Będzie ul. Chrystusa Króla królów?

Prostki

Zamiast „1 Maja” – „Chrystusa Króla królów”? Do Urzędu Gminy w Prostkach wpłynął wniosek o zmianę nazwy głównej ulicy w miejscowości.

Autorem wniosku jest proboszcz parafii p.w. Św. Antoniego z Padwy, który – jak twierdzi – występuje w imieniu grupy mieszkańców.

Przy ul. 1 Maja w Prostkach mieszka prawie 1100 osób, czyli około 40% wszystkich mieszkańców. Władze gminy chcą, by decyzja w sprawie ewentualnej zmiany nazwy została podjęta w sposób demokratyczny, dlatego prowadzone są konsultacje społeczne.

– Pierwsze spotkanie z mieszkańcami już się odbyło – mówi Mirosław Orłowski, wójt gminy Prostki.

Odtwarzacz muzyki

W tej sprawie władze gminy spotkają się z mieszkańcami jeszcze dwukrotnie. Kolejne konsultacje zaplanowano na 28 lutego i 7 marca.

Dodajmy jeszcze, że zgodnie z opinią IPN nazwa „1 Maja” nie podlega zmianie w ramach Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. Jeżeli więc doszłoby do zmiany nazwy, to kosztów związanych z wymianą dokumentów nie pokrywa samorząd tylko sami mieszkańcy.

radio5.com.pl

Przeczytaj również

Zmarł ks. prał. Tadeusz Górski Z przykrością informujemy o śmierci ks. prałata Tadeusza Górskiego. Zmarł w wieku 88 lat, przeżył w kapłaństwie 62 lata. Ks. prał. Tadeusz Górski uro...
Burmistrz Grajewa będzie współpracował z nowym sta... Rywalizowali w wyborach - teraz współpracują. W Grajewie ponownie burmistrzem został Dariusz Latarowski. Przegrał z nim Waldemar Remfeld, który jednak...
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 11 listopada 2018 r. - Narodowe Święto Niepodległości  Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele pw. Trój...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge