Dotyczy planowanego żłobka

SZCZĘŚĆ BOŻE !!! BARDZO PRZEPRASZAM , ŻE OŚMIELAM SIĘ  PISAĆ I TO W TYM TONIE ! BARDZO TEŻ PROSZĘ , aby nikt nie pomyślał , że mam coś przeciwko żłobkowi lub że jestem nastawiony anty rodzinnie ! NIC Z TYCH SPRAW !

Popieram powstanie żłobka bo jest on konieczny w naszym miasteczku ! Ale w tym budynku, w którym planuje się jego powstanie – ul. Konstytucji 3 Maja 2b w Grajewie –  jak widzę nie ma wolnego miejsca ! Mieszczą się tam na parterze Dom Seniora , Klub Zdrowie i Trzeźwość a także Świetlica Socjoterapeutyczna ! Na piętrze istnieje Środowiskowy Dom Samopomocy ,którego z żoną jesteśmy „domownikami „ ! Te instytucje są niemniej od żłobka potrzebne i konieczne oraz niezbędne w Grajewie !!!

Czyżby nasi włodarze za namową 1 lub 2 radnych chcieli kogoś wypędzić na bruk aby ktoś inny miał miejsce ? Jeśli tak , to takie działanie jest do kitu i antyspołeczne !!! Słyszałem , że instytucje na dole tego budynku pozostaną a na miejscu SDS ma powstać żłobek ! Nie wiem ile jest w tym prawdy ! Ale nie daj BOŻE – jeśli  to prawda jako pierwszy z żoną przykujemy się łańcuchem i nie pozwolimy rozwalić NASZEGO DOMU ! WIEM , ŻE ZA NASZYM PRZYKŁADEM PÓJDĄ WSZYSCY DOMOWNICY ; A MOŻE  I  PERSONEL ! SDS dla wielu osób w tym i dla nas uratował i nadal ratuje życie !Tylko tutaj w pełni możemy i czujemy się oraz jesteśmy uważani za PEŁNOWARTOŚCIOWYCH LUDZI W PEŁNI TEGO ZACNEGO SŁOWA ZNACZENIU !Tutaj także dzięki Kierowniczce i całemu personelowi uczymy się życia abyśmy w otaczającym nas świecie , czuli się i funkcjonowali jak ludzie mimo naszych chorób !

Uważam że SDS musi istnieć !Tak samo jak Klub Zdrowie i Trzeźwość oraz Świetlica Socjoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży szczególnej troski a także Dom Seniora ! Pomysł zniszczenia choćby jednej z tych instytucji uważam za bardzo chory i szkodliwy społecznie !  Zamiast coś rujnować to nie lepiej coś nowego i trwałego postawić od samych podstaw ! Wiem , że wszystko obija się o kasę ! Ale czy da się przeliczyć na pieniądze wartości moralne i życie oraz zdrowie które niosą swoim podopiecznym  ww instytucje ? A może pomysłodawcy tego projektu je znają i ocenią w zł PLN a może w euro lub w zielonych ?

A może znajdzie się na żłobek inne miejsce ? Ja mam od bardzo wielu lat na uwadze niszczejący , zabytkowy przecież Dom Parafialny Kościoła Trójcy Przenajświętszej ! Moim odwiecznym marzeniem było i jest powołanie tam do życia coś w rodzaju Domu św. Alberta i Pogotowia Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ! O czym wspomniałem na eGrajewo w archiwum wiadomości „WIGILIA SAMORZĄDOWA „ ! Czy Państwo w osobach naszych włodarzy i radnych nie mogą jakoś dogadać się z Duchowieństwem i z Radą Parafialną tejże Parafii i tutaj otworzyć żłobek ? Przecież na tym by skorzystali wszystkie strony ! Byłby żłobek a i ten dom zostałby uratowany bo jeśli nadal będzie tak zaniedbany to za kilka lat będzie to totalna ruina ! List ten piszę z własnej przez nikogo nie sterowanej inicjatywy !!! BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH POZDRAWIAM ! ZDROWIA I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO !!! Z NALEŻYTYM SZACUNKIEM I POWAŻANIEM !!! SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Lech Redyk

Przeczytaj również

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 11 listopada 2018 r. - Narodowe Święto Niepodległości  Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele pw. Trój...
Umowa na zagospodarowanie Parku Solidarności W dniu 29 października 2018 r. Burmistrz Miasta Grajewo podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowaniu Parku Solidarności ...
„ZNICZ 2018” – ostrzeżenia i zmiany w organi... W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby swoich bliskich. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, cza...
“ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – PODAJ DALEJ!”... Grajewscy mundurowi wspólnie z młodzieżą ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”, w ramach akcji „Podaj dalej”, rozdawali elementy odblaskowe przy jednym ...
6 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  10 lutego 2013 at 23:24 - Odpowiedz

  DROGA MAMO ! Trochę pomyślałem nad Twoją propozycją – nawet przed jej napisaniem ! Przeniesienie tych placówek – a jest ich kilka to także trzeba mieć to tego odpowiedni budynek a do tego dochodzą przecież niemałe z tym związane koszta ! Jeśli by taki znalazł się czy nie lepiej tam właśnie umiejscowić żłobek albo wybudować taki , jaki był na placu przed powstaniem Kościoła O.Pio ? Ktoś wtedy nie pomyślał perspektywicznie bo dzisiaj byśmy mieli ten budynek – jak znalazł i nie byłoby żadnego problemu !!! Ale na tym raczej zakończę moje wpisy bo już oskarżono mnie ,że chce wywołać kolejną wojenkę między seniorami a radnymi ! A może zostanę przez kogoś uznany na prawdę za wroga lub za nie wygodnego i mogę to odczuć z żoną na własnej skórze ! Kończąc potwierdzam to wszystko co napisałem z mojej tylko i wyłącznej inicjatywy ; z bólu i ze strachu ,że mieszczące się w omawianym budynku placówki mogą być zlikwidowane a także w trosce o ludzi tam uczęszczających a także pracujących ! Wiem i zdaje sobie sprawy iż żłobek jest także dla naszej społeczności potrzebny ! Ale – powtarzam – nic nie może powstać kosztem i krzywdą innych ! Dosyć już w naszej ukochanej Ojczyżnie ; w tym i w Grajewie zniszczono zakładów pracy ; placówek , instytucji itp,itd ! Czy tylko umiemy niszczyć, rujnować , likwidować nie patrząc na CZŁOWIEKA ! ? Czy nie czas z tym skończyć ???BARDZO SERDECZNIE POZDRAWIAM !!!

 • mama
  10 lutego 2013 at 20:10 - Odpowiedz

  Na pewno nie jestem za tym, żeby likwidować te instytucje. Grajewo ma się rozwijać a nie cofać. Tylko pewnie skoro żłobek (jeżeli powstanie) koliduje z tymi instytucjami to zapewne je przeniosą, nie sądzę żeby burmistrz je zlikwidował skoro spełniają swoją tak ważną rolę.

 • Lech Redyk
  10 lutego 2013 at 20:06 - Odpowiedz

  SZANOWNA I DROGA MAMO ! Bardzo przepraszam ale nie mogę do końca odczytać Twego wpisu ! Nakłada i miesza się z innym wpisem! Mój sprzęt komputerowy jest przedwieczny i do kitu – może to dla tego a na nowy to mnie nie stać ! Nie stać mnie także na odkupienie od kogoś coś sprawniejszego i nowszego ! Mój grat – antyk to wstyd nieść do naprawy a i naprawa by wiele wyniosła ! Bardzo proszę wpisuj w Komentarze – przecież to żadna tajemnica – jeśli chodzi o dobro Grajewa tzn nas wszystkich – szczególnie ludzi szczególnej troski do których także zaliczam wszystkie nasze dzieci !!! BARDZO SERDECZNIE POZDRAWIAM !!!

 • Lech Redyk
  9 lutego 2013 at 22:55 - Odpowiedz

  DO SZANOWNEJ MATKI ! Bardzo dobrze Panią rozumiem i troskę o dobrą lokalizację żłobka ! Tak – to jest także bardzo ważne ! Ale zadam Pani pytanie – czy puściła by Pani swoje dziecko do żłobka , który by powstał na wielkiej ludzkiej krzywdzie bardzo wielu osób ; na utracie przez nich zdrowia a może i tożsamości ludzkiej w naszym , otaczającym nas rzeczywistym ” szalonym “świecie ; a może i na utracie życia przez niektóre osoby ! Notabene doliczając utratę pracy przez ładnych kilka osób ! CZY PANI Z CZYSTYM SUMIENIEM POSŁAŁABY TAM SWOJĄ LATOROŚL ???

 • projektant bud.
  7 lutego 2013 at 23:06 - Odpowiedz

  w 100% zgadzam się z argumentami przedstawionymi i uzasadnionymi.Myślę ,że jeszcze jest czas na przemyślenie i podjęcie stosownych decyzji. Rada Miasta z Burmistrzem na czele , powinni w szerszym gronie przedyskutować zasadność adaptacji tego budynku na żłobek. Wierzę , że dojdzie do takiego spotkania i przemyślenia , co do zasadności zmiany użytkowania tego budynku.

  • mama
   9 lutego 2013 at 15:16 - Odpowiedz

   ciekawe tylko. gdzie rodzice przywożące swoje pociechy będą parkować samochody, no i najważniejsze, gdzie plac zabaw powstanie, bo to chyba jedna z najważniejszych podstaw żłobka, w życiu bym tam swojego dziecka nie posłała, nie dość że ten budynek to już ruina to jeszcze dziecko miałoby wdychać te spaliny tirów, które setkami tam przejeżdżają, no i ten hałas… brrr