DOBRY POCZĄTEK KIP

We wtorek 25 maja 1948r. o godz. 21:30 w więzieniu przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie został zamordowany rtm. Witold Pilecki. Wśród wielu powojennych zbrodni sowieckich w Polsce, ta była wyjątkowo odrażająca. Zamordowano bowiem bohatera akcji specjalnej w KL Auschwitz, najdzielniejszego z dzielnych. Prof. Michael Foot, angielski znawca europejskiej konspiracji antyniemieckiej, uznał rtm. Pileckiego za „jedną z sześciu twarzy odwagi” tej konspiracji, za „sumienie walczącej przeciw Niemcom Europy” (N. Dz. P. Szubarczyk „Twarz odwagi”). Wzór, człowiek honoru, przykład cnoty patriotyzmu aż do heroicznej śmierci. On, w czasach horroru II wojny pokazał prawdziwą wykładnię naszego polskiego hasła: Bóg, Honor, Ojczyzna. Pozostawił po sobie przesłanie. „Kochajcie Ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”.

Dokładnie po 65 latach od śmierci rotmistrza, 25 maja 2013r. w Warszawie odbył się Walny Zjazd Klubu Inteligencji Polskiej. Dokonano podsumowania roku działalności. Bo właśnie przed rokiem, intelektualiści i patrioci, o wielu stopniach i tytułach, powołali Klub, by służyć Ojczyźnie swym dorobkiem. Uczczono pamięć zmarłych członków, przyjęto sprawozdania z działalności Zarządu, Komisji Rewizyjnej KIP i Sądu Honorowego. Udzielono absolutorium władzom. Kilka konstatacji z zebrania warto jednak przytoczyć. Podniesiono problem dotychczasowych publikacji (także na stronie : klubinteligencjipolskiej.pl). Raz opublikowane wydawałoby się, że stracą aktualność, lecz wielu podkreślało wręcz konieczność ponownej edycji, bo wciąż są rozwiązaniem wielu obecnych problemów. I tak jest, bo prawda w nich zawarta nie starzeje się i nie dewaluuje (co nie można powiedzieć o „sieczce intelektualnej relatywistów”). Padały też głosy, ze owszem, teksty ważne, ale w dużej mierze „nie docierają” do sumień. Cóż, można tylko ubolewać nad stanem zagubienia Narodu i doprowadzenia wielu do stanu wtórnego analfabetyzmu. Poczuliśmy jednak, że dziedzictwo rotmistrza Pileckiego zostaje podtrzymane. Nasze hasło: Bóg, Honor, Ojczyzna – zaświeciło nową jakością, bo niejako poprzez przekazanie misji. W szeregi KIP wstąpił syn rotmistrza Pileckiego. Rozwijają się oddziały KIP w terenie. W Grajewie też jest możliwość utworzenia oddziału. Tu też nie chodzi tylko o ludzi z tytułami, ale o prawe i patriotyczne sumienia! Każde działanie ma znamionować uczciwość i prawość opartą na Bogu – jeśli to ma przynieść dobre owoce dla Polski. JP II mówił, że – Bez Boga nie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiego człowieka.

Niszczenie Polski postępuje. Dr. J. Szarek (N. Dz. nr 121/13) pisze: „ Trzecia RP, od swoich pierwszych dni opętana pseudomodernistyczną wizją „wchodzenia do Europy”, zajęła się destrukcją narodowego dziedzictwa, wielowiekowej tradycji, uznawszy je za „nienormalność” czy „ ciemnogród”. Odrzuciła Dekalog, podważając podstawowe wartości, odwróciła ich znaczenie, dewastując cywilizacyjny ład i otwierając szeroko bramy coraz bardziej zuchwałemu barbarzyństwu. Próbuje zawładnąć językiem, odbierając słowom ich pierwotne znaczenie”.

Także 25 maja 2013r. w Warszawie odbył się przemarsz „palikociątek” pod szyldem marihuany. Przemarsz zablokował największe skrzyżowane centrum i był chroniony przez Policję. Młodzi a nawet bardzo młodzi z pewnością traktowali to jako fajną zabawę (dobry melanż). Kiedyś będą się tego wstydzić, a Polacy będą mieli problem. Kto im to zafundował i skąd ich przywieźli? Przecież to nie za pieniądze rodziców! Nietrudno się domyślić kto i po co tak manipuluje młodzieżą. A są przecież inne wzorce.

25 maja 2013r. w Częstochowie odbyła się XV pielgrzymka młodych słuchaczy Radia Maryja. Radość wspólnoty, śpiewy i zabawy, modlitwa, wymienienie się różańcami a nade wszystko – Ruch Czystych Serc. Można inaczej, można a nawet trzeba. Dlatego zawołanie: Bóg, Honor, Ojczyzna nie może być prostym hasłem, ale kierunkowskazem dla Polaków, by odnowili oblicze ziemi – naszej ziemi.

Aleksander K. Szymczak

Przeczytaj również

Serwis ekspresów do kawy – wiele marek Zepsuł Wam się ekspres do kawy? Zastanawiacie się, co zrobić w takiej sytuacji, ponieważ nie możecie obejść się bez tego pysznego i energetycznego nap...
Przegląd hobby łatwych do rozpoczęcia. Warto znaleźć jakąś pasję, dzięki której będziemy mogli się rozwijać. Nie da się bowiem ukryć, że znalezienie pasji jest tym, co sprawia, iż dobrze si...
Alternatywa dla komputera. Domowe zabawy dla dziec... Choć na pierwszy rzut oka próba przekonania dziecka do mniej emocjonujących zabaw niż gry komputerowe wydaje się być skazana na porażkę. To nie poddaw...
Biuro wirtualne – udogodnienie dla przedsięb... Nie każdy biznesmen czy Ci, co chcieliby nimi zostać, mają możliwość założenia własnego biura. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji i utworzenie siedz...
4 komentarze

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  29 maja 2013 at 19:53 - Odpowiedz

  AKS ! Zawsze jak widzę w Twoim pisaniu ukazujesz tylko jedną stronę oświecając ja aureolą niby świętą a drugą szmacisz , gnoisz oraz odsądzasz od czci i honoru ! Osądzasz cały miniony ustrój i wszystkich w nim żyjących a szczególnie tych co byli na stołkach po tzw szumowinach oraz zwyrodnialcach ! Nie wszyscy tacy byli ! Byli i bardzo porządni ludzie oraz prawowici Polacy ! Byli także i tacy , którzy bardzo wierzyli w tamte ideały i w to , że służą Ojczyźnie i ogółowi ! Byli też tacy , którzy do danej służby zostali na silę wcieleni ! Musieli wykonywać rozkazy bo odmowa – sąd polowy – wojskowy i kula w łeb lub wiezienie ! Zaripostujesz – mogli odmówić , nie wykonać rozkazu sprzecznego z ich honorem ale co my byśmy na ich miejscu zrobili ? ! A ci , co tak ich wychwalasz i czcisz – czy tak do końca byli ludźmi w pełni tego zacnego słowa znaczeniu ; czy do końca byli wierzącymi w Boga i mieli w sercu i sumieniu ideały hasła BÓG -HONOR – OJCZYZNA ? Przecież Bóg nie mówi komu i kogo można zabić ! On bezwarunkowo nakazuje – NIE ZABIJAJ !!! Bardzo wiele osób z tamtego okresu , których czcimy i nazywamy bohaterami i patriotami to zwykli , pospolici szubrawcy , przestępcy i mordercy ! Bo nic nie usprawiedliwia żadnego morderstwa ! A dziś takim osobom wystawia się pomniki itp. ! A gdzie są pomniki , tych co także w minione epoce poginęli właśnie z ręki tych bohaterskich patriotów – ci niewinni ! Historia kołem się toczy ! Bóg nierychliwy ale zawsze sprawiedliwy ! Wszyscy kiedyś – oni i my staniemy przed Jego świętym obliczem !!! Zapewniam Ciebie Przyjacielu – Bóg nie będzie taki jednostronny jak Ty ! A czynisz to tylko dlatego aby podsycić atmosferę i zasiać ferment oraz nienawiść w sercach Polaków ; szczególnie tych co mają małą wiedzę o tamtych bardzo tragicznych latach dla niejednej Polskiej rodziny ! Niezależnie od tego po której była lub jej bliscy byli stronie !

 • Lech Redyk
  29 maja 2013 at 17:11 - Odpowiedz

  Oj kosztuje ! A my za to PODATNICY czy chcemy czy nie chcemy płacimy – nawet ja rencista a także ten , który nie popiera ideałów danej społeczności maszerujących !!!

 • obywatel
  29 maja 2013 at 14:40 - Odpowiedz

  Policja chroni każdy przemarsz, i tych od Palikota i mocherowych beretów. Za każdym razem to kosztuje, i miasto i państwo!

 • Lech Redyk
  29 maja 2013 at 10:38 - Odpowiedz

  SZANOWNY PANIE KRZYSZTOFIE !!! „ JP II mówił, że – Bez Boga nie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiego człowieka. „.. „25 maja 2013r. w Częstochowie odbyła się XV pielgrzymka młodych słuchaczy Radia Maryja. Radość wspólnoty, śpiewy i zabawy, modlitwa, wymienienie się różańcami a nade wszystko – Ruch Czystych Serc. Można inaczej, można a nawet trzeba. Dlatego zawołanie: Bóg, Honor, Ojczyzna nie może być prostym hasłem, ale kierunkowskazem dla Polaków, by odnowili oblicze ziemi – naszej ziemi. „ Czyżby to wszystko jest w Tobie i w Was ? Bardzo w to wątpię ! Powiedz , napisz tak szczerze – co nam zostało po naukach, apelach , po całym konklawe JP II ? Tylko przypominanie oraz bardzo często rzucanie jego słów na wiatr z nadzieją , że gdzieś tam w czyimś pokornym sercu wykiełkują i wydadzą owoc obwity . Jak słucham czasem RM , oglądam i czytam relacje z Waszych marszy a także Twoje Felietony to przeważnie tego nie słyszę i nie widzę !!! Może naprawdę jestem głupi , ślepy i głuchy ???