Grajewo: Burmistrz zarabia za mało? – Radni chcą podnieść wynagrodzenie

Mimo kryzysu radni z Grajewa wystąpili z inicjatywą uchwałodawczą  do Przewodniczącego Rady Miejskiej w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta Grajewo.

 

Burmistrz zarabia za mało?

Według radnych należących do klubu „Nasze Grajewo” – Wieczorka, Babula. Moszczyńskiego, Chrostowskiego i Sarnackiego, dla Burmistrza Kiełczewskiego należy się 12% podwyżka, ponieważ swoją prace wykonuje rzetelnie, co ma potwierdzić lista działań inwestycyjnych odczytana przez Radnego Wieczorka.

Sam Burmistrz Kiełczewski zasygnalizował, że jego poprzednik zarabiał 10 tyś.  Zasugerował również, że powinien mieć Fundusz Reprezentacyjny.

Ile zarabia Pan Kiełczewski?

W chwili obecnej wynagrodzenie Burmistrza Grajewa zgodnie z uchwałą z grudnia 2012r. wynosi około 8600 zł. Po podwyżce włodarz miałby zarabiać 9666zł brutto.

Zasługi dla miasta zostały zauważone przez radnych z klubu „Nasze Grajewo”, jak do tej decyzji ustosunkują się pozostali radni tego dowiemy się na najbliższej sesji RM.

Czy chęć podwyżki jest dobrym pomysłem? Gdy jeszcze nie tak dawno sam Pan Burmistrz szukał oszczędności chociażby w łączeniu szkół.

Grajewianom żyje się coraz ubożej. Do ich portfeli nikt już nie dokłada coraz częściej zabiera się im chociażby przez podwyżki cen za wodę i wywóz śmieci. Zapewne wielu radnych na środowej sesji stanie przed dylematem moralnym czy podnieś rękę za podwyżką czy też nie.

 

POLECAMY

Adam Kiełczewski: Zostałem burmistrzem nie dla pieniędzy

 

 

Przeczytaj również

Uroczyste otwarcie terenu turystyczno – wypo... 18 października br. w miejscowości Toczyłowo odbyło się oficjalne otwarcie terenu turystyczno – wypoczynkowego. W otwarciu uczestniczyli mieszkańcy mi...
Kazimierz Gwiazdowski zastępcą przewodniczącego se... Poseł Kazimierz Gwiazdowski został wybrany w czwartek 12 października na zastępcę przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To jedyny...
Zbiórka krwi   W najbliższą środę 18 października 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje akcję oddawania krwi. Jednym z celów zbiórki krwi jest pomo...
GMINA I ORGANIZACJE POZARZĄDOWE Informacja o realizacji projektu „Krok do pracy! - kompleksowe wsparcie społeczno - zawodowe”. Zasada pomocniczości oraz wynikające z ustaw kompete...
29 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • eryk
    28 sierpnia 2012 at 08:57 - Odpowiedz

    Co tu pisać o Ełku ,w Szczuczynie wiecej inwestycji niż w Grajewie.

  • mirka
    28 sierpnia 2012 at 08:05 - Odpowiedz

    nie moge tego zrozumieć ,za co ta podwyżka ?Jak do tej pory nie widze zadnych konkretnych pozytywnych osiągniec..Podczas kampanii obiecywał duzo ,a teraz tylko swoimi poborami chce sie z Ełkiem zrównać,bo Grajewo to juz wioska.Jest o wiele gorzej niż było.

  • Logiczny
    28 sierpnia 2012 at 07:23 - Odpowiedz

    Idąć tokiem rozumowania radnych klubu Nasze Grajewo można użnać, że za nierzetelne sprawowanie funkcji burmistrz mógłby dalej dostawać 8600 na rękę i wszystko byłoby ok. Chyba, że burmistrz w ogóle nie ma prawa pracować nierzetelnie? Jakaś strasznie mdła i płytka ta argumentacja.

  • Anonim
    28 sierpnia 2012 at 04:09 - Odpowiedz

    HWD[AK]

  • Wpisz swoje imię
    27 sierpnia 2012 at 22:46 - Odpowiedz

    takiego syfu w grajewie to by dawno nie mielismy. już nawet dzieci na grajewian nie chca chodzić. gratuluję panu wszelkich “dokonan”. juz byl jeden pan Wołodyjowski mały acz waleczny. drugiego nie bedzie

  • wc
    27 sierpnia 2012 at 22:30 - Odpowiedz

    Waszk….a trzeba było pogonic juz dawno za…. NICNIEROBIENIE!, ale następca rzeczywiscie w niczym nie lepszy!!!

  • Wpisz swoje imię
    27 sierpnia 2012 at 22:01 - Odpowiedz

    P.Waszkiewicz był w 100% lepszym burmistrzem bynajmniej nie mydlił oczu pomocą tylko konkretnie a ten co wyprawia w oczy kłamie jak z nut przed wyborami Grajewo miało być Ełkiem a teraz co?? Siedzi na tronie i czeka kiedy Msc się skończy aby przytulic pensyjkę to jest najważniejsze a problemy mieszkańców to śmiech na sali , byle szybciej mineły te 2 laata , może nastanie ktoś bardziej konkretniejszy…

  • polak
    27 sierpnia 2012 at 20:14 - Odpowiedz

    brakło światła , dziura w jezdni ,deszcz z nieba, wina burmistrza ,

  • AKS
    27 sierpnia 2012 at 16:21 - Odpowiedz

    Chyba muszę też zabrać głos. Pamiętam jak Adam (burmistrz) kilka razy przyjeżdżał do mnie i nakłaniał abym poparł Go na tę funkcję. Podstawowy argument był taki: JA NIE IDĘ DLA PIENIĘDZY, a nawet jakąś część (1/3?) przeznaczę na sprawy miasta. To mnie nie przekonało i cały czas mówiłem – Adam zostań najpierw Radnym, zobaczysz jak i co. Tak mówiłem, bo wiedziałem kto i po co “stworzył” ten ich Komitet (przeciw naszemu – antyukładowemu!).
    Dlatego BARDZO się dziwię “radnym” którzy tak beztrosko chcą podwyższać zarobki pryncypałowi (o co tu chodzi?). Prezydent Ełku ma konkretne dokonania a zarobki zbliżone. Więc chyba logiczne, że nagradza się za – dokonania, a póki co ja takich poważnych nie widzę. Pytałem się o basen i co – kto mi odpowiedział? RÓBTA TAK DALEJ, a ludzie was – wyplują, a jak ich wkurzycie to pogonią w – referendum!

  • mati
    26 sierpnia 2012 at 22:10 - Odpowiedz

    trump,z tą następną kadencją to chyba zartujesz?

  • trump
    26 sierpnia 2012 at 16:46 - Odpowiedz

    nagrodą będzie kolejna kadencja, podwyżka teraz niewskazana

  • OLA
    26 sierpnia 2012 at 11:20 - Odpowiedz

    Idol naszego Burmistrza – prezydent Ełku zarabia jak podaje gazeta współczesna ponad 10 tyś zł. A wiec skoro leczymy odwieczny kompleks elku no to kopiec na środku Grajewa już mamy to teraz czas na podniesienie wynagrodzenia

  • Grajewiak
    26 sierpnia 2012 at 11:10 - Odpowiedz

    W ub. roku barierę 10 tys. zł miesięcznie przekroczył prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Pan też chcesz doruwnać jemu?

  • Wpisz swoje imię
    26 sierpnia 2012 at 11:09 - Odpowiedz

    Gdzie jest ten obiecany Central Park? Kiedy rewitalizacja centrum Grajewa? to tylko plany? na papierku czy może w laptopie? Wstyd!! bo już nawet Szczuczyn ma fontannę :D:D:D

  • hwdp
    25 sierpnia 2012 at 21:02 - Odpowiedz

    ludzie dajcie żyć może mu interes tak dobrze nie idzie a przecież trzeba rodzinę z czegoś utrzymać, szkoda tylko że obiecywał swoją dostępność dla ludzi a dostać się do niego nie można bo go nigdy nie ma, a jak już jest to wiecznie spóźniony
    żenada

  • Wpisz swoje imię
    25 sierpnia 2012 at 19:19 - Odpowiedz

    a moze wysokim bezrobociem w naszym mieście!!

  • zbulwersowana
    25 sierpnia 2012 at 18:07 - Odpowiedz

    Podwyżka? A może warto najpierw byłoby się zaineteresowac korkami w mieście? Przez pół dnia Grajewo stoi w ogromnych kolejkach.

  • Łukasz
    25 sierpnia 2012 at 09:27 - Odpowiedz

    Gdybym zarabiał te pieniadze które teraz Pan ma to dziekował bym Bogu i siedział cicho nie wyciągajac reki po jeszcze. Pazernosc i próżność przez Pana przemawia zobaczymy co bedzie Pan liczył za dwa lata wkoncu już jakis status pan uzyskał bedac przedsiębiorca

  • xxx
    25 sierpnia 2012 at 08:25 - Odpowiedz

    Czekam czasu kiedy kadencja minie , mam nadzieje ze następnej nie wygra już mój głos nie padnie na jego osobowości .

  • sscz
    25 sierpnia 2012 at 07:12 - Odpowiedz

    trzeba byc strasznie spokojnym człowiekiem zeby sie nie zdenerwować patrząc na to wszystko

  • Wpisz swoje imię
    25 sierpnia 2012 at 06:09 - Odpowiedz

    mamy ciekawe czasy nizini maja godzic sie na pomysły góry bo tylko nielicznym ma byc dobrze ale to jeszcze tylko dwa lata

  • ewa
    24 sierpnia 2012 at 22:05 - Odpowiedz

    Śmieszne ludzie pracy nie maja a on podwyżki rząda kłamca obsadza wszędzie znajomych swoich a zwykły człowiek którego nie zna nie ma żadnej pomocy.Podwyżka za co za kłamanie w oczy?? i siedzenie pierdzenie w fotel???Chyba potrzebna jest kontrola CBA…..

  • ja
    24 sierpnia 2012 at 21:51 - Odpowiedz

    “Czy może nam Pan zdradzić już teraz, kim będą najbliżsi współpracownicy nowego burmistrza Grajewa?
    – Na razie ciężko o tym mówić, bo jest jeszcze na to zbyt wcześnie. Do świąt nie będę podejmował tak ważnych decyzji. Zmiany na pewno nastąpią, ale najpierw muszę zapoznać się z urzędnikami podlegających pod urząd instytucji. Muszę zastanowić się m.in. nad obsadą funkcji sekretarza, ponieważ to bardzo ważna rola. Jeśli chodzi o placówki, to nad przyszłością osób, które są “hamulcowymi” naszego miasta, będę musiał się bardzo głęboko zastanowić.”
    może się mylę ale chyba nic na tym stanowisku nie zmieniło się od lat. więc gdzie te obiecane zmiany?

  • czytelnik
    24 sierpnia 2012 at 21:37 - Odpowiedz

    ‘Chcę podkreślić, że zostałem burmistrzem nie dla pieniędzy. Prowadząc własną firmę, osiągnąłem już pewien status i pieniądze nie są tutaj najważniejsze.” – Burmistrz Grajewa Adam Kiełczewski

  • Msqper
    24 sierpnia 2012 at 20:44 - Odpowiedz

    “POLECAMY

    Adam Kiełczewski: Zostałem burmistrzem nie dla pieniędzy”

    Dosyć ciekawe.

  • grajewiak
    24 sierpnia 2012 at 20:36 - Odpowiedz

    został Pan naszym Burmistrzem bo miało być lepiej. tym czasem szasta pan naszymi pieniędzmi na lewo i prawo. rozdaje stanowiska pracy ziomkom. sprawdza ludzi z elku i starych juch a wskaźnik bezrobocia grajewian wciąż rośnie. Niech stanie Pan na radzie miasta i z czystym sumieniem powie komu i gdzie dal Pan prace i jak pan walczy by grajewianie do których bieda puka do drzwi znaleźli prace w grajewie. gdzie ci obiecani inwestorzy? gdzie te zakłady? ach przepraszam to pewnie ten basen będzie nowym źródłem miejsc pracy. ale tylko góra 5 osób i to tych od pana z paczki. A co do radnych zbierze się grupa tych co do góry łapki podniosą bo mają wobec Pana dług wdzięczność prawda?

  • Wpisz swoje imię
    24 sierpnia 2012 at 20:11 - Odpowiedz

    w Grajewie pracy jak na lekarstwo, a tu jeszcze podwyżkę po roku pracy, jak każdemu tylko patrzą jak obniżyć

  • aha
    24 sierpnia 2012 at 19:01 - Odpowiedz

    a niby po co został burmistrzem dla kasy

  • all
    24 sierpnia 2012 at 18:44 - Odpowiedz

    Mam nadzieje ze pozostali nie pozwolą na podwyzke,Szok co on wyprawia.