Czego nie powinni wiedzieć mieszkańcy? – ucięte nagrania z sesji

Dopiero 31 grudnia w internecie ukazały się nagrania z XXXI Sesji Rady Miasta Grajewo. Przypomnimy nagrania miały służyć mieszkańcom, którzy nie mogą być osobiście na obradach, ale również tym, którzy chcieliby wiedzieć, co dzieje się w grajewskiej polityce.

 

Miniona sesja składa się z pięciu części. Przeciętny widz najczęściej ogląda część z pytaniami radnych do burmistrza, a następnie skupia się na odpowiedziach i wolnych wnioskach. Tym razem jest pewien niedosyt. Brakuje nagrania z wolnych wniosków.

12 punkt sesji został wycięty? Czy może się nie nagrał? – Co raczej jest mało prawdopodobne?

Dlaczego brakuje pełnego obrazu?

W wolnych wnioskach burmistrz Adam Kiełczewski przeprosił radnego Jankowskiego, za sugestie, że proponowane poprawki w budżecie są jego prywatnym interesem.

Chodzi tu o 24 tys. zł. na przedłużenie wodociągu w ul. Partyzantów. Ta propozycja jednak wyszła od Naczelnik Grażyny Rosińskiej, a nie jak zakładał burmistrz od Jankowskiego.

Nowe stanowisko pracy w Urzędzie Miasta?

A może zaważyło pytanie dotyczące przyszłego miejsca pracy radnego Sarnackiego? Zapytany przez radną Jagielską czy prawdą jest, że będzie pracował w Urzędzie Miasta odpowiedział: „dementuję taką informację, ale zastrzegam, że dementuję ją tylko na dzisiaj”.

Jakie stanowisko miałby zajmować radny w Urzędzie Miasta tego może dowiemy się już w najbliższym czasie o ile informacja jest prawdziwa. A pieniądze w budżecie zarezerwowane właśnie na to stanowisko.

 

Diety radnych na paczki świąteczne dla dzieci?

Z propozycją przeznaczenia diety na paczki świąteczne dla dzieci z biednych rodzin wyszła radna Stefańska. Jak została odebrana jej propozycja? Tego widz sesji również się nie dowie.

 

Przełamaniem barier i burzeniem muru w relacjach obywatel – urząd miała być inwestycja w kamerę. Sesje i pracę rady mogli obserwować wszyscy. Dlaczego zapisy są niekompletne?

To już jest drugi taki przypadek.

 


NAGRANIE Z SESJI

Przeczytaj również

Kazimierz Gwiazdowski zastępcą przewodniczącego se... Poseł Kazimierz Gwiazdowski został wybrany w czwartek 12 października na zastępcę przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To jedyny...
Zbiórka krwi   W najbliższą środę 18 października 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje akcję oddawania krwi. Jednym z celów zbiórki krwi jest pomo...
GMINA I ORGANIZACJE POZARZĄDOWE Informacja o realizacji projektu „Krok do pracy! - kompleksowe wsparcie społeczno - zawodowe”. Zasada pomocniczości oraz wynikające z ustaw kompete...
Powstaje kolejny mural w Grajewie Już niebawem mieszkańcy Grajewa będą mogli podziwiać kolejny mural, który powstanie tym razem na szczycie bloku TBS. Niespełna rok temu w mieście p...
37 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • obserwator
    6 stycznia 2013 at 20:56 - Odpowiedz

    Oczywiście że ASYSTENT !!!!! Czasami musiał pracować po godzinach pracy. Super nagroda. Teraz jeszcze bardziej ma motywację do działania.

  • Wpisz swoje imię
    6 stycznia 2013 at 19:29 - Odpowiedz

    Kto zasłużył się na, tak duża nagrodę ? Asystent?

  • olka
    6 stycznia 2013 at 19:01 - Odpowiedz

    kto dostal taka duzo nagrode? 8 tys?

  • ktoś
    6 stycznia 2013 at 17:09 - Odpowiedz

    a może burmistrz w uciętym kawałku nagrania miał zadane niewygodne pytanie dotyczące komu za co i w jakiej kwocie dał tak duże nagrody np 8 tysięcy

  • Wpisz swoje imię
    6 stycznia 2013 at 17:08 - Odpowiedz

    A może burmistrz w uciętym kawałku nagrania miał zadane niewygodne pytanie dotyczące komu za co i w jakiej kwocie dał tak duże nagrody np 8 tysięcy

  • Wpisz swoje imię
    6 stycznia 2013 at 09:22 - Odpowiedz

    jak widać wile wrażliwości mają ludzie odpowiedzialni za przekaz informacji

  • ludzie teraz myślą
    4 stycznia 2013 at 22:11 - Odpowiedz

    zapytaj kto przedłużył umowę? wiadomo kto jest dyrektorem mdk, z czyjego klucza, pamietamy tez byłego inkasenta z targowicy!

  • jan
    4 stycznia 2013 at 21:55 - Odpowiedz

    zapamiętamy !! panu burmistrzowi, radnemu Sarnackiemu i radnemu Wieczorkowi (synowi przedłużono umowę w mdk, a może już na stałe pracuje ?), to jeszcze tylko dwa lata

  • Anonim
    4 stycznia 2013 at 17:51 - Odpowiedz
  • Anonim
    4 stycznia 2013 at 17:49 - Odpowiedz

    Radny Wieczorek i radny Sarnacki faktycznie pasują do siebie!:)

  • zbyszek
    4 stycznia 2013 at 13:42 - Odpowiedz

    Faktycznie ostatnio tam zwolnili ludzi. to co bedize robił tam radny ?

  • obserwator
    4 stycznia 2013 at 13:34 - Odpowiedz

    Prawdopodobnie radny Sarnacki będzie zatrudniony u kolegi radnego W.Wieczorka w Klubie AA. Super układ. W taki sposób zdobywa się poparcie w głosowaniach.

  • Wpisz swoje imię
    4 stycznia 2013 at 10:55 - Odpowiedz

    pięknie jedna w pecu swa przystań znalazal drugi teraz bedzie w urzędzie miasta. czy to nie jest parodia?

  • jarcio
    4 stycznia 2013 at 07:51 - Odpowiedz

    Pana Jankowskiego burmistrz powinien publicznie przeprosić na kolanach, może wtedy by nie chlastał bezmyślnie jęzorem

  • Lud prosty
    3 stycznia 2013 at 20:52 - Odpowiedz

    NIGDY WiĘCEJ !!!!

  • Informacja
    3 stycznia 2013 at 20:32 - Odpowiedz

    Z kręgów zbliżonych do ZG informacja: Właściciel portalu prawdopodobnie będzie prowadził kampanię wyborczą dla obecnego burmistrza.

    • BRRR
      4 stycznia 2013 at 09:13 - Odpowiedz

      zg robi to juz od dwóch lat! Prowadzi kampanię na rzecz kolejnych wyborów, nie da się tego nie zauważyć

  • tolek banan
    3 stycznia 2013 at 19:46 - Odpowiedz

    i mamy swoją pierwszą polityczną aferę

  • Edek
    3 stycznia 2013 at 17:50 - Odpowiedz

    Alku- wykonałeś atak typowy dla obecnego UM! Hipokryzja?

  • anna
    3 stycznia 2013 at 10:26 - Odpowiedz

    media działają jak nasz burmistrz nie muszą byc na miejscu by wiedzieć wszytko. brawko redakcjo

  • biedny mieszkaniec
    3 stycznia 2013 at 10:05 - Odpowiedz

    kolejny radny zaczynający walkę z bezrobociem od siebie. brawo! tak trzymać! jeśli Pan zostanie zatrudniony w urzedzie miasta albo podległych jemu jednostkach. to mam propozycję może niech Pan odda swoją diete te 1.400 zł na stanowisko pracy dla innego człowieka któremu je pan własnie zajmuje.

  • Lech
    3 stycznia 2013 at 07:35 - Odpowiedz

    ktoś za to działanie musi ponieść spektakularną karę! najlepiej go zwolnić ! potem zatrudnić kogoś z LG, panie Sarnacki może jakieś wyjaśnienia publiczne, oświadczenie dla mediów, o co chodzi?????

  • kolega z UM
    3 stycznia 2013 at 00:10 - Odpowiedz

    Grzesiu P to ty odpowiadasz za nagrywanie sesji . Nie trudno zgadnąć na czyje polecenie obcięłeś część sesji. Wodzu jak tak można.!!!!!! Uważasz że w ten sposób zbierasz punkty na następną kadencję. Kiełbasa wyborcza — >startuję na burmistrza nie dla pieniędzy<

  • johanson
    2 stycznia 2013 at 23:20 - Odpowiedz

    co to za radny, co nawet jak z kartki czyta to nie wiadomo o co chodzi, pierwszy raz widziałem sesję. I to przewodniczący komisji (której sam nazwy nie może przeczytać) ?

  • jan
    2 stycznia 2013 at 22:49 - Odpowiedz

    komuna wróciła… razem z cenzurą…. łubu dubu, łubu dubu niech nam żyje… sołtys z naszego pubu

  • Bip
    2 stycznia 2013 at 21:12 - Odpowiedz
  • ????????
    2 stycznia 2013 at 21:03 - Odpowiedz

    A gdzie można tą sesję obejrzeć?

  • Bartek
    2 stycznia 2013 at 20:58 - Odpowiedz

    Ciekawe ktory portal was skopiuje. Zawsze jesteście, pierwsi

  • Anonim
    2 stycznia 2013 at 20:58 - Odpowiedz

    Co na to portal ZG przybudówka burmistrza.

  • Wpisz swoje imię
    2 stycznia 2013 at 20:54 - Odpowiedz

    robi sie coraz ciekawiej :):)

  • Anonim
    2 stycznia 2013 at 20:34 - Odpowiedz

    Panie Grześku burmistrz kupił panu większe nożyczki?

  • Wpisz swoje imię
    2 stycznia 2013 at 20:18 - Odpowiedz

    Ich nikt nie czyta a ci co czytają to w tysiące nie uwierza

  • muza
    2 stycznia 2013 at 20:09 - Odpowiedz

    najlepszy teksy jest na ZG: “setki, jak nie tysiące osób gromadziło się przed UM, by przywitać Nowy Rok” ale numer! jak tam tysięcy nie widziałam, a laurka poleciała w świat.

  • R.B.
    2 stycznia 2013 at 20:00 - Odpowiedz

    oj dają po władzy aż miło, a ryba psuje się od głowy i miasto psuje się od głowy

  • Anonim
    2 stycznia 2013 at 19:58 - Odpowiedz

    Wstyt panie burmistrzu. Panie Sarnacki i ty do tej paki przystąpujesz?

  • Demaskator
    2 stycznia 2013 at 19:56 - Odpowiedz

    Nie pochwalam takiego zachowania ale żadnych mediów na sesji nie było czyli ktoś zrobił UPRZEJMIĘ DONOSZĘ albo sam bo jest taka edwentualność napisał ten artykuł

  • Widz
    2 stycznia 2013 at 19:47 - Odpowiedz

    a to ci … spece od propagandy w UM.