„Władza bije Niepokonanych”

Spotkanie Społeczności „Niepokonani 2012”, które odbyło się dnia 15 czerwca 2013 r. w Grajewie zgromadziło osoby mające poczucie doznanej krzywdy wyrządzonej przez organy państwa, które powinny spełniać służebną rolę wobec narodu, a w rzeczywistości stały się ciemiężycielem życia Polaków. Wiele przykładów, jak „władza” sprawuje swe naczelne funkcje, można było usłyszeć od osób przybyłych z Grajewa i okolic, a także z takich miejscowości jak Kraków, Częstochowa, Grudziądz, Białystok, Ostrołęka, Augustów, Ełk….

Poruszana tematyka bezprawnego, często z premedytacją nadinterpretacyjnego stosowania przepisów prawa w głównej mierze dotyczyła takich organów państwa jak wymiar sprawiedliwości, policja, prokuratura, ale również organów kontrolnych typu nadzór budowlany, geodezja czy władze samorządowe. Duże emocje wzbudziła relacja osoby pokrzywdzonej /Niepokonanej/, walczącej / od 5 lat / w poczuciu sprawiedliwości o godziwe i zgodne z przepisami egzekwowanie prawa własności prywatnej, wobec ciemiężcy reprezentującego urząd samorządu terytorialnego, wójta gminy Narew. To przypadek ”którego w kraju jeszcze nie było”. Za odważenie się napisania, jako mieszkaniec gminy, skargi na wójta do wojewody podlaskiego”, wójt gminy Narew dopuszcza się pobicia Niepokonanego do nieprzytomności do tego stopnia, iż niezbędna była operacja lekarska „wykonana pod narkozą, a biegły sądowy stwierdził 5% trwały uszczerbek na zdrowiu”. Działanie lokalnych pseudo biznesmenów, zmierzające do przejęcia posiadłości prywatnej mieszkańca gminy Narew, z poparciem regionalnych inspekcji prorządowych, w tym osób tzw. wymiaru sprawiedliwości, w pełni potwierdzają tezę „układu zamkniętego” i samowolę władzy państwowej i samorządowej.

A przecież to Obywatele Rzeczypospolitej „odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o jej losie, wierzący w Boga, równi w prawach i powinnościach, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniom instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność – w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem i własnym sumieniem, w trosce o byt i przyszłość Ojczyzny, ustanowili Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej” – czytamy w preambule. To wedle najwyższego aktu stanowienia Narodu, Konstytucji RP w rozdziale I art.4 pkt. 1 czytamy: „Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu”, a w pkt. 2 „Naród sprawuje władze przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”.

Konstytucja RP wyraźnie mówi o zwierzchnej władzy Narodu. To Naród Polski, poprzez wyrażenie swej woli, upoważnił swoich przedstawicieli wyłonionych (ponoć w demokratycznych wyborach), do reprezentowania i spełniania Woli Narodu. To Naród Polski, to Obywatele Polski, Polacy, zadecydowali, by wybrani reprezentanci służyli narodowi sprawując w ich imieniu służebną rolę wobec Narodu Polskiego. To Obywatele Polski, Polacy są Władzą Zwierzchnią, a nie wybrani przez Naród Polski ich przedstawiciele, którzy obecnie uzurpują sobie Władzę jako „układ zamknięty” sądząc, że mają do tego wyłączność, a Naród służy im jedynie za klakierów, pasożytów i roboli pracujących na ich wysokie gaże, stanowiska, apanaże i „klawe życie”.

I póki nie ulegnie radykalnej zmianie społeczna świadomość, przyzwalająca bezwolnie na taki stan rzeczy, to z każdym dniem, liczba Niepokonanych będzie wzrastać w postępie geometrycznym.

Relacje ze spotkania Społeczności Niepokonani 2012 w Grajewie, można obejrzeć na stronie internetowej: www.niepokonani2012.pl.

Organizatorzy Spotkania

A. Kochanowski J. Nowakowski

oraz

Stowarzyszenie Patriotyczne

Ziemi Grajewskiej „ANTYGONA”

 

 


Przeczytaj również

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 11 listopada 2018 r. - Narodowe Święto Niepodległości  Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele pw. Trój...
Umowa na zagospodarowanie Parku Solidarności W dniu 29 października 2018 r. Burmistrz Miasta Grajewo podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowaniu Parku Solidarności ...
„ZNICZ 2018” – ostrzeżenia i zmiany w organi... W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby swoich bliskich. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, cza...
“ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – PODAJ DALEJ!”... Grajewscy mundurowi wspólnie z młodzieżą ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”, w ramach akcji „Podaj dalej”, rozdawali elementy odblaskowe przy jednym ...
8 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  1 lipca 2013 at 15:38 - Odpowiedz

  Można i tak Szanowny Panie ” Gówna nie tykam- chyba że “redykam”” – rzucić w kogoś anonimowo fałszywym gównem ! Ale o wiele trudniej jest to gówno rzucone niesprawiedliwie i niesłusznie później samemu zlizać ! Przy czym przyznać się w pokorze do błędu oraz wyrzec lub napisać jedno , naprawdę z pięknych ludzkich słów „ PRZEPRASZAM „ ! Czy oby znasz to słowo ? Czy chociaż raz je użyłeś w swoim życiu ? Raczej nie bo ono by Ci przez gardło nie przeszło a nawet by Twoja ręka nie zaakceptowałaby tego słowa na klawiaturze ! Najlepiej oraz najprościej wtedy bez żądnej odpowiedzialności za swoje słowa a raczej gówna rzucane na wiatr wziąć szanowny nóżki za pas i w gęsty las !!! I może na tym zakończymy tak pożyteczny i owocny w duchu chrześcijańsku katolickim dialog ! Zdrówka Przyjacielu i pogody ducha !!!

 • Wpisz swoje imię
  1 lipca 2013 at 13:24 - Odpowiedz

  Gówna nie tykam- chyba że “redykam”

 • Lech Redyk
  1 lipca 2013 at 09:43 - Odpowiedz

  No co – bezimienny bohaterze znikłeś ? ! Brak Ci należytej ludzkiej odwagi na odpis ? Czy Ci znów za brakowało zdrowych , zgodnych z rzetelną i obiektywną prawdą argumentów do swojej obrony albo do ponownego ataku na mnie ! Zanim cokolwiek napiszesz rób jak ja – może wtedy po ludzku podyskutujemy ! Przeczytaj także moje komentarze pod takim samym artykułem na G24 ! Może i tam mi coś zarzucisz i oszkalujesz na swoją modłę ? Co tylko piszesz fałszywie o mnie – to mnie nie dotyczy a tylko Ciebie samego ! Sam sobie wystawiasz cenzurkę oraz świadectwo nie dojrzałości intelektualnej a także zadajesz kłam swojej ” prawdzie ” !

 • Lech Redyk
  30 czerwca 2013 at 20:11 - Odpowiedz

  Przyjacielu ! A czy ja kłamię ? Kogoś oczerniam , poniżam , wyzywa itp , itd ? Albo z kogoś wyśmiewam się ? NIE ! Jeśli tak – bardzo proszę o dowodziki oparte właśnie o prawdę obiektywną ! A nie taką jaka mi lub moje partii , układowi lub układzikowi w danej chwili pasuje ! Zawsze staram się – jeśli czegoś nie wiem lub wiem połowicznie to sprawdzam w kilku a nawet w kilkunastu źródłach aby mięć pewność , że to nie jest kolejne oszustwo ! A ponad to sam to przetrawiam przy pomocy Biblii – która jest jakby wskaźnikiem prawdy ! Zanim jednak napisze to kilka razy dany tekst przemyśle ! Później pisze na brudno ! Znów przemyśle ! Wklejam w dany temat ! Zanim go wyśle to znów przemyśle ! Ciekawi mnie czy to samo czynisz torpedując moje wpisy a szczególnie mnie ! Taki dla Ciebie jestem nie wygodny ? Jeśli już kogoś oskarżasz o to co piszesz to nie wstydź się przedstawić z prawdziwego nazwiska i imienia a może ktoś i o tobie to samo napisał ! A może w gorszym tonie ? A co do mądrzenia się – to jak widzę – masz większą melodie ode mnie ? Ślepy strzał za krzaka i w nogi – w pokrzywy – bohaterze ! Cześć !!!

 • Wpisz swoje imię
  30 czerwca 2013 at 19:28 - Odpowiedz

  “wygarniam prawdę” – najpierw trzeba tę prawdę poznać a potem się madrzyć!

 • Lech Redyk
  30 czerwca 2013 at 12:08 - Odpowiedz

  Droga lenosa – Bez urazy – rozważny i rozsądny oraz pozbawiony wszelkich uprzedzeń i kompleksów czytelnik zrozumie te moje ble , ble , ble ! Nie jestem żadnym i niczyim opozycjonistą ale rozważnym obserwatorem tego co we mnie i wokół mnie ! Nie zawijam g… w papierek ale wygarniam prawdę o samym sobie a także o innych ! Jeśli w moim artykule kogokolwiek uraziłem lub napisałem kłam – bardzo proszę o dowodziki ! Dołączam mój jeden z wpisów na G24 do tego samego tematu – owszem bardzo poważnego ! Ale wiedz , tylko prawdziwa cnota krytyki się nie boi ! A ja się boję a Ty ??? Oto ten wpis „Takich właśnie pseudo urzędasów trzeba wykrywać , napiętnować a także żądać ich usunięcia nawet ze skutkiem natychmiastowym ale tylko na podstawie samych twardych dowodów a także na drodze pokojowej ! Niestety – nie brakuje ich w żadnym systemie ani też w każdej jednej partii oraz religii ! Przy takich tematach zawsze przypomina mi się „ Modlitwa „ J. Tuwima z „ Kwiatów Polskich „ a także werset Biblijny „ A my oczekujemy nowych niebios i nowej ziemi , gdzie zamieszka sprawiedliwość „ ! Ale do tego czasu my sami musimy dochodzić rozsądnie swoich praw ! Ku temu zapewne „ powstali „ Niepokonani 2012 ! Ale bardzo Was proszę – z dala od polityki i religii oraz urn wyborczych ! Jeśli już istniejecie to przynajmniej Wy zachowajcie umiar i rozwagę w tych sprawach ! Bądźcie samorządni i niezależni wobec każdej jednej opcji politycznej i religijnej ! Bo jeśli u Was powstanie taka mieszanina to wyjdzie gniot i mieszanka wybuchowa , która Was samych rozerwie od środka ! A tego raczej nie chcecie ! Służcie każdemu jednemu człowiekowi , gdyż każdy jeden człowiek – niezależnie od jego statusu społecznego jest CZŁOWIEKIEM w pełni tego zacnego słowa znaczeniu i jest godny szacunku oraz obrony przed tymi co jego gnębią lub chcą to uczynić ! Powodzenia w tym zaszczytnym dziele !!! SZCZĘŚĆ WAM BOŻE !!!

 • lenosa
  30 czerwca 2013 at 08:13 - Odpowiedz

  Panie Rydek!
  Pisz pan swoje felietony a nie wypisujesz pan swoje ble, ble pod poważnymi artykułami. Jest pan ciągle w opozycji, czas sie zastanowić nad swym postępowaniem ! ! ! !

 • Lech Redyk
  29 czerwca 2013 at 18:45 - Odpowiedz

  Bardzo proszę o wybaczenie ! Ale naprawdę zobaczywszy ten tytuł przestraszyłem się ! Myślę sobie – znów stan wojenny czy inny czort ! Wyjrzałem przez okno ! Cisza i spokój ! Z lękiem ale wyszedłem z żoną na dwór – bo myślę sobie – kawał kobitki to mnie obroni ! Ale tu też spokój , cisza – żadnych Rządowych czołgów , patroli typu ZOMO a nawet pojedynczego Policjanta ! No to nie wiem tak naprawdę po co ten tytuł ? Chyba tylko po to aby podgrzać atmosferę , zaostrzyć już istniejące napięcie i wrogość do tego nieudolnego Rządu , który tak po prawdzie nie grzmoci każdego jednego obywatela niepokornego i niepokonanego po schabach ! I tu stawiam kilka pytań do autora tego tekstu o tak złowrogim tytule ! Czy chciałbyś takiego Rządu i Policji jakie są w Syrii , Egipcie , Iraku , Iranie ,Turcji , Brazylii , Rosji , Chinach , USA oraz w UE ? Gdzie pałują ile i gdzie się da a nawet sprawiają darmowy zimny prysznic , za nogi przeciągną po chodniku , zapakują jak bydlaka do suki a resztę dodadzą na dołku ! I to nie tylko ekstremistów , terrorystów czy zwykłych chuliganów ale najczęściej tych , którzy walczą o chleb , o godne ludzkie życie , o godność ludzką – podobnie jak Wy Niepokonani 2013 ! Dlaczego tego nie widzimy , nie krytykujemy a nawet bardzo często wytykamy dawny system , który we wszystkim nie był taki zły ! Tak czy tak – Rząd , Policja i inne służby porządku publicznego są potrzebne ! Gdyby nie oni to by zaistniała anarchia i byłoby – „ Pomożecie – pomożemy „ ” Rubta co chceta ” albo „ Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę „ a przy okazji i innych nam nie pokornych , których nie lubimy ! A tak nie może być ! Mamy wolność ale korzystajmy z niej w granicach zdrowego ludzkiego rozsądku mając na uwadze i przestrzegając przyjętych norm prawnych i konstytucyjnych ! Nie zawsze każdy obywatel jest porządnym obywatelem tak samo nie każdy Policjant jest tym praworządnym Policjantem ! A urzędnik państwowy nawet ten na najwyższym stołku nie zawsze jest tą odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku ! Nie można nam jednak takimi pojedynczymi przykładami oceniać całej naszej społeczności ani też Rządu czy Policji ! W każdym jednym państwie czy narodzie , plemieniu zawsze był i jest jakich Rząd , który nie wszystkim naraz jest odpowiedni oraz wszystkim dogodził ! Najlepiej dla niektórych z nas byłoby całkowicie zlikwidować u nas każdy jeden Rząd , który chociaż jednemu z nas nie pasi ! Zlikwidować także Policje , wojsko i inne tego typu służby i dać nam do uporu gorzały i narkotyków to tego byś chciał ? ! Aby nastała ogólna rozpierducha ! To byś nawet w biały dzień na ulicę nosa nie wysadził ! A w nocy to byś spał z otwartym 1 okiem i z widłami albo siekierą lub z jakimś gnatem pod poduszką ! Nie bronię tego Rządu ani sądu ! Spójrz obiektywnym okiem i posłuchaj takim samym uchem drugiej strony czy właśnie oni – krzykacze , podżegacze i mąciciele – czy czasem oni ze swoją propagandą nie bardziej pchają się pod Twoją krytykę ??? Tylko mi nie wciskaj kitu , że ONI tak mogą bo walczą o dobro nas wszystkich ! Taki kit to nie dla mnie i nie dla tych jeszcze przez nikogo niesterowanych ! OBIE STRONY SĄ SIEBIE TYLE SAMO WARCI !!! Ale co tu dalej pisać i mędrkować Szkoda dalej moich sów bo patrząc na dzisiejsze czasy i na niektóre święte krowy to krew mnie zalewa Macie uszy , oczy , serce i umysł – zapewne sami jeszcze lepiej to wszystko ode mnie widzicie , słyszycie i wiecie ! A jeśli coś lub ktoś nam w tym wszystkim nie podoba się to przecież będą następne wybory ! Zróbmy je powszechnymi ! Idźmy w swojej niesterowanej przez nikogo świadomości ! Jeśli już ci co przy władzy lub następni , którzy będą pieli się na te stołki są już „ ugotowani „ to odlejmy tą zmętniałą wodę od kartofelków ! Wodę wylejmy a te wartościowe kartofelki pozostawmy ! Być może będą smaczniejsze od przeszłych. Jestem całym jestestwem za wcieleniem w życie zdań , które „ zerżnąłem „ z powyższego tekstu ale tylko i wyłącznie na drodze pokojowych , powszechnych , sprawiedliwych , demokratycznych wyborów z poszanowaniem godności każdego jednego człowieka ! „ A przecież to Obywatele Rzeczypospolitej „odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o jej losie, wierzący w Boga, równi w prawach i powinnościach, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniom instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność – w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem i własnym sumieniem, w trosce o byt i przyszłość Ojczyzny, ustanowili Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej” – czytamy w preambule. To wedle najwyższego aktu stanowienia Narodu, Konstytucji RP w rozdziale I art.4 pkt. 1 czytamy: „Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu”, a w pkt. 2 „Naród sprawuje władze przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”. „ BARDZO PRZEPRASZAM za tą powyższą „ epopeję „ – może i głupia ale musiałem jakoś ten mój strach i lęk odreagować ! Jeśli kogoś uraziłem – sorki ! Z poważaniem i pozdrowieniem