Zobacz, dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne

Inwestorzy, którzy w ubiegłym sezonie odłożyli w czasie zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla swojego domu, mają szansę zrobić to w 2019 roku znacznie taniej. Od nowego roku bowiem w życie weszła nowelizacja ustawy o PIT, która przewiduje możliwość odliczenia kosztów związanych z termomodernizacją budynku mieszkalnego.

 

  1. Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację i ile w ten sposób można zaoszczędzić?
  2. Dlaczego warto zainteresować się panelami fotowoltaicznymi?

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację i ile w ten sposób można zaoszczędzić?

Nowelizacja ustawy daje możliwość odliczenia wydatków poniesionych z zakupem i montażem instalacji fotowoltaicznych właścicielom i współwłaścicielom domów jednorodzinnych. W zakres materiałów i urządzeń objętych ulgą – zgodnie z ustawą o PIT – wchodzą elementy takie jak:

  • przygotowanie audytu energetycznego budynku;
  • montaż paneli fotowoltaicznych oraz kolektora słonecznego;
  • zakup materiałów i urządzeń grzewczych – między innymi zbiorników na gaz i olej, kotłów olejowych i kotłów gazowych wraz ze sterownikami oraz materiałów docieplających;
  • zakup kotła na paliwo stałe – musi być zgodne z normami Komisji Europejskiej (2015.1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r.);
  • montaż pompy ciepła.

Warto pamiętać, że kwota objęta możliwością odpisania od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym wynosi 53 tysiące złotych. Panele fotowoltaiczne można kupić i zamontować zdecydowanie poniżej tej ceny.

 

Dlaczego warto zainteresować się panelami fotowoltaicznymi?

Rozwiązanie to, bazujące na odnawialnych źródłach energii (OZE), niesie ze sobą szereg korzyści. Oto najważniejsze z nich:

  • wytwarzanie więcej energii niż jest potrzebna w domu – nadwyżka energii wraca do sieci i można ją wykorzystać w kolejnych miesiącach; system odnawialnych źródeł energii daje duże oszczędności dla domu;
  • dom zyskuje na wartości – tendencja ta jest widoczna przede wszystkim w krajach Europy Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych i dociera powoli do Polski;
  • korzyści dla środowiska – panele fotowoltaiczne dostarczają czystej, zielonej energii pochodzącej wprost z przyrody; tego typu system ogranicza zużycie węgla powodującego smog i zanieczyszczenia.

Columbus Energy to firma zajmująca się montażem paneli fotowoltaicznych na potrzeby domów jednorodzinnych, przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych. Marka stosuje panele monokrystaliczne Full Black 300 Wp w swoich instalacjach. Ma już ponad 4500 zadowolonych klientów, dlatego też, jeśli potrzebujesz dobrej jakości ekologicznych rozwiązań dla swojego domu, możesz zaufać właśnie jej.

 

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge