GRAJEWO: Przepraszam czy tu się nagrywa?

Afera taśmowa, inwigilacja, zbieranie wiadomości i zapisywanie ich w tajnych teczkach. To wszystko było nam znane ze szklanego ekranu i opowiadań dziadków.

Czasy się zmieniają, ale historia lubi się powtarzać. I tak oto na naszym grajewskim podwórku zrobiło się mniej zabawnie, teraz każdy uważa na to, co mówi i komu mówi. Przychodząc do pracy zastanawia się czy gdzieś w ukryciu nie ma zamontowanej  kamery „wielkiego brat”, albo podsłuchu, który wiernie ze swoim przeznaczeniem notuje to, co zostało powiedziane.

Z usta grajewian słuchać już coraz częściej pojęcie „tajny agent”. No to mamy pana, który spaceruje  ulicami miasta w nie znanych nikomu celach. To taki nowoczesny agent nie przypomina tego chodzącym w długim czarnym płaszczu, kapeluszu na głowie i ciemnych okularkach. Ten niczym kameleon wtapia się w tłum i zbiera informacje. Ci, co bacznie śledzą poczynania tego pana widzą jak nieporadnie stara się doścignąć ideał agenta – niestety bezskutecznie i z wieloma błędami popełnionymi przy pracy. Widocznie jest na pierwszym etapie wtajemniczenia stara się zaliczyć go pozytywnie, jaki będzie tego efekt i ocena – tego dowiemy się w niedalekiej przyszłości.  W nagrodę ten pan dostaję wynagrodzenie z podatków mieszkańców. Wszyscy przyczyniają się do jego wypłaty, a nie wielu wie jak on wygląda i kim jest. Jego nie widać, nie słychać, ale czuć…jego wzrok na plecach.

A miało być tak pięknie, mieliśmy być braćmi dla siebie i wspólnie dbać o dobro naszej małej ojczyzny. Tym czasem stajemy się dla siebie zmanipulowanymi wilkami.

Przeczytaj również

Bezpłatne szczepienia w Grajewie W Grajewie ruszyły bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Mogą z nich skorzystać seniorzy, którzy ukończyli 65 rok życia. Szczepienia będą realizo...
Uchwała w sprawie wysokości stawek opłat za zajęci... Uchwała Rady Powiatu Grajewskiego w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego Załączniki do treści
Spektakl smaków na Polagrze Omlet serowy z grzybami i świeżymi ziołami, francuskie tosty z twarogiem, solonym karmelem i bakaliami, Smoothi truskawkowe z mięta i czerwonym pieprz...
Uwaga. Zmiana Banku w Urzędzie Miasta Grajewo Burmistrz Miasta Grajewo informuje, że od 28 września 2017 roku nastąpi zmiana Banku obsługującego Miasto Grajewo i w związku z tym nastąpi zmiana r...
51 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • J.S.
    13 listopada 2012 at 11:32 - Odpowiedz

    Zerknij na forum “polska po wyborach” na g24

  • Lech R
    13 listopada 2012 at 11:24 - Odpowiedz

    Panie J. S. – Ładne to – ale może coś bez tego zabijania , bez przemocy ! Bo tego wszystkiego to ja już mam serdecznie dosyć !!! Coś na luzie , coś , co by wszystkich podniosło na duchu na lepsze pokojowe jutro ! Na pewno , nawet nasz wspólny oponent tego pragnie ale widzi to inaczej ! Jego wola ! Ale on także ma ludzkie i moralne prawo do szacunku i do tego lepszego jutra a nawet do życia wiecznego w przyszłym Królestwie Bożym ! W które a szczególnie w BOGA ja wierzę i w nim pokładam całą nadzieję w ocaleniu całej ludzkości ! BÓG Z PANEM !!!

  • J.S.
    13 listopada 2012 at 07:10 - Odpowiedz

    Wśród zgiełku tego świata błądzę wciąż
    z duszą na ramieniu.
    I blady strach. Kręć się więc, krąż,
    pędź ku przeznaczeniu.

    Zamilknij już jeśli potrafisz
    lub chcesz.
    Albo krzycz gdy czegoś nie trawisz,
    gdy wiesz.

    O strachu samolubny, męczący,
    bestio okropna.
    Napędzasz i dławisz, wyzywający,
    paskudo roztropna.

    Wszechobecny panisko, wszechwładny,
    nieugięty.
    Wciąż świat ten czyni bezładnym,
    z życiem poczęty.

    Zabiję cię kiedyś, pozbędę
    na zawsze.
    Gdy do Raju bram przybędę-
    ty zaśniesz.

    • joo
      8 grudnia 2012 at 01:27 - Odpowiedz

      Co za prostactwo. To katastrofa a nie rymy…. męczący/wyzywający/ nie potrafisz/ nie trawisz. O zatrudne dobrać odpowiedni rym. Męczący to ty jesteś i wyzywający gdy wyzywasz lepszych od siebie.

  • Lech R
    13 listopada 2012 at 00:57 - Odpowiedz

    BARDZO PRZEPRASZAM ! LUDZIE to nie Ty ! Ty jesteś jednym CZŁOWIEKIEM – tak sam jak ja ! Tak samo MY NARÓD też nie jesteś całym narodem a jednym z jego OBYWATELI – tak samo jak ja ! Więc , proszę nie pisz za wszystkich ! JEŚLI JESTEM TROLLEM LUB DZIECKIEM NEOSTRADY i pisze coś niestosownego lub szkodliwego dla naszej społeczności albo dla naszej Ojczyzny lub jawnie naruszam zasady i regulamin użytkownika tego lub innych szanowanych przeze mnie portali to proszę złóż skargę z twardymi ku temu dowodami do Szanownych Administratorów a zamilknę na wieki ! Na ten czas -proszę bez urazy – proszę nie czytaj tego co pisze ! Ja tak samo robię , co mnie nie interesuje , to po prostu olewam i czytam to , na co mam w danej chwili ochotę ! Czy to takie trudne ? POZDRAWIAM !!!

  • Do Lecha
    13 listopada 2012 at 00:06 - Odpowiedz

    nie da się juz ciebie czytać. daj ludziom spokojnie życ

  • Lech R
    12 listopada 2012 at 23:21 - Odpowiedz

    PANIE J.S OK- Może uzna mnie Pan jak inni za skończonego czubka ale napisze szczerze , że kładąc się spać co wieczór proszę BOGA o dwie rzeczy – aby mi dał taki sen abym obudził się dopiero w Jego Królestwie wiecznego życia ,wiecznej miłości , przyjaźni,naturalnego pokoju i szacunku dla każdego człowieka a nawet zwierzaczka ! Albo abym się jutro obudził po tym jak w nocy by ze mnie i z każdego człowieka wyparowało wszelkie zło ! Może wtedy każdy dla każdego byłby bratem a nie wściekłym wilkiem a każda dla każdej siostrą a nie jadowitą żmija ! Piszę chociaż już miałem zrezygnować ale nie mogę czasem przepatrzeć co dzieję się w naszej ludzkiej rodzinie i w naszej jednej , jedynej Ukochanej Ojczyźnie a także w tej naszej małej Ojczyźnie ; naszym wspólnym domu – GRAJEWIE ! I muszę pisać chociaż coraz trudniej jest mi to ze względu na zdrowie bo ja to wszystko dosłownie przeżywam , noszę w sobie ! To wszystko cholernie boli ! Nawet to jak komuś odpowiem źle lub tym podobnie ! A jeszcze te częste ataki ! Wiem, tak musi być ale ile jeszcze to wszystko wytrzymam to nie wiem! Ale chciałbym dożyć tej chwili ,gdy moje modlitewne prośby spełnią się nie tylko tu u nas , nie tylko w Polsce ale i na całym świecie ! TAK BARDZO TEGO PRAGNĘ i TEGO ŻYCZĘ PANU , MEMU OPONENTOWI ORAZ WSZYSTKIM CZYTAJĄCYM TE MOJE BZDETY A TAKŻE CAŁEMU ŚWIATU !!! DOBREJ NOCKI ! BÓG Z WAMI KOCHANI !!!

  • J.S.
    12 listopada 2012 at 23:10 - Odpowiedz

    Jutro, ok?

  • Lech R
    12 listopada 2012 at 22:14 - Odpowiedz

    PANIE J. S. A może jakieś inne dla odprężenia sytuacji na tym portalu i w ogóle w naszym Grajewie ! Coś takiego mocnego dla ducha , dla zneutralizowania napiętej sytuacji – coś w duchu przyjaźni , zgody , nadziei na lepsze jutro ! Aby wreszcie ta zgryźliwość między ludzka chociaż na chwilę zamilkła bo tak dalej nie da się żyć ! Każdy na każdego szczuje , obraża , miota jakieś granaty zaczepne i oskarża o fałsz ; a sam będą nieczystym ! Jest na mnie kolejny i to ostry atak na forum Gr.24 w temacie „ POLSKA PO WYBORACH „ Może tam coś Pan w tym tonie zamieści ! PROSZĘ !

  • Wpisz swoje imię
    12 listopada 2012 at 21:45 - Odpowiedz

    dobre

  • J.S.
    12 listopada 2012 at 18:33 - Odpowiedz

    Panie Lechu Szanowny. Tak. To mój twór “literacki” sprzed lat 12. On zawsze będzie na czasie. Pozdrawiam.

  • Lech R
    12 listopada 2012 at 14:35 - Odpowiedz

    Mimo,że zostałem tu już zweryfikowany i zdiagnozowany jako oględnie rzecz ujmując ubezwłasnowolniony umysłowo oraz nie posiadający żadnych praw a także wiarygodności u jednego Pana to jednak postanowiłem jeszcze raz zabrać głos w temacie rzeczywistym tego tematu ! Czy tak naprawdę czujemy się tacy inwigilowani i podsłuchiwani na każdym jednym kroku ? Czy rzeczywiście czujemy oddech na plecach jakiegoś pajaca -agenta ? Specjalnie pod tym kontem wychodziłem kilka razy na spacer po całym Grajewie i nic takiego nie odczułem a także nie odczułem tego na innych osobach ! Nie wiem jak jest w miejscach pracy bo jestem na rencie ale bardzo ciekawi mnie gdzież ten Pan tak bardzo w pracy jest nagrywany i kontrolowany ? Wiem , kto ten artykulik i w jakim celu napisał ! Kto – to zapewne sami domyślacie się !Napisał go po to , aby podtrzymać swoje poprzednie felietony i pomniejsze artykuliki by wywołać w nas poczucie , strachu, niepewności oraz nie ufności jeden do drugiego – w tym do naszych włodarzy a później znów wyskoczyć z jakimś leczniczym felietonem lub dopiskiem do swego tego artykułu ! To tak samo jak z niektórymi strażakami – piromanami , którzy najpierw podpalają a następnie podpowiadają jak ten pożar gasić lub sami pomagają gasić ! Otrzymują wtedy aplauz ,dyplom , jakoś gaże albo order ; być może temu autorowi też o to chodzi a nie o dobro nas wszystkich bo on to dobro widzi tylko wtedy gdy jest ono jego dziełem lub jego grupki oraz z ich perspektywy . To co on wszędzie piszę , mówi i działa jest bardzo dokładnie przygotowane ze wszelką determinacją i premedytacją . To celowe destrukcyjne , powiedziałbym sabotażowe działanie , gdzie ataki za wszelką cenę nawet obrażanie innych i wywyższanie się ponad wszystko i wszyściutkich jest tak świetnie skonstruowane , że on w każdej chwili pisze – ja obrażam wszystkich a nikogo pojedynczego – i nie jako sam się usprawiedliwia ! Ale jak znajdzie się kilku odważnych i jemu dokopie to wielka wrzawa , że nikt poza nim nie ma kultury , intelektu oraz monopolu na prawdę oraz na rzeczywistość a także na przyszłość nas wszystkich ! Ale czy ja muszę poddać się takiej manipulacji i ataku na mój mózg ? NIE ! Mimo , mojej choroby jak na razie potrafię sam odróżnić kolor biały od czarnego oraz dobro od zła. Ja nie dziele ludzi na nienormalnych i na normalnych ! Każdy z nas jest tylko i wyłącznie człowiekiem i nikim więcej ! Staram się i to mi bardzo dobrze wychodzi – szanować każdego , bez żadnego wyjątku każdego jednego człowieka i to niezależnie od tego czy on w przeszłości , gdy nie miałem ani grosza poczęstował mnie talerzem zupy czy też napluł do tej zupy ! Dlatego wyszedłem z założenia , że nie za bardzo jest tak jak podano w tym artykule ! PO PROSTU BĄDŹMY DLA SIEBIE NAWZAJEM LUDŹMI – A NIE UJADAJĄCYMI CZWORONOGAMI ! BĄDŹMY NAWZAJEM UFNI I SERDECZNI A TAKŻE POKOJOWO NASTAWIENI TO NAWET AGENT 007 PRZY NAS WYMIĘKNIE ! I niech się boją tego urojonego agenta Ci co mają coś na sumieniu i chcą skłócić nas i wywołać panikę i zamieszanie ! Jutro z żoną idąc przez miasto będę każdego pozdrawiał i do każdego uśmiechał się – nawet do tego Pana , którego dziś widziałem ! Podałem rękę na przywitanie jak każdemu innemu człowiekowi i zapowiedziałem, jeśli jeszcze raz do swych niecnych celów sięgnie po szkalowanie mnie z powodów zdrowotnych oraz życiorysowych to zrobię sprawę sądową ! Jeśli jutro mnie wezmą za nienormalnego i odwiozą na psychiatryk to nic to ! Przynajmniej autor tego artykułu z radością napisze – A NIE MÓWIŁEM ! DZIĘKUJE PANI NIEZNAJOMEJ I INNYM ZA ODWAGĘ POPARCIA TAKIEGO JAK JA „ OBŁUDNIKA I… SCHIZOFRENIKA „! WSZYSTKICH POZDRAWIAM !!! – jeśli uraziłem – sorki !!!

  • Lech R
    12 listopada 2012 at 13:09 - Odpowiedz

    SZANOWNY J. S – Bardzo piękny wiersz i na czasie ! Czy Twój ? Nie zrewanżuje się Tobie tym samym ale mi też , ktoś kiedyś powiedział , że najwredniejszym i najpodlejszym zwierzęciem jest człowiek ! Dodam od siebie – nie każdy , nie każdy ale coś w tym ktosiowym powiedzeniu jest prawdziwego ! POZDRAWIAM !!!

  • J.S.
    12 listopada 2012 at 12:06 - Odpowiedz

    Człowiek- to brzmi dumnie
    powiedział kiedyś ktoś.
    Lecz tak naprawdę, choć żyje tłumnie
    to jest samotny. Niezgody kość
    pożera siły, marnuje czas,
    bo bez rozsądku wciąż jego byt:
    wysuszyć rzekę i wyciąć las
    i tak jak lis wykazać spryt.
    Wciąż porównując do zwierząt “złych”
    a rzadziej dobrych, zwalczamy się.
    Ktoś do piwnicy a ktoś na strych
    bo ktoś pośrodku. Kolejny dzień
    nastąpi jutro i spojrzy w twarz
    całej ludzkości, rozwieje sen
    by móc bez końca wycinać las,
    by rybie skrzela płucami stały się.
    A.D.2000

  • Lech Redyk
    12 listopada 2012 at 01:49 - Odpowiedz

    WITAJ JEHU ! Bardzo przepraszam , że wszedłem nie proszony na Twój teren i Twojej prawdy ! Nie będę walczyć z Tobą ani z Twoją prawdą poprzez grzebanie się w Twojej przeszłości czy chorobach !Tak jak to uczyniłeś ze mną poprzez Twoje osobiste agenturalne śledztwo środowiskowe uwypuklone później na tym portalu . Wyrokując od razu , że jakoby jestem niepoczytalny , ubezwłasnowolniony i nie godny szacunku i wiarygodności ! Ze złości – miałem do tego prawo – chociaż nie powinienem ale zaripostowałem takimi sami słowy – za co Ciebie teraz przepraszam bo doskonale wiem , że nawet wielcy – w sensie pozytywnym – tego świata chorowali na różne choroby – często na psychiczne jak np. Albert Einstein, Izaak Newton Vincent Van Gogh John Forbes , Ernest Hemingway – to tylko krótka lista pięknych umysłów, które zmagały się ze schizofrenią. Osoby te są przykładami, że mimo choroby mogły funkcjonować społecznie i tworzyć wielkie dzieła. A mimo to nikt z nich jak Ty nie wywyższał się ponad wszelką prawdę i nikogo ze swoich przeciwników z założenia jak Ty nie przekreślał jako nienormalnych,naiwnych itd. itd. ! Albert Einstein dosłownie powiedział – Ludzkość ma wszelkie powody, by wyżej cenić twórców norm i wzorców moralnych niż odkrywców prawdy obiektywnej. To, co zawdzięczamy Buddzie, Mojżeszowi i Chrystusowi, ma dla mnie większą rangę niż wszystkie osiągnięcia dociekliwego, konstruktywnego umysłu. Ktokolwiek bierze na siebie ryzyko bycia sędzią Prawdy i Wiedzy, staje się pośmiewiskiem bogów.( BOGA ). Czy czasem Ty Krzysztofie nie jesteś symptomem prawdy obiektywnej o dociekliwym, konstruktywnym umyśle uzurpującym do miana co najmniej sędziego prawdy i wiedzy ? A może odnajdziesz się wraz ze swoją prawdą w powiedzeniach innych sławnych ludzi – Antoine de Saint-Exupéry -Przestańcie nazywać błędem to, co jest przeciwieństwem waszej prawdy, a prawdą to, co jest przeciwieństwem błędu. .Marie von Ebner-Eschenbach -Szukamy prawdy, ale widzieć chcemy ją tylko tam, gdzie nam się to podoba. ;; Gabriel Laub – Kto zna tylko jedną prawdę, musi wiele kłamać.; Zastanów się czasem nad prawdą innych oraz nad szacunkiem do innych , inaczej myślących , nawet tych chorych intelektualnie – wszyscy oni mają ludzkie i moralne prawo jak każdy inny człowiek do swojej prawdy , swego światopoglądu , wyrażania swoich uczuć , swego zdania , powiedzenia otwarcie co ich boli i jakie na to chcą wziąć lekarstwo czy do jakiego iść lekarza oraz opowiedzenia się po której chcą być stronie i za kim iść czy na kogo głosować ! Uważam iż takich osób – do których ja także zaliczam się – nikt nie ma prawa ze względu na chorobę dyskredytować jako LUDZI W PEŁNI TEGO SŁOWA ZNACZENIU i ich poniżać , ubliżać , wyszydzać , gnębić czy manipulować ! Nie jest tajemnicą że należał do tej grupy także czasem przez Ciebie cytowany Mahatma Gandhi – Pośród śmierci trwa życie, pośród kłamstwa trwa prawda, pośród ciemności trwa światło. Stąd wnioskuję, że Bóg jest życiem, prawdą i światłem. Zwyciężajcie nienawiść miłością, nieprawdę – prawdą, przemoc cierpieniem. Natomiast Jezusa Chrystusa także – aczkolwiek niesłusznie podejrzewano o takie choroby a nawet o konszachciki ze złem ! On bardzo jasno powiedział – Ja jestem drogą, prawdą i życiem.„… Twoje słowo jest prawdą.” Ewangelia Jana 14 : 6 i 17 : 17 . Inny sławny tego świata Ralph Waldo Emerson według mnie bardzo słusznie wypowiedział się słowami – Największym hołdem, jaki możemy złożyć prawdzie, jest posiłkować się nią ! DODAM od siebie – a nie nienawiścią ,uprzedzeniem ,pogardą do innych – w tym do wszelkiej władzy , którzy widzą inną drogę niż Ty ! NIGDY NIE BYŁEŚ , NIE JESTEŚ I NIGDY NIE BĘDZIESZ TĄ JEDYNĄ PRAWDĄ A NAWET JEJ SĘDZIĄ ? JA TAKŻE NIE ! Georg Christoph Lichtenberg -” O, zbyt dobrze znam tych, którzy w upokorzonej dumie lub ślepym zapale zagnieżdżają się zawsze o milę ponad lub pod prawdą.” – a z samą PRAWDĄ nie mają nic wspólnego ;Szczerze pozdrawiam !!!

  • nieznajoma
    10 listopada 2012 at 18:26 - Odpowiedz

    Panie Redyk, mądrze Pan napisał.

  • Lech Redyk
    10 listopada 2012 at 16:44 - Odpowiedz

    Cześć Krzysztofie ! Chyba tak mogę do Ciebie zwracać się bo od kilku lat jesteśmy przecież na ty , a przynajmniej od dnia założycielskiego Twojej partii . Pamiętasz , że z żoną w pół tego nieszczęsnego zebrania wyszedłem a raczej uciekłem z salki na dole z piwnicy . Z uwagi na szacunek pewnej osoby tam w pobliżu będącej nie powiedziałem Ci dlaczego wyszliśmy ! Ale teraz skoro mnie wezwałeś tak szczodrze opiniując moją chorą osobę odpowiem Ci szczerze ! Wyszłem dlatego , że każdy zdrowo myślący i pokojowo nastawiony człowiek do wszystkich i wszystkiego by nie zdzierżył słów i ideologi tam przez Was a szczególnie przez Ciebie rzucanych przeciwko jakiemuś tajemniczemu układowi i wszystkim co do Was nie nalężą ! Były to słowa dla mnie bardzo niepokojące i zagrażające już wtedy dla mnie i mojej żony i dla innych od Was. Słuchając Was myślałem , że jestem na zebraniu panów świata , których wódz grzmiał jak przez demony opętany – szkodźcie gdzie tylko się da ; z pomówienia i z każdego najmniejszego epizodziku róbcie krzykliwy epizod , róbcie zamieszanie oraz dużo szumu , pozór prawdy nawet z wymyślonych zdarzeń , niech o nas usłyszą , niech nas się boją a gdy wygramy wybory to policzymy się zresztą niepokornej hołoty ! Może temu zaprzeczysz ? Przyznam się , tak to ja o Was uprzedziłem kilka osób ! Później jeszcze kilka razy atakowałeś mnie swymi buntowniczymi ideami ale za każdym razem dawałem Ci odpór aż wreszcie odczepiłeś się aż do tej pory ! Głos ; Katolik i inni zdrowo myślący mają racje, że Ci dokopują i nie potrzeba w tym mnie bo ja lezącego nie kopie ! A jeśli jeszcze raz mnie zawezwiesz i jeśli chcesz ze mną wojenki to tylko napisz lub powiedz następnym razem gdy spotkamy się gdzieś na mieście ! Jestem ze wszystkimi , którzy są za pokojowym rozwiązaniem wszelkich sporów i za ogólnym dobrem naszego miasta ! Natomiast jestem jeszcze gorszym niż Głos i Katolik oraz inni razem wzięci – przeciwnikiem idei jakie Ty uprawiasz ! Więc nie bódź niedźwiedzia póki mocno śpi i nie wywołuj wilka z lasu a także nie drażnij lwa bo może stać Ci się nieodwracalna w skutkach szkoda ! A co do mojej choroby to lepiej przejrzyj swoją kartotekę i historię zdrowotną ! U mnie przynajmniej nie występują takie objawy jak ; paranoja, histeria , rozdwojenie jaźni co najmniej na cztery osoby , wybujałe i chore ego , brak rozeznania co dobro a co zło , jakaś dziwna skłonność urojeń wyższości-owych i nieomylności-owych ; do piromanii i do podżegania , zwidy ,zjawy senne i wiele innych , których nie potrafię po naukowemu nazwać bo nie jestem takim światłym i świętym jak Ty !I jeszcze jedno – obydwiema rękoma podpisuję się pod „ POLAKIEM KATOLIKIEM „ – jak wiesz też nim jestem a mimo to nie życzę sobie abyś pisał „ MY NARÓD „ Jesteś takim samym pojedynczym obywatelem tego kraju jak ja ! Więc gdy coś piszesz to pisz od siebie i w imieniu swoim a nie ogółu ! Chyba się dobrze zrozumieliśmy ! DO ONA Lub ON – ciągle ten sam , to nie ma już dla mnie żadnego znaczenia – PATRZMY ZA SWÓJ NAJPIERW KOŁNIERZ A PÓŹNIEJ ZA CZYJ ! Dobry zwyczaj nakazuje aby przeprosić jeśli komuś nadepnęło się na jego wrażliwość i uczucia – więc bardzo przepraszam !!! ŻEGNAM ! ( MAM TAKĄ NADZIEJĘ )

  • ona
    10 listopada 2012 at 16:17 - Odpowiedz

    Ja robię znów wielkie oczy, jak mozna tak Panie Redyk kłąmać w żywe… Czy tak robi katolik? Kim jestes panie Redyk podszywajacy się pod “głos”, “polak katolik” i wiele innych nicków? Po co to ogłupianie niewinnych czytelników. Pan powinien się leczyc a nie wypisywać tu sążnistych apologetów i bajek. I pan śmiesz tu przywoływać siebie? Większej obłudy i… schisofrenii nie spotkałam.

  • POLAK KATOLIK
    10 listopada 2012 at 12:26 - Odpowiedz

    Cwaniaczku „ My Naród „ sobie też nie pochlebiaj, że idzie za Tobą cały naród Polski i nim nie podcieraj sobie dupy bo jeszcze ktoś Ciebie boleśnie ugryzie w pupkę lub w nabiał i będzie kuku ! Co do głosu oraz Pana Redyk to prośba aby powrócili ! Ja Wam pomogę zdemaskować do końca fałsz , kłamstwo oraz tego , kto tak naprawdę jest Grajewskim „polotem” intelektualnym oraz zagrożeniem dla nas wszystkich ! To Ty podszywający się i uzurpujący sobie prawo do reprezentowania wszystkich Polaków słowami „ MY NARÓD „ To ty jesteś zażartym wrogiem , przeciwnikiem każdej słusznej sprawy i każdego człowieka który myśli , czyni a nawet ma inne niż Ty skarpetki ! A JA CIEBIE I TOBIE PODOBNYCH BARDZO KOCHAM TĄ PRAWDZIWĄ ORAZ NIEOBŁUDNĄ CHRZEŚCIJAŃSKA MIŁOŚCIĄ AGAPE , KTÓRĄ NAKAZAŁ MÓJ MISTRZ JEZUS CHRYSTUS MIŁOWAĆ I NAWET MODLIĆ SIĘ ZA TAKICH JAK TY ! OD NIEGO MÓGŁBYŚ SIĘ TAKŻE WIELE NAUCZYĆ TO MOŻE PRZESTANIESZ WYMĄDRZAĆ I PISAĆ SWOJE ESEJ-OWE PIERDOŁY ! Gdybyś był prawdziwym chrześcijaninem lub co najmniej Katolikiem i miał tyle inteligencji ile sobie sam przypisujesz to swego tego tematu byś tu nie zamieszczał bo jest niezgodny z głównym – o zgrozo też Twoim tematem ! Ja tu i teraz kończę z mojej strony ten wyrywkowy temat wywołany przez Ciebie bo to nie miejsce dla niego ze względu na szacunek dla inaczej myślących ! PONOWNIE PROSZĘ – PANOWIE GŁOS I REDYK POWRÓĆCIE ! ODWAGI ! WIARA PRZENOSI GÓRY TO I MY WSPÓLNYMI SILAMI PRZENIESIEMY TEGO UZURPATORA DO CIEMNEGO LAMUSA !

  • My Naród !
    10 listopada 2012 at 09:16 - Odpowiedz

    Nie pochlebiaj sobie panie “głos”, czy -“”polaku katoliku”, pan nie piszesz esejów ale pierdoły.
    Nienawidzisz inaczej myślących a potem w kółko – przepraszasz. Co za impertynencja. Co za “wymyślna ynteligencja”? Co za “polot” intelektualny. Miał pan juz więcej nie pisać, ale widocznie choroba jest silniejsza, panie Redyk.

  • Do awa
    10 listopada 2012 at 08:26 - Odpowiedz

    Burmistrz szuka oszczędności:
    1.próba likwidacji straży miejskiej
    2. likwidacja stanowiska osób przeprowadzających dzieci przy szkole nr 2 i nr 1 (ostatnio jakieś wtargnęły pod samochód)
    3. Likwidacja Gazetki Grajewskiej (za jego kadencji została zllikwidowana)

    Ale zamiast oszczęzać przerzuca zaoszczędzone pieniądze na bardzo nam potrzebne cele:
    1. Pensja asystenta burmistrza
    2. Dodaktowy radca prawny w urzędzie
    3. Próba wznowienia gazetki do celów propagandowych za pieniądze podatników

    Jak chce wydawać swoją gazetkę to niech ją wydaje z pieniędze, które pozyska Lepsze Grajewo

  • awa
    10 listopada 2012 at 07:55 - Odpowiedz

    Jak burmistrz dowiedział się o FOG i gazetce, to od razu na radzie wypłynął wniosek o wznowienie Gazety Grajewskiej! A tu pech, radi go nie poparli!!!!!!!!!!

  • POLAK KATOLIK
    10 listopada 2012 at 03:15 - Odpowiedz

    DO „ OBIEKTYWNIE PATRZĄC „ OPANUJ SIĘ CZŁOWIEKU ! TROCHĘ WIĘCEJ ZDROWEGO ROZSĄDKU i UWAGI CO SIĘ CZYTA !!! Nie jestem potomkiem Hitlera ani też Stalina ani żadnego innego gównozjada ale praworządnego Polaka i Katolika. Tak jest w moim rodzie z dziada i pradziada ! Oni mnie właśnie nauczyli i na zawsze zakorzenili we mnie czystą miłość w duchu i w prawdzie do BOGA oraz do każdego bez żadnego wyjątku do każdego człowieka a także do PRAWDY BOŻEJ zawartej w PIŚMIE ŚWIĘTYM ! Jak wiadomo od dawna , że my Katolicy dzielimy się na 2 grupy – pierwsza wierna BOGU i PISMOM ŚWIĘTYM oraz Credu naszego Kościoła – tolerancyjna a nawet modląca się za swych nieprzyjaciół i prześladowców ! Druga zaś – fanatyczna i dogmatyczna – idąca w zaparte nawet przeciwko BOGU oraz Kościołowi za głoszonym ludzkim słowem – z nienawidząca i nawet potrafiąca zabić w obronie swoich zaślepionych ideałów ! Ja ze swoim rodem nalezę i należeć zawsze będę do tej pierwszej grupy ! A Ty Bracie Katoliku ?Nie jestem też snobem bo poza moim nosem widzę co robicie w naszej Ukochanej Ojczyźnie i tu w Grajewie ! Jaki fetor i zgniliznę oraz podżeganie i szczucie rozsiewacie , nie mające nic wspólnego z czystym Narodem Polskim a także z czystym Chrześcijaństwem a nawet z Katolicyzmem. Ponadto potrafię sam odróżnić kolor biały od czarnego oraz dobro od zła – i to niezależnie kto je czyni ale zawsze najpierw dostrzegam u siebie biblijną belkę i ją wyjmuje ! A Ty ? JA WAS WSZYSTKICH BARDZO KOCHAM I SZANUJE JAKO LUDZI ALE TYLKO POTĘPIAM TO CO ROBICIE ! A to nie jest nienawiścią do Was ! Zaś Wy z Waszym „ ojczulkiem „ owszem nienawidzicie wszystkich i wszystko co jest nie po Waszym nosie !Nienawidzicie nawet samych siebie a także BOGA i JEGO BIBLII bo ona a nie ja Was oskarża od odstępstwa od PRAW BOŻYCH ; od prawdziwego Katolicyzmu i od zdrowego rozsądku ! Co do sentencji łacińskiej to możesz ile chcesz w ten sposób wrzeszczeć to i tak Ci to nic nie pomoże . Jezus tak też syknął na św. Piotra a On przecież nie był szatanem .Także samego Jezusa faryzeusze – przestępujący PRAWA BOŻE a słuchający się nakazów ludzkich – podejrzewali o to lub o kontakty z siłami zła !Piszesz ,że nie życzysz sobie obrażania nas Katolików !W czyim imieniu to piszesz -jeśli można wiedzieć a tak ap-ropo bardzo duża większość tych prawdziwych Katolików łącznie z praworządnymi duchownymi ma Was wszystkich w wysokim poważaniu na samym dnie !Jeśli chcesz to wskaże Ci odpowiednie linki co o Was mówią wysocy hierarchowie naszego Kościoła – lepiej nie chciej bo nie każdy to zna ! Natomiast podtrzymuje abyś Ty lub kto ktokolwiek inny nie pisał ogólnikowo „MY NARÓD „ bo ja pod tym się nigdy nie podpiszę się ! A po drugie to nie ja a Ty mnie obraziłeś ! To nic – jako chrześcijanin WYBACZAM CI ! Gdybyś obiektywnie patrzył Przyjacielu to byś takich nie obiektywnych oszczerstw nie pisał ! Na koniec małe łacińskie pouczenie !Cognosce te ipsum! Compos mentis? Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Canis timidus vehementius latrat quam mordet Animus aeger semper errat. Asinus asinorum [in saecula saeculorum] .Deum sequere.Gloria in excelsis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntatis. Cum debita reverentia! Jeśli uraziłem Ciebie lub kogoś albo obraziłem bardzo przepraszam ! P/S. Co do tematu – nie bójmy się wynalazków techniki i tych co nas chcą skłócić i zaszczuć ! Bójmy się raczej ścian co mają uszy ! Co do „ FOGA „ to widziałem , czytałem aby tak dalej a może to będzie wreszcie prawdziwe pismo nas wszystkich kochających to nasze Miasteczko i dbających o nasze ogólne dobro ! POZDRAWIAM WSZYSTKICH ;O WSZYSTKICH ŚWIATOPOGLĄDACH i bardzo przepraszam , że może kogoś zdenerwowałem moim „ esejem „!!!

  • Jarek S
    9 listopada 2012 at 23:49 - Odpowiedz

    Dlaczego zostały wykasowane pierwsze litery portalu z tekstów, czyżby zastraszyli ,bo mają poparcie burmistrza. Jakie oni piszą teksty TO IM MOŻNA !!!!!!!! czują się bezkarni . To jest , oby się tylko nie przeliczyli. Jakim trzeba być perfidnym , żeby k…..cje zastraszać. Co oni uważają , że im wszystko można. Super, że FOG będzie pisał o niewygodnych sprawach . Musi być równowaga , a nie tylko kto popiera wodza , to ma przywileje. Jak najszybciej niech się kończy ta kadencja. SZOK !!!!!!!!!!!!!

  • A nie mówiłem
    9 listopada 2012 at 23:04 - Odpowiedz

    Niech żyje FOG!!!! Nie wiem kto to opracowuje, ale oby tak dalej! PROSIMY WIĘCEJ WIĘCEJ WIĘCEJ.
    Fakt, że TAMTEN portal jest taki samowystarczalny, aż wręcz śmieszy – sam pisze teksty, a później komentarze. I albo są tak ślepi, albo już zmanipulowani.

  • Alfa
    9 listopada 2012 at 22:33 - Odpowiedz

    Widzę, że we wszystkich komentarzach zniknęło “ŻG” oraz K.K Czyżby właściciele tamtego portalu zażądali tego usunięcia? Skoro tak to sami również powinni usunąć te oszczerstwa kierowane do konkretnych osób na swoim portalu. Im wolno kogoś opluwać a inni nie mają nawet prawa ich skrytykować?!!!
    SKANDAL !!!!!!!!!!!!

  • all
    9 listopada 2012 at 22:18 - Odpowiedz

    FOG super gazetka ,czekam na kolejne wydanie,bo portale nasze lokalne juz nic obiektywnie nie potrafią napisac burmistrz trzyma je krótko.

  • obiektywnie patrząc
    9 listopada 2012 at 22:16 - Odpowiedz

    Czy to pisze potomek Hitlera, czy snob widzący tylko … koniec swego nosa??? A może do Rzymu pojechali Żydzi??? Pan nie jest żadnym katolikiem, bo nienawiść do jakichś osób jest wielkim grzechem. Nie życzę sobie więcej obrażania nas – katolików. Apage satanas!

  • POLAK KATOLIK
    9 listopada 2012 at 21:44 - Odpowiedz

    DO AUTORA ( agenta wymienianego w tym – o zgrozo jego artykuliku ) „ MY NARÓD „ – Ja XXXXXXXX ur dn.xxxxxxx w xxxxxxxxx . Legitymujący się dowodem osobistym nr xxxxx Obywatelstwo POLSKIE zam. 19-200 GRAJEWO ul. xxxxxxxxxxx nr xxxxxx . W pełni sił fizycznych i umysłowych oraz nie ubezwłasnowolniony niniejszym oświadczam , że oni jedną litrą nie podpisuje się pod powyższym tekstem ! Jestem z krwi i kości pełnoprawnym obywatelem Rzeczpospolitej oraz praktykującym Katolikiem .Dlatego zadaje pytanie autorowi tego tekstu , dlaczego podpisał go „ MY NARÓD „.Należę do tego Narodu lecz nie upoważniłem tego Pana aby w moim imieniu cokolwiek pisał . Z tekstu jakoby wynika , że wszyscy Polacy są tak jak on zwolennikami RM i jego dyrektora ! Co jest fałszem i nadinterpretacją swoich wybujałych wyobrażeń i tez , które głosi wspomniany dyrektor , że jeśli ktoś nie jest z nim to jest anty Polakiem i anty Katolikiem ! Czy autor tego tekstu , znany nam wszystkim jako XXX publikujący na portalach internetowych różnego rodzaju paszkwilowe i podżegające Felietony i po mniejsze artykuły jest tego samego zdania co jego mocodawca i „ mistrz „ ? .Zwracam też uwagę na kłamstwo zawarte w tekście pod koniec to nie była pielgrzymka Polaków ale tylko malusieńkiej jego części – co nie upoważnia nikogo o pisanie , że to była pielgrzymka Polaków ! Trzeba nam w końcu odpowiedzieć za kogo ten Pan ma nas , inaczej myślących , inaczej patrzących niż on i jego stacja RM ze sławnym i kontrowersyjnym dyrektorem , którego jak każdy wie tylko 10 procent społeczeństwa , Episkopatu Polski a nawet władz Watykanu popiera ! Ich wizyta u papieża nie świadczy o ich świętości i uzurpowania sobie prawa do tego , aby swoimi dogmatycznymi i histerycznymi naukami i atakami wmawiać nam , że tylko oni i nikt więcej nie ma monopolu na prawdę i na wypowiadanie się o naszych sprawach , które nas bolą i jak je mamy wyleczyć ! Zostali tak dokładnie zmanipulowani i zaprogramowani iż tego sami nie dostrzegają , że sami zostali obdarci z wolności własnego słowa, sumienia i wyznania a także z samodzielnej rzeczywistej oceny co jest dobro a co zło ! Nie dajmy się im zmanipulować , bo jak oni staniemy się bezwonnymi fanatykami . Fanatyzm jest bardzo groźny i nieobliczony w skutkach szczególnie gdy tacy dostaną się do władzy . Historia zna i pamięta dla naszej przestrogi o takich bezdusznych fanatykach jak Lenin , Stalin , Hitler ; a i wśród duchownych oraz papieży naszego Kościoła tacy się znajdą ; którzy w dążeniu do władzy i dla zaspokojenia swoich chorych ambicji tak bardzo dużo cierpień i śmierci przynieśli nie tylko podbitym narodom ale też własnym rodakom . BĄDŹMY ZATEM OSTROŻNI I NIE PODPISUJMY SIĘ POD TAKIMI LUB INNYMI PODCHWYTLIWYMI „NUMERAMI „ TEGO PANA !!! GORĄCO POLECAM http://kmdm.pl/art.phpid=200512060847dcfd638167c5273c “Byłem uczniem ojca Dyrektora”. A OD TEGO PANA ŻĄDAM I OCZEKUJE SPROSTOWANIA TEGO TEKSTU – GDZIEKOLWIEK ON SIĘ UKAŻE – ORAZ PRZEPROSZENIA MNIE I INNYCH INACZEJ MYŚLĄCYCH NIŻ ON ZA JAWNE NADUŻYCIE MOJEJ OSOBY !!! TO NIE CZASY PRL ANI ŚREDNIOWIECZE !!!

  • wilk
    9 listopada 2012 at 21:09 - Odpowiedz

    “W Grajewie mamy Ciche Anioły”

  • Jarek S
    9 listopada 2012 at 20:09 - Odpowiedz

    SUPER !!!!!!! FOG piszcie o wszyskim co jest nie wygodne dla wszystkich. Czekamy na następny numer. Może coś napiszecie o tajnym agencie naszego wodza. Trudno uwierzyć , żeby nasz burmistrz w tak perfidny sposób traktował mieszkanców. O tym, że nasz wódz nagrywa rozmowy to już wcześniej słyszałem. To świadczy , że było błędem oddając głos na niego. Zaraz będzie z górki jego kadencji.

  • My Naród !
    9 listopada 2012 at 17:51 - Odpowiedz

    Jak w PRL
    Piątek, 9 listopada 2012

    Telewizja Polska nie poświęciła w środę ani sekundy czasu antenowego na wzmiankę o pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Watykanu, choć do informowania o istotnych społecznie wydarzeniach zobowiązuje ją ustawa o radiofonii i telewizji.

    Poseł Anna Sobecka (PiS), członek Rady Programowej TVP i sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, wysłała wczoraj w tej sprawie list do prezesa zarządu TVP Juliusza Brauna. W piśmie podkreśla, że telewizja publiczna cenzuruje słowa Ojca Świętego.

    “Wielkim skandalem było ocenzurowanie przez główne wydanie “Wiadomości” TVP1, “Panoramy” TVP2 oraz inne programy informacyjne TVP wiadomości o Pielgrzymce Polaków do Ojca Świętego Benedykta XVI do Stolicy Apostolskiej” – pisze poseł.

  • Popieram
    9 listopada 2012 at 15:27 - Odpowiedz

    Gazetka, która trafiła do naszych domów jest świetną odskocznią

    chciałam zauważyć, ze jak ……… atakuje innych to jest ok, ale innym według ……… już nie wolno pokazywać absurdów…

  • Czytelniczka FOG
    9 listopada 2012 at 14:17 - Odpowiedz

    Słowa uznania dla autorów gazetki, tak krytykowanej przez…….. Dochodzę do wniosku, że …….. jak będzie tak dalej postępować, to straci wszystkich odwiedzających, bo każdy ma już dosyć tego chamstwa, które zagościło tam na dobre.

  • Monika
    9 listopada 2012 at 12:48 - Odpowiedz

    szapo ba dla autora

  • Marta
    9 listopada 2012 at 11:37 - Odpowiedz

    ……… nie publikuje komentarzy, ( pomimo że nie są obraźliwe i nie zawierają wulgaryzmów czy nazwisk). Możemy się domyślić dlaczego. Chyba dlatego, że nie pochwalają poczynań pana burmistrza bądź zawierają słowa krytyki. To portal bardzo oddany panu burmistrzowi. Dlaczego? To nie jest raczej działanie bezinteresowne. Co na ten temat sądzicie? A gazetka? Dobrze, że się pojawiła, że są ludzie odważni i wnikliwie obserwujący działania burmistrza. Brak słów, co się teraz dzieje.

  • Iga
    9 listopada 2012 at 11:35 - Odpowiedz

    Dobre i prawdziwe do dupy z taką władzą. Nie takiego Burmistrza nam trzeba.

  • Wpisz swoje imię
    9 listopada 2012 at 11:12 - Odpowiedz

    Maruder, coś w tym jest. …… jest do szpiku kości przesiąknięty nienawiścią i zawiścią chyba do wszystkich. Zwłaszcza do tych, którzy w jakikolwiek sposób próbują coś robić w tym mieście.

  • maruder
    9 listopada 2012 at 10:49 - Odpowiedz

    Czy ten agent to nie jest przypadkiem ………, ostatni sprawiedliwy i tropiciel grajewskich wirtualnych afer? Taki grajewski Bruce Willis?

  • Kolio
    9 listopada 2012 at 08:31 - Odpowiedz

    Niestety, smutne ale prawdziwe. I do tego jeszcze posługuje się niektórymi portalami do zastraszania ludzi. Przykre, że …….. tak nisko upadło.

  • J 24
    8 listopada 2012 at 20:32 - Odpowiedz

    GRAJEWO – BARDZO PRZEPRASZAM , czy ten artykulik i inne tego typu , małe nie podpisane lub zaopatrzone sfingowanym poparciem TV Białystok , to też napisał ten sam agent o 3 literach swojej ksywki aby podtrzymać w nas zagrożenie i szczucie jeden na drugiego ? Cwany ten agent no nie ? BRAWO AGENCIE !!!

  • J.S.
    8 listopada 2012 at 16:44 - Odpowiedz

    A czym on może mnie zastraszyć? Wyrzuci mnie z pracy? Moja firma olewa ten urząd, nikt z nimi nawet przez telefon nie rozmawia.

  • Wpisz swoje imię
    8 listopada 2012 at 16:38 - Odpowiedz

    to mamy “świadomy naród”

  • Jarek S
    8 listopada 2012 at 14:41 - Odpowiedz

    przecież ten agent (asystent naszego wodza) do dzisiaj nie ma zakresu czynności dziwię się , że ponownie jeszcze raz nie zjawiła się Państwowa Inspekcja Pracy.To my wszyscy płacimy za jego donosy do wodza. Szlak mnie trafia do czego i jakimi metodami zastrasza się ludzi i w jaki sposób chce się podporządkować .

  • Agata
    8 listopada 2012 at 13:46 - Odpowiedz

    Świetny tekst! W końcu ktoś się odważył w przeciwieństwie do Ż-G napisać prawdę! Pozdrowienia dla redakcji i oby tak dalej!

  • Waldek
    8 listopada 2012 at 12:28 - Odpowiedz

    Sołtys nagrywa rozmowy, więc uważajcie.

  • karamba
    8 listopada 2012 at 11:54 - Odpowiedz

    Hey rudy rudy rydź!

  • nieobecny
    8 listopada 2012 at 11:22 - Odpowiedz

    swietny tekst, lekki, zabawny i jaki prawdziwy 🙂 brawo

  • Wpisz swoje imię
    8 listopada 2012 at 10:44 - Odpowiedz

    ciekawe czasy za kilka lat to bedziemy miec co wspomionac 🙂

  • pb
    8 listopada 2012 at 10:44 - Odpowiedz

    I to są właśnie rządy nowej władzy. – zastraszyć, podporządkować sobie wszystkich siłą, a niepokornych zniszczyć. Jak za komuny !
    Ten burmistrz przynosi wstyd naszemu miastu !

  • Wpisz swoje imię
    8 listopada 2012 at 09:48 - Odpowiedz

    hahahahaha !!!! dobre 🙂