Burmistrz za pół pensji, radni za złotówkę?

W Nowince radni za swoja pracę będą otrzymywać symboliczną złotówkę. Czy naszych radnych stać będzie na taki gest?

Bardzo szybko rozniosła się wieść w internecie o radnych z gminy Nowinka. Tam, bowiem rajców było stać na dość spektakularny gest. Za udział w sesji będą dostawać symboliczną złotówkę.  A wszystko dla ratowania budżetu gminy

Czy naszych radnych również będzie stać na taki gest? Czy radni widzą jak biednie żyje się mieszkańcom naszego miasta? I jak wiele jeszcze jest potrzeb, na które nie ma pieniędzy w budżecie miasta? Ten temat na swoim blogu poruszył również radny Tomasz Cebeliński, a na minionej sesji Radny Sarnacki zaproponował obniżenie diety o połowę w celu ratowania Straży Miejskiej.
Grajewscy Radni otrzymują za swoje posiedzenia około 1 tyś, zł. Nawet obniżenie diet o połowę pozostawiłoby w budżecie miasta dość pokaźną sumę, która można wydać na to, czego w tym mieście jeszcze brakuje chociażby na drogi.

Obniżenie  pensji burmistrza o połowę przyczyniłoby się do dalszego rozwoju naszego miasta i nie tylko alejki na cmentarzu parafialnym zostały by pokryte pol-brukiem.

Gdyby jednak w Grajewie zdarzył się cud polityczny i decyzja zapadła. Ciekawie mogłyby wyglądać przyszłe wybory samorządowe. Czy nasze skrzynki również  byłyby zapełnione codziennie po brzegi ulotkami z coraz to dziwniejszymi  obietnicami wyborczymi? Czy w naszym mieście jest aż tak wielu społeczników?

Musimy jednak pamiętać, że bycie radnym to nie tylko dieta i możliwość decydowania o sprawach ważnych dla miasta. To również pozycja społeczna, zapewnienie sobie, znajomym, rodzinie bliższej i dalszej pracy,  której w naszym mieście jest już tak nie wiele i tylko dla tych „bliżej koryta”.

Proponujemy, aby wszelkie oszczędności w naszym mieście włodarze zaczynali od siebie, a na końcu zaglądali do portfeli mieszkańców. Bowiem przykład zawsze idzie z góry. A i miasto będzie stać na więcej.

Przeczytaj również

40 lat fabryki płyt w Grajewie Ponad 1200 osób uczestniczyło w pikniku rodzinnym zorganizowanym w sobotę 16 września, z okazji jubileuszu powstania fabryki płyt drewnopochodnych w...
Ser od SM MLEKPOL Serowym Królem według konsumentó... Ser dojrzewający Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL w Grajewie bezkonkurencyjny. Podczas V Ogólnopolskiego Święta Sera, Festiwalu Serów i Twarogów Polsk...
Droga dojazdowa do pól w Wierzbowie gotowa! Od kilku dni mieszkańcy Wierzbowa do swoich pól dojeżdżają nową drogą. W miniony piątek (15 września br.) Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter dokona...
Jesteś Absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 w Graj...   Spotkaj koleżanki i kolegów, nauczycieli, odnów kontakty, powspominaj uczniowskie czasy, zobacz jak zmieniła się szkoła. W 2017 roku ...
41 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • J.S.
    9 listopada 2012 at 16:44 - Odpowiedz

    Pani Beato spokojnie. Nie ma sensu tracić energii na stres z powodu jakiegoś oszołoma. Tego betonu nawet młot pneumatyczny nie skruszy. Taki “święty” a hipokryta, choć nieświadomy. Goebbels byłby z niego dumny…

  • Beata
    9 listopada 2012 at 10:36 - Odpowiedz

    Panie AKS czy Ty myślisz , że jesteś najmądrzejszy oraz głos, że tylko wy umiecie pierdoły i w ogóle pisać i czytać a inni to zero i analfabeci ? Nie ! Ja miałam do szkoły z górki a nie jak wy zacietrzewieni pod górkę i na pewno mam większe od was wykształcenie , kulturę i iloraz inteligencji od waszej klozetowej . Więc swoimi zaślepionymi domysłami Panie AKS nie poniżaj nikogo bo nie wiesz z kim tańczysz ! Gdyby nie zachowanie Krzysia to bym nawet nie wiedziała o Twoich paszkwilach bo normalnie myślących ludzi wasze niedorzeczne szczekania nie obchodzą ! WAL SIĘ PAN ! JASNE ? OK !

  • Wpisz swoje imię
    9 listopada 2012 at 08:54 - Odpowiedz

    JEDEN WIELKI – B E Ł K O T – Głosie !!!

  • Beata
    9 listopada 2012 at 00:33 - Odpowiedz

    Widzisz Panie AKS – mam teraz czas ! Mąż i Krzyś śpią grzecznie a ja na spokojnie mogę Ci odpisać i wywalić z siebie wszystko co mnie boli ! A zacznę od tego , że się co do mnie mylisz ! Lecz ja do Ciebie i do Twoich ksywek – absolutnie nie ! A sobie zmieniaj ile Ci dusza zapragnie , tylko nie podejrzewaj i nikomu na siłę nie wpieraj swoich niecnych praktyk dla zaszczucia i pogorszenia sytuacji zagrożenia a naszym mieście ! Twoi pobratymcy to lepiej robią w Warszawie i Toruniu od Ciebie !Jesteś według nich malutkim pionkiem i trybikiem w tej sfrustrowanej grze o koryto , którą robicie na ciałach i mogiłach katastrofy smoleńskiej ! Nazywasz nasze władze patologiczne ! Niech Ci będzie ! A Twoje władze Toruńskie w tym w niczym nie ustępują a jedynie przewyższają o cała głowę wszystkich patologów świata ! U Twoich mocodawców – mimo hucznej nazwy media katolickie Słowo Boże nie jest na 1 miejscu. Nie krytykuje religijnych audycji itd. Krytyka moja i nie tylko moja pojawia się gdy zaczynają się pojawiać wątki polityczne, które jak wiadomo nie wszystkim są wygodne ze zrozumiałych powodów. Moja rada – Niech głoszą tylko Słowo Boże i będzie dobrze… i będzie spokój i pokój! Bo jak do tej pory tam – u Ciebie także nawet brakuje tolerancji dla bliźnich, miłosierdzia dla inaczej myślących , zrozumienia dla innych wyznań i religii ! Niech polityka , geotermia ,telefonia i inne biznesy ustąpią miejsca zdrowemu rozsądkowi i nie przesłaniają posłannictw czysto chrześcijańskich ! Problem nie polega na wypowiedziach o. T. Rydzyka (można się zgadzać lub nie), ale na tym, że on i jego środowisko uzurpuje sobie prawo do bycia “prawdziwymi” chrześcijanami i Polakami na zasadzie, “jeśli nie podzielasz moich poglądów społeczno-politycznych to jest anty-Polakiem i anty-katolikiem”. Czy u Ciebie Panie AKS tego nie ma ? W Biblii nie ma nic o systemach politycznych i gospodarczych, jest mowa o wysokiej etyce, którą każdy chrześcijanin musi wdrażać w życiu prywatnym, rodzinnym, społecznym, politycznym, gospodarczym i jakimkolwiek innym. Natomiast o. Rydzyk i jego media mało mówią o etyce w życiu publicznym,a jeśli już mówią o jakichkolwiek standardach to w tej samej chwili je łamią lub naginają do swoich celów i korzyści ale najchętniej angażują się w wojny partyjne. Mają prawo do swoich opinii, ale niech nie narzucają wszystkim katolikom swoich poglądów politycznych i niech nikogo nie osądzają. Powtarzam o. Rydzyk ma prawo do swoich poglądów, w tym i Ty Panie AKS , ale nie dziel ludzi, nie szczuj ,nie osądzaj, nie obrażaj ,nie narzucaj na każdym kroku swoich tez (słusznych lub niesłusznych to inna sprawa) Jeśli chodzi o Radio Maryja i TV TRWAM problem jest bardzo złożony. Pierwszy problem polega na tym, że pod katolicką misję RM i TV TRWAM podpinacie swoje zmysłowe teorie dotyczące wyprzedaży Polski, zamachu w Smoleńsku , inne teorie spiskowe itd. Ile jeszcze takich teorii wymyślicie aby zaognić sytuacje w naszym kraju aby tylko dolać benzyny do ognia oraz dorwać się do koryta ? Jaki Ci stołek obiecano za to , że nie dajesz tu w Grajewie ludziom spokojnie żyć a jątrzysz wszędzie nie przebierając w środkach i miejscach – nawet dla nas Katolików uważanych za święte ! Panie AKS z Tobą jest tak samo jak z moimi kilkoma próbami rozmowy na antenie RM – nie można z nimi dojść do jakiejkolwiek dyskusji – bo prawda jest tylko jedna a zna ją oczywiście tylko i wyłącznie „ ojciec „ dyrektor i redaktorzy RM , ktokolwiek ma inne zdanie, ten jest w błędzie ; jest wrogiem ; jest nienormalnym itd.,itd . Wszystko jest czarne albo białe tzn według szablonu zatwierdzonego przez waszego szefa ! Pod jego egidą macie naprawdę wspaniałych agentów i manipulatorów – nie tylko w mediach ale już na samej uczelni , gdzie taki narybek jest przygotowywany do dalszego jątrzenia ! Dałam Ci link – jeśli przeczytałeś – ale po co – Ty i bez tego to wiesz , że tam praktycznie każde słowo jest odpowiednio wyreżyserowanym kłamstwem. Żal tylko ludzi którzy łykają to zakłamane gówno i mówią że to właśnie jest odtrutka na manipulację. Aż nie chce się wierzyć do czego posuwają się władze tej uczelni. To jedna wielka machina ograniczająca tych młodych ludzi. Myślą, że podążają ku prawdzie a są tak zaślepieni, że nawet nie dostrzegają, że odbierana jest im wolność przejawiająca się w różnych postaciach, chociażby wolność własnego słowa oraz poznania rzeczywistego Słowa Bożego a także obraz rzeczywistości w naszej Ojczyźnie . Państwo Wielkiego Brata miało na celu zmanipulować społeczeństwo i o dziwo władze były tak w tym dobre, że ludzie nieświadomi owego zniewolenia, popierali absurdalne teorie Partii. „ ojciec „ dyrektor chyba naprawdę wzorował się na tym systemie. Żal mi jedynie tych młodych ludzi, którzy z własnej woli, dostali się na tę uczelnię i zostali omamieni. Tak się rodzą fanatycy, a oni są najgorsi i najbardziej niebezpieczni. Gdy władza wpadnie w ręce fanatyków, to wojna murowana, wystarczy prześledzić historię. Czy chcesz nadal słusznej wojny jak tu gdzieś na tej stronie wyczytałam Nie mogłam tych wszystkich Twoich bredni do końca doczytać. Na prawdę miałam ochotę. Może jak mój mózg odpocznie od takiej dawki obłudy i zaślepienia to doczytam do końca ry[d]zykancie AKS ! Smutno mi, że Kościół nasz został tak zdeformowany i nie potrafi albo nie chcę was od siebie odpędzić więc przez was odpędza innych wiernych .Ja także z rodziną zastanawiam się czy akurat w tej chwili nasz Kościół jest Katolicki czy rydzykowski ! Jeśli przeważy to drugie to najwyższy czas powziąć ku temu odpowiednie wnioski i odejść z niego ! A może mi poradzisz – tak szczerze według swego rozumu – czy mam odejść z moją rodziną z Katolicyzmu czy nie ? Ale , jako na razie Katoliczkę bolą mnie dwie rzeczy. 1) podejście tych biednych babć, które potrafią wysyłać całą swoją rentę lub emeryturę dla “Najwspanialszego „ ojca „ Rydzyka” bo w ten sposób spełniają swoją misję – którą on tak pięknie im mydli oczy i po 2) że nawet młodzi ludzie wierzą w to wszystko tak jak Ty Panie AKS ! A BEZ ODBIORU TO MOŻESZ POWIEDZIEĆ nie dokończę bo to nie po kobiecemu !!! A możesz powiedzieć , że i po chłopsku !!! A co do mego nazwiska , to jest ochrona danych osobowych – a wiesz po co – chociażby po to , aby za PRAWDĘ nie dostać po głowie od takiego jak Ty lub nie zastać oplutą lub pobitą parasolką przez wierne słuchaczki RM ! Ale się rozpisałam – no i ulżyło mi ! Myślę , że nie uraziłam a jeśli , to sorki !

  • AKS
    8 listopada 2012 at 21:53 - Odpowiedz

    Widzisz “beato”, “js” czy innych ksywek, najpierw trzeba zacząć od siebie i podpisywać się a nie “ostrzegać” przed -jak to fachowo określiłaś “agentem z krainy dreszczowców”. Takie podejście do tematu, jest mało poważne. Ale wracając – prawda boli, bo najpierw was wkurzy. Ja rozumiem wszystkich obrońców Układu, ale prawda jest najważniejsza. Wciąż widzę wpisy szkalujące, ALE ONE BEZ FAKTÓW są niczym. Manipulacja jest wtedy, gdy fałszywie coś mówisz dla osiągnięcia niecnych celów. Gdzie widzisz kłamstwa w moich felietonach? Cały czas “idzie atak” na to, abym przestał pisać. Już mówiłem, dopóki będą patologie władzy, dopóty prawda będzie pokazywana.
    Nie dbam o marne narzędzia jakimi posługuje się Układ (był już jeden piszący tu -voice). Więc proszę, jeśli naprawdę jesteś kobietą, zachowuj się z klasą.
    Te “jątrzące brednie” i inne epitety nie pasują do ust kobiecych.
    Ja nie jestem wrogiem KOGOKOLWIEK (grzech) a jedynie niemoralnych czynów! Jeśli jeszcze tego nie pojęłaś, to nie wiem czy ze “swoją ideologią” jesteś w stanie dostrzec – prawdę! Bez odbioru.

  • Beata
    8 listopada 2012 at 19:12 - Odpowiedz

    AKS – śpieszę po pracy i po posiłku z rodziną odpowiedzieć : pytanko – czy jeden błąd literowy e zamiast a dyskredytuje mnie jako kobietę i jako człowieka szukającego PRAWDY ! Jeśli według Ciebie tak – to śmiało kilkadziesiąt takich lub podobnych błędów często ortograficznych , stylistycznych, interpunkcyjnych mogłabym w Twoich esejach odsłonić więc można je uznać za kłam i fałsz bo takowe błędy posiadają ?Piszesz o wychylaniu się i zakłamaniu – jesteś w tym wielkim mistrzem i najlepszy na wszystkich portalach – tu akurat nie trzeba żadnych merytorycznych dowodów ! Sam je za każdym razem może i nieświadomie tworzysz i nam wszystkim dostarczasz !Także jesteś nie ukrytym a jawnym wrogiem wszystkiego i wszystkich co inne wyznają poglądy niż Ty , poparty propagandową ideologią rydzykowską ! A to , że co niektórzy mają odwagę i moralne prawo z nas podnieść wrzask to owszem bo czujemy się zagrożeni Twoją ideologią wszech obecnej waszej cenzury , inwigilacji , utraty wolności słowa a nawet wyznania i myślenia itp. a najbardziej zamiany zła na dobro a także kłamstwa w prawdę – styl średniowieczny ! O tym czy jesteś zmanipulowany to sam dobrze wiesz a jeśli nie , to sam siebie zakłamujesz bo już inaczej nie możesz aby jako tako normalnie egzystować i z stąd te ciągle felietony i pomniejsze wyskokowe , jątrzące brednie ! http://kmdm.pl/art.phpid=200512060847dcfd638167c5273c “Byłem uczniem ojca Dyrektora” Co do straszenia, że nas będziesz uczył prawdziwej dyskusji i kultury – wiem chciałbyś i tego bardzo pragniesz ale wiedz , że trafiłeś w naszym Grajewie na niezbyt podatny grunt bo tu ludzie mają swój na razie zdrowy rozum i nim się kierują a na koniec mała ale prawdziwa anegdotka rodem z Torunia „Jeden Żyd jest tak inteligentny że sprzeda piętnastu katolików. Jeden Grek ma tyle sprytu że sprzeda piętnastu Żydów a jeden Ormianin jest taki chytry że sprzeda piętnastu Greków. Żebyśmy przeżyli musimy być lepsi od piętnastu Ormian – puentuje ojciec Tadeusz. – Zaraz powiedzą że jestem antysemitą ale ja nie jestem. Kocham wszystkich ludzi w Polsce” TAK SAMO NASZ WSZYSTKICH KOCHASZ ??? „A uczyć to możesz swoje dzieci, od nas i naszych potomnych łaskawie się odpierwiastkuj!!!!! „ bo dzięki Twoim naukom musiałam wszystkie portale zablokować przed moim 13 letnim synem Krzysiem bo chce abyśmy kupili mu giwerę ! Wybił jemu mój mąż giwerę – przez d…. do głowy ! Szkoda, że Tobie ktoś nie może tych pierdoł tak wybić ! PA

  • J.S.
    8 listopada 2012 at 15:07 - Odpowiedz

    A uczyć to możesz swoje dzieci, od nas i naszych potomnych łaskawie się odpierwiastkuj!!!!!

  • J.S.
    8 listopada 2012 at 13:24 - Odpowiedz

    Panie AKS. Ja nie odrzucam istnienia boga tylko zastanawia mnie ciągle która z religii ma rację. I tylko nie powtarzaj jak zdarta plyta że katolicyzm to jedyna prawda itp. Żyje według dekalogu bo to najbardziej uniwersalny z kodeksów ale kleru słuchać nie zamierzam. Nie cerpie radykałów i już bo są głusi na wszelkie argumenty i tezy odmienne od ich światopoglądu.

  • AKS
    8 listopada 2012 at 09:06 - Odpowiedz

    Jak chcesz “Beato” możesz być i kobietą, ale to ty napisałaś:” Przez 8 lat tego doświadczałem ale w końcu odsłoniłam swój umysł na słowa ,” Widzisz, tak to jest, że jeśli ktoś “wychyla się” ponad przeciętność, to ukryci wrogowie zaczynają takiego ciągnąć do swego kotła. Pyszni nie potrafią znieść tego, że ktoś ich przewyższa w wiedzy czy intelektualnie. Obrońcy synekur też podniosą krzyk, bo oto może być z tej strony właśnie zagrożenie. Ja nie biorę do siebie żadnych połajań i stąd jeszcze do tej pory mogę sobie pisać – bulwersując innych (zwłaszcza zakłamanych i obrońców tych kłamstw). Oni podpierają się “swoimi” prawdami, by mnie zdyskredytować – bez rezultatu. Po pierwsze, kto z was ma odwagę podpisywać się z nazwiska (pod warunkiem, że jest to prawdziwe nazwisko)? Po drugie, z braku argumentów pisze bardzo ogólnikowo jak np napisałaś: “to właśnie Ty jesteś żywym przykładem zmanipulowanym a na dodatek innymi manipulujesz ! ” A konkretnie – argumenty??? Takie stawianie sprawy jest co najmniej mało inteligentne. Bo albo was nauczę prawdziwej dyskusji i KULTURY wypowiedzi, albo będzie tak jak z “JS”. Ja chciałbym dyskutować na argumenty a nie obracać się w sferze pomówień i obrzucania “mięsem”.

  • Beata
    7 listopada 2012 at 23:28 - Odpowiedz

    AKS a może Szymborska też była facetem a Kopernik kobietą ; gdybym pisała jak facet to byś już dostał ode mnie kilka słów , których w tym przypadku użyliby przeciwko Tobie porządni faceci a ja pisze i myślę i chcę wszystkiego w szczegółach dowiedzieć się jak to kobieta ; z skąd posiadasz na wszystko tyle wiadomości i serwujesz je jako końcowe i niepodważalne przez żadne inne autorytety .Czyżbyś był tym obiecanym Mesjaszem na którego wciąż czekają co niektórzy Izraelici . Według mnie raczej nie bo znany nam Ten Prawdziwy Mesjasz już przyszedł i nikogo nie skreślił jak ty Pana J.S . A co do manipulacji w ruchach religijnych to masz racje , że nie można manipulować ale jaka jest rzeczywistość to sam dokładnie wiesz . Nie wiem , jak byś się przed całym światem a także sam przed sobą bronił się , to właśnie Ty jesteś żywym przykładem zmanipulowanym a na dodatek innymi manipulujesz ! Nie tylko mi tak się wydaje ale wielu innym czytającym Twoje eseje ! Może temu zaprzeczysz – proszę bardzo !Można Ci ! Piszesz o silnej wierze i o wiedzy – pytanko z skąd to wszystko czerpiesz ? Co do szybkości swego pisania i nie podpisania co niektórych Twoich postów to też kłamiesz! Dlatego moje ostrzeżenie tu i teraz i na innych portalach ! A może i temu zaprzeczysz !” UWAGA na jednego portalokrążce – agenta z krainy dreszczowców , który jak kameleon świetnie zmienia swoją skórę oraz nazwy ! Sam sobie pisze i zaraz sam sobie odpowiada dla potwierdzenia swoich racji a także dla zaostrzenia sytuacji w temacie oraz w naszym mieście ! Wystarczy przez małą chwile na spokojnie wszystko jeszcze raz przeczytać oraz logicznie pomyśleć i już go macie – w tym temacie pod 3 nazwami – JEST ZARAZEM DWÓJCĄ , TRÓJCĄ ,a potrafi być nawet CZWÓRCĄ ALE NIGDY SOBĄ – tak to on ! ZGADLIŚCIE ! BRAWO DLA WAS A DLA NIEGO BANANA Z PROMOCJI „ TESCO „ !!! „ Czy z kimś Ci on kojarzy się ? Co do Twego ostatniego pytania w powyższym tekście odpowiem – tak – jeśli ta osoba chce aby kłamstwo było prawdą ale prawda zawsze pozostanie prawda nawet nie wiem jak i ile czasu poświecisz na walkę z nią ! Prawda sama obroni się prawdą i wygra a przyjdzie taki czas , że wszelkie kłamstwo i jego wszelkie nośniki oraz jego sługusy zostaną wystawieni na publiczne pośmiewisko ! Raczej temu nie powinieneś zaprzeczyć AKS !

  • AKS
    7 listopada 2012 at 22:01 - Odpowiedz

    Za chamstwo skreślam ciebie “js”.z dyskusji. Jesli coś “wiesz”, to jest – twoja prawda i nic mi do tego – zrelatywizowany umyśle i ateisto.
    Do “beaty”(już kłamiesz, bo piszesz jak facet) – nikomu nie wolno manipulować i to bez względu czy jest w Odnowie, czy innych KATOLICKICH ruchach (czy ci sie podoba czy nie). Tylko silna wiara i duza wiedza mogą przed tym ochronić. Do wszystkich, jestem poważnym człowiekiem i jak coś piszę to nie jest “żadna lipa” ,z szybkości czasem nie wpiszę imienia.
    Czy kłamstwo powtarzane nawet milion razy stanie się przez to prawdą??? Pomyślcie.

  • J.S.
    7 listopada 2012 at 19:02 - Odpowiedz

    Bo AKS to jest pajac i marionetka, któremu wydaje się że ma własne poglądy. Wiem to i nie pytaj skąd. Tak jak ustanowiono 2000 lat temu że Jezus to Syn Boży tak łatwo można to było obalić odpowiednią propagandą. Wszystko jest relatywne, dla Ciebie niestety… A ja co dzień zadaję sobie pytanie: co tak naprawdę kręci tym światem, gdzie jest to co napędza wszechświat, a może nam się wydaje że istniejemy?

  • J.S.
    7 listopada 2012 at 18:53 - Odpowiedz
  • Beata
    7 listopada 2012 at 18:28 - Odpowiedz

    Zapomniałam ! Uczestnictwo w Odnowie w Duchu świętym nie jest żadną ale to żadną rękojmią i potwierdzeniem , że dana osoba jest świętą i że ma prawo na manipulowanie prawdą szczególnie Prawdą Bożą oraz rzeczywistością wokół nas panującą. Przez rzekome oddziaływanie na tych spotkaniach przez Ducha św jest to jedynie oddziaływanie przez Księdza lub inną osobę lub grupkę osób nawiedzonych dla korzyści w danej chwili Kościoła . Proszę mi wierzyć , o czym Pan sam dobrze wiesz – ten ruch nie ma nic wspólnego z prawdziwym działaniem Ducha św. które między innymi miało miejsce w Dniu Pięćdziesiątnicy – wtedy natchnione osoby wielbiły Boga w językach zrozumiałych dla otoczenia a nie wydawali bełkotów nieludzkich i dla was samych nie zrozumiałych a po wyjściu z salki dające ból głowy nie do wytrzymania ! Czyżby to nie Duch św. działał ale duch tego świata ? Przez 8 lat tego doświadczałem ale w końcu odsłoniłam swój umysł na słowa , które padły w Kościele na kazaniu – Badajcie duchy i odeszłam z tego ruchu i czuje się lżejsza i wolna i podległa Duchowi Św.

  • Beata
    7 listopada 2012 at 18:04 - Odpowiedz

    AKS – dlaczego nie podpisujesz , jak zauważyłam wszystkich swoich postów lub zmieniasz nazwy ! Czy tylko te podpisane uważasz za co nieco prawdziwe a resztę za śmierdzącą lipę .Tak to właśnie zrozumiałam ! Tu popieram J.S ; kłamstwo powtarzane 1000ce razy przez wypowiadającego je staje się dla niego prawdą rzeczywistą i będzie tej prawdy bronił do ostatniej kropli swojej krwi a nawet do ostatniej kropli ostatniego swego zwolennika ! Tak było w dziejach historii – teorie głoszonych prawd przez Lenina , Stalina , Hitlera stały się prawdą rzeczywistą dla morderców wielu narodów , które miały też swoją inną prawdę ! W dobie dzisiejszej ogromnych zdobyczy cywilizacji , gdy świat stał się bardzo malutką wioseczką oddziaływanie człowieka na człowieka , dla tego pierwszego korzyści ideologicznych czy materialnych jest tak ogromne i oczywiste , że bardzo często nie dostrzegamy lub nie chcemy dostrzec drugiej pazernej strony tej rzekomej prawdy ! Manipulacja nami przez środki masowego przekazu jest tak ogromna , że pozostawiamy swoją prawdę , prawdę Boża a tym samym w tym „ tajnym głosowaniu „ jesteśmy za tym , że nie ma Boga , że jest nam w ogóle nie potrzebny ! Odrzucamy go precz wraz z naszym rozumnym zdrowym rozsądkiem i idziemy jak baranki ofiarne na żeś za tą prawdą którą nam ktoś celowo zaszczepił do naszego mózgu ! Czy tak nie jest AKS ?

  • Wpisz swoje imię
    7 listopada 2012 at 13:59 - Odpowiedz

    A ty znowu swoje tezy “js”. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? A jesli coś twierdzisz to – udowodnij! Bzdury piszesz, bo w podtekście jest : ten AKS to nic nie rozumiejący pajac i łatwo nim sterować. Twoja ocena jest tylko – twoją.
    Liberalizm polega m. in. na tym, że uważasz, ze miliony są w stanie przegłosować np., że Boga nie ma! Typowy relatywizm moralny!

  • J.S.
    7 listopada 2012 at 12:22 - Odpowiedz

    Co do Tadeusza- nie będę oceniał nieobecnych. Ale robił z Tobą co chciał i tyle. Prawda? Prawda jest tym w co uwierzysz, co uznasz za słuszne. Jeśli miliony ludzi czemuś wierzą to uznaje się za prawdę oczywistą. Ale czy to na pewno jest prawda? “Kłamstwo powtarzane po wielokroć z czasem staje się prawdą”- Joseph Goebbels

  • AKS
    7 listopada 2012 at 11:20 - Odpowiedz

    Szanowna “Beato”. Aby nie zamieszczać tu filozoficznych definicji powiem jedną i podstawową. Prawda jest to ZGODNOŚĆ osądu z rzeczywistością. Prawda jest JEDNA. Nie może być prawdy – dialogicznej (do przegłosowania). Nie ma prawdy częściowej, bo albo coś jest prawdą albo nie. Stąd oczywiste, że nie wolno stosować czegoś takiego jak “swoja prawda”. Tak każe liberalizm i relatywizm. Nie ma swojej prawdy, bo albo coś jest (obiektywnie i dawno udowodnione) prawdą, albo nie jest. O mojej ” świętości”, to już tu jeden mnie wystarczająco oczernił. Jestem grzesznikiem jak inni, a może jeszcze gorszym, bo znam to “mocniej” z powodu mojego wzrastania w wierze (Odnowa w Duchu Św.). Po prostu, łamię stereotypy, że “każdy ma swoja prawdę”. Prawda na wiele rzeczy jest już dawno odkryta i nie potrzeba – wyważać otwartych drzwi.
    Tę prawdę warto poznać choćby na – nie zrelatywizowanych uczelniach i… potem dyskutować. Bez przygotowania – błądzimy. To o czym piszę jest oparte o takie prawdy. Można różnić się co do oceny, przekonań, ale co do oczywistych prawd – nie.

  • Beata
    7 listopada 2012 at 09:46 - Odpowiedz

    co to jest prawda według ciebie AKS ?komu służysz “swoją”prawdą?czy jesteś taki święty na jakiego się kreujesz – w niczym do podważenia ?

  • AKS
    7 listopada 2012 at 09:11 - Odpowiedz

    “js”, czy “all”, czy… zdecyduj się. Czy ty żyjesz w prawdzie? Kiedyś już dawałem świadectwo na portalach o tej sytuacji. Widocznie ty jeszcze się nie narodziłeś (do prawdy). Ja byłem, jestem i będę antykomunistą. Znam z autopsji ten system zniewolenia i dlatego mam prawo tak oceniać. Natomiast inną rzeczą jest ocena ludzi, którzy w tym systemie musieli żyć i pracować. Takich można podzielić na: fanatyków ideologicznych, zmuszonych do służenia, karierowiczów wstępujących dla swego prestiżu i dobrej pracy i takich, którzy robili to ze zwyczajnej chęci POMOCY, tak pomocy. System zniewolenia był represyjny w zależności od człowieka na danym stanowisku. Czy wszyscy byli – betonem ideologicznym? Nie i do takich należał wspomniany Tadeusz. Ja powiem tak, ze gdyby wszyscy byli tak zaangażowani w życie społeczne jak w/w i tak był nastawiony na pomoc ludziom, to socjalizm byłby do zniesienia. Gdy został przewodniczącym Komisji rewizyjnej ja , “uprzedzony”, powiedziałem – pan nie będzie moim przewodniczącym. I na szczęście nie byłem zamknięty na człowieka jako takiego. Przekonywałem się co do niego w trakcie wspólnej pracy.. I powiem więcej, dając tu świadectwo, żegnałem Go jako przyjaciela.
    Zszedł “wyśmiany i oczerniony” przez zawistników. Niech odezwą się ci, którym pomógł np. w PUK. Do końca przeżywał patologie życia społecznego Grajewa.

  • J.S.
    7 listopada 2012 at 07:07 - Odpowiedz

    Taki jesteś prawy AKS???? A kto jako radny “kolaborował” ze starym komuchem?

  • Wpisz swoje imię
    6 listopada 2012 at 20:57 - Odpowiedz

    Bądź poważny jeśli chcesz dyskutować. Co za komitet wymyśliłeś?
    Budzi wątpliwość, że nie ma już – ludzi sumienia? Nieprawda. Ja sam w Grajewie znam sporo takich. Oni by mogli, ale uważają, że przede wszystkim modlitwa a polityka jest “brudna”. Trudno ich do czegoś zmusić, choć może kiedyś zrozumieją, że nie samą modlitwą, bo modlitwa bez uczynków martwą jest.

  • krzyś
    6 listopada 2012 at 19:49 - Odpowiedz

    To ja już wszystko wiem ! A kiedy to tak fajnie będzie gdy odzyskamy władze i będziemy sami się rządzić to coś w rodzaju jak za Lenina lub na dzikim zachodzie .Fajnie będzie . Muszę tatusia przekonać aby kupił od rusków jakoś giwerę a może się przyda ! A co z układamy religijnymi .

  • Wpisz swoje imię
    6 listopada 2012 at 18:00 - Odpowiedz

    Ty -krzysiu nie jesteś nie doinformowany. Wiesz o co chodzi, ale ponieważ trochę w tej wypowiedzi jest naiwności odpowiem. Jak wiemy żyjemy w takich czasach zakłamania, że gdybyś podał nazwiska, to z sądu byś nie wychodził. Dlatego trzeba pisać ostrożnie. Wróciły czasy terroru i zastraszania (vide – Rzeczpospolita).
    Przed reformą samorządów (1990) w Radach Narodowych rej wiedli towarzysze. Po reformie wyrzucili niepotrzebne legitymacje a przepoczwarzyli się w liberałów (każdemu wszystko obiecując). Oni wybierając się nawzajem obsiedli kluczowe stanowiska w miasteczkach i… nie wypuścili do tej pory. Chlubny przykład może dać np. Nowinka, gdzie pogonili pseudoradnych w referendum. Układ jest wtedy, gdy zawiązuje się taką “spółdzielnię”, ja zatrudnię twoich a ty moich. Oni będąc na wysokich stołkach zawiązują komitety i “różnymi zabiegami” wciąż wygrywają wybory. Dana społeczność ma tylko – “prawo do wyboru”, a po akcie, “wybrani” mają ich – głęboko w… poważaniu. Oni mając w garści stanowiska w podległych UM firmach, decydują kto i gdzie coś może a b. często przez zastraszanie utratą pracy – pacyfikują niezadowolenie. Często decydują kto “wygra” przetarg, czy konkurs na stanowisko. To sprawy oczywiste. Chodzi więc o to, by społeczeństwo -ODZYSKAŁO SWĄ WŁADZĘ! By w końcu mogło SAMO SIĘ RZĄDZIĆ! Chodzi o to, by lenistwem nie prolongować synekur Układowi. By tak się zorganizować, by odzyskać należną suwerenowi -PODMIOTOWOŚĆ. W tej chwili, choć istnieje teoretyczna możliwość zrobienia porządku przez referendum (vide – Nowinka), to w praktyce zostaje tak się zorganizować, by powstały komitet – wygrał i by na szczycie zostali postawieni co najmniej -LUDZIE SUMIENIA! Chcesz przykłady (jest ich wiele, ale to trzeba umieć patrzeć) ot np. dlaczego grajewianie są – “okradani” poprzez ustanowienie sobie przez “radnych” tak wielkich diet???
    Nie rozumiem co to za komitet A. M.?

  • krzyś
    6 listopada 2012 at 15:12 - Odpowiedz

    AKS – Niemal w każdym Pana wystąpieniu przejawia się słowo UKŁAD ; bardzo proszę mi laikowi wyjaśnić nie naukową definicją ale własnymi słowami jak prosty chłop dla jeszcze prostszego chłopa co to za twór ;kto go tworzy , z czego lub kogo się składa ; jakie ma zadanie ; czy te zadanie jest skoncentrowane na dobru ogólnym czy tylko elity nim rządzącej , czy taki układ rządzi się sam czy jest sterowany przez jakiś sztab lub pojedynczą osobę ? Czy taki UKŁAD nie kojarzy się Panu z jakoś mafią gospodarczą , polityczną lub religijną gdzie w ostatnim przypadku głową takiego układu chyba jak się nie mylę jest guru ? Czy taki układ jest i w czym groźny lub nie groźny dla otoczenia to znaczy dla tych co do niego nie należą ? Czy takowy twór a może więcej takich istnieje u nas ?Co to jest leniwy leming oraz komitet A.M ? Bardzo proszę o dalece idącą szczerość popartą twardymi dowodami a nie domysłami , posądzeniami , uprzedzeniami a także plotkami typu – kuma kumie powiedziała widły – a ona kumowi – igły !

  • AKS
    6 listopada 2012 at 13:56 - Odpowiedz

    Proszę o dowody – ‘anonimie”! Inaczej jesteś kłamcą!

  • Anonim
    6 listopada 2012 at 13:49 - Odpowiedz

    Ciebie AKS to chyba już kupiono jak twojego kolege z komitetu A.M

  • AKS
    6 listopada 2012 at 13:20 - Odpowiedz

    Nie myślę, aby to “nowy układ nowego” był największym zagrożeniem dla Grajewa. Szukać trzeba w starym – kilkunastoletnim Układzie.

  • G.B.
    6 listopada 2012 at 12:37 - Odpowiedz

    Pokonajmy razem ten układ obecnego burmistrza!!! Jestem za !!!

  • AKS
    6 listopada 2012 at 08:59 - Odpowiedz

    No, może nie chciałeś źle. Nie rozumiem dlaczego miałbym się wstydzić mojej kadencji???
    Ja od dawna proponuję (i nie będę robić tego na siłę, bo sobie daje radę, ale chodzi mi o dobro WSZYSTKICH grajewian) zorganizować się do działania. CHCECIE POKONAĆ UKŁAD GRAJEWSKI I POWIATOWY?/, to organizować się w Komitet a nie być leniwym lemingiem!

  • krzyś
    5 listopada 2012 at 22:57 - Odpowiedz

    AKS ! Proszę nie porównuj mnie z tym furiatem ! Czy ja coś źle chce a może akurat Ty jesteś tym jedynym ratunkiem dla Grajewa – spróbować warto – no nie ? Chyba że się boisz poprzedniej swojej kiedyśnijszej kadencji ? Więc bądź chłopem z jajami i pokaż na co Ciebie stać nie tylko językiem i słowo pisanym ! To mało ! Więc ostro do dzieła albo do działa .

  • AKS
    5 listopada 2012 at 21:47 - Odpowiedz

    Kto ciebie upoważnił do obrażania? Chłopie (pewnie znów głos), co ty tak naprawde wiesz o mnie? Dlaczego wypisujesz pierdoły nie znając niczego o mnie? Prosze bardzo – nikt mi nie udowodnił kłamstwa, więc pomóż sobie i pokaż gdzie jest wymadrzanie? Chłopie, albo masz wiedzę, albo wypisujesz bzdety z racji ignorancji – bardzo ogólne. Nie wywyzszam sie, ale na kalumnie mogę odpowiedzieć.

  • krzyś
    5 listopada 2012 at 20:24 - Odpowiedz

    NO WŁAŚNIE ! Mamy 2 lata przed sobą ! Przypatrzmy się tym lub potencjalnym kandydatom na radnych ; może wtedy „ trafnie „ wybierzemy i nie będzie tyle narzekań ? ! A może tu na forum przeprowadzimy takie prawybory i przedstawiajmy ludzi, którzy coś dla naszego Grajewa już teraz robią ! Abyśmy później nie było tak, że wybraliśmy kota w worku ! Ja bym zaproponował Pana AKS , wszędzie go pełno , wszędzie się pcha , o wszystkim wie najlepiej , wszystkich poucza i straszy – niechby chłop wykazał się w robocie jako radny a nawet burmistrz a nie tylko w języku i w pisaniu piórem ! Co wy na to ?

  • Wpisz swoje imię
    5 listopada 2012 at 19:18 - Odpowiedz

    teraz to nas na mądrości zbiera ale szkoda ze tej mądrości nam brakuje jak już się wybiera władze w mieście

  • krzyś
    5 listopada 2012 at 17:51 - Odpowiedz

    AKS byłeś bezrobotnym radnym czy bezradnym i to bardzo celowo w szukaniu pracy ? Przez ile tak na prawdę lat pobrudziłeś swoje rączki szczerą i uczciwą pracą ! Co do tego czy byłeś lub czy jesteś przez kogoś kupiony to sam o tym dokładnie wiesz . Na czyim obecnie wikcie i garnuszku jesteś ? Jedno tylko potrafisz – wymądrzać się a do rozsądnej roboty dwie lewe ręce oraz z siebie robić ofiarę losu ! Jesteś w tym najlepszy ! BRAWO DLA NOWINKI A DLA CIEBIE BANANA ! Referendum tu raczej nic nie da . To musi być wyłączna chęć i decyzja naszych radnych , których sami wybraliśmy ! Widziały gały co wybierały !

  • Wpisz swoje imię
    5 listopada 2012 at 14:09 - Odpowiedz

    nie doczekamy sie czasów pracy za 1 zł to nie ta epoka

  • Wpisz swoje imię
    5 listopada 2012 at 13:33 - Odpowiedz

    Przewodniczący w tamtym roku z diety radnego zarobił 23284,80 zł a więc jest to więcej niż 1 tyś

  • obywatel
    5 listopada 2012 at 12:08 - Odpowiedz

    może zróbmy referendum?

  • AKS
    5 listopada 2012 at 11:28 - Odpowiedz

    Jak najbardziej jestem za czymś takim. Brawo Nowinka, bo nie tylko diety, ale wcześniej zrobiliście referendum i “wymietliście” towarzystwo wzajemnej adoracji.
    “Krzysztofie”, mój imienniku, pomyśl – ja byłem jedynym radnym bezrobotnym. Nie dałem się kupić, bo to było warunkiem.

  • Krzysztof
    5 listopada 2012 at 10:57 - Odpowiedz

    Przykład Radnych z Nowinki jest godny naśladowania, ale czy inni pójdą ich śladem? Wątpię, bowiem rzeczywistość uczy nas, że Ci co dostaną się na owe “fotele”, to myślą o wyciągnięciu jak najdalej idących korzyści sobie i swoim bliskim. Zatem posunięcie Radnych z Nowinki będzie dla większości przysłowiową solą w oku.

  • mieszkaniec
    5 listopada 2012 at 10:51 - Odpowiedz

    21*1000zł=21000zł co miesiąc?