Będzie ul. Chrystusa Króla królów?

Prostki

Zamiast „1 Maja” – „Chrystusa Króla królów”? Do Urzędu Gminy w Prostkach wpłynął wniosek o zmianę nazwy głównej ulicy w miejscowości.

Autorem wniosku jest proboszcz parafii p.w. Św. Antoniego z Padwy, który – jak twierdzi – występuje w imieniu grupy mieszkańców.

Przy ul. 1 Maja w Prostkach mieszka prawie 1100 osób, czyli około 40% wszystkich mieszkańców. Władze gminy chcą, by decyzja w sprawie ewentualnej zmiany nazwy została podjęta w sposób demokratyczny, dlatego prowadzone są konsultacje społeczne.

– Pierwsze spotkanie z mieszkańcami już się odbyło – mówi Mirosław Orłowski, wójt gminy Prostki.

Odtwarzacz muzyki

W tej sprawie władze gminy spotkają się z mieszkańcami jeszcze dwukrotnie. Kolejne konsultacje zaplanowano na 28 lutego i 7 marca.

Dodajmy jeszcze, że zgodnie z opinią IPN nazwa „1 Maja” nie podlega zmianie w ramach Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. Jeżeli więc doszłoby do zmiany nazwy, to kosztów związanych z wymianą dokumentów nie pokrywa samorząd tylko sami mieszkańcy.

radio5.com.pl

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge