O dietach radnych grajewskich w Radiu Białystok

We wtorek (13.11) nasz reporter odwiedził Grajewo.

Radni w Grajewie powinni zarabiać połowę mniej. I nie jest to pomysł mieszkańców, a jednego z radnych. Dlaczego chcą ograniczyć swoje zarobki? Autora tego pomysłu, radnego Jarosława Sarnackiego zapytał o to Paweł Wądołowski. Inny radny Tomasz Cebeliński, zaproponował jeszcze większe ograniczenie zarobków – do symbolicznej złotów. Sprawą swoich
wynagrodzeń radni zajmą się podczas najbliższej sesji.

Ochotnie Hufce Pracy w Grajewie pomagają młodym mieszkańcom miasta w poszukiwaniu pracy. Pośredniczą w jej znajdowaniu, ale także uczą, jak przygotować się np. do rozmowy kwalifikacyjnej.

W Grajewie rozpoczęły się już przygotowania do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Basen i Muzeum Mleka powstaną w Grajewie dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja ma być gotowa za półtora roku. O tym, jak będą wyglądały nowe obiekty, Paweł Wądołowski rozmawiał z burmistrzem Grajewa Adamem Kiełczewskim.

Można tu zobaczyć ułański mundur, ale także kartki z czasów PRL-u. Grajewska Izba Historyczna gromadzi pamiątki związane z regionem. Dokumentuje też wspomnienia ludzi z nim związanych. Kilka dni temu skończyła 3 lata.

Mieszkańcy Grajewa narzekają na stan nawierzchni ulicy Przemysłowej. Ale ulica, mimo tego że leży w mieście, jest drogą powiatową. Dlatego remontowana będzie przez starostwo. Kiedy prace mogą się rozpocząć? – sprawdzał Paweł Wądołowski.

radio.bialystok.pl

 

POSŁUCHAJ

Radny Jarosław Sarnacki

Burmistrz Adam Kiełczewski

Tomasz Dudziński

przygotowania do WOŚP

Anna Bednarko – OHP

Remont ul. Przemysłowej

 

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...
6 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • obywatelka
  27 listopada 2012 at 08:24 - Odpowiedz

  Aniu przeczytaj co wcześniej napisałaś. “Będzie 5 radnych-można pisać projekt”. Po co pisać jakiś wniosek (bo do kogo?)? Pisze Pan Radny projekt uchwały, podpisują go jeszcze 4 osoby (bo po co mają jeszcze podpisywać jakiś wniosek?) i Radny składa go. A potem tak jak piszesz szuka jeszcze pozostałych 6 osób do poparcia.

 • Ania
  26 listopada 2012 at 16:30 - Odpowiedz

  kochana OBYWATELKO
  Więcej grzecznosci i znajomości rzeczy. Prosze zapoznać sie z ustawa o samorządach lokalnych. Projekt sporządza Klub Radnych (MINIMUM 5 RADNYCH)
  lub 5 radnych z różnych opcji. Pan Sarnacki zgłasza wniosek, podpsuje go jeszcze 4 radnych i można wtedy opracować projekt uchwały. Projekt trafia na komisje a potem na sesje. Aby zmniejszyc diety potrzebna jest zgoda 11 radnych.

 • obywatelka
  26 listopada 2012 at 10:34 - Odpowiedz

  Aniu głupoty piszesz! Robisz projekt, ogłaszasz go i szukasz poparcia. Wtedy dopiero możemy mieć pewność, że on ten projekt ma.

 • Ania
  25 listopada 2012 at 22:00 - Odpowiedz

  Do Obywatelki. Aby złozyc projekt to Radny Sarnacki musi zanleżc jeszcze 4 radnych do poparcia jego wniosku. Będzie 5 radnych – można pisać projekt.

 • obywatelka
  25 listopada 2012 at 20:53 - Odpowiedz

  Żeby w środę mogło coś się stać, to najpierw musi być projekt! To będzie test dla Pana Sarnackiego na prawdomówność.

 • Wpisz swoje imię
  25 listopada 2012 at 11:36 - Odpowiedz

  W srode sie dowiemy czy sa w stanie zdezygnowac radni z diet