Jaka firma zajmie się wywozem śmieci w Grajewie ?

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że znane są już wyniki przetargu na wywóz odpadów w Grajewie.

Miasto wyłoniło już zwycięzce przetargu. I chyba nikogo nie zaskoczymy jak napiszemy, że tą firmą jest firma z Ełku.

Czy nasz grajewski PUK już za chwile będzie borykał się z problemami? Czy pracownicy utrzymają swoje posady?

Zastanawiający jest tylko fakt, że tworzy się w naszym mieście klastry przemysłowe, a jednocześnie w tak łatwy sposób pozbawia się pracy grajewian.

Przeczytaj również

„Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” – warsztaty p... „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” – warsztaty przygotowujące do usamodzielnienia się  W Młodzieżowym Centrum Kariery w Grajewie rozpoczęły się ...
Wilk Roku 2017 – zgłoszenia Burmistrz Miasta Grajewo ogłasza przyjmowanie wniosków o przyznanie nagród Wilk Roku 2017. Nagrody Burmistrza są przyznawane na podstawie oceny całok...
Uroczysta zmiana służby w KP PSP Grajewo 10 kwietnia 2018 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie odbyła się uroczysta zmiana służby połączona z upamiętnieniem ...
Trzy brązowe medale trafiły do SP 4 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie zdobyli trzy brązowe medale w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Pangea".  W konkursie wzięło udzi...
12 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Do agi
  24 maja 2013 at 21:35 - Odpowiedz

  Był przetarg na zieleń miejską i wygrała firma z Ełku i co – dała najniższą cenę i zrezygnowała. Głupota jest z prawem o zamówieniach publicznych. To słychać i widać z budowy autostrad w Polsce.

 • Grajewiak
  24 maja 2013 at 21:26 - Odpowiedz

  Czy będzie tak jak z zielenią miejską wygrała firma z Ełku po myśli naszych włodarzy, ale nie dała rady i trzeba było zieleń miejską z niechęcią oddać pod nadzór PUKu z Grajewa.

 • Lech Redyk
  24 maja 2013 at 20:58 - Odpowiedz

  Ja to doskonalę rozumiem ale czy tak być musi np. upaść nasza rodzima firma aby „ obca „ mogła istnieć ! ? Taki przykład to nie odosobniony przypadek w skali Grajewa a także całej naszej Ojczyzny !!! Najlepiej zwalić winę na Prezesa i jego powiesić a nie tych , którzy wprowadzali i nadal to czynią – specjalnie takie przepisy aby zrujnować naszą gospodarkę i wprowadzić obcy kapitał ! Nie długo Polska stanie się rynkiem zbytu i dużym supermarketem dla UE itd. Trzeba zadać newralgiczne pytanie – jak na długo ? Kto i za co będzie tam kupował jeśli do końca rozwali się nasze wszystkie zakłady a pozostałe przejmie obcy kapitał ! Będziemy tam tyrać za michę zupy abyśmy na drugi dzień mieli siłę przyjść do roboty ! Kamienice także będą ich a nasze piwnice lub ulice albo miejsca pod mostem ! Może być tak – i na to zanosi się , że przeciętnego Polaka nie będzie stać nawet na zapłacenie czynszu w piwnicy ! Czy chcesz tego ? Ja nie ! PRZENIGDY !!! TYLE W TYM TEMACIE !!!

 • agi
  24 maja 2013 at 19:08 - Odpowiedz

  Ludzie poczytajcie sobie o zamówieniach publicznych a dopiero piszcie komentarze.Wine tu ponosi tylko prezes PUK,za drogo wycenił swoje usługi,wiec przegrał.

 • Lech Redyk
  24 maja 2013 at 14:03 - Odpowiedz

  Nie tylko mi ale także naszemu społeczeństwu a w skali większej krajowi ! Jak tak dalej będzie to przez tą ” pękniętą gumkę między uszami” utracimy u nas wszystko co Polskie i będziemy niewolnikami we własnym kraju !!!

 • Prawo zamówień publicznych
  24 maja 2013 at 12:09 - Odpowiedz

  Poczytajcie sobie prawo o zamówieniach publicznych. Wygrywa firma, która zaoferuje najniższą cenę. Intersu trzeba pilnować, nowa ustawa wprowadziła zasadę konkurencyjności i wolnego rynkuj. Skończyła się ochrona dla spółek miejski. Trzeba brać się do pracy. Ogólnie komuś pękła gumka pomiędzy uszami, a stres szkodzi na serduszko.

 • Henryk Kwinto
  23 maja 2013 at 23:39 - Odpowiedz

  Jeśli to prawda z tym przetargiem to mamy wielki skandal. Ale ani pierwszy ani ostatni w tej kadencji tej władzy. Sami jesteśmy sobie winni, nikt inny tylko mieszkańcy Grajewa wybrali tak a nie inaczej w wyborach. Cztery lata żenady miną już wkrótce. Pytanie tylko, czy mieszkańcy zrozumieją swój wielki błąd? Ci, którzy wybierali i ci którzy nie idąc na wybory pomogli wybrać kogoś, kto nigdy nie powinien nawet zbliżyć się do urzędu miasta, chyba że w roli petenta.

 • Lech Redyk
  23 maja 2013 at 21:36 - Odpowiedz

  (…)czy oni tam w Ełku nie mają już nic do roboty i własnych śmieci , brudów i smrodów ! Nie jestem rasistą ale to już do przesady !

 • Rozamryn
  23 maja 2013 at 20:13 - Odpowiedz

  MDK – Ełk
  MOSIR – EŁk
  Odpady – Ełk
  Budowa dróg – Ełk
  Strefa – Ełk
  Basen – ?
  Prawnik miasta – Ełk
  Członkowie rad nadzorczych spółek miasta – EŁK
  i inne – EŁk
  Grajewo – 24% bezrobocia!

 • Lech Redyk
  23 maja 2013 at 16:33 - Odpowiedz

  Na dobrą sprawę to powinniśmy swoje śmieci oraz smrody sami wywozić tzn. nasza rodzima firma Grajewska PUK a nie „ obca „ ! Rozumiem takie przepisy – wolny rynek ! Do kitu z takimi przepisami , gdy dajemy zarobić innym doprowadzając do powiększenia u nas bezrobocia a tym samym do zubożenia naszego społeczeństwa ! Co będzie gdy z braku pracy padnie PUK ? Powiększy się i tak już za duża armia bezrobotnych w skali Grajewa a tym samym naszej Ojczyzny ! Czy taki przykład to jednostkowy rodzynek ? Raczej nie ! Tak jest od początku tzw. transformacji ! Popadały wielkie zakłady pracy – fabryki , stocznie , PGRy itd. , itp. by ktoś za granicą mógł naszym kosztem się bogacić ! QUO VADIS PREZYDENCIE , PREMIERZE , RZĄDZIE , SEJMIE ,SENACIE RP ? QUO VADIS NIŻSZEJ RANGI WŁODARZE ? QUO VADIS MOJA UKOCHANA OJCZYZNO ???

 • karamba
  23 maja 2013 at 13:54 - Odpowiedz

  Mam nadzieję że Prezes PUK spadnie!

 • mieszkaniec
  22 maja 2013 at 22:15 - Odpowiedz

  porażka