DZIĘKUJEMY CI – WŁADZO !

Rządzący mają rządzić, a nie bawić się władzą!  Jeśli nie zamierza rządzić, wtedy niepostrzeżenie dąży do spacyfikowania Narodu w imię obrony swych sutych „konfitur”. A że posuwamy się w tę  stronę, chyba widzi każdy. Wystarczy by aparat propagandy (media) były w rękach władzy a aparat przymusu państwa (sądy, wojsko, policja) były posłuszne. Do tego już doszliśmy! Reżimowe „mendia” już nie pokazują faktycznej rzeczywistości. Tę widzimy tylko z mediów niezależnych, „z podziemia”, czy TV Internetowej.  POLSKA  WRZE !!!  Czy o licznych marszach w obronie wolności i wolnych mediów, licznych protestach głodowych (nawet w obronie lekcji historii!), dowiadujemy się z reżimowych mediów? Kiedy służby policyjne, straży miejskich, wiejskich, ochroniarzy itd. przekraczają liczebnie wojsko, wtedy jest państwo policyjne. Do tego już doszliśmy!

Kardynał Stefan Wyszyński 6 stycznia 80r tak mówił: „Największym wrogiem władzy stał się obywatel. Dlaczego tak się dzieje? Bo obywatel został okradziony ze swych praw i zniechęcony do pełnienia obowiązków. Władza nie może być tyranem a państwo nie może być zorganizowanym więzieniem…” A  JPII również kontynuował: „ ..staliśmy się świadkami działania państw tyrańskich, gdzie mowa do obywatela wyraża się w tonie prokuratorsko-policyjnym…” Przykłady? Za nic władza ma postulat społeczeństwa (ok. 2 mln! podpisów) o referendum w sprawie wieku emerytalnego. Głosami PO i PSL oraz palikociarni (bo wstrzymanie się od głosu jest de facto poparciem), „władza” odrzuciła wniosek! Przy okazji premier Tusk nazwał szefa Solidarności  pętakiem, – „Nie po to pana wybrano na szefa Solidarności, aby się pan podejmował zadań, które właściwie jest w stanie wykonać każdy pętak” – sic! A rok wstecz tak mówił (przed wyborami) –„Nie wierzę, żeby wszyscy ludzie zbliżający się do siedemdziesięciu lat mogli pracować w swoich zawodach z równą wydajnością jak robili to wcześniej… Trzeba znaleźć rozwiązanie elastyczne, miękkie, przede wszystkim dobre dla ludzi…”  A   B. Komorowski przed wyborami prezydenckimi w 2010r mówił: „…w Polsce nie ma potrzeby podnoszenia wieku emerytalnego. Można stworzyć możliwość wyboru – na przykład łącznie z wyższą emeryturą. Nic na siłę!” Co ich tak zmieniło? Komu oni służą?  Wam już dziękujemy!

Jednak takie proste podziękowanie nie wystarczy. Ja im dziękuję za coś innego. Kto zna pojęcie filozoficzne – heterogenia celów? Od wielu lat, patrioci polscy głowili się, jak zbudzić Naród Polski z chocholego snu i pobudzić do czynu? Z każdym rokiem zdawało się, że sen był głębszy. I oto założenie władzy (cel), rozprawa ze społeczeństwem i spacyfikowanie Narodu,  przyniosło odwrotne skutki, czyli heterogenię celów. Naród Polski został obudzony, zaczyna wychodzić na ulice i maszerować. Już ponad 2 mln! ludzi podpisało się w obronie TV Trwam, czyli de facto w obronie wolnych mediów, ale „władza” (tu KRRiT) ma to w… „głębokim poważaniu”. Dla nich wciąż TV Trwam ogląda 6 tys. ludzi! Arogancja i buta „władzy” obudziła – Ducha Narodu, a to powoduje przekroczenie Rubikonu! Naród już się nie cofnie. Pokażmy ilu nas jest na ogólnopolskim marszu w Warszawie 21 kwietnia br! Roman Dmowski mówił kiedyś, że Polacy budzą się co ok. 30 lat i robią porządki (rewoltę). Liczmy – od 1981r?  TO JEST TEN CZAS !

Taki czas rozliczenia nadchodzi też na sitwy i koterie od lat „sprawujące władzę” po miasteczkach. Nowinka/ k. Suwałk już wymieniła w referendum swe władze, w Rajgrodzie jest już komitet referendalny, czyli coraz bliżej Grajewa! Nasze „władze” bez mandatu moralnego i niskich lotów, uchwaliły jednak ostatnio poparcie dla TV Trwam. Zobaczmy jednak, że aż ośmiu „radnych” (dwóch się wstrzymało), zagłosowało przeciw! „Zagłosowało”, bo nie podnoszenie rąk nie może być usprawiedliwieniem, że nie głosowałem przeciw, ale ta próba obstrukcji obrad jest dla mnie jasna. Nie dziwi, że otumanieni ideologią (w jedności z szefostwem) – przeciw (dużej woli mieszkańców) byli „radni” PO i PSL. Ale także i przedstawiciele Grajewskiej Wspólnoty i… o zgrozo – PIS! Oto jakość tych ludzi. Dziwi podwójnie, bo przecież przewodniczący PIS jest radnym powiatowym i jakoś nie słychać, by robił cokolwiek aby rada powiatu również opowiedziała się za wolnymi mediami. Panowie z PO, nie dezawuujcie woli mieszkańców twierdząc, że są ważniejsze sprawy (np. rowy melioracyjne –sic!). Co może być ważniejsze od wolności, suwerenności i prawdy (nie mówię o Bogu)? Wpadanie w samouwielbienie z powodu załatania tysiąca dziur w jezdni – toż to zgroza. Tych wykonawców powinno się „wziąć za wszarz” i porządnie rozliczyć za partactwo. Wydłużyć gwarancję, rękojmię itd.  Zachowujecie się jak niektórzy na Titanicu!

Czy cywilizowany człowiek może głosować za tym, by nadal go okłamywano przez „mendia”? Parafrazując wypowiedź JP II odpowiem – może (jak w Grajewie), ale czy wolno i w imię czego – zgadza się na kłamstwo? Cóż, nie ma człowieka bardziej głuchego od tego, kto nie chce słyszeć. Żadne kłamstwo nie dożywa starości !  Nie potępiamy Was, ale macie drogę Barabasza (nawrócenie i odpokutowanie win).

A K  Szymczak

 

Przeczytaj również

MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
Oddając Krew Ratujesz Życie Uprzejmie informujemy, że trwa XIII edycja ogólnopolskiego programu pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”. Włączając się po raz kolejny do tej a...
Karambol w Grajewie – zderzenie 6 pojazdów Po godz. 4:00 na ulicy Piłsudskiego zderzyło się w sumie 6 samochodów - dwie ciężarówki i cztery auta osobowe. Samochodami łącznie podróżowało 13 osób...
Szacowanie szkód spowodowanych suszą SZANOWNI ROLNICY GMINY GRAJEWO! Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku informuje, że z dniem 4 lipca 2018r. należy stosować nowy wniosek: „Wni...
9 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • AKS
  7 kwietnia 2012 at 09:22 - Odpowiedz

  “zdziś” -wyczuwam tu rękę radnego/nej. Na temat pisania mógłbym długo, ale pewnie nie o to chodzi. Piszę tyle ile mogę i tyle ile to jest BEZPIECZNE dla mnie. Mądremu dość. Oświadczam, że KAŻDEGO szanuję -nawet przeciwników ideologicznych (liberalizm, komunizm i inne izmy). Jesteśmy wszak równi w GODNOŚCI. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga i nie wolno mieć do nikogo nienawiści. Piszesz konkrety?, czy jednak zdajesz sobie sprawę z – konsekwencji??? Gdybym napisał jakieś nazwisko, to niechybnie nie wychodziłbym z sądów. Mądremu dość. Czytaj moje felietony (więcej jest na grajewo24.pl) a znajdziesz odpowiedź na wiele nurtujących cię pytań. Nie jestem osoba publiczną. Ty masz takie dobre mniemanie, że twoje podatki idą na: drogi, służbę zdrowia, bezrobotnych itd, i wolno ci mieć takie przeświadczenie. Ja natomiast mam takie przeświadczenie, że moje podatki idą na 62-go juz urzędnika w UM (o ok 20 za dużo),na inne ZBĘDNE dla miasta stanowiska (dla ludzi Układu), na inne urojone rzeczy np autobus miejski itd itp. Ja wiem b. dużo o sposobie uzyskiwania mandatów radnych i dlatego wiem co piszę! Prosty przykład: nasza niedoszła radna (K. Zmiana) spotyka kolegę “po fachu” -czemu nie chodzisz z ulotkami (przed wyborami), a on – NIE MUSZĘ!!! Dziś M. jest radnym napiszę “radnym”. Przykładów jest dużo i mieszkańcy wiedzą jak te wybory przebiegają. Skoro tak, to jedyną alternatywą jest – ROZPISANIE nowych wyborów, bo inaczej to odium niemoralności nigdy nie zniknie. Dlatego dopóki tego nie będzie, dopóty ja będę pisać – rady nie mają moralnego mandatu! Proponuję nowe rozdanie i nie tylko dla rad ale i burmistrza. Dlaczego? Bo nikt mi nie powie, że wybory burmistrza przebiegły “normalnie”, skoro w drugiej turze traci się ok 1100 głosów tj ok 30%. Zresztą zakulisowe rzeczy o których niewielu wie, skłaniają do takich rozwiązań.

 • zdziś
  6 kwietnia 2012 at 05:34 - Odpowiedz

  A może jakieś konkretne zarzuty pod adresem burmistrza czy radnych Panie Aleksandrze? a nie ogólnikowe stwierdzenie ” Nasze „władze” bez mandatu moralnego i niskich lotów”. Kto wg Pana z radnych nie ma mandatu moralnego i dlaczego? Dlaczego władza jest niskich lotów? Proszę o konkrety! Odnośnie wieku emerytalnego, skoro jest Pan osobą publiczną (działa Pan społecznie, publikuje, startuje w wyborach), to zadam pytanie także publicznie czy w chwili obecnej gdzieś Pan pracuje? jeżeli nie, kiedy ostatnio był Pan zatrudniony na podstawie umowy o pracę i odprowadzał Pan podatki? Jeżeli uzna Pan, że pytanie jest zbyt osobiste lub nie jest Pan osobą publiczną, to proszę oczywiście nie odpowiadać. Moje podatki są przeznaczane m.in na drogi, służbę zdrowia, fundusz kościelny, składki za bezrobotnych itp., stąd moje pytanie. Pozdrawiam

 • Stanisław
  4 kwietnia 2012 at 15:13 - Odpowiedz

  Ta Najjaśniejsza Rzeczpospolita!
  Jest bochen chleba, sól, okowita,
  Szumią sztandary, są wizje nowe –
  Wielkie, genialne i wystrzałowe!

  Cyrk się rozrasta – są tu mesjasze,
  Mężowie stanu, wredni judasze,
  Pogięte głupki, namolne ćwoki
  I zwykłe durnie, i obiboki!

  Szumią sztandary, łopocą flagi,
  Choć wkoło pełno wszelakiej blagi,
  Pełno przekrętów, pełno głupoty,
  Pełno absurdów, pełno ciemnoty!

  Dane i bazy, inwigilacja,
  Jedna dokoła wielka dewiacja,
  Dewiacja z prawa, dewiacja z lewa,
  Już ponad Tatry aż się przelewa!

  Szumią sztandary, nad nimi krzyże,
  Wodzów się znowu po tyłkach liże,
  Łopocą flagi, dumna pieśń płynie,
  Że taki naród nigdy nie zginie!

 • Pankracy
  4 kwietnia 2012 at 00:14 - Odpowiedz

  i o co ten spór? bo nie rozumiem

 • AKS
  3 kwietnia 2012 at 21:25 - Odpowiedz

  I kto to mówi o – jątrzeniu? Masz racje – módl sie, bo tego nigdy za wiele. Módlmy się wszyscy za – nasze władze, by już nigdy – nie gardziły społeczeństwem!!!

 • ona
  3 kwietnia 2012 at 20:21 - Odpowiedz

  panie Aleksandrze, a moze w Wielkim Tygodniu zajac sie modlitwa i swoimi slabosciami, i przynajmniej przez tydzien nie walczyc, nie jatrzyc?

 • AKS
  3 kwietnia 2012 at 17:32 - Odpowiedz

  Panie “maruder”, zdanie o rządzących sitwach małomiasteczkowych dotyczy miast – ogólnie a nie konkretnie! Mądremu wystarczy!

  • maruder
   3 kwietnia 2012 at 21:29 - Odpowiedz

   Panie Szymczak, zwróciłem Panu uprzejmie uwagę, że generalizując w tej sprawie, krzywdzi Pan ludzi, doklejając im przy okazji łatkę. Pisze Pan “mądremu wystarczy”, ale inni niestety postawią znak równości między sytuacją w Nowince a ruchem w Rajgrodzie. Szkoda, że pouczając innych, nie ma Pan w sobie za grosz pokory, aby poprawić swe błędy.

 • maruder
  3 kwietnia 2012 at 16:44 - Odpowiedz

  Panie Szymczak, skoro nie zna Pan sytuacji w Rajgrodzie, to niech Pan nie wkłada tych wydarzeń do jednego wora. Rozumiem, że użył Pan tego do zobrazowania aktywności obywatelskiej, ale niech Pan nie pisze w tym przypadku o sitwie, bo krzywdzi Pan ludzi nieuzasadnioną opinią. A poza tym pozdrawiam.