Będą nowi instruktorzy tańca w MDK-u. Czy zaakceptuje ich młodzież?

Zespoły taneczne działające przy Miejskim Domu Kultury w Grajewie od września będą prowadzone przez nowych instruktorów.

31 maja swoje wypowiedzenie z pracy złożyła Joanna Szabat. Zespoły, które prowadziła od września przejdą pod opiekę  nowych instruktorów.

Włożyliśmy dużo serca w szukanie osoby, która będzie kontynuowała zajęcia z zespołami – mówi Dyrektorka MDK-u Danuta Klimowicz.

Młodzi ludzie, który już od kilku lat przychodzili na zajęcia z Joanną Szabat, nie kryli swojego niezadowolenia i oburzenia. Pytali chociażby o to: „ czy prawdą jest, że Pani Szabat nie ma prawa wstępu do MDK-u”. Swój brak akceptacji zaistniałą sytuacją zademonstrowali solidarnym wyjściem ze spotkania.

Nowym instruktorem „Grajewian” i „Młodych Grajewian” zostanie Mariusz Żwierko. Do 2003 roku tańczył w Grajewianach” obecnie mieszka w Warszawie. Tańczy w „Warszawiance” i prowadzi kursy tańca. Spotkania z nowym instruktorem będą odbywały się w piątki i soboty.

Zespołem rewiowym i sekcją tańca towarzyskiego w tym również dla dorosłych zajmą się Justyna i Gracja ze Studia Tańca w Białymstoku. Jako trenerzy pracują od 2000 r.

Czy tancerze zaakceptują zmiany? I jakie będą losy grajewskich zespołów tanecznych, które do 31 maja były pod opieką Joanny Szabat tego dowiemy się we wrześniu.

Przeczytaj również

Kazimierz Gwiazdowski zastępcą przewodniczącego se... Poseł Kazimierz Gwiazdowski został wybrany w czwartek 12 października na zastępcę przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To jedyny...
Zbiórka krwi   W najbliższą środę 18 października 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje akcję oddawania krwi. Jednym z celów zbiórki krwi jest pomo...
GMINA I ORGANIZACJE POZARZĄDOWE Informacja o realizacji projektu „Krok do pracy! - kompleksowe wsparcie społeczno - zawodowe”. Zasada pomocniczości oraz wynikające z ustaw kompete...
Powstaje kolejny mural w Grajewie Już niebawem mieszkańcy Grajewa będą mogli podziwiać kolejny mural, który powstanie tym razem na szczycie bloku TBS. Niespełna rok temu w mieście p...
10 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • ,;
    6 lipca 2012 at 23:01 - Odpowiedz

    oj dzieci dzieci czy pedagog ktory was uczy nie powinien poinformowac swoich uczniow o swym wypowiedzeniu a nie stwiac was przed faktem dokonanym a wy teraz biegacie to tu to tam cos tu jest nie tak a moze to jest zagrywka taktyczna zastnowcie sie a moze ktos sie chce waszymi osobami odegrac na kims

  • .
    6 lipca 2012 at 22:48 - Odpowiedz

    a ja uwazam ze to dobrze ze proby beda w piatki i soboty bo dzieciaki beda mogly spokojnie odrabiac lecje

  • Mlody
    5 lipca 2012 at 21:23 - Odpowiedz

    “zademonstrowali solidarnym wyjściem ze spotkania” hmm ciekawe co było po wyjściu? Poszliśmy do Pani Szabat i okazało się, ze Pani nic nie wiedziała o spotkaniu w MDK no dowiedziała się 5 godzin przed spotkaniem z internetu….. żadnego telefonu nic. Jak wiadomo spotkanie to miało się odbyć z panią i było wyraźnie napisane na ogłoszeniu (wybrałem się tam tylko dlatego)… Na niektóre pytania zadawane przez nas odpowiadała dziwnie i tu mogę zacytować “te wasze młodzieńcze sarkazmy i uśmieszki” hmmm coś w tym jest bo śmiechu nie jest się w stanie utrzymać jak się słyszy różnego typu kłamstwa… lecz potem jak pojawiło się pytanie czy pani Szabat ma zakaz wstępu do MDK pani Dyrektor zareagowała śmiechem… Moim zdaniem to był wielki błąd wybranie innego dyrektora MDK niż pan Szabat …. nie będę się rozpisywał czemu pani Szabat zrezygnowała z pracy w MDK albo co byśmy tańczyli bez muzyki pana Szabata… Tylko jeszcze jedno może mi ktoś wyjaśnić czemu wybrano nowego dyrektora MDK? Do pani na gorze a wie pani jaka historie ma budynek MDK ? proszę się tym zainteresować a “historia lubi zataczać kolo”

  • Barbara
    4 lipca 2012 at 13:04 - Odpowiedz

    mówią że zaczęli znowu robić czystki w mdku, nie wiem na ile to prawda i kogo jeszcze można stamtąd zwolnić
    …żeby zatrudnić swoich.

  • Karetka
    3 lipca 2012 at 17:51 - Odpowiedz

    Kogo zabierała dzisiaj karetka z MDK? Kolejną ofiarę nowej dyrektor Klimowicz i burmistrza?

  • all
    2 lipca 2012 at 23:50 - Odpowiedz

    Burmistrz co robi kazdy widzi ,ale dziwie sie radnym ,ze na to wszystko dają przyzwolenie.

  • grajewiak
    1 lipca 2012 at 09:30 - Odpowiedz

    czy może ktoś mi wytłumaczeć , dlaczego z chwilą powołania pani dyr. mdk , została zatrudniona p. M Kostrzewska . Myślę , że tu również należałoby się doszukiwać poparcia z jej strony u burmistrza zatrudnienia nowej dyrektor . To przecież na jej temat portale rozpisywały się, że to ona bedzie na miejscu Szabata .

  • oh
    1 lipca 2012 at 08:08 - Odpowiedz

    smutne czasy czekaja nas i nasza młodzież

  • byly tancerz
    30 czerwca 2012 at 22:31 - Odpowiedz

    zgadzam się z panią w 100%

  • mama
    30 czerwca 2012 at 08:40 - Odpowiedz

    byłam wczoraj na spotkaniu z córka , prosiła mnie ,, mama zrób tak , żeby dalej ta sama pani prowadziła ,,. Starsza grupa z ,, grajewian ,,i z zespołu ,, tambumajorki ,, wyszła w trakcie spotkania na znak s o l i d a r n o ś c i ze swoją panią Szabat . To się w głowie nie mieści , jak się dowiedziałam na spotkaniu, że podczas zwolnienia lekarskiego p. Szabat miała z a k a z wstępu do budynku mdk, przez nowa dyrektor Klimowicz . Nie wszystkim pasuje , że zajęcia będą prowadzone w piatki i soboty , bo chłopak chce sobie dorobić przyjeżdżając z Warszawy . To my mamy się podporządkować dla kogoś , żeby więcej kasy miał ? SUPER panie burmistrzu , niech tak pan dalej rządzi a następną kadencję ma pan pewną .