Jaka firma zajmie się wywozem śmieci w Grajewie ?

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że znane są już wyniki przetargu na wywóz odpadów w Grajewie.

Miasto wyłoniło już zwycięzce przetargu. I chyba nikogo nie zaskoczymy jak napiszemy, że tą firmą jest firma z Ełku.

Czy nasz grajewski PUK już za chwile będzie borykał się z problemami? Czy pracownicy utrzymają swoje posady?

Zastanawiający jest tylko fakt, że tworzy się w naszym mieście klastry przemysłowe, a jednocześnie w tak łatwy sposób pozbawia się pracy grajewian.

Przeczytaj również

Przekazanie radiotelefonów dla OSP Ruda 10 sierpnia br. Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter przekazał dla OSP Ruda radiotelefony. Jednocześnie życzył aby dzięki nowemu wyposażeniu wszystkie...
Aktywna tablica w Szkole Podstawowej w Danówku i w... Gmina Grajewo w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii ...
Informacja dot. bezpłatnego portalu dla rolników Portal MyZbieramy.pl łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warz...
MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
12 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Do agi
    24 maja 2013 at 21:35 - Odpowiedz

    Był przetarg na zieleń miejską i wygrała firma z Ełku i co – dała najniższą cenę i zrezygnowała. Głupota jest z prawem o zamówieniach publicznych. To słychać i widać z budowy autostrad w Polsce.

  • Grajewiak
    24 maja 2013 at 21:26 - Odpowiedz

    Czy będzie tak jak z zielenią miejską wygrała firma z Ełku po myśli naszych włodarzy, ale nie dała rady i trzeba było zieleń miejską z niechęcią oddać pod nadzór PUKu z Grajewa.

  • Lech Redyk
    24 maja 2013 at 20:58 - Odpowiedz

    Ja to doskonalę rozumiem ale czy tak być musi np. upaść nasza rodzima firma aby „ obca „ mogła istnieć ! ? Taki przykład to nie odosobniony przypadek w skali Grajewa a także całej naszej Ojczyzny !!! Najlepiej zwalić winę na Prezesa i jego powiesić a nie tych , którzy wprowadzali i nadal to czynią – specjalnie takie przepisy aby zrujnować naszą gospodarkę i wprowadzić obcy kapitał ! Nie długo Polska stanie się rynkiem zbytu i dużym supermarketem dla UE itd. Trzeba zadać newralgiczne pytanie – jak na długo ? Kto i za co będzie tam kupował jeśli do końca rozwali się nasze wszystkie zakłady a pozostałe przejmie obcy kapitał ! Będziemy tam tyrać za michę zupy abyśmy na drugi dzień mieli siłę przyjść do roboty ! Kamienice także będą ich a nasze piwnice lub ulice albo miejsca pod mostem ! Może być tak – i na to zanosi się , że przeciętnego Polaka nie będzie stać nawet na zapłacenie czynszu w piwnicy ! Czy chcesz tego ? Ja nie ! PRZENIGDY !!! TYLE W TYM TEMACIE !!!

  • agi
    24 maja 2013 at 19:08 - Odpowiedz

    Ludzie poczytajcie sobie o zamówieniach publicznych a dopiero piszcie komentarze.Wine tu ponosi tylko prezes PUK,za drogo wycenił swoje usługi,wiec przegrał.

  • Lech Redyk
    24 maja 2013 at 14:03 - Odpowiedz

    Nie tylko mi ale także naszemu społeczeństwu a w skali większej krajowi ! Jak tak dalej będzie to przez tą ” pękniętą gumkę między uszami” utracimy u nas wszystko co Polskie i będziemy niewolnikami we własnym kraju !!!

  • Prawo zamówień publicznych
    24 maja 2013 at 12:09 - Odpowiedz

    Poczytajcie sobie prawo o zamówieniach publicznych. Wygrywa firma, która zaoferuje najniższą cenę. Intersu trzeba pilnować, nowa ustawa wprowadziła zasadę konkurencyjności i wolnego rynkuj. Skończyła się ochrona dla spółek miejski. Trzeba brać się do pracy. Ogólnie komuś pękła gumka pomiędzy uszami, a stres szkodzi na serduszko.

  • Henryk Kwinto
    23 maja 2013 at 23:39 - Odpowiedz

    Jeśli to prawda z tym przetargiem to mamy wielki skandal. Ale ani pierwszy ani ostatni w tej kadencji tej władzy. Sami jesteśmy sobie winni, nikt inny tylko mieszkańcy Grajewa wybrali tak a nie inaczej w wyborach. Cztery lata żenady miną już wkrótce. Pytanie tylko, czy mieszkańcy zrozumieją swój wielki błąd? Ci, którzy wybierali i ci którzy nie idąc na wybory pomogli wybrać kogoś, kto nigdy nie powinien nawet zbliżyć się do urzędu miasta, chyba że w roli petenta.

  • Lech Redyk
    23 maja 2013 at 21:36 - Odpowiedz

    (…)czy oni tam w Ełku nie mają już nic do roboty i własnych śmieci , brudów i smrodów ! Nie jestem rasistą ale to już do przesady !

  • Rozamryn
    23 maja 2013 at 20:13 - Odpowiedz

    MDK – Ełk
    MOSIR – EŁk
    Odpady – Ełk
    Budowa dróg – Ełk
    Strefa – Ełk
    Basen – ?
    Prawnik miasta – Ełk
    Członkowie rad nadzorczych spółek miasta – EŁK
    i inne – EŁk
    Grajewo – 24% bezrobocia!

  • Lech Redyk
    23 maja 2013 at 16:33 - Odpowiedz

    Na dobrą sprawę to powinniśmy swoje śmieci oraz smrody sami wywozić tzn. nasza rodzima firma Grajewska PUK a nie „ obca „ ! Rozumiem takie przepisy – wolny rynek ! Do kitu z takimi przepisami , gdy dajemy zarobić innym doprowadzając do powiększenia u nas bezrobocia a tym samym do zubożenia naszego społeczeństwa ! Co będzie gdy z braku pracy padnie PUK ? Powiększy się i tak już za duża armia bezrobotnych w skali Grajewa a tym samym naszej Ojczyzny ! Czy taki przykład to jednostkowy rodzynek ? Raczej nie ! Tak jest od początku tzw. transformacji ! Popadały wielkie zakłady pracy – fabryki , stocznie , PGRy itd. , itp. by ktoś za granicą mógł naszym kosztem się bogacić ! QUO VADIS PREZYDENCIE , PREMIERZE , RZĄDZIE , SEJMIE ,SENACIE RP ? QUO VADIS NIŻSZEJ RANGI WŁODARZE ? QUO VADIS MOJA UKOCHANA OJCZYZNO ???

  • karamba
    23 maja 2013 at 13:54 - Odpowiedz

    Mam nadzieję że Prezes PUK spadnie!

  • mieszkaniec
    22 maja 2013 at 22:15 - Odpowiedz

    porażka