Dzięki akcji PSL zniknie mniej niż planowano sądów rejonowych

Z pięciu udało się uratować trzy. Przynajmniej na razie. W planach była likwidacja pięciu sądów rejonowych w województwie podlaskim. Po ogólnopolskiej akcji PSL w naszym regionie udało się zmniejszyć liczbę do dwóch.

Utrzymane placówki to te w Sokółce, Grajewie i w Zambrowie, a na liście do likwidacji są dwie: w Sejnach i w Wysokiem Mazowieckiem.

Jak mówi wiceprezes PSL w naszym regionie Mieczysław Baszko działacze PSL jeszcze będą walczyć o utrzymanie sądu w Wysokiem Mazowieckiem.

Minister sprawiedliwości chciał wydać rozporządzenie znoszące 122 sądy rejonowe w całym kraju. Teraz na liście jest około 30 placówek.

“Liczba ta zmniejszyła się m.in. po akcji zbierania podpisów” – mówi prezes podlaskiego PSL Wojciech Dzierzgowski. W całym kraju zebrano 150 tysięcy podpisów, w tym w naszym regionie – około 4 tysięcy.

Działacze PSL złożyli też wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności Konstytucją trybu znoszenia sądów. Według nich konieczna jest do tego ustawa, a likwidacja poprzez rozporządzenie ministra sprawiedliwości jest niekonstytucyjna. radio.bialytsok.pl

Przeczytaj również

Grajewianie przełamali się opłatkiem. Za nami wigi... Dziś na placu obok kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się pierwsza Wigilia Miejska na otwartej przestrzeni połączona z Jarmarkiem Świątecznym...
Centrum Integracji Społecznej – Grajewskie C... Centrum Integracji Społecznej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od stycznia 2017r. w imieniu Miasta Grajewo realizuje projekt pt. G...
Spotkanie Burmistrza z mediami https://www.youtube.com/watch?v=EjAozOvc1JA&feature=youtu.be
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Wpisz swoje imię
    18 września 2012 at 07:30 - Odpowiedz

    jadno ratuja a ile zrujnowane zostało

  • prawnik
    17 września 2012 at 20:45 - Odpowiedz

    Uratowano stare układy i stanowiska kierownicze. Dla obywatela bez zmian, czyli tak jak PSL lubi.