Grajewo będzie miało swój basen

To już pewne! Władze naszego miasta oficjalnie ogłosiły, że w Grajewie powstanie kryty basen. Szykuje się sporo atrakcji.

Spośród 28 wniosków poprawnych formalnie, pozytywną ocenę merytoryczną przeszło 17 wniosków na ogólną wartością 137 433 034,94 zł, w tym wartość dofinansowania wynosząca 93 639 238,79 zł. – podają wrotapodalasia.pl

Wniosek o grajewski basen również otrzymał pozytywną ocenę merytoryczną. Dzięki tej ocenie już niebawem w Grajewie ruszy budowa basenu, obok którego w ramach realizowanego projektu ma  powstać Muzeum Mleka. Ogólna wartość inwestycji ma wynosić ok. 15 milionów 800 tys. złotych, planowana kwota dofinansowania to ok. 9 milionów 400 tysięcy złotych. Budowa Muzeum Mleka w całości zostanie sfinansowana z funduszy unijnych. Warto podkreślić, że takie muzeum będzie jedynym w Polsce.

Najprawdopodobniej Kryta Pływalnią będzie zajmował się MOSiR, jej budowa potrwa mniej więcej około dwóch lat. Dzięki nowej inwestycji przybędzie w mieście dodatkowych 13 miejsc pracy.

Czy basen zarobi sam na siebie?

Członek Zarządu Województwa Podlaskiego – Jacek Piorunek, który był dziś obecny na konferencji prasowej, która została zwołanej w SM Mlekpol potwierdził, że basen sam na siebie nie zarobi i będzie wymagał wkładu finansowego z zewnątrz.

Budowa basenu z pełnością spowolni kolejne inwestycje w mieście z bardzo prostych przyczyn pieniądze zostaną przeznaczone na budowę pływalni.

Dla wielu Grajewian basen był marzeniem od wielu lat, teraz ich marzenie zacznie się spełniać.

Ale już od dziś mieszkańcy Grajewa mogą zagospodarować w swoim portfelu przegródkę o nazwie basen by to właśnie w niej odkładać swoje pieniądze na jego utrzymanie. Prognozy finansowe dla naszego miasta nie są najlepsze i w najczarniejszym scenariuszu może okazać się, że nasze podatki osiągną najwyższą granicę.

 

Jak będzie wyglądał basen?

Hala basenowa zostanie wybudowana przy ul. Targowej i Konstytucji 3-go Maja, powierzchnia zabudowy wynosi 1 585,26m2.  Nowoczesny kompleks będzie składała się z kilku sfer:

Piwnica – miejsce urządzeń technicznych

Pater – tu znajdować się będzie główny hol z szatnią, kasy, łazienki, korytarze, pomieszczenia administracyjne.

 

Strefa hali basenowej

–         niecka sportowa o wym. 25m x 12m i 6 torach

–         niecka rekreacyjna o wym. 7,5m x 12,5 m z brodzikiem dla dzieci

–         strefa jacuzzi

–         trybuny na 95 miejsc siedzących i miejsca dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

 

Strefa zespołu saun

–         sauna sucha/ziołowo-parowa

–         kabina infrared

–         łaźnia parowa

–         natrysk wrażeń typu ślimak

–         studnia lodowa

–         grota solna

–         pomieszczenie masażu

 

Strefa zaplecza basenu

–         trzy zespoły przebieralni z toaletami i kabinami natryskowymi, w tym dwie przebieralnie na max. 66 osób oraz jedna dla osób niepełnosprawnych

–         pomieszczenie ratowników, pomieszczenie I-wszej pomocy, magazyn sprzętu basenowego.

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
Oddając Krew Ratujesz Życie Uprzejmie informujemy, że trwa XIII edycja ogólnopolskiego programu pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”. Włączając się po raz kolejny do tej a...
Karambol w Grajewie – zderzenie 6 pojazdów Po godz. 4:00 na ulicy Piłsudskiego zderzyło się w sumie 6 samochodów - dwie ciężarówki i cztery auta osobowe. Samochodami łącznie podróżowało 13 osób...
Szacowanie szkód spowodowanych suszą SZANOWNI ROLNICY GMINY GRAJEWO! Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku informuje, że z dniem 4 lipca 2018r. należy stosować nowy wniosek: „Wni...
25 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Głos
  14 października 2012 at 15:49 - Odpowiedz

  MOI DRODZY ! Przepraszam , że znów się wtrącę ! Zastrzegam jednak , że macie – jak zawsze – pełne prawo mnie zbesztać , wyzwać i nie zgodzić się ze mną ! Jestem takim samym jak Wy omylnym człowiekiem ! Tak samo każda władza składa się tylko z omylnych ludzi ! Są na pewno znane Wam mądre powiedzenia „ Z pustego i Salomon nie nabierze „ oraz „ Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził „! Widać, że nowi nasi włodarze , jak mogą tak starają się – może i nie zawsze po naszej myśli ! Są młodzi wiekiem i stażem włodarzenia ! Ale dajmy im szansę na pokazanie się z tej dobrej strony ! Jeśli nie chcemy pomóc to przynajmniej nie przeszkadzajmy im – przecież przez nas wybranych a jak nie spełnią naszych oczekiwań to przecież władza nie została im przepisana na wieczność i nie jest sprawą dziedziczną ! Będą następne wybory a póki co ; gońmy od siebie wszelkiej maści uzdrowicieli, mącicieli i wszechwiedzących mędrców ! Oni nawet chyba nie wiedzą ,że głosząc swoje ambicjonalne i poparte własną ślepą pożądliwością tezy i hipotezy nie tylko władzy szkodzą i przeszkadzają ale także nam wszystkim i samym sobie ! POZDRAWIAM !!!

 • Głos
  11 października 2012 at 16:19 - Odpowiedz

  Jeśli można – Panie Burmistrzu – Jeszcze nikt taki się nie urodził , żeby wszystkim dogodził a w szczególności tym , którzy najlepiej wszystko wiedzą i wszystkich oraz wszystko mają w d… na samym dnie ! Goń Pan takich nawiedzonych fanatycznych mędrców od siebie bo więcej oni przynoszą szkody nawet samym sobie niż korzyści ! MAŁA PROŚBA DO PANA ! Pochyl się Pan czasem z pokorą ku tym najbiedniejszym rencistom i emerytom oraz biednym rodzinom wielodzietnym czy rzeczywistym matkom samotnie wychowujących dzieci , osobom starszym , samotnym , chorym , niepełnosprawnym a nawet ku tym co nie miłosiernie walą rojal .Oni wszyscy są także ludźmi oraz mieszkańcami naszego wspólnego Grajewa i to w pełni tego słów znaczeniu ! Przejdź się Pan po ich domach i mieszkaniach ! Nic Pan nie stracisz a wiele zyskasz bo co to za gospodarz , który osobiście nie interesuje się swoją trzodą a polega tylko na swoich doradcach ! Wiem , że niektórzy na Forum wręcz nie na widzą mnie i moich wpisów , szczególnie , gdy cytuje BIBLIE ale do Pana osobiście kieruje słowa św Pawła z jego 1 Listu do Tymoteusza rozdział 4 wersety 12, 14 – 16 ! ZDRÓWKA I POWODZENIA ! Z BOGIEM !!!

 • drii
  11 października 2012 at 09:54 - Odpowiedz

  a przypomnij sobie słynny spot z kampanii burmistrza, trzeba brać odpowiedzialność za słowa, jakąś świadomość miał gdy głosił swoje hasła

 • dree
  11 października 2012 at 09:47 - Odpowiedz

  Ludzie wy chyba pogłupieliście, jeśli chodzi o bezrobocie to trzeba mieć pretensje do Pana Tuska, a nie do Burmistrza. Chwała mu za to bo basen to dodatkowe miejsca pracy. Brawo Panie Adamie!

 • Głos
  11 października 2012 at 00:05 - Odpowiedz

  SZANOWNY PANIE SZYMCZAK –WIELMOŻNY PANIE AKS – Po głębszym przemyśleniu można co nieco z Panem się zgodzić ! Bardzo ciekawie Pan wszystko wiesz , piszesz , zadajesz pytania i już gotowe odpowiedzi i dekrety ! Jesteś Pan nieomylną encyklopedią chodzącą ! A ja – jako nic nie znaczący szary i zwykły człowieczek w tym naszym kochanym miasteczku zadam Panu bardzo proste pytania ; Jakim prawem Pan posługujesz się wszystkimi mieszkańcami ; kto nadał Panu takie prawo jak np. oczerniania wszystkich i wszystkiego ; ilu Was jest w tej „ partyjce „ że żądacie referendum a może zrobimy referendum o tym , czy w ogóle masz Pan prawo takową bardzo często nieuczciwą i bezczelną nagonkę tworzyć ? Panie Szymczak Pan to nie całe Grajewo i Pan nie burmistrz a jeśli Pan – nie daj BOŻE -nim byś został to ja pierwszy pakuje się i gdzieś bodaj do lasu uciekam !A z reszto ; na jednym z portali Pan kreujesz „o „ R na premiera a ktoś inny doradził aby Pana na Prezydenta RP ! Jeśli to prawda to czego Pan tu się ciskasz ! Tu nie Warszawa a Grajewo !!!

 • wojtek
  10 października 2012 at 22:16 - Odpowiedz

  jaka macie propozycje by nazwac nasz basen? skarbonka dziura budżetowa? a może macie ciekawsze pomysły? 🙂

 • AKS
  10 października 2012 at 22:00 - Odpowiedz

  Czy my jesteśmy władzą? Niech się władza o to martwi, ze tak pokpiła sprawę. Podejrzewam, ze teraz – po otrzymaniu dotacji, byłaby to śmieszna akcja, no ale niech tam w UM – myślą, za to mają płacone!

 • do AKS
  10 października 2012 at 17:15 - Odpowiedz

  To dlaczego nie przeprowadzicie takiego referendum? jest jeszcze czas

 • AKS
  10 października 2012 at 17:02 - Odpowiedz

  Społeczeństwo dostałoby możliwość – swobodnej wypowiedzi!!! To jest najważniejsze. Jeśli ktoś nie wziąłby udziału w głosowaniu, ten powinien zamilknąć! Wyniki byłyby ważne bez względu na frekwencję, bo to byłby – wolny wybór lokalnej społeczności!!! Kazda władza mogłaby się podpierać takimi danymi, bo podstawowe warunki (nieskrępowana wypowiedź) zostałyby spełnione. Ta władza jak widzę strzeliła sobie w kolano.

 • dp AKS
  10 października 2012 at 16:04 - Odpowiedz

  uważasz ze gdyby zostało zwołane forum takie o którym wspominasz bez kosztowe bez komisji i urn to czy wyniki takiego forum byłyby prawdziwe?

 • AKS
  10 października 2012 at 15:39 - Odpowiedz

  O czym chcesz polemizować? Jakie procenty, jaka dwoistość? gdzie ty to widzisz?

 • wojtek
  10 października 2012 at 15:35 - Odpowiedz

  basen fajna sprawa, muzeum jeszcze lepsza 🙂

 • Wpisz swoje imię
  10 października 2012 at 13:53 - Odpowiedz
 • Wpisz swoje imię
  10 października 2012 at 11:44 - Odpowiedz

  Na ile procent tym razem Pan liczy? 1,6% , może 1,02, a ,może 0,08% no a może się mylę. Widać także dwoistość, raz Pan jest wrogiem burmistrza, raz sojusznikiem?

 • AKS
  10 października 2012 at 10:51 - Odpowiedz

  W życiu społecznym nigdy nie sprawdzają się ludzie wewnętrznie rozdarci, niejako złamani w swoim sumieniu, ludzie, którzy łatwo coś deklarują, a nie idą za tymi deklaracjami.
  My, jako komitet wyborczy „Zmiana” deklarowaliśmy, że każdą dużą rzecz dotyczącą miasta, będziemy konsultowali poprzez referenda. Czy taką dużą sprawą nie jest basen w Grajewie? Tym bardziej, że każdego roku będziemy do niego dopłacać!
  Rada jest bezwolna a rządzący Układ grajewski – w ogóle nie liczy się z tą społecznością. Zdawkowe rozmowy z władzą potwierdziły tylko moje przypuszczenie, że biurokratyzm bardzo ograniczył ich zdrowe myślenie. Nie wolno rządzić – wbrew woli i prawom społeczeństwa. A lokalna ludność miała prawo do wyrażenia swej woli w w/w temacie. Komunikacja społeczna (dziedzina nauki) wymaga podmiotowości społeczeństwa. To daje dwa efekty: poczucie wpływu na to co nas dotyczy, oraz poczucie liczenia się władzy ze społeczeństwem. W Grajewie te zasady złamano.
  Nie jest prawdą, że referendum wymagałoby powoływania komisji, lokali, urn, i całego sztabu ludzi. Referendum ma jedynie wykazać wolę miejscowej ludności. Nie jest powiedziane, ze tylko te „ustawowe” referendum ma moc wiążącą. My pokazaliśmy latem, ze referendum może być przeprowadzone „bezkosztowo” (tylko wydruk ankiet). W czterech sklepach były nasze urny i wielu ludzi zagłosowało. Władza w tym względzie ma jeszcze większe pole. To, że prawdopodobnie większość chce basenu, teraz nie uspokoi obywatelskiego niepokoju. Do końca będzie b. dużo oporu a to może (p. burmistrzu) wpłynąć na wynik przyszłych wyborów. Dlatego (post fatum) czy nie lepiej było zarządzić referendum i zapytać ludzi o basen? Demokratyczny wynik większości, zamknąłby usta malkontentom. A tak nie wiadomo czy to gadanie nie przełoży się na pana negatywny wynik następnych wyborów. Szkolne błędy – władzo! Skoro były burmistrz organizuje komitet, to „Zmiana”, też musi to zrobić.
  Aleksander Szymczak

 • Wpisz swoje imię
  10 października 2012 at 09:20 - Odpowiedz

  jak basenem będzie zarządzał MOSIR, to będzie na niego taki wstęp jak na halę i na saunę, o której nikt do ostatnich wyborów nie wiedział

 • eeeeeeeee
  10 października 2012 at 07:40 - Odpowiedz

  nikt już nie pyta mieszkańców o zdanie jak wydawać pieniądze każą tylko płacić

 • olek
  9 października 2012 at 21:26 - Odpowiedz

  a moze tak an początku doprowadzić Grajewo do 21w a później budować basen? zacznijmy od dróg które nie mają nawierzchni a takich w Grajewie jest sporo

 • Wpisz swoje imię
  9 października 2012 at 21:24 - Odpowiedz

  Ilu pracowników zwolni Pan z urzędu by utrzymać ten basen? nie podnosząc nam podatków? a może sobie Pan pensje obetnie o polowe? Gwarantuję Panu ze zanim pan ten basen wybuduje to grajewian nie będzie już stać na karnet wstępu na ten basen.

 • klo
  9 października 2012 at 18:58 - Odpowiedz

  Nie wiem z czego tu się cieszyć jakie bezrobocie mamy w powiecie

 • n
  9 października 2012 at 18:07 - Odpowiedz

  jezeli budowa besenu uzdrowi stan gospodarczy miasta to jestem za ale jeżeli ma leczyc kompleksy to wydajemy pieniądze w wodę której mamy dosyć

 • Rodzynek
  9 października 2012 at 17:12 - Odpowiedz

  Według portalu up.podlasie.pl (oficjalna strona Wojewódzkiego Urzędu Pracy) stopa bezrobocia w powiecie grajewskim w sierpniu 2012r. wynosiła 21,9%. Najwyższa w całym województwie podlaskim!. A więc bawmy się (pływajmy) dalej.

 • helga
  9 października 2012 at 17:10 - Odpowiedz

  Nie ma co o tym dyskutować, czy potrzebny? – niezbędny!!!. To wręcz wstyd dla Grajewa że przez 25 lat nie powstał , a jedynie pozostawał zawsze w obietnicach pretendujących do Magistratu. A czy można liczyć wartości zdrowotne z tegoż basenu. po co ta debata.

 • Wpisz swoje imię
  9 października 2012 at 11:05 - Odpowiedz

  czy aby jest nam potrzebny??

 • Ola
  9 października 2012 at 10:32 - Odpowiedz

  zły dzień!