
  26 lutego 2013 at 14:56 - Odpowiedz

  To się naśmiałem 😀 mają dowcip 😀

 • Anna
  26 lutego 2013 at 14:37 - Odpowiedz

  Hehe śmiech na sali 😉 Zwłaszcza punkt 1 – czy jest tu mowa o burmistrzu Kiełczewskim? 😉
  Punkt 2 – z tego co wiadomo, to tresc uzgodnien byla intencyjna – bez zadnych nakazow przekazania tych eksponatow, wiec zadne to sabotowanie 😉
  Widocznie burmistrz sam sie wstydził podpisać pod tym pismem i dlatego zostano ono podpisane przez Wice 😉 hehe
  Cyrki po prostu.

  • Grajewianin.
   6 marca 2013 at 22:14 - Odpowiedz

   Jak takiego czlowieka moglo wybrac miasto Grajewo?
   Wstyd burmistrzu.Trzeba przspieszyc wybory na nowego burmistrza.