Grajewo: Radni podnieśli pensję dla Burmistrza

Koniec wakacji Radni wrócili do pracy. Dziś (29,08,2012r.) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta  odbyła się XXVII Sesja Rady Miasta Grajewo.

Po dzisiejszej sesji Burmistrz Miasta Grajewa nie będzie już na szarym końcu ogólnopolskiej listy płac włodarzy. Radni  podnieśli nie tylko pozycję na liście, ale również wynagrodzenie dla Burmistrza Adama Kiełczewskiego.

 

Aż 15 (foto) Radnych było za podwyższeniem wynagrodzenia dla włodarza. 2 było przeciwnych. 2 wstrzymało się od głosu. W głosowaniu brało udział 19 radnych.

W trudnej sytuacji finansowej, gdzie mówi się o oszczędnościach chociażby w oświecie, dużym wzroście bezrobocia w mieście, mieszkańcach, którzy coraz bardziej zaciskają pasa czy podwyżka dla burmistrza jest konieczna?

 

Swoje stanowisko w tej kwestii przedstawili radni PO.

 

Szanowny Panie Burmistrzu! Wysoka Rado! Szanowni Państwo!

Pragnę przedstawić stanowisko Platformy Obywatelskiej w sprawie zmiany uchwały regulującej wysokość wynagrodzenia Burmistrza Grajewa Pana Adama Kiełczewskiego.

Doceniamy dni, godziny i miesiące jakie poświęca Pan Burmistrz naszemu miastu i jego mieszkańcom. Piastowanie fotela burmistrza w mieście, w którym szaleje bezrobocie, zasób komunalny jest w katastrofalnym stanie, drogi stają się coraz mniej przejezdne i obwodnica jest tylko marzeniem, a atrakcji sportowo-rekreacyjnych jest jak na lekarstwo, jest zadaniem bardzo trudnym.

Niemniej radni PO rozliczają Pana Burmistrza nie za słowa, lecz za efekty w sferze ekonomicznej , społecznej oraz realizację zaplanowanych pomysłów. Jesteśmy z tych efektów niezadowoleni, czego wyraz daliśmy w głosowaniu nad absolutorium za realizację ubiegłorocznego budżetu.

Co więcej, uważamy, że podwyższając Pańskie wynagrodzenie uczynimy Panu największą polityczną krzywdę, jaką moglibyśmy kiedykolwiek uczynić. Obecnie jest Pan perełką na ogólnopolskiej mapie płac włodarzy miast. Zarabia Pan znacznie mniej niż większość burmistrzów miast powiatowych. To dobrze świadczy zarówno o Panu, jak i Szanownej Radzie, bo przecież z doświadczenia wiemy, że wzrost wynagrodzenia nie jest wprost proporcjonalny do jakości rządzenia.

Idąc tym tokiem myślenia, nie chcemy narażać dobrego imienia Rady Miasta i Pana Burmistrza, dlatego będziemy głosować przeciwko uchwale.

 

Dni Grajewa za 133 tyś zł?

Dni Grajewa, a raczej  dzień Grajewa kosztował miasto 133tyś zł. Sama część historyczna czyli najazd Szwedów kosztował 48 tyś. zł. Wynajęcie sceny, oświetlenia ochrony oraz występ Danzela pochłonął kwotę 68 tyś. zł.

Przychód z imprezy to zaledwie 1,800 zł – pieniądze pochodzą głownie z rozstawionych stanowisk reklamowych.

Przeczytaj również

MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
Oddając Krew Ratujesz Życie Uprzejmie informujemy, że trwa XIII edycja ogólnopolskiego programu pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”. Włączając się po raz kolejny do tej a...
Karambol w Grajewie – zderzenie 6 pojazdów Po godz. 4:00 na ulicy Piłsudskiego zderzyło się w sumie 6 samochodów - dwie ciężarówki i cztery auta osobowe. Samochodami łącznie podróżowało 13 osób...
Szacowanie szkód spowodowanych suszą SZANOWNI ROLNICY GMINY GRAJEWO! Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku informuje, że z dniem 4 lipca 2018r. należy stosować nowy wniosek: „Wni...
17 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • n/n
  31 sierpnia 2012 at 20:01 - Odpowiedz

  Mozna nie czekać jeszcze dwóch lat ale odwołać ich wszystkich – w referendum.

 • Wpisz swoje imię
  31 sierpnia 2012 at 14:32 - Odpowiedz

  Ci głosowali za podwyżka co burmistrz dla znajomych radnych posadę dał dobra to odwdzięka za posadę radnych znajomych którym burmistrz dał fotel za nic nierobienie porażka jedna wielka teraz dostał podwyżkę i będzie siedział śmiał się a dla ludzi zero pomocy niech te 2 lata szybko mijają żal serce ściska…

 • Marek
  30 sierpnia 2012 at 21:41 - Odpowiedz

  Nie kumam tych zachwytów nad radnym Cebelińskim. Przecież on wstrzymał się od głosu, czyli nie miał w tej sprawie zdania!

 • ciakawy
  30 sierpnia 2012 at 21:08 - Odpowiedz

  Ciekawe dlaczego Radna Stefanska tak sie wyciszyła i juz pytań nie zadaje?

 • Robert
  30 sierpnia 2012 at 21:05 - Odpowiedz

  Brawo Panie Cebeliński za odwagę i dociekliwość. Należy Pan do nielicznej grupy radnych, którzy traktują swoją funkcję poważnie. Potrzeba nam radnych myślących, potrafiących dostrzec nieprawidłowości w wydawaniu naszych pieniędzy i mających odwagę powiedzieć o tym głośno. Obserwuję, że większość radnych nudzi się na sesjach, nie zabiera głosu, bo przychodzi tu tylko po to, aby zaliczyć obecność i czasem podnieść rękę.

 • ola
  30 sierpnia 2012 at 19:03 - Odpowiedz

  rękę za podwyżką podniesli ci radni ktorzy są dla burmistrza ca coś wdzieczni. i nie ogłupiajcie nas drodzy radni bo nikt w grajewie nie jest głupu a po koleji zaczynajac od pierwszej reki podniesionej w pierswszym rzedzie wypisać kto i za co jest wdzieczny

 • juz sa nagrania z sesji:
  30 sierpnia 2012 at 18:00 - Odpowiedz

  soreczka za bledy : ”swieZosci” i ”miejcie” . no to pozdrowka ciemnoto grajewska =)

 • juz sa nagrania z sesji:
  30 sierpnia 2012 at 17:56 - Odpowiedz

  kabaret ze jednak podniesli ta pensje dla burmistrza – no smiech na sali – bo idac teraz tym tokiem niemyslenia powinno sie podniesc kazdemu pensje za wykonywana normalna robote – czyli sprzataczki kucharki itp itd – ale oczywiscie dla jasnosci waszej przepowiem wam przyszlosc – wy ciemnoto grajewska dalej bedziecie glosowac na niego (plus pijaczyny prowadzone przez nich za flaszeczke) spoko luz jak wam malo tego “powiewu swierzosci” to miejscie ciemnote dosadniejsza – w koncu lubicie to –

 • juz sa nagrania z sesji:
  30 sierpnia 2012 at 17:06 - Odpowiedz
 • Wpisz swoje imię
  30 sierpnia 2012 at 16:04 - Odpowiedz

  zal serce sciska

 • Omen
  30 sierpnia 2012 at 10:43 - Odpowiedz

  do 15 radnych: myślenie ma przyszłość!

 • Sytuacja ich przerosła
  30 sierpnia 2012 at 10:29 - Odpowiedz

  Miny radnych głosujących za podwyżką są porażające. Dziękuję Radnym którzy nie zagłosowali za podwyżką.

 • oburzony
  30 sierpnia 2012 at 10:07 - Odpowiedz

  Ludzie pamiętajcie jak wybrani przez was radni głosowali, dacie im szanse na następną kadencję?

 • anonim
  30 sierpnia 2012 at 09:59 - Odpowiedz

  przecież biedny Pan Burmistrz sobie sam nie podniósł pensji. To wszystko ta niedobra Rada Miasta. Ciesze się chyba pierwszy raz, że głosowałem na radnego z PO, tak trzymać- skoro sam burmistrz twierdził, że nie poszedł dla pieniędzy, znaczy, że nie trzeba podwyższać!
  W Prostkach za 3 dni zapłacili mniej niż u nas za 1, to jest skandal!!! Pieniądze są publiczne i mam nadzieję, że będzie dostępny kosztorys do porównania Grajewa i Prostek na tej stronie.

 • n/n
  30 sierpnia 2012 at 08:35 - Odpowiedz

  2012-08-30 08:26:57 | wc kwadrans
  BAWTA SIE, PIJTA, BALUJTA, GRILUJTA !!!
  WSZYSTKICH WON, WON, WON !!! BAWIC SIĘ ZA NASZE PIENIĄDZE??? A NAM BIEDNYM ZEWSZĄD N Ę D Z A !!!!
  Za co podwyzka???????????????????????

 • Wpisz swoje imię
  30 sierpnia 2012 at 06:54 - Odpowiedz

  nastepne głosowanie bedzie o podwyzce dla radnych tak bedzie sprawiedliwiej:)

 • prosiciel
  30 sierpnia 2012 at 01:03 - Odpowiedz

  W przyszłym roku prosimy o pół dnia Grajewa za 200.000 zł i oczywiście kolejną podwyżkę dla burmistrza.