Będzie ul. Chrystusa Króla królów?

Prostki

Zamiast „1 Maja” – „Chrystusa Króla królów”? Do Urzędu Gminy w Prostkach wpłynął wniosek o zmianę nazwy głównej ulicy w miejscowości.

Autorem wniosku jest proboszcz parafii p.w. Św. Antoniego z Padwy, który – jak twierdzi – występuje w imieniu grupy mieszkańców.

Przy ul. 1 Maja w Prostkach mieszka prawie 1100 osób, czyli około 40% wszystkich mieszkańców. Władze gminy chcą, by decyzja w sprawie ewentualnej zmiany nazwy została podjęta w sposób demokratyczny, dlatego prowadzone są konsultacje społeczne.

– Pierwsze spotkanie z mieszkańcami już się odbyło – mówi Mirosław Orłowski, wójt gminy Prostki.

Odtwarzacz muzyki

W tej sprawie władze gminy spotkają się z mieszkańcami jeszcze dwukrotnie. Kolejne konsultacje zaplanowano na 28 lutego i 7 marca.

Dodajmy jeszcze, że zgodnie z opinią IPN nazwa „1 Maja” nie podlega zmianie w ramach Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. Jeżeli więc doszłoby do zmiany nazwy, to kosztów związanych z wymianą dokumentów nie pokrywa samorząd tylko sami mieszkańcy.

radio5.com.pl

Przeczytaj również

“Wiara jest radością” w SP4 Wiara jest radością” – to hasło IV edycji konkursu poezji religijnej, który organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie...
Zagraniczny staż zawodowy kucharzy Cztery uczestniczki Hufca Pracy w Grajewie realizujące naukę zawodu w Zasadniczej Szkole Zawodowej  oraz Branżowej Szkole I stopnia w Zespole Szkół w ...
Konsultacje społeczne Trwają wciąż konsultacje społeczne projektu zagospodarowania terenu położonego w rejonie Placu Niepodległości i ul. Popiełuszki w Grajewie. Przypom...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge