“Anioł Życia” dla Grajewa

Każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest święte – mówił bp Tadeusz Bronakowski na zakończenie wyjątkowego Oratorium 4 Pory Życia – Pro life, które stało się formą podziękowania włodarzom ośmiu miast za to, że poprzez swoje działania przyczyniają się do zabezpieczenia godności dzieci zmarłych przed narodzeniem.

Włodarze tych miast otrzymali okolicznościowe statuetki “Anioła Życia” W gronie uhonorowanych znaleźli się:

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski
Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski
Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski
Burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski
Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski
Burmistrz Kolna Andrzej Duda
Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko

Statuetkę otrzymał także doktor Krzysztof Dach Szef Zakładu Patomorfologii i Profilaktyki Onkologicznej, oraz muzycy i wykonawcy Oratorium 4 Pory Życia Pro life, za promowanie poprzez muzykę i śpiew jednej z największych wartości, jaką jest życie człowieka.

Oratorium zawiera 13 autorskich utworów mówiących o życiu człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Aby atrakcyjnie ukazać piosenki, wpisano je w cztery pory roku. Tworząc kompozycję starano się ukazać istotne chwile z życia każdego człowieka. Tytuły powstałych części koncertu to: Zima (Poczęcie, Ocalenie, Narodziny); Wiosna (Kobieta, Mężczyzna, Przyjaźń); Lato (Zakochanie, Rodzina, Modlitwa małżonków); Jesień (Starość, Cierpienie, Śmierć ) i finałowe Zmartwychwstanie.

Wyjątkowość tego koncertu tkwi w tym, że utwory były tworzone przez osoby, które to wszystko przeżywały i myślę, ze ten koncert ma taki pozytywny oddźwięk, ponieważ każdy utwór jest poparty naszym doświadczeniem. O narodzinach pisała matka, która niedawno rodziła dziecko, o cierpieniu pisał ktoś kto rzeczywiście to cierpienie przeżył – mówi Karolina Kornas dyrygentka dzisiejszego koncertu.

Oratorium to nie tylko śpiew, ale także świadectwa ludzi. Świadectwa wprowadzają w poszczególne pory roku, bo oratorium jest tak skomponowane na inspiracji  czterech pór Vivaldiego. Tak się składa, że podczas każdego z koncertów, któraś z dziewcząt jest w stanie błogosławionym, to są rzeczywiste owoce tego oratorium. Te świadectwa prowokują innych do myślenia na temat ich życia – mówi ks. Zbigniew Gełdon wicedyrektor Radia Głos, opiekun zespołu “Na cały Głos” z Pelplina. 

O tym jak bardzo poruszający był to koncert przekonać się mogli wszyscy, którzy w sobotni wieczór przybyli do kościoła pw. Ducha Świętego w Zambrowie i mieli okazję wsłuchać się, nie tylko w głębokie teksty i piękną muzykę, ale przede wszystkim w świadectwa młodych ludzi, którzy byli sprawcami wielu wzruszeń. Szczególne poruszenie wśród słuchaczy wywołało świadectwo młodego małżeństwa, które opowiedziało o swoim doświadczeniu utraty nienarodzonego dziecka. Był to moment wyjątkowy, gdyż z nie jednego oka popłynęła łza, a na twarzy wielu słuchaczy widać było ogromne wzruszenie.

Koncert zakończyły podziękowania Burmistrza Zambrowa Kazimierza Dąbrowskiego, który na ręce proboszcza parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie ks. Jarosława Olszewskiego i Karoliny Kornas oraz ks. Zbigniewa Gełdona złożył ogromny bukiet róż wraz z wyrazami wdzięczności za możliwość uczestnictwa w tym jakże pięknym wydarzaniu.

Ostatnim akcentem wyjątkowego wydarzenia były słowa biskupa Tadeusza Bronakowskiego, który przypomniał osoby wielkich Polaków, obrońców życia: św. Jana Pawła II, arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego i obecnego wśród słuchaczy koncertu biskupa seniora Stanisława Stefanka. Wyznał też, iż możemy czuć się dumni bo jako jedyna diecezja w Polsce mamy tak uporządkowaną sprawę związaną z godnym pochówkiem dzieci zmarłych przed urodzeniem. Każde życie od poczęcia do naturalnej śmierci jest świętezakończył swoje słowo bp Tadeusz udzielając wszystkim biskupiego błogosławieństwa.

Organizatorem koncertu było Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej, Diecezjalne Radio Nadzieja i parafia pw. Ducha Świętego w Zambrowie. wzasiegu.pl

Przeczytaj również

Plac zabaw w Sojczynie Borowym Wielką radość sprawił dzieciom nowy plac zabaw, który pojawił się w Sojczynie Borowym dzięki działaniom Wójta Gminy Grajewo oraz okolicznym sołectwom....
Umowa na realizację kolejnego projektu podpisana Dziś Burmistrz Miasta Grajewo Dariusz Latarowski podpisał umowę na realizację projektu pn: Nasze Grajewo model wspólnotowego zarządzania rewitalizacją...
Debata kandydatów na Burmistrza Grajewa W środę 10.10. 2018r. na antenie Radia Białystok odbyła się debata kandydatów na Burmistrza Miasta Grajewo. Zapraszamy do wysłuchania debaty  ...
Oświadczenie Burmistrza Miasta Grajewo Kochani, Postanowiłem sobie, że nie będę reagował na bezmyślne prowokacje zamieszczane na portalach społecznościowych, ale dziś zrobię odstępstwo, ...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge