DOBRY POCZĄTEK KIP

We wtorek 25 maja 1948r. o godz. 21:30 w więzieniu przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie został zamordowany rtm. Witold Pilecki. Wśród wielu powojennych zbrodni sowieckich w Polsce, ta była wyjątkowo odrażająca. Zamordowano bowiem bohatera akcji specjalnej w KL Auschwitz, najdzielniejszego z dzielnych. Prof. Michael Foot, angielski znawca europejskiej konspiracji antyniemieckiej, uznał rtm. Pileckiego za „jedną z sześciu twarzy odwagi” tej konspiracji, za „sumienie walczącej przeciw Niemcom Europy” (N. Dz. P. Szubarczyk „Twarz odwagi”). Wzór, człowiek honoru, przykład cnoty patriotyzmu aż do heroicznej śmierci. On, w czasach horroru II wojny pokazał prawdziwą wykładnię naszego polskiego hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna. Pozostawił po sobie przesłanie. „Kochajcie Ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”.

Dokładnie po 65 latach od śmierci rotmistrza, 25 maja 2013r. w Warszawie odbył się Walny Zjazd Klubu Inteligencji Polskiej. Dokonano podsumowania roku działalności. Bo właśnie przed rokiem, intelektualiści i patrioci, o wielu stopniach i tytułach, powołali Klub, by służyć Ojczyźnie swym dorobkiem. Uczczono pamięć zmarłych członków, przyjęto sprawozdania z działalności Zarządu, Komisji Rewizyjnej KIP i Sądu Honorowego. Udzielono absolutorium władzom. Kilka konstatacji z zebrania warto jednak przytoczyć. Podniesiono problem dotychczasowych publikacji (także na stronie : klubinteligencjipolskiej.pl). Raz opublikowane wydawałoby się, że stracą aktualność, lecz wielu podkreślało wręcz konieczność ponownej edycji, bo wciąż są rozwiązaniem wielu obecnych problemów. I tak jest, bo prawda w nich zawarta nie starzeje się i nie dewaluuje (co nie można powiedzieć o „sieczce intelektualnej relatywistów”). Padały też głosy, ze owszem, teksty ważne, ale w dużej mierze „nie docierają” do sumień. Cóż, można tylko ubolewać nad stanem zagubienia Narodu i doprowadzenia wielu do stanu wtórnego analfabetyzmu. Poczuliśmy jednak, że dziedzictwo rotmistrza Pileckiego zostaje podtrzymane. Nasze hasło: Bóg, Honor, Ojczyzna – zaświeciło nową jakością, bo niejako poprzez przekazanie misji. W szeregi KIP wstąpił syn rotmistrza Pileckiego. Rozwijają się oddziały KIP w terenie. W Grajewie też jest możliwość utworzenia oddziału. Tu też nie chodzi tylko o ludzi z tytułami, ale o prawe i patriotyczne sumienia! Każde działanie ma znamionować uczciwość i prawość opartą na Bogu – jeśli to ma przynieść dobre owoce dla Polski. JP II mówił, że – Bez Boga nie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiego człowieka.

Niszczenie Polski postępuje. Dr. J. Szarek (N. Dz. nr 121/13) pisze: „ Trzecia RP, od swoich pierwszych dni opętana pseudomodernistyczną wizją „wchodzenia do Europy”, zajęła się destrukcją narodowego dziedzictwa, wielowiekowej tradycji, uznawszy je za „nienormalność” czy „ ciemnogród”. Odrzuciła Dekalog, podważając podstawowe wartości, odwróciła ich znaczenie, dewastując cywilizacyjny ład i otwierając szeroko bramy coraz bardziej zuchwałemu barbarzyństwu. Próbuje zawładnąć językiem, odbierając słowom ich pierwotne znaczenie”.

Także 25 maja 2013r. w Warszawie odbył się przemarsz „palikociątek” pod szyldem marihuany. Przemarsz zablokował największe skrzyżowane centrum i był chroniony przez Policję. Młodzi a nawet bardzo młodzi z pewnością traktowali to jako fajną zabawę (dobry melanż). Kiedyś będą się tego wstydzić, a Polacy będą mieli problem. Kto im to zafundował i skąd ich przywieźli? Przecież to nie za pieniądze rodziców! Nietrudno się domyślić kto i po co tak manipuluje młodzieżą. A są przecież inne wzorce.

25 maja 2013r. w Częstochowie odbyła się XV pielgrzymka młodych słuchaczy Radia Maryja. Radość wspólnoty, śpiewy i zabawy, modlitwa, wymienienie się różańcami a nade wszystko – Ruch Czystych Serc. Można inaczej, można a nawet trzeba. Dlatego zawołanie: Bóg, Honor, Ojczyzna nie może być prostym hasłem, ale kierunkowskazem dla Polaków, by odnowili oblicze ziemi – naszej ziemi.

Aleksander K. Szymczak

Przeczytaj również

Koła łańcuchowe – jakie jest ich podstawowe zastos... To najważniejsze części wielu ważnych maszyn i urządzeń wykorzystywanych w przemyśle ciężkim i rolnictwie. Za ich sprawą przenoszona jest generowana m...
Na szlak z małym dzieckiem. Co wybrać w Zakopanem?... Tatry przyciągają swoim majestatem. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. I wbrew pozorom można wyruszyć na ich podbój z małym dzieckiem. Trzeb...
Przekazanie radiotelefonów dla OSP Ruda 10 sierpnia br. Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter przekazał dla OSP Ruda radiotelefony. Jednocześnie życzył aby dzięki nowemu wyposażeniu wszystkie...
Aktywna tablica w Szkole Podstawowej w Danówku i w... Gmina Grajewo w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii ...
4 komentarze

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  29 maja 2013 at 19:53 - Odpowiedz

  AKS ! Zawsze jak widzę w Twoim pisaniu ukazujesz tylko jedną stronę oświecając ja aureolą niby świętą a drugą szmacisz , gnoisz oraz odsądzasz od czci i honoru ! Osądzasz cały miniony ustrój i wszystkich w nim żyjących a szczególnie tych co byli na stołkach po tzw szumowinach oraz zwyrodnialcach ! Nie wszyscy tacy byli ! Byli i bardzo porządni ludzie oraz prawowici Polacy ! Byli także i tacy , którzy bardzo wierzyli w tamte ideały i w to , że służą Ojczyźnie i ogółowi ! Byli też tacy , którzy do danej służby zostali na silę wcieleni ! Musieli wykonywać rozkazy bo odmowa – sąd polowy – wojskowy i kula w łeb lub wiezienie ! Zaripostujesz – mogli odmówić , nie wykonać rozkazu sprzecznego z ich honorem ale co my byśmy na ich miejscu zrobili ? ! A ci , co tak ich wychwalasz i czcisz – czy tak do końca byli ludźmi w pełni tego zacnego słowa znaczeniu ; czy do końca byli wierzącymi w Boga i mieli w sercu i sumieniu ideały hasła BÓG -HONOR – OJCZYZNA ? Przecież Bóg nie mówi komu i kogo można zabić ! On bezwarunkowo nakazuje – NIE ZABIJAJ !!! Bardzo wiele osób z tamtego okresu , których czcimy i nazywamy bohaterami i patriotami to zwykli , pospolici szubrawcy , przestępcy i mordercy ! Bo nic nie usprawiedliwia żadnego morderstwa ! A dziś takim osobom wystawia się pomniki itp. ! A gdzie są pomniki , tych co także w minione epoce poginęli właśnie z ręki tych bohaterskich patriotów – ci niewinni ! Historia kołem się toczy ! Bóg nierychliwy ale zawsze sprawiedliwy ! Wszyscy kiedyś – oni i my staniemy przed Jego świętym obliczem !!! Zapewniam Ciebie Przyjacielu – Bóg nie będzie taki jednostronny jak Ty ! A czynisz to tylko dlatego aby podsycić atmosferę i zasiać ferment oraz nienawiść w sercach Polaków ; szczególnie tych co mają małą wiedzę o tamtych bardzo tragicznych latach dla niejednej Polskiej rodziny ! Niezależnie od tego po której była lub jej bliscy byli stronie !

 • Lech Redyk
  29 maja 2013 at 17:11 - Odpowiedz

  Oj kosztuje ! A my za to PODATNICY czy chcemy czy nie chcemy płacimy – nawet ja rencista a także ten , który nie popiera ideałów danej społeczności maszerujących !!!

 • obywatel
  29 maja 2013 at 14:40 - Odpowiedz

  Policja chroni każdy przemarsz, i tych od Palikota i mocherowych beretów. Za każdym razem to kosztuje, i miasto i państwo!

 • Lech Redyk
  29 maja 2013 at 10:38 - Odpowiedz

  SZANOWNY PANIE KRZYSZTOFIE !!! „ JP II mówił, że – Bez Boga nie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiego człowieka. „.. „25 maja 2013r. w Częstochowie odbyła się XV pielgrzymka młodych słuchaczy Radia Maryja. Radość wspólnoty, śpiewy i zabawy, modlitwa, wymienienie się różańcami a nade wszystko – Ruch Czystych Serc. Można inaczej, można a nawet trzeba. Dlatego zawołanie: Bóg, Honor, Ojczyzna nie może być prostym hasłem, ale kierunkowskazem dla Polaków, by odnowili oblicze ziemi – naszej ziemi. „ Czyżby to wszystko jest w Tobie i w Was ? Bardzo w to wątpię ! Powiedz , napisz tak szczerze – co nam zostało po naukach, apelach , po całym konklawe JP II ? Tylko przypominanie oraz bardzo często rzucanie jego słów na wiatr z nadzieją , że gdzieś tam w czyimś pokornym sercu wykiełkują i wydadzą owoc obwity . Jak słucham czasem RM , oglądam i czytam relacje z Waszych marszy a także Twoje Felietony to przeważnie tego nie słyszę i nie widzę !!! Może naprawdę jestem głupi , ślepy i głuchy ???