Internet w pociągu – już niebawem

Lada dzień wyjedzie na tory. Będzie to drugi pociąg Przewozów Regionalnych, który przeszedł gruntowną modernizację i ma wiele udogodnień dla pasażerów. Znajdują się w nim m.in. Wi-Fi, gniazdka do podłączenia przenośnych urządzeń elektronicznych, klimatyzowane przedziały, automatyczne drzwi międzywagonowe, monitory LCD, monitoring oraz wieszaki na rowery.

Zmodernizowany pociąg jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Osoby na wózkach inwalidzkich do pociągu mogą dostać się automatyczną windą. W środku zaś są miejsca przeznaczone na ustawienie wózka i bezpieczne przymocowanie go. Nowością jest też przewijak dla dzieci umieszczony w toalecie przystosowanej dla osób niepełnosprawnych.

W tym roku na tory wyjedzie jeszcze jeden podobny szynobus. Modernizacja trzech pociągów kosztowała około 22 milionów złotych. To o wiele taniej niż kosztowałby zakup nowych pojazdów, bo koszt jednego to, w zależności od wyposażenia, od 15 do 18 milionów złotych.

Cztery używane szynobusy (z przeznaczeniem do remontu) samorząd województwa kupił 2 lata temu za nieco ponad 4 miliony złotych. Czwarty z nich ma być modernizowany w przyszłym roku.

Poza tymi czterema pojazdami województwo podlaskie kupiło wcześniej 11 szynobusów. radio.bialytsok.pl

Przeczytaj również

Grajewianie przełamali się opłatkiem. Za nami wigi... Dziś na placu obok kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się pierwsza Wigilia Miejska na otwartej przestrzeni połączona z Jarmarkiem Świątecznym...
Centrum Integracji Społecznej – Grajewskie C... Centrum Integracji Społecznej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od stycznia 2017r. w imieniu Miasta Grajewo realizuje projekt pt. G...
Spotkanie Burmistrza z mediami https://www.youtube.com/watch?v=EjAozOvc1JA&feature=youtu.be

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge