Grajewo: Marsz w obronie TV TRWAM

Nie oddamy wam TV Trwam, Wolne media – wolna Polska – takie hasła skandowali uczestnicy marszu, który dziś po godzinie 19.00 przeszedł przez Grajewo.

Około tysiąca osób wzięło udział w dzisiejszym (29.07.2012r.) marszu w obronie TV TRWAM – Domagamy się wolnych mediów i równego traktowania katolickich mediów – mówili uczestnicy marszu.

Marsz rozpoczął się o godz.18 Mszą Świętą w kościele pw Trójcy Przenajświętszej.

Wśród uczestników marszu znaleźli się podlascy posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Kilku  Radnych Miasta Grajewa oraz Powiatu i Gminy. Nie zabarkowało również przedstawicieli Grajewskiego koła PiS w tym byłego posła Kazimierza Gwiazdowskiego.

Po Mszy marsz wyruszył ul. Wojska Polskiego z kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej do kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy tam zebrani za pomocą sprzętu audiowizualnego odsłuchali kazania wygłoszonego przez bp. Stanisława Stefanka.

Następnie przedstawiciele grajewskich organizacji złożyli podpisy pod petycją dotyczącą umieszczenia TV TRWAM na multipleksie cyfrowej.

Przeczytaj również

Uroczyste otwarcie terenu turystyczno – wypo... 18 października br. w miejscowości Toczyłowo odbyło się oficjalne otwarcie terenu turystyczno – wypoczynkowego. W otwarciu uczestniczyli mieszkańcy mi...
Kazimierz Gwiazdowski zastępcą przewodniczącego se... Poseł Kazimierz Gwiazdowski został wybrany w czwartek 12 października na zastępcę przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To jedyny...
Zbiórka krwi   W najbliższą środę 18 października 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje akcję oddawania krwi. Jednym z celów zbiórki krwi jest pomo...
GMINA I ORGANIZACJE POZARZĄDOWE Informacja o realizacji projektu „Krok do pracy! - kompleksowe wsparcie społeczno - zawodowe”. Zasada pomocniczości oraz wynikające z ustaw kompete...
19 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • AKS
    4 sierpnia 2012 at 11:30 - Odpowiedz

    Tak już jest, ze najwięcej krzyczą ci, którzy na Marszu nie byli! A byli i wykształceni i mniej edukowani, byli starsi i młodsi, były dzieci – cały przekrój tej społeczności. Dlatego można mówić o sukcesie, bo oni rozumieją o co chodzi, a ty “plujko” nic innego nie potrafisz! Polska tonie a ty – jeszcze ją dobijasz swym “jadem”. Wstyd.
    Jak na okres wakacyjny i (po burzy) to te tysiąc osób jest miejscowym sukcesem (choć zawsze mogłoby być lepiej). Budźmy się szybko, jednoczmy (adres podany w moim felietonie), bo biciem piany niczego nie zbudujemy!

  • izi
    4 sierpnia 2012 at 01:07 - Odpowiedz

    a nie którzy na tym pochodzie hołdują wartościom których nie wrażają w życie

  • Wpisz swoje imię
    3 sierpnia 2012 at 22:32 - Odpowiedz

    Póki na Wawelu Lech,
    Polskę będzie dręczył pech!
    Będą burze, będą deszcze.
    Tak ja mówię. Tak ja wieszczę.

    Będą wiatry, nawałnice,
    Huragany, gradobicie.
    Będzie powódź gdzieś na wschodzie,
    Podtopienia na zachodzie.

    Będą trąby, upał będzie,
    Słońce ziemię spali wszędzie.
    Wiatr połamie słupy, drzewa,
    Żaden ptaszek nie zaśpiewa.

    Wulkan jakiś się pojawi,
    Dzień słoneczny dymem zdławi.
    Zaś zwierzyna zginie w lesie
    I przez kraj się jęk poniesie.

    Zginą owce, krowy, woły,
    Wszystkie spalą się stodoły.
    Nic już ziemia nie urodzi
    I potomków nikt nie spłodzi.

    Ze 40 będzie zimą,
    Latem nie dasz rady z klimą.
    Ziemia się zatrzęsie też.
    Nie ma czasu. Więc się spiesz!

    Tak to będzie. Jasno widzę.
    Mówić o tym się nie wstydzę.
    Dalej, bracia, spieszmy się,
    Bo inaczej będzie źle!

    Chwytaj dłuta, chwytaj młoty,
    Bierz się zaraz do roboty!
    By zatrzymać kataklizmy,
    Ciut się poświęć dla Ojczyzny!

  • robi
    3 sierpnia 2012 at 14:12 - Odpowiedz

    jacy mlodzi i optymistycznie nastawieni uczestnicy tego “komunistycznego”
    pochodu
    nawet PIS-iorscy poslowie jacys tacy bez entuzjazmu
    liczyli pewnie na tlumy
    a tutaj kilka babc z kolka rozancowego
    wstyd
    i rydzyk odbieze ta koszulke i w czym teraz ten smieszny pan bedzie organizowal pochody

  • izi
    31 lipca 2012 at 16:30 - Odpowiedz

    ale jak nic grajewo w tv trwam zabłysło:)

  • AKS
    31 lipca 2012 at 10:43 - Odpowiedz

    Do pierwszego wpisu: owszem, mamy zawierzyć się Bogu (zawsze na pierwszym miejscu), ale Ty pragniesz TYLKO modlitwy i… na tym kończy się twoja wiara. Tak byc nie moze, bo wiara BEZ UCZYNKÓW -martwą jest. Własnie ten Marsz miał budzić ludzi do czynu. To bylo – DANIE ŚWIADECTWA, czy Bóg jest przeciw temu? Niejasne są fragmenty o “nabijaniu portfeli” i “nie zabarkowało naszych grajewskich radnych, i byłych władz” – co masz na myśli?

  • Wpisz swoje imię
    30 lipca 2012 at 18:06 - Odpowiedz

    Księże Proboszczu wita ksiądz swe owieczki z ręką w kieszeni? Przejaw ignorancji? czy coś innego ksiądz chciał im przekazać?

  • Wpisz swoje imię
    30 lipca 2012 at 14:36 - Odpowiedz

    do Kate a co nie mozesz siebie dostrzec/

  • dziennikarz
    30 lipca 2012 at 12:44 - Odpowiedz

    Acha, to szedłeś, skoro wiesz czego było więcej? Oczywiście, że idą dla siebie, bo chcą telewizji u siebie, a nie u sąsiada! Nie denerwuj się tak, każdy odpowie za swoje uczynki, więc pilnuj siebie, a nie innych:) Pozdrawiam

  • Kate
    30 lipca 2012 at 12:32 - Odpowiedz

    Ha ha ha Cały tłum ludzi a na zdjęciach w kółko te same starsze babcie! Fotografów to nie macie najlepszych:P

  • do dziennikarza
    30 lipca 2012 at 12:32 - Odpowiedz

    Człowieku o małym wzroku. Bijesz pianę w obronię ludu wiernego tv trwam i jej władzom naczelnym i tym ciut mniejszym a chociażby byłym posłom co grajewian do marszu namawiają. otwórz oczy i zbacz czy oni oby na pewno ida w tym marszu i krzyczą bo chcą dobra dla Ciebie czy tylko i wyłącznie dla siebie? szkoda ze jesteście az tak zaślepieni. Świeci z najświetniejszych? Idą w pochodzie modlą się a z tyłu głowy maja jak dowalić chociażby PO to tak nauczał Jezus? takie są jego nauki? tak interpretujecie Pismo Święte? Nie bronie jednych i drugi nie należę ani do PO ani tez do Tv TVN. Ale wiem że więcej złych emocji i nienawiści było w tym marszu niż dobra.

  • dziennikarz
    30 lipca 2012 at 12:22 - Odpowiedz

    Człowieku, aż się czytać nie chce, taki jesteś… naiwny! jakie pieniądze, jakie portfele? Właśnie jak będzie na multipleksie będzie ZA DARMO!!!! jesteś politykiem PO czy przedstawicielem lokalnego TVNu, przyznaj się! Oczywiście Wam nie na rękę, bo możecie stracić pracę jak NIKT NA WAS NIE ZAGŁOSUJE… jak mi przykro:)

  • mmmm
    30 lipca 2012 at 12:18 - Odpowiedz

    Gdzie mój komentarz?!

  • Wpisz swoje imię
    30 lipca 2012 at 10:02 - Odpowiedz

    a na egrajewo wstawiają tylko negatywne komentarze te dobre wycinają! manipulacja?

  • Wpisz swoje imię
    30 lipca 2012 at 09:46 - Odpowiedz

    a jednak zorganizowali:)

  • Katolik
    30 lipca 2012 at 01:33 - Odpowiedz

    Straszne, jak można manipulować ludźmi starszymi… Szkoda nawet na nich patrzeć bo się przykro człowiekowi robi

  • Wpisz swoje imię
    29 lipca 2012 at 23:46 - Odpowiedz

    Każdy w coś wierzyć musi jedni w Boga inni w TV TRWAM. Taka jest kolej rzeczy. Przyroda nie lubi próżni i gdy ktoś juz się w swojej wierze pogubi albo wydaje mu sie że zna ją na tyle dobrze że stała się dla niego nie wystarczająca to wtedy pojawia się coś takiego jak twór który zwie się tv trwam. I nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że ktoś na rzeczy naiwnych ludzi pomnaża swój majątek. Czy nie lepiej drodzy katolicy zawierzyć się tylko BOGU? – nie dla księży, nie dla telewizji i nie dla radia? tylko najzwyczajniej w świecie BOGU? Dlaczego nabijacie portfele ludziom, którzy o was nawet przez sekundę nie pomyślą.
    A co do dzisiejszego marszu właśnie nie zabarkowało naszych grajewskich radnych, i byłych władz. Ciekawe dalczego? za dwa lata wybory wiec dobrze jest pokazywac się tam gdzie najwięcej wyborców a najlepiej takich powyżej 60 r.ż – zawsze jest szansa że to własnie na nich oddadzą swój głos.

    • dziennikarz
      30 lipca 2012 at 12:17 - Odpowiedz

      Człowieku, aż się czytać nie chce, taki jesteś… naiwny! jakie pieniądze, jakie portfele? Właśnie jak będzie na multipleksie będzie ZA DARMO!!!! jesteś politykiem PO czy przedstawicielem lokalnego TVNu, przyznaj się! Oczywiście Wam nie na rękę, bo możecie stracić pracę jak NIKT NA WAS NIE ZAGŁOSUJE… jak mi przykro:)

    • AKS
      31 lipca 2012 at 09:22 - Odpowiedz

      Do pierwszego wpisu: owszem, mamy zawierzyć się Bogu (zawsze na pierwszym miejscu), ale Ty pragniesz TYLKO modlitwy i… na tym kończy się twoja wiara. Tak byc nie moze, bo wiara BEZ UCZYNKÓW -martwą jest. Własnie ten Marsz miał budzić ludzi do czynu. To bylo – DANIE ŚWIADECTWA, czy Bóg jest przeciw temu? Niejasne są fragmenty o “nabijaniu portfeli” i “nie zabarkowało naszych grajewskich radnych, i byłych władz” – co masz na myśli?