GRAJEWEM TRZEBA WSTRZĄSNĄĆ !

Polska dziś przypomina kocioł parowy na którym siedzi Naród, a władza wciąż podkłada do paleniska. Rodzi się pytanie – celowość czy głupota? Sytuacja żywo przypomina pamiętny rok 1980, kiedy ludzie powiedzieli – TV Kłamie! Po raz pierwszy od 1989r. głosami PO, SLD, Ruch Palikota i PSL, komisje Sejmowe odrzuciły wniosek do NIK o zbadanie procedury przyznawania koncesji przez KRRiT. Jak się mówi, na złodzieju czapka gore. Celowe prowokowanie Polaków? Jednym ze sposobów manipulacji jest przemilczanie. Czy widzimy w TV liczne marsze w obronie TV Trwam? Widzimy natomiast inne, np. manify! Już Alexis de Tocque mówił o „miękkiej tyranii”. Niestety sami wybraliśmy, a wg św. Augustyna, „źli władcy są Bożą chłostą, którą należy przyjąć”. Olewając przez połowę Narodu sprawy Ojczyzny (tumiwisizm), cierpimy wszyscy. Nieważne dla rządzących są podpisy już ok. 2 mln!!! ludzi, liczy się wola –„ukrytych centrów władzy”. Oj, dojdzie do milionowej manifestacji w stolicy, czy tego chcą? Ks. Jerzy Popiełuszko mówił: „Prawdę można jedynie skrywać, prawda nigdy nie umiera”. Ta uniwersalna zasada ma zastosowanie wszędzie, nawet w Grajewie.

Kilka ostatnich felietonów poświęciłem na zastanawianie się, jaki będzie następny niemoralny czyn w mieście. Bo zaczęło się, gdy PRZED WYBORAMI 2006 ktoś nam(Komitetowi) napisał: Co ty Szymczak tak skaczesz, dostaniesz swoje 18 głosów i cześć! TAK DOSTAŁEM! Przed ostatnimi wyborami samorządowymi, znów ktoś napisał: Co wy tam tak latacie z tymi ulotkami, i tak już wszystko poukładane i „pozamiatane”! Gdyby wtedy kompetentne władze zareagowały, mogłyby znaleźć tego, który ZAWSZE WIE PRZED WYBORAMI co będzie. Niestety jesteśmy skazani na słabość tych organów. Potem nie dziwi kupowanie głosów, arogancja „radnych” i całkowity brak zrozumienia idei samorządności. Że nie wspomnę już o postawie SŁUŻBY, bo niektórzy kojarzą to z – niewolnictwem! Już paru „radnych” powiedziało – nie będę służył, już palikociarnia uwiła tu swe gniazdko, a młode wilczki z PO i Demokratów?, wytoczyli przeciwko mnie swoje działa na kapiszony, wciskając stęchłe powietrze w postaci – a ty zawsze jesteś przeciw wszystkiemu. Wszystkiemu??!

Słusznie skarżył się w XVIIw. Pasek, że ludzi jest u nas gwałt, a o człowieka trudno! Trudno także nie dziwić się, gdy sam przewodniczący RM nie zobaczył mojego apelu (złożonego 5 marca) w obronie wolności mediów. Już stracił wspaniałą okazję, by poparły go razem trzy Rady na posiedzeniu w kinie 8 marca. W swojej enklawie – niskich lotów Rady (jak to ktoś określił), Grajewo pozostanie chyba jedynym skansenem, bo większość Rad sąsiednich miast już zajęło jakieś stanowisko. Przewodniczący do tej pory zwykł nie odpowiadać na zapytania np. internautów, co można oceniać dwojako. Już kiedyś ktoś mi powiedział, że w Grajewie nic się nie zmieni, dopóki Radzie będzie przewodzić ten sam człowiek. Pewnie warto słuchać starszego i mądrzejszego. Ale nie chciałbym być Kasandrą, bo oto… Po raz pierwszy od kilku kadencji RM, UKŁAD nie ma większości w Radzie Miasta! Wbrew nagonce, powstał nowy klub liczący 5 radnych. Razem z innym (partyjnym) mają 11 szabel. To tworzy nowy rozkład sił i pole do…. wstrząsu, wręcz koniecznego dla miasta, by opadły kajdany niemocy i zastraszenia. Wstrząs zwykle wyzwala – otrzeźwienie i powrót.. rozumu! Ci wszyscy obrońcy kłamstwa i ciemności mogą się bać. Zmiany są konieczne, bo takie zwalnianie jednego – raz na rok, to tylko pudrowanie raka. Przecież Rady miasta i powiatu nie mają już moralnego mandatu do rządzenia.

Bo jak mówił ojciec J. Woroniecki, „Wartość człowieka zależy znacznie więcej od tego jak postępuje, niż od tego co umie”. W Polsce już widać znamiona przełomu (porównaj wiosnę 1980), a czy widać ją w Grajewie???

A K Szymczak

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...
12 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Karol
  18 marca 2012 at 07:06 - Odpowiedz

  MDK to kuźnia kadr. Burmistrz musi zdawać sobie sprawę, że wymyka się wszystko spod kontroli.

 • karol2
  17 marca 2012 at 22:49 - Odpowiedz

  dla syna w MDKu

 • karol
  17 marca 2012 at 14:49 - Odpowiedz

  Do Atlas!Jak ludzie mają wykształcenie i kompetencje to z czasem znajdują i prace!
  p.s.Gdzie byłeś jak radni załatwiali pracę np.w OHP,żonie bez wykształcenia,mieszkanie dla bogatej córki?

 • szymon
  16 marca 2012 at 21:48 - Odpowiedz

  Myślę że w tych czasach jakim przyszło nam żyć nie mamy już co liczyć na władza i na uczciwość z ich strony, choć z drugiej strony nie warto wszystkich rządzących wkładać do jednego worka bo to nawet w tym czarnym stadzie znajdzie się choć dwie trzy osoby które będą w stanie jeszcze wyciągnąć rękę do tego biednego wyborcy.
  W tym świecie liczą się juz tylko pieniądze i jak tak dalej będzie to nic to dobrego nam nie przyniesie. czasami warto jest odwrócić się w stronę Boga choć już prawie zapominanego…to może warto wyszeptać nawet w ciszy ufam.

  I nie ważne czy to będzie Radio Maryja czy Tv Trwam jeśli chcemy wierzyć i ufać to i bez tych środków nam się uda.

  Panie Aleksandrze czekamy na kolejne felietony. tak samo mocne i tak samo prawdziwe. Nie oszczędzajmy włodarzy tak wiele obiecali a tak nie wiele zrobili. zajęli się tym co jest mało istotne dla nas grajewian. A może wróćmy do gorącego tematu łączenia szkół (tu też apel do redakcji)

 • AKS
  16 marca 2012 at 20:37 - Odpowiedz

  Dzięki za wasze wpisy. Dzięki za…. waszą kulturę wypowiedzi. Zobaczcie jak jest na innych portalach (seanse nienawiści). Dlatego, może warto będzie rozreklamować (przypatrzę się). “atlas”, ja także chciałbym aby zrobiono w Grajewie takie – pranie. Takie pytania muszą prędzej czy później paść. Ten Układ “rządzi” w mieście od kilkunastu lat i…nikt nie jest wieczny (do “jacka”) Nie takie ustroje padały. Ok 3 lat temu na ŻG był temat na forum: Półmetek naszych władz – zwalniam was panowie. To była dyskusja (pisałem i dyskutowałem), ale niestety bardzo często (chyba wcale) nie było odpowiedzi ze strony władz. Oni nas – olewają. Potrzebują tylko naszych głosów (ale chyba też juz coraz mniej) i… zapominają o nas. Taka to niestety – wielkość człowieka.
  Musimy wrócić do wartości, do wiary i w tym duchu piszę. Świat robi wszystko, by wybić nam Boga z serca, ale to – jedyna droga do zbawienia. Będzie dobrze, bo są jeszcze enklawy ludzi naprawdę wierzących i oddanych Bogu.

 • monik
  15 marca 2012 at 23:01 - Odpowiedz

  Kośćiół w Polsce będzie tak długo istniaj jak długo ludzie beda wierzyli w Boga. a nie ma co ukrywać jeszcze 10 lat i moze wszytko się zmienić i oby tylko muzułmanie nie zalali europy i naszego kraju

 • jacek
  15 marca 2012 at 22:59 - Odpowiedz

  Panie Aleksandrze w tym grajewie to juz nawet atom nie pomoże, bo żmije i tak się odrodzą tak silny jad maja

 • miro
  15 marca 2012 at 22:33 - Odpowiedz

  Ja akurat należę do tej grupy szczęśliwców którzy prace jeszcze dzięki Bogu posiadają, ale widzę jak wielu młodych ludzi zmaga się z problemem bezrobocia i nie dla tego że nie chcą pracować. tylko po prostu brak wolnych miejsc. bo nie ma co ukrywać emeryci w tym mieście miejsca zajmują!! pomoc dla młodych przedsiębiorców? to kropla w morzu w czasach kiedy za ZUS przyszło już płacić 1050 zł to pomoc jest nie wielka i nie wiem czy zapoczwarzyłaś bo może jeszcze bujasz w obłokach że więcej przedsiębiorców zamyka swój biznes niż go otwiera. proponuje zejść na ziemie.

 • Magda
  15 marca 2012 at 22:03 - Odpowiedz

  Ale z ciebie demagog Miro. W tym mieście nie ma tylko bezrobotnych. Załóż sobie komitet bezrobotnych i ciągle gadaj o bezrobociu. Przecież gadać każdy potrafi. A ułatwienia dla przedsiębiorców to chyba właśnie ta grupa nam uchwaliła co ją krytykujesz? Mam złe informacje?

 • Miro
  15 marca 2012 at 21:33 - Odpowiedz

  Dobre pytania. Ciekaw jestem czy odpowiedzi będą bez zająknięcia czy też ktoś nabierze wody w usta i zasłoni się amnezja. Grajewo podupada, brak pracy, brak drug, brak wszystkiego a radny użala się na swoim blogu że ciągle BIP jest nie kompletny. szkoda że nie płacze tak nad tym że jego wyborcy zmagają się z problemami tego miasta.

 • Atlas
  15 marca 2012 at 21:24 - Odpowiedz

  To będzie wyjątkowa kadencja, dla “mędrców” z klubu “nowego” też. Wkrótce padną precyzyjne pytania. Przykład: Czy Pana syn/córka otrzymali pracę w ……, kolejne pytanie: Czy Pana żona pracuje już w ramach prac ……… w …..? Czy Pani dostała pracę w jednej ze spółek miasta w drodze konkursu……, czy? Czy Pan będzie w przyszłości w jakikolwiek sposób wynagradzany z UM? i tak dalej….. Końcówka tej kadencji (zapewne już ostanie 18 miesięcy) będą całkowitą konfrontacją. Każdy najmniejszy związek z “korzyściami” będzie rozliczony na 1001 sposób – z wykorzystaniem mediów i oficjalnych wskazań personalnych. Obecny układ nie miał sobie równych w czasach lokalnej demokracji.

 • hmm
  15 marca 2012 at 20:47 - Odpowiedz

  a tak konkretnie to o co chodzi Panie Aleksandrze?