Jaka firma zajmie się wywozem śmieci w Grajewie ?

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że znane są już wyniki przetargu na wywóz odpadów w Grajewie.

Miasto wyłoniło już zwycięzce przetargu. I chyba nikogo nie zaskoczymy jak napiszemy, że tą firmą jest firma z Ełku.

Czy nasz grajewski PUK już za chwile będzie borykał się z problemami? Czy pracownicy utrzymają swoje posady?

Zastanawiający jest tylko fakt, że tworzy się w naszym mieście klastry przemysłowe, a jednocześnie w tak łatwy sposób pozbawia się pracy grajewian.

Przeczytaj również

Lato w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Grajewie zaprasza młodzież uczącą się i poszukującą pracy w wieku 15-25 lat do korzystania z u...
Kapice – Wójt Gminy Grajewo zaprasza do odwiedzani... W Kapicach, przy świetlicy wiejskiej powstała siłownia zewnętrzna, na którą składają się 3 różne urządzenia. Wśród nich jest orbitrek, jeździec oraz t...
Wręczenie odznaczeń państwowych Prezydenta RP W poniedziałek tj. 26.06.2017 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz...
Polska Izba Mleka – Komunikat 30-lecie europejskiej ochrony terminów mleczarskich, takich jak „mleko" i „masło" W UE mleko i produkty mleczarskie zostały uznane od dziesięciolec...
12 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Do agi
    24 maja 2013 at 21:35 - Odpowiedz

    Był przetarg na zieleń miejską i wygrała firma z Ełku i co – dała najniższą cenę i zrezygnowała. Głupota jest z prawem o zamówieniach publicznych. To słychać i widać z budowy autostrad w Polsce.

  • Grajewiak
    24 maja 2013 at 21:26 - Odpowiedz

    Czy będzie tak jak z zielenią miejską wygrała firma z Ełku po myśli naszych włodarzy, ale nie dała rady i trzeba było zieleń miejską z niechęcią oddać pod nadzór PUKu z Grajewa.

  • Lech Redyk
    24 maja 2013 at 20:58 - Odpowiedz

    Ja to doskonalę rozumiem ale czy tak być musi np. upaść nasza rodzima firma aby „ obca „ mogła istnieć ! ? Taki przykład to nie odosobniony przypadek w skali Grajewa a także całej naszej Ojczyzny !!! Najlepiej zwalić winę na Prezesa i jego powiesić a nie tych , którzy wprowadzali i nadal to czynią – specjalnie takie przepisy aby zrujnować naszą gospodarkę i wprowadzić obcy kapitał ! Nie długo Polska stanie się rynkiem zbytu i dużym supermarketem dla UE itd. Trzeba zadać newralgiczne pytanie – jak na długo ? Kto i za co będzie tam kupował jeśli do końca rozwali się nasze wszystkie zakłady a pozostałe przejmie obcy kapitał ! Będziemy tam tyrać za michę zupy abyśmy na drugi dzień mieli siłę przyjść do roboty ! Kamienice także będą ich a nasze piwnice lub ulice albo miejsca pod mostem ! Może być tak – i na to zanosi się , że przeciętnego Polaka nie będzie stać nawet na zapłacenie czynszu w piwnicy ! Czy chcesz tego ? Ja nie ! PRZENIGDY !!! TYLE W TYM TEMACIE !!!

  • agi
    24 maja 2013 at 19:08 - Odpowiedz

    Ludzie poczytajcie sobie o zamówieniach publicznych a dopiero piszcie komentarze.Wine tu ponosi tylko prezes PUK,za drogo wycenił swoje usługi,wiec przegrał.

  • Lech Redyk
    24 maja 2013 at 14:03 - Odpowiedz

    Nie tylko mi ale także naszemu społeczeństwu a w skali większej krajowi ! Jak tak dalej będzie to przez tą ” pękniętą gumkę między uszami” utracimy u nas wszystko co Polskie i będziemy niewolnikami we własnym kraju !!!

  • Prawo zamówień publicznych
    24 maja 2013 at 12:09 - Odpowiedz

    Poczytajcie sobie prawo o zamówieniach publicznych. Wygrywa firma, która zaoferuje najniższą cenę. Intersu trzeba pilnować, nowa ustawa wprowadziła zasadę konkurencyjności i wolnego rynkuj. Skończyła się ochrona dla spółek miejski. Trzeba brać się do pracy. Ogólnie komuś pękła gumka pomiędzy uszami, a stres szkodzi na serduszko.

  • Henryk Kwinto
    23 maja 2013 at 23:39 - Odpowiedz

    Jeśli to prawda z tym przetargiem to mamy wielki skandal. Ale ani pierwszy ani ostatni w tej kadencji tej władzy. Sami jesteśmy sobie winni, nikt inny tylko mieszkańcy Grajewa wybrali tak a nie inaczej w wyborach. Cztery lata żenady miną już wkrótce. Pytanie tylko, czy mieszkańcy zrozumieją swój wielki błąd? Ci, którzy wybierali i ci którzy nie idąc na wybory pomogli wybrać kogoś, kto nigdy nie powinien nawet zbliżyć się do urzędu miasta, chyba że w roli petenta.

  • Lech Redyk
    23 maja 2013 at 21:36 - Odpowiedz

    (…)czy oni tam w Ełku nie mają już nic do roboty i własnych śmieci , brudów i smrodów ! Nie jestem rasistą ale to już do przesady !

  • Rozamryn
    23 maja 2013 at 20:13 - Odpowiedz

    MDK – Ełk
    MOSIR – EŁk
    Odpady – Ełk
    Budowa dróg – Ełk
    Strefa – Ełk
    Basen – ?
    Prawnik miasta – Ełk
    Członkowie rad nadzorczych spółek miasta – EŁK
    i inne – EŁk
    Grajewo – 24% bezrobocia!

  • Lech Redyk
    23 maja 2013 at 16:33 - Odpowiedz

    Na dobrą sprawę to powinniśmy swoje śmieci oraz smrody sami wywozić tzn. nasza rodzima firma Grajewska PUK a nie „ obca „ ! Rozumiem takie przepisy – wolny rynek ! Do kitu z takimi przepisami , gdy dajemy zarobić innym doprowadzając do powiększenia u nas bezrobocia a tym samym do zubożenia naszego społeczeństwa ! Co będzie gdy z braku pracy padnie PUK ? Powiększy się i tak już za duża armia bezrobotnych w skali Grajewa a tym samym naszej Ojczyzny ! Czy taki przykład to jednostkowy rodzynek ? Raczej nie ! Tak jest od początku tzw. transformacji ! Popadały wielkie zakłady pracy – fabryki , stocznie , PGRy itd. , itp. by ktoś za granicą mógł naszym kosztem się bogacić ! QUO VADIS PREZYDENCIE , PREMIERZE , RZĄDZIE , SEJMIE ,SENACIE RP ? QUO VADIS NIŻSZEJ RANGI WŁODARZE ? QUO VADIS MOJA UKOCHANA OJCZYZNO ???

  • karamba
    23 maja 2013 at 13:54 - Odpowiedz

    Mam nadzieję że Prezes PUK spadnie!

  • mieszkaniec
    22 maja 2013 at 22:15 - Odpowiedz

    porażka