JEDŹ Z NAMI NA MARSZ DO WARSZAWY!

Jedziemy autokarem z Grajewa 29 września o 6:30.

Jeśli obronimy TV Trwam, jeśli obronimy wolne media – obronimy naszą wolność!

Nie bądź kibicem, czekamy na Ciebie. Nawet jeśli nie stać Cię na opłatę – zasponsorujemy!

Dzwonić – p. Jadwiga  663 819 029

BĄDŹMY  TAM  WSZYSCY – OBUDŹ SIĘ POLSKO !   Są jeszcze miejsca.

A K Szymczak

 

Przeczytaj również

40 lat fabryki płyt w Grajewie Ponad 1200 osób uczestniczyło w pikniku rodzinnym zorganizowanym w sobotę 16 września, z okazji jubileuszu powstania fabryki płyt drewnopochodnych w...
Ser od SM MLEKPOL Serowym Królem według konsumentó... Ser dojrzewający Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie bezkonkurencyjny. Podczas V Ogólnopolskiego Święta Sera, Festiwalu Serów i Twarogów Polsk...
Droga dojazdowa do pól w Wierzbowie gotowa! Od kilku dni mieszkańcy Wierzbowa do swoich pól dojeżdżają nową drogą. W miniony piątek (15 września br.) Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter dokona...
Jesteś Absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 w Graj...   Spotkaj koleżanki i kolegów, nauczycieli, odnów kontakty, powspominaj uczniowskie czasy, zobacz jak zmieniła się szkoła. W 2017 roku ...
23 komentarze

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • liberał
    30 września 2012 at 23:32 - Odpowiedz

    I jak tam wycieczkowicze? Już się Polska obudziła?

  • do głosu
    29 września 2012 at 11:11 - Odpowiedz

    iRegionalni- zdrowy rozsadek do życia

  • Głos
    28 września 2012 at 10:28 - Odpowiedz

    P/s . PANIE AKS . Ja do Pana na koniec z chrześcijańską kultura a Pan do mnie …….to nie po katolicku . Teraz Pan pokazał na kim Pan stawia swoje racje – na Platonie ! Zbierz Pan wszystkich ale to wszystkich filozofów i innych myślicieli oraz mącicieli ; dodaj Pan siebie i nie zapomnij o „o „ R wraz z ich wszystkimi spisanymi mądrościami a ja wezmę tylko ŚWIĘTĄ BIBLIĘ i postawię przeciwko Wam BOGA – STWÓRCE WSZECHRZECZY TO WYMIĘKACIE ZARAZ NA PRZED STARCIE ! Zapewniam , że z mojej strony co do Pana to nie będzie już następnego razu ! Co miałem do napisania to napisałem a reszta i wszystko inne oraz cała całość TO BÓG I BIBLIA !!! ŻEGNAM !!!

  • AKS
    28 września 2012 at 09:46 - Odpowiedz

    “ŚWIAT MILCZY, TY WOŁAJ! ZA NAJWIĘKSZEGO WROGA LUDZIE MAJĄ TEGO, KTO MÓWI PRAWDĘ !” – Platon
    Dziękuję -głos, że już przestajesz, bo dość tej ANTYEWANGELIZACJI.
    Do wszystkich “przeciwników” – nikogo nie potępiam, nie osądzam (nie ja będę to robił a Bóg) do nikogo nie czuję nienawiści, jednak nie mogę milczeć jak czytam takie wynaturzone osądy rzeczywistości. Do następnego felietonu.

  • J.S.
    28 września 2012 at 06:56 - Odpowiedz

    Pani(e) Głos cierpisz na bezsenność? Bo mi spędzają sen z powiek takie oszołomy jak AKS. Pozdrawiam choć pacierza nie odmawiam

  • Głos
    28 września 2012 at 00:24 - Odpowiedz

    Co do wiarygodności wpisów Pana AKS i moich to nic prostszego – odkurzyć BIBLIĘ i ze szczerą modlitwą do BOGA o dar zrozumienia i poznania można to wszystko porównać ! A nawet bez porównań polecam każdemu /ej tą Księgę Ksiąg poznać i pokochać ; Ją i BOGA tak jak ja – i niczego więcej – żadnych świadectw i objawień już nigdy nie pragnąć ! MIŁEJ I OWOCNEJ DUCHOWO LEKTURY ! Teraz to już na prawdę koniec , może i głupich moich wpisów w tym temacie na tym i na innych portalach ! Jeśli kogoś uraziłem lub obraziłem – to bardzo szczerze przepraszam – nie było , nie jest i nigdy nie będzie to moim zamiarem ! Pozdrawiam !!!

  • Głos
    27 września 2012 at 20:26 - Odpowiedz

    SZANOWNY PANIE AKS ! Bardzo dobrze rozumiem Pana milczenie i tego spodziewałem się ! Pan z takimi jak prostakami itd. itd. nie rozmawia ! Więc – pozwoli Pan – ja zakończę , teraz na dobre naszą „ polemikę „ ! Jak zapewne Pan wie o tym , że Biblia mówi o wielu przypadkach prostych , szarych i nieuczonych mężczyznach i kobietach, którzy otrzymywali nadnaturalne uzdolnienia od Ducha Świętego. W Nowym Testamencie nazywają się one „darami Ducha”. Są darami w tym sensie, że nie można na nie zapracować. Pamiętajmy jednak, iż Bóg „promuje” tych,którzy są godni Jego zaufania. Jezus stwierdził: „Kto jest wierny w najmniejszym, i w wielkim jest wierny, a kto jest nie uczciwy w najmniejszym, ten jest nieuczciwy i w wielkim” (Łukasza 16 : 10). Należałoby zatem oczekiwać, że dary Ducha będą otrzymywać ci, którzy dowiedli przed Bogiem, iż są godni zaufania. Ważne, by byli oddani Duchowi Świętemu, gdyż raczej takich Bóg używa w sposób nadnaturalny. Z drugiej strony, Bóg posłużył się kiedyś nawet oślicą, aby prorokowała ! Już w Starym Testamencie czytamy, że oślica przemówiła ludzkim głosem: (…) Wówczas otworzył Pan usta oślicy i rzekła do Balaama: „Cóż ci uczyniłam, żeś mnie zbił już trzy razy?” ( Liczb 22 : 28 ). Podobnie w Nowym Testamencie (…) juczne bydlę, pozbawione mowy, przemówiwszy ludzkim głosem powstrzymało głupotę proroka (2 Piotra 2 :16 ). Z tego więc wynika , że Stwórca może zatem , nie pytając o Pana zdanie a nawet o zdanie „ o „ R ; używać kogo zechce i kiedy zechce . Gdyby musiał czekać, aż będziemy doskonali, nie mógłby posłużyć się żadnym z nas ! Nowotestamentowe dary Ducha są wymienione w 1 Liście do Koryntian rozdział 12, w szczególności wersety od 8 do 11. A jest ich dziewięć: ” Temu bowiem przez Ducha jest dany dar mądrości słowa, innemu natomiast, według tego samego Ducha, umiejętność poznania; jednemu dar wiary w tym samym Duchu, drugiemu zaś łaska uzdrawiania w tym jednym Duchu; innemu dar czynienia cudów, innemu prorokowania,jeszcze innemu rozpoznawania duchów; jednemu różne rodzaje języków, drugiemu natomiast dar tłumaczenia języków „. Być może DOBRY BÓG uznał mnie za godniejszego lub przynajmniej na równi ze wspomnianą wyżej oślicą i mnie także , jak to nieme przecież zwierze obdarzył właśnie darem mądrości słowa i poznania tego co Pan w moich wpisach nie może rozpoznać ![ Dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga. Nie głosimy bowiem siebie samych, lecz Chrystusa Jezusa jako Pana, a nas – jako sługi wasze przez Jezusa. Albowiem Bóg, Ten, który rozkazał ciemnościom, by zajaśniały światłem, zabłysnął w naszych sercach, by olśnić nas jasnością poznania chwały Bożej na obliczu [Jezusa] Chrystusa. ( 2 Korynt 4 : 4 – 6 ). ] . I nikt Panu nie nakazuje cokolwiek z tego co ja pisze czytać . Może Pan to olać tak jak olewa Pan Ewangelię chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga. Przecież jest Pan wolnym człowiekiem wolnych mediów ! Na tym kończę dzisiejszy mój wpis i bardzo Pana oraz wszystkich czytających a także Kadrę tego portalu pozdrawiam !!! P/s. Nie imię , nie nazwisko , nie brzuch , nie limuzyna , nie zwodnicza krasomówczość i nie szata zdobi człowieka ale jego człowieczeństwo oraz oddanie Bogu i każdemu człowiekowi !!! OCENĘ MEGO CZŁOWIECZEŃSTWA I CAŁEGO SIEBIE ORAZ MOICH WPISÓW W POKORZE ODDAJE BOGU a nie Panu i nie „ o „ R z Torunia !!! I proszę mi wierzyć , nie życzę Wam źle !SZCZĘŚĆ BOŻE !!! – i znów sory za mały błąd na 2 portalach : A / Y !!!

  • Głos
    27 września 2012 at 13:58 - Odpowiedz

    SZANOWNY PANIE KRZYSZTOFIE ! Bardzo przepraszam , że się wtrącę ponownie ! Proszę mi i nam wszystkim uświadomić do której grupy Pan sam siebie klasyfikuje ? Kto dał Panu prawo takiego podziału i ubliżania ? Kto lub co jest dla Pana tym zasadniczym źródłem Prawdy oraz wiary , nadziei i miłości ? Dlaczego nie którzy pasterze naszego Kościoła – nawet ci wyżsi rangą odcięli się od Was i Waszego marszu na Warszawę ? Bardzo proszę i domagam się od Pana rzetelnej odpowiedzi gdzie Pan w moich wpisach widzi idiotyzm, kłamstwa , impertynencie , frustracje itp. Panie ASK – nie jestem tchórzem . Nie podaje swego nazwiska bo i po co ? Mi nie zależy , nic a nic na rozgłosie ale na tym aby Prawda Boża – ta najprawdziwsza pochodząca z samego źródła tj. z BIBLII dotarła do jak największej ilości ludzi . Pan dokładnie wie , że Jej znajomość w naszym społeczeństwie jest znikoma ( np. wpis aaa na eG) i dlatego macie pole do popisu oraz psychicznie żerujecie na osobach nie znających PRAWDZIWEGO BOGA I JEGO ŚWIĘTYCH PISM ! Ale do czasu dzban wodę nosi a Dobry BÓG ma cierpliwość ! Napiszę Panu jeszcze jedną rzecz – co może Pana zadziwi i zszokuje – ja za Was wszystkich modlę się , abyście wreszcie przejrzeli na oczy i ukryli się w duchu oraz w prawdzie przed gniewem Pańskim oraz o to , gdy już pojedziecie na ten swój marsz to abyście z niego wrócili zdrowo i cało ! Bo wiadomo co może się przydarzyć na takich manifestacjach a i drogi nasze nie są bezpieczne a i niektórzy kierowcy jeżdżą jak szaleni ! Zatem szanowny Panie AKS proszę o rzetelną odpowiedz na moje pytania ! Z BOGIEM !!!

  • AKS
    27 września 2012 at 09:23 - Odpowiedz

    DLA TRIUMFU ZŁA WYSTARCZY ABY DOBRZY BYLI BIERNI !
    Generalnie można zaobserwować dwie postawy dyskutantów. Jedna, gdzie szuka się autentycznej prawdy, szanuje się więc innych i zanim coś napisze sprawdza się – zwłaszcza u źródła. Druga postawa ma dwie formy. Pierwsza jako – użyteczny idiota, który jest przekonany o swojej prawdzie i bez refleksji powiela kłamstwa, głupoty i impertynencje. Co ciekawe, robi to w imię – dobrze pojętego „czynienia dobra”, nawet nie podejrzewając jak nim się posługują (ukryte centra dezinformacji!). Druga postawa to pisanie „dla jaj”, dla fermentu i zabawy. „Walnę” coś (oczywiście czując się bezkarnym poprzez – Nick) i czekam na efekty (swojej głupoty). Takie lemingi, bezrefleksyjne, bezmózgowe, bezwolne – o duszy niewolnika, nawet nie zdają sobie sprawy, ŻE KIEDYŚ ZA TO NA PEWNO ODPOWIEDZĄ! Zwykle są to osobnicy tchórzliwi (kryją się za swoim nickiem), piszący w celu – ROZŁADOWANIA SWYCH FRUSTRACJI. Odnoszę wrażenie (zwłaszcza na e-grajewo), że tych sfrustrowanych jest kilku a używając różnych nicków, chcą sprawić wrażenie, że idzie oto autentyczna dyskusja i „wszyscy są przeciw”. Szkoda mi was, ale głupich nie sieją – sami się rodzą. Stąd apel do tych mądrzejszych – nie dawajcie pola oszołomom. Mnie możecie soli nasypać na…. Róbmy swoje. NA WARSZAWĘ!

  • Głos
    26 września 2012 at 22:55 - Odpowiedz

    NAJUKOCHAŃSI W CHRYSTUSIE PANU NASZYM ! Zawsze chciałem wiedzieć jak powinien wyglądać prawdziwy Kościół Chrześcijański? Co decyduje o prowadzeniu kościoła przez Pana, jakie wskazówki co do tego dał nam Pan na kartkach Ewangelii , czym powinni się wyróżniać chrześcijanie ; jak powinni się zachowywać, co mówić, do czego namawiać, czym żyć. Gdzie znaleźć ten właściwy kościół a po Biblijnemu Zbór i po czym go rozpoznać? Kiedy uwierzyłem , że i mnie Pan Jezus Chrystus zbawił, zapragnąłem być w miejscu jak najbliższym Bogu. Tam , gdzie świadomie do mego serca i umysłu przyjąłem Pana i wyznałem Go jako Zbawiciela, wpadłem prosto pod „rynnę” ludzkich nauk i nakazów, „objawień” płynących z umysłu i lektur książek, „tłumaczących” mi wersety z Biblii. Zrozumiałem to dopiero potem, gdy Pan przemówił do mojego serca przez proste słowa zawarte w Piśmie Św. A takich „objawień” powinienem się wystrzegać, bo prowadzą do „poharatania” ludzkiej duszy, walki o własną sprawiedliwość, która doprowadzi tylko do upadku, i „zmaltretowania” tą walką samego siebie. A gdzie jest obiecane odpocznienie? A jest, u Tego, u którego zawsze jest, i czeka na każdego który zechce je przyjąć, u Pana Jezusa. On utuli, zaleczy rany, nakarmi i napoi, uspokoi, jak uspokaja się rozpłakane dziecko, kiedy przez własną niefrasobliwość zrobi sobie krzywdę. To Pan Jezus może i ma prawo nas nauczać, co nie umniejsza roli braci i sióstr którzy wiernie służą i żyją dla BOGA w duchu i w prawdzie ! Niemniej „wachlarz” różnych wiar i kościołów, posiadających „monopol na całą prawdę”, jest dość obszerny – i to dotyczy także naszego kościoła katolickiego i wewnątrz niego ! Poszarpany on jest wieloma objawieniami , prorokami , którzy są zaprzeczeniem Praw Bożych w BIBLII zawartych ! Bardzo często słyszymy – „Tylko my mamy najlepsze poznanie Pana”, to słyszymy ze wszystkich stron ; „będziesz do nas należał, to poznasz Pana w całej pełni i będziesz zbawiony ”, a jakże by inaczej. Gdzie się nie zwrócić, tam każdy ma „rację”. I ja też zacząłem się zastanawiać, gdzie ta „racja” leży? I eureka !. Znalazłem, trochę przykurzona , postarzała i poszarpana , rzucona gdzieś na dno szuflady , ale jest ! Bardzo rzadko po nią sięgałem, bo miałem wiele innych „racji” do przeczytania i akurat na tą brakowało czasu. Ta jest dostępna w każdej chwili, tylko trzeba odłożyć wszystkie inne na bok, bo w świetle tej, wszystkie inne padają jak muchy na Antarktydzie. Ta „racja” to Słowo Boże, Biblia. Tam są właściwe odpowiedzi na wiele pytań zadawanych przez każdego z nas, każdego który naprawdę poszukuje Pana, każdego który ma w sercu pragnienie zostania uczniem Pana Jezusa Chrystusa z Nazaretu. I po bliższym wczytaniu się, z modlitwą oczywiście do Pana Jezusa o otwarcie „oczu” serc naszych, zobaczymy że wielu z tych nawiedzonych proroków posiadających „monopol na rację”, odpada w przedbiegach. To bardzo smutne jak prawdy Biblijne zostały zmieszane z ludzkimi wyobrażeniami i dostosowane do wygody ludzi spotykających się by oddać cześć Panu. Ale czy w Duchu i w prawdzie? Tylko Pan wie. Sięgnąłem więc po Biblię i znalazłem wiele wskazówek i odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, dzięki łasce Pana Jezusa. Jemu za to dziękuję ! Na zakończenie moich wpisów w tym temacie – z serca i zachęcam Braci, i Siostry do skonfrontowania własnych przekonań co do tego co Wam piszą i obiecują tzw. wolne media , z tym co mówi Słowo Boże na temat budowania się wiernych w Ciało Pana Jezusa Chrystusa. Niech Pan Jezus pobłogosławi Wam, każdą chwilę spędzoną nad Biblią ; obdaruje poznaniem i objawieniem, byśmy wszyscy wzrastali w poznaniu Pana i Jego woli oraz przy pomocy Pism św. dali odpór mącicielom i fałszywym prorokom ! Za św. Pawłem z Listu do Rzymian 15 : 4 – 7 oraz 16 : 25 – 27 – szczerze pisze te słowa „To zaś, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało i dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję. A Bóg, który daje cierpliwość i pociechę, niech sprawi, abyście wzorem Chrystusa te same uczucia żywili do siebie i zgodnie jednymi ustami wielbili Boga i Ojca Pana naszego Jezusa Chrystusa. Dlatego przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął was – ku chwale Boga. „ „ Temu, który ma moc utwierdzić was zgodnie z Ewangelią i moim głoszeniem Jezusa Chrystusa, zgodnie z objawioną tajemnicą, dla dawnych wieków ukrytą, teraz jednak ujawnioną, a przez pisma prorockie na rozkaz odwiecznego Boga wszystkim narodom obwieszczoną, dla skłonienia ich do posłuszeństwa wierze, BOGU, KTÓRY JEDYNIE JEST MĄDRY, PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA, NIECH BĘDZIE CHWAŁA NA WIEKI WIEKÓW ! AMEN !!!

  • Głos
    26 września 2012 at 20:50 - Odpowiedz

    „ Alleluja. Chwal, duszo moja, Pana, chcę chwalić Pana, jak długo żyć będę; chcę śpiewać Bogu mojemu, póki będę istniał. NIE POKŁADAJCIE UFNOŚCI W KSIĄŻĘTACH ANI W CZŁOWIEKU , U KTÓREGO NIE MA WYBAWIENIA. Gdy tchnienie go opuści, wraca do swej ziemi, wówczas przepadają jego zamiary. Szczęśliwy, komu pomocą jest Bóg Jakuba, kto ma nadzieję w Panu, Bogu swoim, który stworzył niebo i ziemię, i morze ze wszystkim, co w nich istnieje. On wiary dochowuje na wieki, daje prawo uciśnionym i daje chleb głodnym. Pan uwalnia jeńców, Pan przywraca wzrok niewidomym, Pan podnosi pochylonych, Pan miłuje sprawiedliwych. Pan strzeże przychodniów, chroni sierotę i wdowę, lecz na bezdroża kieruje występnych. Pan króluje na wieki, Bóg twój, Syjonie – przez pokolenia. Alleluja.”.( Psalm 146 )…… .. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.( Dz. Ap 4 : 12 ) „ Przyjdźcie do Mnie wszyscy , którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie,bo jestem cichy i pokorny sercem,a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie. „ ( Mat 11 : 28 – 30 )… CZŁOWIECZE ! DROGI BRACIE I UMIŁOWANA SIOSTRO W CHRYSTUSIE PANU NASZYM ! Tylko wtedy doświadczysz, ze Jego jarzmo jest słodkie, a brzemię lekkie, gdy oddasz Mu siebie całego – nic nie zostawiając dla siebie. Gdy uznasz Go za jedynego Twojego Pana! Nie możesz służyć dwóm panom naraz ! Nie możesz służyć mamonie i tym co służą mamonie a zarazem BOGU ! ALE WYBÓR NALEŻY TYLKO I WYŁĄCZNIE DO CIEBIE !!! ( proszę przeczytajcie wpisy na tym portalu na Forum pt – „ W obronie TV Trwam „ i sprawdźcie sami co ma do powiedzenia w tych sprawach sam Stwórca na kartkach BIBLII )

  • AKS
    26 września 2012 at 19:38 - Odpowiedz

    Niestety “mędrcu”, może tak byłoby w normalnym państwie, ale nie w Polsce. Tu “władza” -głucha na postulaty SUWERENA, w praktyce “wygoniła” ludzi na ulice. W tej sytuacji, aby coś wywalczyć, pozostał ostatni i JEDYNY sposób – manifestacje. Strajk generalny mógłby dokończyć dzieła.
    Do jadących – weźcie picie i jedzenie i… stołek do siedzenia.

  • mędrzec
    26 września 2012 at 17:29 - Odpowiedz

    Moim zdaniem te całe marsze w obronie TVTrwam nie są potrzebne.
    Krzycząc nic się nie osiągnie.
    ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ!!!

  • Głos
    26 września 2012 at 10:52 - Odpowiedz

    PSALM 10 – „ MODLITWA O WYZWOLENIE ! Dlaczego z dala stoisz, o Panie,
    w czasach ucisku się kryjesz, gdy występny się pyszni, biedny jest w udręce
    i ulega podstępom, które tamten uknuł? Bo występny się chełpi swoim pożądaniem, bluźni drapieżca i pogardza Panem. W pysze swojej powiada występny: “Nie pomści; nie ma Boga”: oto jest całe jego myślenie. Drogi jego układają się zawsze szczęśliwie; Twe wyroki zbyt są wzniosłe dla niego;
    parska na wszystkich swoich przeciwników. Myśli on sobie: “Ja się nie zachwieję; nie zaznam niedoli w najdalsze pokolenia”. Usta jego pełne przekleństwa, zdrady i podstępu, na jego języku udręka i złośliwość. Siedzi w zasadzce przy drogach i niewinnego zabija w ukryciu; oczy jego śledzą biedaka. Zasadza się w kryjówce, jak lew w swej jaskini; zasadza się, by porwać ubogiego: porywa ubogiego i w sieć swoją wciąga. Schyla się, przysiada na ziemi, a od jego przemocy pada ubogi. Mówi w swym sercu: “Bóg nie pamięta, odwraca swe oblicze, nigdy nie zobaczy”. Powstań, o Panie, wznieś swą rękę, Boże! Nie zapominaj o biednych! Dlaczego występny gardzi Bogiem, mówi w swym sercu: “Nie pomści”? A Ty widzisz trud i boleść, patrzysz, by je wziąć w swoje ręce. Tobie się biedny poleca, Tyś opiekunem sieroty ! Skrusz ramię występnego i złego: pomścij jego nieprawość, by już go nie było. Pan jest królem na wieki wieków, z Jego ziemi zniknęli poganie. Panie, usłyszałeś pragnienie pokornych,
    umocniłeś ich serca, nakłoniłeś ucha, aby strzec praw sieroty i uciśnionego
    i aby człowiek [powstały] z ziemi nie siał już postrachu ! „ A M E N !!!

  • Wpisz swoje imię
    26 września 2012 at 08:06 - Odpowiedz

    Każdy broni swego rzadko kiedy obcego racji

  • Głos
    25 września 2012 at 23:00 - Odpowiedz

    A za to Ciebie Panie AKS da się czytać? Popatrz co na Ciebie wypisują ! Wsłuchaj się w głos BOGA z BIBLII a nie „ o „ R z Torunia a także ludzi w Grajewie a wtedy dopiero powiesz kto tu jest chory na fobię ! TAK ! JESTEŚCIE PRZECIWKO BOGU ! TO NIE JA WAS OSKARŻAM ALE PISMO BOŻE – BIBLIA – KTÓREJ TY ŚCIERPIEĆ NIE MOŻESZ BO ONA JEST JEDYNĄ PRAWDĄ BOŻĄ ,KTÓRA CAŁKOWICIE OBNAŻA TWOJĄ GŁUPOTĘ ORAZ NAZYWA CIEBIE I TWEGO UKOCHANEGO PROMINENTA FAŁSZYWYMI PROROKAMI ! MAM DLA CIEBIE OBŁUDNIKU JEJ KOLEJNĄ MĄDROŚĆ – dzieje Apostolskie 13 – 10 ( tym razem bez wykropkowania ) „ O, SYNU DIABELSKI, PEŁNY WSZELKIEJ ZDRADY I WSZELKIEJ PRZEWROTNOŚCI, WROGU WSZELKIEJ SPRAWIEDLIWOŚCI, CZYŻ NIE ZAPRZESTANIESZ WYKRZYWIAĆ PROSTYCH DRÓG PAŃSKICH? A może i powyższe słowa nazwiesz papką głupoty i relatywizmu (zarówno poznawczego jak i moralnego) z odrobiną prawdy a właściwego autora BIBLII BOGA głupcem i skończonym idiotą ! Masz racje BÓG wszystko widzi ! „Wysłuchaj końcowej nauki całości: Bój się Boga i przestrzegaj jego przykazań, bo to jest obowiązek każdego człowieka. Bóg bowiem odbędzie sąd nad każdym czynem, nad każdą rzeczą tajną – czy dobrą, czy złą. „ Kaz. Salom 12 : 13 – 14

  • AKS
    25 września 2012 at 22:24 - Odpowiedz

    Już ci odpisałem na innej stronie. Owszem -prosisz się o takie samo potraktowanie – bajkopisarzu. Ciebie już nawet nie da się czytać. W swoim zrelatywizowanym umyśle, wszystko kojarzy ci się…. no mniejsza z czym. Twoje pisanie jest już niestrawne, bo kto chce poczytać Biblię, to ją sobie otwiera i czyta.
    Mądremu wystarczy jedno słowo, głupiec niczego nie pojmując dalej będzie powtarzał brednie, kłamstwa i głupoty. Tym różnimy się i nie zależy mi na twoim wyzywaniu od szatanów i grożeniu siarką w piekle. Bóg widzi co kto robi.
    Twoje pisanie jest papką głupoty, relatywizmu (zarówno poznawczego jak i moralnego) z odrobiną prawdy, a takie pisanie – to bełkot. Nie wysilaj się więcej, bo już nawet nie warto tobie odpisywać.

  • Głos
    25 września 2012 at 21:09 - Odpowiedz

    ” Wiecie o tym, że przodkom powiedziano: Masz nie zabijać, a kto popełni zabójstwo, będzie podlegał karze. Ja wam natomiast mówię: Każdy, kto żywi gniew względem swojego brata, będzie podlegał karze. Kto podepcze jego godność, stanie przed Radą Najwyższą ,a KTO GO NAZWIE GŁUPCEM, SKOŃCZY W OGNIU MIEJSCA WIECZNEJ KARY. Dlatego jeślibyś składał swój dar na ołtarzu i tam by ci się przypomniało, że twój brat ma coś przeciwko tobie, zostaw swój dar przed ołtarzem, pojednaj się najpierw z bratem, a potem wróć i dokończ ofiarowania.” ( Ewangelia św. Mateusza 5 : 21 – 24 )

  • Głos
    25 września 2012 at 20:54 - Odpowiedz

    NIE ŁADNIE PANIE SZYMCZAK , OJ NIE ŁADNIE I NIE PO KATOLICKU WYZYWAĆ KOGOŚ GŁUPCEM I OSKARŻAĆ , ŻE KTOŚ MA WYPRANY MÓZG! A PAN NIE MA – PRZEZ TE PANA WOLNE MEDIA I PRZEZ „ o ‘ R ! A może też Pan i mnie tak potraktujesz ! CZŁOWIECZE „ Patrz ! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść. Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im – oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi. ( Powtórzonego Prawa 30 : 15 – 20 )
    Szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby ( Mat 7 : 13 ).
    Dzisiaj ta brama jeszcze bardziej się poszerza – szczególnie gdy widzimy jak wielka rzesza ludzi idzie za głosem mącicieli i tych co uzurpują sobie prawo do zbawienia ludzkości poprzez tzw . Wolne media ! To budzi wręcz przerażenie. O ile dawniej pewna przyzwoitość nie pozwalała zachowywać się niewłaściwie, bo człowiek tracił w społeczeństwie lub w grupie znaczenie i swoje miejsce, o tyle dzisiaj zanika poczucie przyzwoitości, a wręcz przeciwnie – ludzie się nie wstydzą najbardziej hańbiących spraw. Mało tego, nawet się z nimi obnoszą i kreują się na bohaterów, którzy przełamują stereotypy i tabu. To, niestety, przenosi się także na dziedzinę Kościoła i życie duchowe oraz osoby duchowne. Presja świata jest tak ogromna, że proces demoralizacji czy wręcz całkowitej degradacji wydaje się nieodwracalny. Z drugiej strony: ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują! ( Mat 7 : 14 ). Wejście na nią jakby coraz bardziej się zamazuje. Przede wszystkim dlatego, że świat coraz bardziej atakuje nowymi atrakcjami. Ale też dlatego, że wielu, broniąc się przed falą demoralizacji ucieka w ciasną dewocję czy wręcz religijny fanatyzm, które, niestety, nie są drogą ewangeliczną. Wręcz przeciwnie, są współczesnym przejawem faryzeizmu, który Pan Jezus tak wyraźnie piętnuje. Im bardziej ci ludzie ogłaszają się jako prawdziwi uczniowie Chrystusa i głosiciele Ewangelii, tym bardziej zamazują innym obraz i uniemożliwiają odnalezienie ciasnej bramy. Jest to zdumiewające, jak proste słowa Ewangelii można było tak zaciemnić, wypaczyć. Tak bardzo, że już nawet nie rozpoznajemy własnego zakłamania. Co z prostych zasad Ewangelii zostało w naszym życiu ? Napisane jest – Nie martwcie się zatem i nie mówcie: co będziemy jedli co będziemy pili? czym będziemy się przyodziewali? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane ( Mat 6 : 31 – 33 ).Te uwagi odnoszą się nie tylko do osób świeckich, ale także i przede wszystkim do księży. Czy oni wiedzą, co robią, sprawując święte obrzędy, głosząc Ewangelię? Czy sobie zdają sprawę z tego, co robią, w czym uczestniczą ? Trzeba powiedzieć, że nikt sobie z tego w pełni nie jest w stanie zdać sprawy. To jest prawda. Ale czy traktują te misteria poważnie? Czy mają przynajmniej tę świadomość, że to są święte misteria? Czy ma taką świadomość ktoś, kto odprawia Mszę św. „byle szybciej”, kto czyta Ewangelię jak gazetę, kto po przeczytaniu Słowa Bożego robi z ambony wiec wolnych mediów i polityki ? Można, niestety, widzieć takie rzeczy w wielu miejscach w Polsce – także w naszym ukochanym Grajewie, co przeraża. I wówczas właśnie przypominają mi się słowa z Ewangelii o psach i świniach. Ludziom świeckim daje to okazję do usprawiedliwiania siebie. Szukają nawet towarzyskiego kontaktu z księżmi, aby w ten sposób zdobyć poczucie, że wszystko jest w porządku i otrzymać „rozgrzeszenie” dla siebie bez wyznania grzechów, bez żalu, skruchy i postanowienia poprawy. Czasami odwrotnie: obmawiają i plotkują na temat księży, zakonnic i zakonników o ich grzechach. Wszystko to w istocie ma na celu usprawiedliwienie siebie: jeżeli oni, ci którzy powinni być czyści i bezgrzeszni, są tacy, to Panie Boże, czego od nas zwykłych ludzi żądasz ? Pan Jezus powiedział jednak do nas: Wy jesteście solą… wy jesteście światłem świata ( Mat 5 : 13 ).Jednocześnie nonszalancja w sprawowaniu świętych misteriów pokazuje, jak Bóg, który oddał je w kapłańskie ręce, jest niesamowicie pokorny, jak ogromnie miłosierny i cierpliwy! Jak Pan Jezus, znając nas, wiedząc, jakimi jesteśmy ludźmi, zdecydował się dać w nasze ręce całe swoje misterium podczas Komunii św. ?! To jest zdumiewające ! Jaka ogromna nadzieja i ufność, że przecież Go uszanujemy, rozpoznamy i wreszcie pójdziemy za Nim, że się obudzimy. Przypowieść o nieuczciwych dzierżawcach ukazuje doskonale, że całkowicie zdawał sobie sprawę z naszego charakteru. I właśnie Jego ogromna pokora, miłosierdzie i łaskawość pełna ufności stanowi o Jego świętości, która fascynuje i powala. Żeby ją jednak zobaczyć, trzeba się samemu uciszyć, zastanowić i całkowicie zawierzyć BOGU a nie zwodniczym prorokom . BIBLIA oraz Liturgia jest szkołą odkrywania tego co oczach BOGA jest święte – trzeba się jednak w nią z całą pokorą wsłuchać, dać wciągnąć i niczego więcej nie pragnąć !!! NIE MA TRZECIEJ DROGI WOLNYCH MEDIÓW ! CZŁOWIEK MA W ŻYCIU DO WYBORU TYLKO DWIE DROGI ! JEDNĄ SZEROKĄ I ŁATWĄ KTÓRA PROWADZI DO ZGUBY – KTÓRĄ PAN KROCZY I INNYCH CIĄGNIE ZA SOBĄ ! DRUGA WĄSKA KTÓRA PROWADZI DO CIASNEJ BRAMY ZBAWIENIA , KTÓRĄ JEST CHRYSTUS – NASZ PAN A NIE „ o „ R ! WYBIERAJ KTÓRĄ PÓJDZIESZ – TY I TWÓJ DOM !!! QUO VADIS AKS i CAŁA LUDZKOŚĆ ?? ? ( + ten sam temat na grajewo24 )

  • BUSOMAT.PL
    25 września 2012 at 17:05 - Odpowiedz

    Na takie imprezy warto wynajmować autokary przez BUSOMAT.PL

  • AKS
    25 września 2012 at 16:08 - Odpowiedz

    GŁUPCZE o niewolniczej duszy! Jeśli widzisz TYLKO -“BOGACTWO o. Rydzyka”, to niczego z rzeczywistości nie rozumiesz! Ty masz juz wyprany mózg przez TVN-y itp i niewiele pożytku z ciebie dla Polski. Jednak (dopóki żyjesz) masz szansę nawrócenia!

    • Marek
      1 października 2012 at 11:47 - Odpowiedz

      Ale Ty jesteś kretynem do potęgi n!!!!!!!

  • Wstyd mi
    25 września 2012 at 15:27 - Odpowiedz

    OMG. Co to ma być? Zrzutka emerytur dla obleśnie bogatego Rydzyka?

    Polska powinna się obudzić, ale z zakłamania kościoła i przejrzeć na oczy ich niekontrolowane przez państwo biznesy i odciąć ich od państwowych funduszy.

    Pozdro, mnie na tym spędzie na pewno nie będzie