GRAJEWO: Klucze do mieszkań przekazane

Dziś (1 lutego 2013 r.) odbyła się uroczystość przekazania kluczy do mieszkań w nowym bloku komunalnym na os. Południe w Grajewie. Mieszkańcom klucze wręczyli Adam Kiełczewski – Burmistrz Grajewa oraz Grzegorz Curyło – Przewodniczący Rady Miasta Grajewo.

 

Odbiór techniczny budynku rozpoczął się 16 stycznia 2013 r. Na realizację zadania pod nazwą „Budowa budynku komunalnego w Grajewie” Miasto Grajewo pozyskało środki zewnętrzne z BGK. Wartość całego przedsięwzięcia to ok. 3 mln zł, a kwota dofinansowania zewnętrznego wynosi ok. 1 mln zł. Warunkiem uzyskania dofinansowania było powiększenie zasobów lokali socjalnych Miasta Grajewo o co najmniej 32 o łącznej powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1 424, 52 m2.

 

Zadanie pod nazwą „Budowa budynku komunalnego w Grajewie” polegało na budowie czterokondygnacyjnego, dwuklatkowego, podpiwniczonego wielorodzinnego budynku mieszkalnego o powierzchni zabudowy 516,00 m2 i kubaturze 8011,00 m3. Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej częściowo prefabrykowanej. Wyposażony jest w instalacje centralnego ogrzewania zasilaną z cieplnej sieci miejskiej poprzez zainstalowany węzeł cieplny, instalacje wodno-kanalizacyjną podłączoną do miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, instalacje elektryczne, telewizyjna, domofonowa, telefoniczna, odgromowa.

 

W bloku znajdują się 32 mieszkania wyposażone w podstawowe urządzenia sanitarne – w tym jedno dostosowane do potrzeb osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim. Powierzchnia użytkowa mieszkań wynosi 1424,52 m2. Powierzchnia mieszkalna lokali to 886,94 m2.

Mieszkania wyposażone są w podstawowe urządzenia sanitarne. Pomieszczenie kuchni – w kuchnie gazowe. Klatka schodowa dla osoby niepełnosprawnej – w systemową przyschodową platformę samoobsługową zapewniającą dostęp osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich z poziomu wejścia do budynku na poziom parteru.

Blok na os. Południe to pierwszy po 25 latach nowy blok komunalny w Grajewie. Ostatni otwierano w 1988 r. przy ul. Wiktorowo i znajdowały się w nim 30 mieszkania.

Info/foto. grajewo.pl

Przeczytaj również

Zmiany personalne w Grajewskich Parafiach Kuria Łomżyńska podała zmiany personalne jakie zajdą w Grajewskich Parafiach. Z Grajewa odchodzą Księża: Ks. mgr lic. Leszek Jastrząb (wikariusz...
Burmistrz Miasta Grajewo zaprasza na festyny Burmistrz Miasta Grajewo i Streetworkerzy ze Stowarzyszenia „ALTERNATYWA” serdecznie zapraszają na Festyny
Otwarcie placu zabaw – zaproszenie Burmistrz Miasta Grajewo wspólnie z Streetworkerami ze Stowarzyszenia „ALTERNATYWA” serdecznie zapraszają na oficjalne otwarcie placu zabaw na Os. Cen...
Rekrutacja do WOT W dniu 25.08.2017 r. (piątek) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie, ul. Strażacka 6A odbędzie się spotkanie w celu pozyskania...
15 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Lech Redyk
    6 lutego 2013 at 01:08 - Odpowiedz

    SZANOWNY PANIE RODOWITY GRAJEWIANINIE – BEZ URAZY !!! I TU PANU PRZESZKADZAM A MYŚLAŁEM , ŻE TYLKO NA G24 ! BARDZO PROSZĘ OD PASTERYZUJ SIĘ PAN ODE MNIE ! Żoną albo matką lub ojcem Pan moim jesteś albo jakimś guru , że na Pana skinięcie ma wszystko robić co Pan zażyczysz ! Pojawiam się tylko tam na czym się znam ! Nie pcham się wszędzie a Pan mnie wywołuje i do porządku przywołuje ! Internet jest dla wszystkich !Jak na razie głupot nie wypisuje ! Z nikim też nie rywalizuje ! Nie łamię żadnego regulaminy ani też przysługujących mi jak każdemu Praw Konstytucyjnych ! Jeśli Pan nie chcesz tego co ja piszę czytać to Pan to olej !KIEDY , CO I GDZIE BĘDĘ CHCIAŁ TO BĘDĘ PISAŁ A PANU I INNYM OSOBOM NIC DO TEGO ! SĄ WIĘKSI ODE MNIE “PISARZE ” DLACZEGO PAN DO NICH NIE PRZYCZEPISZ SIĘ TYLKO DO MNIE ??? POZDRAWIAM !!!

  • rodowity grajewianin
    5 lutego 2013 at 18:47 - Odpowiedz

    Panie LECHU REDYK długo pan nie wytrzymał . Bardzo proszę o wyciszenie się, dobrze to zrobi dla zdrowia.Jeszcze raz serdecznie proszę, niech Pan to przemyśli.Widzę, że jest to zarażliwe, BEZPARTYJNY na siłę ,,goni,, żeby wyprzedzić i zająć pierwsze miejsce.Bardzo proszę dać jemu szansę.

  • Lech Redyk
    4 lutego 2013 at 17:22 - Odpowiedz

    KOCHANI ! Zdaję sobie sprawę , że boicie się nowych sąsiadów – nazywając ich – patologicznymi ! Ja bym tak za bardzo nie bał się nowych tam mieszkańców ! Nie wszyscy są aż tacy żli i wredni oraz brudasy ! Mieszkam z żoną w okolicach Sanepidu – ponoć najbardziej niebezpiecznym zakątku naszego miasteczka ! Straszono nas i odradzano abyśmy tu zamieszkali ! Z duszą na ramieniu jednak tutaj wprowadziliśmy się . Nasze obawy były całkowicie bezpodstawne ! Możecie mi wierzyć , że ani razu nikt nas ani nie obluzgał ; nie mówiąc już o rękoczynach ! Ani razu też nie widzieliśmy podobnych zajść ! Mało tego – Ci co tutaj mieszkają i „dorywczo przychodzą „ bardzo nas szanują i zawsze pierwsi nam kłaniają się niezależnie od tego w jakim są stanie ! ONI wiedzą , że my ich wszystkich od pierwszej chwili poznania szanujemy jak na ludzi przystało ! Każdemu z nich nie wstydzę się podać ręki a przy powitaniu zdjąć z mych rąk rękawice a nawet czapkę z głowy oraz porozmawiać ! Nikt też nas nigdy nie zaczepił o jałmużnę na chleb w butelce ! Nie szukamy z nimi żadnej zwady i zaczepki a oni z nami ! Nic nam jeszcze nie zginęło – my także nic nikomu nie zwędziliśmy !!! Poza tym nas nie obchodzi co sąsiedzi gotują na obiad lub jaki mają telewizor ! A ich nasze życie ! Klatkę schodową oraz podwórko sprzątamy na zmianę i to bez żadnych napisanych i wymuszanych grafików ! Oby tak dalej i w tym rodzinnym i przyjacielskim gronie ! Ale to chyba tylko nasze marzenie bo prawdopodobnie „ nasz „ budynek ma iść do rozbiórki ! Szkoda ! Mały remont i byłoby nam tutaj jak u Pana Boga za piecem ! Mam szczerą nadzieję , że Wasze obawy powoli zanikną , gdy dacie im szansę i w swoich nowych sąsiadach dostrzeżecie ludzi a może znajdziecie także prawdziwych przyjaciół a może swoją drugą połówkę – jeśli jesteście wolni ! CZEGO WAM Z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ !!!!

  • Lech Redyk
    4 lutego 2013 at 00:14 - Odpowiedz

    KOCHANI !!! Jednak bardzo dobrze rozumiem niektórych z Was ! Ale nie każdy miał takie szczęście jak inni „ szczęśliwcy „ urodzić się w bogatej rodzinie czy otrzymać spadek lub inny szczęśliwy los w życiu ! Nie każdy otrzymał umysł , siłę przebicia oraz smykałkę do robienia interesów czy do oszczędzania ! Są wśród nas ludzie chorzy , niepełnosprawni starsi , samotni renciści i emeryci odepchnięci na boczny tor nawet przez rodzone dzieci , nie zaradni życiowo a także ci co są sobie sami winni , że wpadli w biedę ! Ale to także ludzie ! Co z nimi ? Kto im ma pomóc ? Jak nie państwo ! Bo co z nimi zrobić ? Zamknąć w slamsach albo jak jeden z polityków i duchownych zasugerował do Oświęcimia do krematorium ??? !!! A może wprowadzić odławianie takich osobników i przymusowa eksterminacja lub eutanazja ??? !!! Sam jestem biednym i korzystam z mieszkania ZADM , za które BOGU dziękuje bo całe niemal życie mieszkałem na stancjach ! Przyznaje trochę z własnej winy ale w 90 % nie miałem żadnych predyspozycji i szans na to aby wybudować sobie willę lub kupić mieszkanie ! Sprawy mieszkaniowe bolą mnie bardzo ! Ja jako takie mam mieszkanie lecz wiele osób , rodzin z małymi dziećmi mieszka w urągających warunkach ! Boli mnie to tym bardziej , że nie jestem w stanie zapewnić moim synom mieszkania w tym – może i znanemu Ci memu synowi niepełnosprawnemu Markowi ( Na eGr – Forum str 6 „ PROBLEMY – JAK ŻYĆ „ ). MYŚLĘ , ŻE DACH NAD GŁOWĄ NALEŻY SIĘ KAŻDEMU JEDNEMU CZŁOWIEKOWI , NIEZALEŻNIE DO JAKIEJ KLASY SPOŁECZEŃSTWA NALEŻY !!! TAK SAMO JAK PRACA I CHLEB NASZ POWSZEDNI !!!

  • Lech Redyk
    3 lutego 2013 at 00:25 - Odpowiedz

    BARDZO DZIWIĘ SIĘ CO NIE KTÓRYM WPISOM ! Wynika z nich , że umiecie wszystko tak ładnie krytykować ! Gdy nie było tego bloku na pewno wielu z Was krytykowało jego brak a teraz jak jest to także krytykujecie ! Nie jest też prawdą , że ci co otrzymali tam mieszkanie to za darmo bo będą musieli płacić i to nie mały czynsz i za pewne jakoś kaucję ! Czy każdy z was mieszkanie które posiada wykupił na własność ? Raczej nie i tak samo płaci czynsz ! Nie prawdą jest także i to , jak gdzieś czytałem , że otrzymali te mieszkania ci co mieli długi w płaceniu czynszu ! O nie ! Otrzymali je tylko ci co mieli udokumentowane dochody aby móc płacić czynsz ! Mi także tam proponowano i to na piśmie lecz przemyślałem z żoną naszą obecną sytuacje finansową i doszliśmy do wniosku , że nas nie będzie stać na czynsz ! Więc – także na piśmie zrezygnowaliśmy z tego przydziału ! Swoją drogą wg mnie należy dziękować BOGU , Burmistrzowi , Dyrektorowi ZADM oraz inwestorom i budowniczym a także wszystkim osobom , które przyczynili się do powstania tego bloku i prosić o następne ! A wtedy może jakoś ulegną zmianie na lepsze warunki mieszkaniowe w naszym miasteczku ! Aby z tym szły inne trafione inwestycje dające każdemu dostęp do pracy aby mógł za te czy inne mieszkania opłacić , wychować rodzinę itp. a nawet dobrem podzielić się z bliźnim !!! OBY TAK SIĘ STAŁO !!!

  • obserwator
    2 lutego 2013 at 12:44 - Odpowiedz

    więcej zdjęć jest na ŻG ,to popatrzcie sobie jak te osoby pracują w swoich godz. pracy. Pani dyr MDK ze swoim asystentem (syn radnego Waldemara W ).Czy MDK było w komisji przekazania mieszkań? ŻENADA !!!

  • nika
    2 lutego 2013 at 08:35 - Odpowiedz

    Ciekawe jaką interpretację zobaczymy w FOGu hehe ?

  • jak bóg da to przyszły mieszkaniec
    2 lutego 2013 at 00:43 - Odpowiedz

    na zdjęciach widze pania dyrektor mdk-u. to była częsc artystyczna przed blokiem? dlaczego nie ma tego na zdjeciach?

  • Wpisz swoje imię
    1 lutego 2013 at 20:25 - Odpowiedz

    na mój głos to Pan liczyć nie móże. jednym rozdaje pan za darmo. a inni będą musieli to spłacać w podatkach o tego jeszcze doliczmy basen…

  • hello
    1 lutego 2013 at 20:22 - Odpowiedz

    a w czym tu rola tego pana burmistrza, na budżet tego grajdołka składają się wszyscy. każdy z nas dołożył się na ten cel nie zasługą się żadną ściskanie ręki, to podatnicy finansowali blok. burmistrza w tym dziele za wiele nie ma. ja płacę czynsz tp też pieniądze ADM

  • lokatorka
    1 lutego 2013 at 20:09 - Odpowiedz

    panie BURMISTRZU DZIEKUJE w imieniu mojej calej rodziny za blok. mieszkanie jest super wielkie podziekowanie rowniez dla ADM I wykonawcy

  • ewa
    1 lutego 2013 at 20:02 - Odpowiedz

    JA mogę trochę wyjaśnic równiez tam byłam jako obserwator, moja mama otrzymała wymażone mieszkanie ze slamsow przeprowadziła się do piękniego ciepłego mieszkania , obie płakałysmy ze szcześcia trudno było utrzymac emocje.To nie takie proste jesli patrzysz na czyjąs biede i sam nie możesz pomóc bo niewiele posiadasz.. Panie burmistrzu głosowałam za nowym i ma Pan mój głos .Serdecznie dziekuje

  • Anna
    1 lutego 2013 at 18:29 - Odpowiedz

    wiernych radnych Panu Burmistrzowi nie mogło zabraknąć 🙂

  • Alternatywy
    1 lutego 2013 at 18:17 - Odpowiedz

    Jak w filmie Alternatywy, dosłownie jak w kinie z PRL. Brawa, dziewczynka z kluczykami, fotoreporterzy, zaproszeni goście.

  • Ciekawski
    1 lutego 2013 at 17:49 - Odpowiedz

    Impreza zaczęła się o godzinie 13.00 jak to jest że ci którzy pracują na etacie do godziny 15.30 w jednej ze spółek miejskich w Grajewie są w stanie połączyć obowiązki radnego? jak to jest rozliczane? czy może mi to ktoś wyjaśnić?