Ewakuacja w SP 4 Grajewie

29 września 2017 roku o godzinie 10.00 do dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Szkole Podstawowej nr 4 mieszczącej się przy ulicy Konstytucji 3-go Maja w Grajewie. Pracownik sekretariatu poinformował strażaków, że pożar wybuchł na parterze budynku, a dyrektor placówki zarządził ewakuację.

Informacja stanowiła wstęp do przeprowadzenia praktycznej ewakuacji uczniów i personelu szkoły na wypadek powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia. Zgromadzeni na boisku szkolnym uczniowie, nauczyciele i pracownicy uważnie obserwowali działania strażaków Państwowej Straży Pożarnej w zakresie ratowania osób poszkodowanych, którym pożar odciął drogę ewakuacji z parteru oraz wyższych kondygnacji budynku. Po bezpiecznej ewakuacji poszkodowanych na zewnątrz budynku wszystkim zgromadzonym zaprezentowano zasady udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Meldunek z przebiegu ewakuacji złożył zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. kpt. Arkadiuszowi Lichocie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie pan Karol Choynowski. Z budynku ewakuowano łącznie 684 uczniów i 80 pracowników szkoły, w tym przez strażaków 4 osoby. Praktyczne założenia do ćwiczeń opracowali dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej mł. bryg. Kazimierz Golubiewski i jego zastępca kpt. Zdzisław Zaborowski.

Po omówieniu zagadnień związanych z przebiegiem ewakuacji i obowiązujących zasadach w tym zakresie zastępca komendanta powiatowego przekazał uczniom i pracownikom szkoły założenia do kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, którą patronatem objął minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. W tej części spotkania ustalono, że pogadanki strażaków z uczniami w ramach kampanii będą odbywały się cyklicznie w mniejszych grupach.

Ewakuacja połączona z kampanią “Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” odbyła się również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szczuczynie.

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

  1. kpt. Arkadiusz Lichota

 

 

 

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge