Burmistrz na Kongresie Polski Wschodniej

Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe w Białymstoku – w imieniu 9 Klastrów Polski Wschodniej, zrzeszających ponad 400 przedsiębiorców – zaprosiło Adama Kiełczewskiego – Burmistrza Grajewa do uczestnictwa w I Kongresie Polski Wschodniej.

Kongres odbył się w dniach 20-21 listopada 2012 r. w Białymstoku. Do rozmów zaproszeni zostali ministrowie, marszałkowie, prezydenci miast Polski Wschodniej, burmistrzowie, starostowie, wójtowie oraz przedstawiciele polityki, biznesu, przedsiębiorcy, przedstawiciele klastrów oraz eksperci, naukowcy i dziennikarze. Podczas Kongresu podpisano list intencyjny dotyczący powołania Związku Pracodawców Klastry Polski Wschodniej. Dzięki temu zacieśniono współpracę, a rozwój klastrów wpływa nie tylko na rozwój przedsiębiorstw, ale również stanowi najważniejszy potencjał rozwoju regionu.

Klaster przemysłowy w Grajewie

Na 200 inicjatyw klastrowych tylko w 4 przypadkach inicjatorem jest samorząd, dlatego z dumą możemy do nich zaliczyć Miasto Grajewo! Grajewski Klaster Przemysłowy skupia przedstawicieli wiodących, innowacyjnych firm oraz uczelni wyższych z regionu, a także instytucji otoczenia biznesu. Burmistrz Adam Kiełczewski – w czasie Kongresu Polski Wschodniej w Białymstoku – wziął udział w Seminarium Klastra Instytucji Otoczenia Biznesu. Tematem jego wystąpienia było “Grajewo – udane partnerstwo międzysektorowe w zakresie turystyki i rekreacji”.

Dlaczego miasto podjęło inicjatywę klasteringu

Celem inicjatyw klastrowych jest pokazanie rozwoju grajewskich przedsiębiorstw, jak i perspektyw oraz możliwości rozwoju miasta, aby na mapie Grajewo było widocznym miejscem dynamicznego rozwoju gospodarczego. Markę “Łaciate” zna każdy. Na rynku gospodarczym potęgą jest również Pfleiderer – producent płyt. Nie każdy jednak wie, że firmy te rozwijają swoją działalność w Grajewie. Działania Adama Kiełczewskiego – Burmistrza Grajewa służą temu, aby nasze miasto było równie znaną marką. Jako były przedsiębiorca uważa, że skoro w Grajewie funkcjonuje 1300 przedsiębiorstw, w tym takie potęgi jak Mlekpol czy Pfleiderer, strategię rozwoju naszego miasta należy oprzeć na potencjale gospodarczym. Z problemami, z którymi musiał się zmierzyć na początku swojej kadencji to: brak uzbrojonych terenów inwestycyjnych, jakichkolwiek ulg dla przedsiębiorców, czy dokumentacji projektowych tj. studium i projekt zagospodarowania, a za to rozbudowana administracja i świadczenia socjalne.

Gospodarka przyszłością Grajewa

Podejmując bolesne i niepopularne decyzje Adam Kiełczewski – Burmistrz Grajewa wykorzystuje swój czas, rozumiejąc, że samorząd może wybudować infrastrukturę, ale tylko przedsiębiorcy tworzą nowe miejsca pracy. Duże zakłady Mlekpol, Pfleiderer, zatrudniają ok. 7% populacji miasta, płacą podatki, przyciągają innych inwestorów. Mniejsze firmy usługowe funkcjonują w otoczeniu dużych, tworząc kolejne dochody podatkowe i miejsca pracy. Do sukcesów swojej kadencji Burmistrz Adam Kiełczewski może zaliczyć pobudzenie kooperacji pomiędzy firmami oraz wprowadzenie tradycji dialogu między: władzami samorządowymi i biznesem, organizacjami pozarządowymi oraz uczelniami. W efekcie Miasto Grajewo pozyskało środki na basen oraz Muzeum Mleka, którego projekt powstał w partnerstwie z Mlekpolem. Przygotowywane są nowe tereny inwestycyjne (prawie 10 ha). Trwają też prace, aby promocja Grajewa została połączona z promocją gospodarczą. Miasto dąży do rozszerzenia o współpracę z podmiotami gospodarczymi “Rzeki Historii”, nad czym pracują organizacje pozarządowe i sąsiadujące samorządy. Powołano Grajewską Radę Przedsiębiorczości, która jest grupą ściślejszej współpracy w ramach Grajewskiego Klastra Przemysłowego. Burmistrz Adam Kiełczewski dba także o kontakty międzynarodowe m.in. z miastem Gusiew w Obwodzie Kaliningradzkim, w których istotną sprawą jest połączenie biznesu i działań samorządowych oraz dąży do rozwoju kontaktów międzynarodowych o dalsze rynki i partnerstwa.

Grajewska inicjatywa klastrowa to promocja miasta połączona z promocją gospodarczą, która w przyszłości zaowocuje powstaniem silnej spójnej marki Miasta Grajewo.

grajewo.pl


Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...
6 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech R
  23 listopada 2012 at 09:30 - Odpowiedz

  BARDZO PRZEPRASZAM czy i tutaj już dotarła „ mała wojenka pod pewnymi warunkami „ ? Czy nie dostrzegacie i nie widzicie po wpisach, że tutaj oraz po wszystkich portalach , niemal w każdym temacie jest obecny tajny agent mąciciel, podżegacz , nieomylny prorok i wieszcz senny , który za wszelką cenę chce nas skłócić – i nie tylko tutaj ale także rzeczywiście w Grajewie ! Jemu to od dawna wszystko i wszyscy nie na rączkę bo on najlepiej o wszystkim wie np., co nas boli i ma na to gotowe już cudowne lekarstwo ! Gdy nie poddamy się jego presji prania mózgu to jesteśmy wszyscy debile , nienormalni , anty Polacy i anty Katolicy ! Potrafi on w jednym temacie , felietonie nawet wylansowanym przez siebie co najmniej występować pod 3 nazwami aby pod-jątrzyć , zaostrzyć i podgrzać sytuacje ! Aby tylko swoją mądrością nam zaimponować aby nas nakierować na siebie , swoją partie lub na pewną grupkę zagubionych i sterowanych osób a szczególnie na jej prowodyra ! Bo on najlepiej wszystko i o wszystkim wie – taki cudotwórca , któremu się wydaje , że wszelkie rozumy ludzkie i Boże pozjadał ! Zatem bardzo proszę , uważajmy na niego i nie dajmy sprowokować się a także ulec jego wpływowi bo nasz mózg tak jak jego odpłynie z naszego ukochanego Grajewa do innego pewnego miasta ! A wracając do tematu ! Każdy z nas ma prawo skrytykować i ocenić na podstawie twardych dowodów nie tylko naszego Burmistrza ale również Prezydenta RP ! Moim skromnym zdaniem bardzo wiele macie racji wytykając potknięcia , złe decyzje a nawet – jeśli istnieją nawet niekompetencje naszego Burmistrza ale też trzeba widzieć i dobre rzeczy – jeśli takie uczynił dla naszego miasteczka oraz to ,że nie wszystko – tak jakbyśmy chcieli – on , jak i inni radni może zrobić jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ! Ale jeśli na prawdę widzimy , powiedzmy ogólnie w jakimś osobniku , którego sami wybraliśmy jakieś notoryczne błędy lub unikanie pracy to należy to w pokojowy sposób wytykać a nawet żądać usunięcia jego z urzędu a ku temu są przecież odpowiednie środki demokratyczne ! A jeśli nie teraz to przecież są ku temu następne wybory ! Lecz najgorsze jest to , że niektórzy , tak jak ten agent i wielu mu podobnych potrafią z igły zrobić duże , bardzo duże widły i zamiast np. pomóc w rozwiązaniu danej sytuacji dla dobra ogólnego to będą jątrzyć , gryźć , kąsać , opluwać , osrywać , podkładać nawet świnie i belki aby bardziej pogorszyć daną sprawę a już leżącego człowieka bardziej skopać i zgnoić ! To ich taktyka ogólnopolska ! Jątrzyć, wrzeszczeć , podkładać świnie , szczuć , skłócić itp. . a z reszto , kto oczywiście chce może zapoznać się z moim powiedzmy , felietonem „ Walka o władzę nawet po trupach „ a także „ Smoleńsk 2010 ! Teraźniejszość i przyszłość naszej ukochanej Ojczyzny „ na iR . Ale jeszcze mała chwileczka a mam szczerą nadzieję , że cała Polska ; w tym nasze ukochane Grajewo przebudzi się i da temu agentowi i podobnym czerwoną kartkę !!! Ode mnie wszyscy – podżegacze i awanturnicy oraz wszelkiej maści mąciciele , którzy na trupach i ludzkiej krwi chcą i budują swoje niecne , chore egoistyczne fobie – mają od dawna wieczystą czerwoną kartkę ! Ale to tylko moje osobiste zdanie ! Ja to nie „ my naród „ ani też wszyscy mieszkańcy Grajewa ! MOGĘ OCZYWIŚCIE MYLIĆ SIĘ BO NIE JESTEM WSZECHWIEDZĄCYM I NIEOMYLNYM PROROKIEM ; ANI TEŻ WIESZCZEM SENNYM ALE NORMALNYM , ZWYKŁYM I PROSTYM CZŁOWIECZKIEM, KTÓREMU DOBRO NAS WSZYSTKICH , DOBRO NASZEJ UKOCHANEJ OJCZYZNY A TAKŻE NASZEGO WSPÓLNEGO GRAJEWA MA BARDZO DUŻĄ WARTOŚĆ BO TO TAKŻE MOJE MIEJSCE ORAZ MÓJ DOM NA TEJ WSPÓLNEJ NASZEJ ZIEMI ! Pozdrawiam wszystkich – jeśli kogoś uraziłem – SORKI !!!

 • Wpisz swoje imię
  23 listopada 2012 at 00:07 - Odpowiedz

  o widać ze zycie to pisało …ah to wodolejstwo

 • widoczna obrona
  22 listopada 2012 at 23:32 - Odpowiedz

  taki fotograf jaki model

 • Grajewiak
  22 listopada 2012 at 19:24 - Odpowiedz

  Tak trzymać panie burmistrzu. Więcej takich spotkań.

 • Anonim
  22 listopada 2012 at 15:54 - Odpowiedz

  Panie Burmistrzu wyśle Pan swojego asystenta na kurs robienia zdjęć. albo chociaż wydrukuje mu pan 5 podstawowych zasad korzystania z aparatu i gdzie powinna być zachowana ostrość. :d Może jakaś książka o fotografii najlepiej w wersji e book 😀

  • w obronie
   22 listopada 2012 at 22:12 - Odpowiedz

   taki fotograf jaki model 😉