Do Pana A. Jankowskiego

PANIE A. JANKOWSKI (PO), JUŻ PAN NIE JEST MOIM RADNYM !

Ryba psuje się od głowy. Jeśli głowa nie jest tęga, szybciej psuje się dana społeczność. Dziś znowu Polacy muszą walczyć o wolne media, o prawo do wolnej wypowiedzi (choć słynny art. 54 z Konstytucji RP to gwarantuje). Już od jakiegoś czasu obserwujemy żałosne spektakle komisji Sejmowych. Dzięki TV Trwam możemy widzieć naocznie (już 7 raz) butę, arogancję i nie liczenie się za społeczeństwem – władz w Polsce. KRRiT realizując pewnie jakieś wytyczne „ukrytych centrów władzy” (za ks. prof. Cz. Bartnikiem), nie chce przyznać koncesji na tzw. multipleksie dla w/w telewizji. Za nic mają podpisy już 1,7 mln ludzi, licznych organizacji, rad miast a nawet sejmików. Aby nie dopuścić do zbadania sprawy przez NIK, głównie siłami PO i SLD – stosuje się typową obstrukcję posiedzeń komisji. Wraca – liberum veto, co widzieliśmy ostatnio w wykonaniu młodego posła SLD. Nie liczy się prawo, procedury, prawda, ale jest dyktat siły.

W trochę mniejszej skali, walkę o wolność wypowiedzi przerabiamy i u nas. Prawda ma zawsze moc oczyszczającą, kłamstwo zawsze jest destrukcyjne! Zaczęło się od oszustw wyborczych (w tym np. kupowanie głosów), co daje automatycznie – brak mandatu moralnego rad miasta i powiatu, potem była już kradzież rynien z kościoła, następnie kazano się usprawiedliwiać dla ofiar (wolnego słowa) – zamiast skazać katów! Teraz nic nie znaczą tysiące podpisów grajewian chcących wesprzeć TV Trwam o koncesję. Arbitralnie, kierując się ideologią a nie wolą tej społeczności, pan radny odmawia przedstawienia na Sesji RM – zapytania od mieszkańca. Pycha i arogancja pozwala mu na powiedzenie, że nawet 100 osób jest niczym! Co będzie następne?? W jakim świetle to stawia RM Grajewa?

Jako dziennikarz nie mogę pozwolić na kneblowanie ust dla wolnych wypowiedzi, dla braku pluralizmu mediów. Mamy prawo do obrony! Strach jest domeną niewolników. Oto nasza dyskusja przez Internet:

W dniu 27 lutego 2012 14:39 użytkownik alexszymczak <alexszymczak@onet.eu> napisał:

Witam!

Proszę w moim imieniu zapytać na Sesji: Dlaczego Wysoka Rada jest tak mało wrażliwa na potrzeby mieszkańców, którzy w ilości kilku tysięcy podpisali apel w obronie TV Trwam, a takiej Uchwały nie podejmuje Rada Grajewa?

Wiele szacownych rad miast podjęło już takie Uchwały, dlatego dziwi, że Grajewo jest tak mało wrażliwe!

Z poważaniem

Aleksander K. Szymczak

 

W dniu 2012-02-28 23:48:59 użytkownik Adam Jankowski <adamjankowski@onet.eu> napisał:

Witam,
Nie wiem nic o wspomnianym przez Pana apelu. Nie dotarły do mnie żadne prośby w sprawie podjęcia takiego apelu, przewodniczący nie poinformował nas o takiej inicjatywie, nic nam nie wiadomo jakoby taki wniosek został złożony w Urzędzie Miasta.
Swoją drogą – bez obrazy – mamy w mieście poważniejsze kwestie do omawiania i to takie, w których mamy realną możliwość działania. Może Pana zainteresuje projekt uchwały ws. zmiany napisu na tablicy pamiątkowej przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Szczegóły wkrótce na mojej stronie.
Z wyrazami szacunku,
Adam Jankowski

W dniu 1 marca 2012 11:14 użytkownik alexszymczak <alexszymczak@onet.eu> napisał:

Witam!

Zapytam wprost: Czy zadał Pan moje zapytanie na Sesji RM?

A K Szymczak

W dniu 2012-03-01 13:17:23 użytkownik Adam Jankowski <adamjankowski@onet.eu> napisał:

Witam!

Nie zadałem tego pytania. Jak już wcześniej wspomniałem, uznaję pretensje koncernu medialnego ojca dyrektora za bezzasadne. Zna Pan moje poglądy polityczne i wie Pan, że nie stanę w obronie kogoś kto od lat kpi sobie z Państwa Polskiego, jego władz i obywateli.

A. Jankowski

 

W dniu 1 marca 2012 16:13 użytkownik alexszymczak <alexszymczak@onet.eu> napisał:

Panie Radny!

Pana obowiązkiem nie jest  ocena zapytań mieszkańców, ale występowanie w ich imieniu na Sesji. Skoro ja jako mieszkaniec Grajewa prosiłem o zadanie pytania na Sesji, to Pana obowiązkiem było go zadać. Jeśli nie chce Pan awantury, to proszę na swoim blogu o zamieszczenie przeprosin!

 

Z poważaniem A K Szymczak

 

1 marca 22:10

Szanowny Panie!
Czy Pan ze mnie sobie żarty robi? To, że jestem młody nie znaczy, że można mnie zastraszać i szantażować. Bycie radnym nie oznacza zadawania każdego durnego pytania, chociażby prosiło o to 100 osób.
Jako ostatni z radnych miałem do Pana szacunek, ale najwyraźniej woli być Pan nielubiany. Pana wybór.
Proszę sobie pisać na forach, w listach, co Panu pasuje. Może Pan nawet spróbować z ambony wylać na mnie trochę błota. Powodzenia w szerzeniu chrześcijańskiej miłości.

Adam Jankowski

 

Wnioski wyciągnijcie sami. Mamy Orwella-2012. Dyktatura już ściągnęła maski!

A K Szymczak

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...
10 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • AKS
  12 marca 2012 at 12:49 - Odpowiedz

  Dziękuję za zamieszczenie art. Kto mnie zna, to wie, że na impertynencje nie odpowiadam, dlatego odpowiem tylko na głos “czytelnika”. Życie Grajewa i Tygodnik Grajewski nie zamieszczają moich art. Określiłem to kiedyś, że nie jest to rzetelne dziennikarstwo, bo nie wolno “wycinać” wypowiedzi “niepoprawnych politycznie”. Wtedy to jest już dyktatura – i się obrazili. Moje art. i felietony można czytać na grajewo24. pl. Obowiązkiem radnych jest -SŁUŻBA danej społeczności. Jeśli ktoś tego nie pojmuje, to będzie się zachowywał tak arogancko jak w/w “radny”. Ja gdy byłem radnym, to NIGDY sobie nie pozwoliłem na takie olewanie potrzeb tej społeczności. Ba, nawet apel do przewodniczącego RM o przedłożenie tej sprawy pod głosowanie radnych, pozostał bez echa. Czy są tam jeszcze jacyś KATOLICY? To nie jest sprawa polityczna, ale walka wolnego Narodu o swoje PODSTAWOWE PRAWO DO WOLNYCH MEDIÓW ! Skoro rozumie to wiele samorządów, to psim obowiązkiem (bez mego nawoływania) radnych, powinno być pochylenie się nad problemem, skoro tyle tysięcy podpisało ten apel w Grajewie. Adres tego “radnego” znalazłem na portalu ŻG i wydawało się to najprostszym, by to zapytanie od mieszkańca, zaniósł na Sesję. Obowiązkiem Radnego jest wsłuchiwać się w postulaty mieszkańców i… zanosić pod obrady (a nie cenzura!). Sam jestem zniesmaczony całą tą sytuacją, ale gdyby przeprosił na swym blogu, wszystko potoczyłoby się inaczej. A już straszenie paragrafami z obozu “młodych wilczków”, jest zupełnie chwytem poniżej pasa. Mamy prawo do wolnych mediów i do OCENY naszej władzy !!!

 • A
  12 marca 2012 at 09:19 - Odpowiedz

  Dziesiątki Rad miast i kilka Sejmików poparło apel w obronie wolnych mediów, i tylko oszołomstwo z Grajewa niczego nie chce zrozumieć >wszystko podsumowując jako … polityczne. Wstyd!

 • parafianin
  8 marca 2012 at 21:44 - Odpowiedz

  Czytelniku drogi! Przeczytaj swoja przedostatnią wypowiedź jeszcze raz. Napisałeś “nie rozumiem postawy p. A. J czyżby aż tak mocno wstydził się tego że jest chrześijaninem? dawniej co niedziela bywał na mszy sw. teraz pod wpływem duzego miasta i wiodącej parti wyparł się korzeni”. Nie ma tutaj nic o zaufaniu wyborców, bo chyba nie zdobywał go chodzeniem na mszę? Nie rozumiesz, że radni są reprezentantami różnych środowisk? A apel w sprawie Trwam jest czysto polityczny. I kto tu włazi z polityką w nasze samorządowe sprawy? Czy ja mam go też poprosić na przykład o apel o delegalizację Ruchu Palikota? Wiele ludzi tego chciałoby, ale czy on naprawdę od tego jest? Po prostu znalazłeś okazję żeby po nim pojeździć.

 • czytelnik
  8 marca 2012 at 09:54 - Odpowiedz

  Parafianinie nie napisałm, że każdy praktykujacy katolik ma w obowiązku słuchania radia maryja i ogladania tv trwam. kązdy ma prawo wybierac swoje media. nie trzeba w tym przypadku czekac na gos z góry ktory to bedzie kierował nasyzm palcem na pilocie podczas wybierania stacji telewizyjnej. chciałem tylko w kometarzu zaznaczyć że skoro wybieramy radnych badź posłow o obdarzamy ich madatem zaufania a skro juz go dostali to nalerzy sie z tego wywiązać i służyc obywatelom a nie dla wlasnego portfela i własnych okrojonych w jednym kierunku poglądów.
  Upoblicznenie kosrespondecji z włodarze nie podlega sankcjom jak to pisze radny jankowski na swoim blogu. Panie Radny troche szacunku dla ludzi chocby dlatego że są od pana starsi i bardziej doświadczeni. czasmi warto jest pochylić głowę a nie tylko nosić ją zadartą do góry. pozdrawiam

 • parafianin
  8 marca 2012 at 00:32 - Odpowiedz

  Widzisz czytelniku! Ty myślisz, że jak ktoś chodzi do kościoła to musi słuchać radia maryja i oglądać trwam. Są jeszcze tacy, co chodzą do kościoła dla Boga, a nie dla polityki i dyrektora Rydzyka. Jest takich coraz mniej. Właśnie przez takich jak ty! No i po drugie, chyba masz kompleks małego miasta, Wypominasz komuś, że woli np stolicę.

 • czytelnik
  7 marca 2012 at 13:04 - Odpowiedz

  Bijecie się o art. A ja nie stane po żadnej ze stron napisze tylko obiektywny swoj głos. żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo zapytac o co chce, mimo że Polska poryka się z róznymi promemami i sa to czasmi problemy znacznie wieksze niż problemy autora to trzeba jednak uszanowac jego wypowiedz ponieważ dla niego akurat ten problem i to pytanie jest ważne i istone. a skro radni bądź posłowie są utrzymywani z naszyhc podatkow na które bardzo cieszko pracujemy to są również zobligowani do tego by w nasyzm imieniu stanac na forum i w naszym imieniu zabrac głos. nie rozumiem postawy p. A. J czyżby aż tak mocno wstydził się tego że jest chrześijaninem? dawniej co niedziela bywał na mszy sw. teraz pod wpływem duzego miasta i wiodącej parti wyparł się korzeni rodzinnych? ale to nie ważne to nie nasze sumienie. Panie Aleksandrze dlaczego poprosił Pan o to tego radnego? czym się Pan kierował? czy nie warto było poprosić o pomoc starszych doświadczonych? Czy portal życie Grajewo.pl również dodał Pana art? bo szukam i zaleście nie mogę. Panie Aleksandrze choć Pana nie znam to popieram Pana niech Pan walczy i wyraża glosno swoje zdanie i nie da się “uciszyc” tak jak dał sie uciszyć znany w grajewie pedagog za otrzymanie pracy do grona swych przyjaciół nawet włodarza przyjoł. Pozdrawiam i zycze powodzenia

 • kamil
  7 marca 2012 at 08:34 - Odpowiedz

  Ma Pan P. Jankowski w miejsce pana “pseudo dziennikarza” mój głos.

 • Stanisław
  3 marca 2012 at 19:04 - Odpowiedz

  Przeczytałem Oświadczenie Pana AKS i przeraziłem się! Zlikwidowano Radio Maryja i TV Trwam??? Komuna wróciła – znów nie będzie ,,Teleranka”??? Biegnę do innego pokoju włączam radio, nerwowo przeszukuję częstotliwości i… wielka ulga! Radio Maryja nadaje. Włączam TV już spokojniejszy. TV Trwam jest również na swoim miejscu!
  Panie AKS, w którym wymiarze pan żyje? W moim pluralizm, wolność mediów…- bez zmian. Ktoś mądry stwierdził ,,jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Ojciec Dyrektor jest w tym mistrzem! Po raz kolejny chce wydoić – tym razem cały naród!

 • parafianin
  3 marca 2012 at 18:48 - Odpowiedz

  Pan Szymczak walczy z każdym, włącznie ze swoim rozumem.

 • Rytm Miasta
  3 marca 2012 at 18:43 - Odpowiedz

  Panie Szymczak, normalnie to nie jestem Pana sympatykiem, ale jest Pan odważnym człowiek, skoro walczy Pan z tym “nowym POukładanym” Grajewem. Dość szybko POUKŁADAŁO się Grajewo w spółkę 11 osobową.