Burmistrz kontra NFZ

Pan

Jacek Roleder

Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

 

 

Szanowny Panie Dyrektorze,

 

Jestem wzburzony decyzjami NFZ-u dotyczącymi odmowy zawarcia kontraktów z gabinetami stomatologicznymi: w Szkole Podstawowej Nr 4 w Grajewie przy ul. Konstytucji 3 Maja 23 oraz w Przychodni Rejonowej Nr 2 w Grajewie przy ul. Kolejowej 8. Rozumiem, że dla NFZ liczy się opłacalność, ale także uważam, że dobro człowieka powinno być sprawą nadrzędną. W związku z powyższym proszę Pana o odpowiedź w nurtujących mnie sprawach:

1.Ile kontraktów stomatologicznych dotyczących terenu Grajewa zostało zwartych w 2011 roku i jakie świadczenia w nich zostały zawarte?

2.Ile punktów dla miasta Grajewa zakupiono w 2011 roku ?

3.Ile gabinetów zakontraktowano w 2012 roku i jakie?

4.Ile punktów zakupiono w tych gabinetach dla potrzeb mieszkańców Grajewa?

5.Dlaczego odmówiono zakontraktowania gabinetów stomatologicznych przy ul. Kolejowej 8 (Przychodnia Rejonowa nr 2 w Grajewie) oraz w Szkole Podstawowej Nr 4?

6.Jakie kryteria przyjęto dla określenia ilości gabinetów stomatologicznych, z którymi NFZ podpisze kontrakty? Jeśli w tym przypadku na ilość gabinetów, z którymi podpisuje się kontrakty ma wpływ liczba mieszkańców – zaznaczam, że Grajewo ma 23 tys. mieszkańców!

7.Jaka jest dostępność zakontraktowanych gabinetów stomatologicznych w 2012 roku z wyszczególnieniem ich godzin pracy i lekarzy tam pracujących?

 

Uważam, że pacjenci gabinetów stomatologicznych w Grajewie, którym odmówiono podpisania kontraktów zostali postawieni w dramatycznej sytuacji, która jest wynikiem Państwa decyzji. W związku z powyższym apeluję o ponowne rozważenie spraw związanych z zawarciem kontraktów z ww. gabinetami stomatologicznymi.

 

Proszę o zwrotną informację o zajętym przez Państwa stanowisku.

 

Z poważaniem

 

Adam Kiełczewski

Burmistrz Grajewa

Przeczytaj również

Bezpłatne szczepienia w Grajewie W Grajewie ruszyły bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Mogą z nich skorzystać seniorzy, którzy ukończyli 65 rok życia. Szczepienia będą realizo...
Uchwała w sprawie wysokości stawek opłat za zajęci... Uchwała Rady Powiatu Grajewskiego w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego Załączniki do treści
Spektakl smaków na Polagrze Omlet serowy z grzybami i świeżymi ziołami, francuskie tosty z twarogiem, solonym karmelem i bakaliami, Smoothi truskawkowe z mięta i czerwonym pieprz...
Uwaga. Zmiana Banku w Urzędzie Miasta Grajewo Burmistrz Miasta Grajewo informuje, że od 28 września 2017 roku nastąpi zmiana Banku obsługującego Miasto Grajewo i w związku z tym nastąpi zmiana r...
Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • janusz
    9 lutego 2012 at 17:40 - Odpowiedz

    Ja też jestem wzburzony wzburzeniem wzburzonego burmistrza 😀