Ciekawe rozważania Sekretarza Urzędu Miasta

Dziś (27.02.2013r.), jak co miesiąc odbyła się sesja Rady Miasta Grajewo. Z miesiąca na miesiąc sesje stają się bardziej ciekawsze jest w nic wiele emocji tych dobrych i tych złych, czasami dużo śmiechu tak jak np. dziś.

Radni mieli na dzisiejszej sesji do podjęcia 9 uchwał w tym jedna dotyczącą zwiększenia bonifikaty na sprzedaż nieruchomości, tu głosowanie przebiegło dość nie równo 9 za, 6 przeciw, 5 wstrzymujących się. Pozostałe uchwały przeszły znaczącą przewagą głosów.

Co dalej z kinem w Grajewie?

Jest już pewne, że kino nie ma szans na dostanie dofinansowania do zakupy projektora 3D.  W obecnej sytuacji Dyrektor Miejskiego Domu Kultury rozważa różne opcje, które pozwolą pozyskać pieniądze być może będzie to leasing albo kredyt, a być może znajdzie się jeszcze inne rozwiązanie.

Obecnie koszt projektora, który odpowiadałby dla naszego kina to projektor za 450 tys. zł. Kino w budżecie ma zarezerwowane 150 tys. Zł.

Straż Miejska kolejny raz na tapecie

Kolejny już raz radny Jamrozy zadał pytanie dla Burmistrza o losy Straży Miejskiej. Na nowy etat Straż Miejska nie ma, co liczyć – powód? brak środków w budżecie miasta. Wydawać by się mógło, że mimo sprzeciwu Rady Miasta Burmistrz dąży do rozwiązania straży. Bo jak można planować budżet miasta na rok 2013 nie uwzględniając w nim pieniędzy na nowy etat w SM? Skoro w październiku ubiegłego roku radni nie dopuścili do jej likwidacji.

A co z aktywnością naszego jedynego przedstawiciela w sejmiku wojewódzkim Radnego Ryszarda Wolwarka?

Ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu. Dziś radny sejmiku został wywołany do odpowiedzi.. Czy to zaskoczenie wywołane jest tym, że oprócz stanowiska Sekretarza w Urzędzie Miasta ktoś jeszcze pamięta, że Ryszard Wolwark jest przedstawicielem ziemi grajewskiej w sejmiku wojewódzkim? Radna Antropik poprosiła, o sprawozdanie z działań, jakie prowadzi w sejmiku na rzecz Grajewa. Radny sejmiku był tak zaskoczony, że udzielił równie zaskakującej odpowiedzi dalece niestosownej jak na miejsce i stanowisko przez niego zajmowane.

Radny sejmiku może tyle samo, co radna Antropik w Radzie Miasta”. Co miał na myśli? Dowiemy się być może, gdy radny udzieli pełnej pisemnej odpowiedzi na zadane mu pytanie.

Odpowiedz wywołała śmiech na sali, ale czy należy reagować śmiechem? Widząc nieporadność naszych przedstawicieli w szerszym świecie politycznym.

Na sesji powróciła również sprawa konfliktu miedzy dyrektorką ZSM nr 2, a jedną z nauczycielek tam pracujących o tym szerzej już wkrótce.

Wkrótce również napiszemy o tym czy radny Jamrozy może nadal sprawować swój mandat.

 

 

Przeczytaj również

Termomodernizacja budynku SP w Wierzbowie Gmina Grajewo informuje, iż do chwili obecnej zostały wykonane następujące prace związane z termomodernizacją budynku SP w Wierzbowie: - wymiana stol...
Odbiór drogi w Koszarówce „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg ...
Szkolenie kierowców – konserwatorów sprzętu ... Zgodnie z przyjętym harmonogramem szkoleń na 2017 rok, w dniach od 04 do 12 listopada 2017 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej...
7 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Eye of the beholder
  28 lutego 2013 at 20:42 - Odpowiedz

  Dziękuję za uwagę i pozdrawiam

 • kolega
  28 lutego 2013 at 17:09 - Odpowiedz

  Rysiu czas już na emeryturę. Zawiedziony jestem Twoją odpowiedzią. Przecież bierzesz niezłą kasę jako radny sejmiku wojewódzkiego. Swoją wypowiedzią OLAŁEŚ wyborców. Powinieneś się wstydzić !!!!!!!!

 • Wpisz swoje imię
  28 lutego 2013 at 10:12 - Odpowiedz

  Nie głosował(…)m na ludzi obecnej kliki i teraz już wiem dlaczego!

 • podatnik
  28 lutego 2013 at 09:17 - Odpowiedz

  Ludzie a czego Wy więcej od niego oczekiwaliście??

 • ale wstyd
  27 lutego 2013 at 22:43 - Odpowiedz

  ale wstyd tak odpowiedzieć do kobiety. oby do kolejnych wyborów.

 • Sąsiad pana
  27 lutego 2013 at 21:26 - Odpowiedz

  Panie Ryszardzie głosowałem na pana, ale zawiódł mnie pan i wyborców wielu bardzo wielu.

 • grajewiak
  27 lutego 2013 at 21:20 - Odpowiedz

  Not o pokazał Pan Radny Sejmiku “klasę” – wstyd