ŻĄDZA PIENIĄDZA, CZYLI CAŁY WOŚP

Od dawna były znane zbiórki na… jakiś szlachetny cel. Np. przed II wojną światową była zbiórka na uzbrojenie dla wojska polskiego. Byliśmy świadomi i rozumieliśmy potrzebę. Inną formą, już w PRL, były tzw. czyny społeczne. Po tym zostały chociaż jakieś parki czy zagrabione skwery.

W marcu 1993r. powstała Fundacja WOŚP. Fundusz założycielski – 2 tys. zł. I zaczęło się. Cel – głównie pomoc medyczna chorym dzieciom. Kto jest przeciw pomocy dzieciom? Fundacje, hmm, to zależy, jaki jest rzeczywisty cel powołania. Jaką szansę „przebicia się” miałaby fundacja z funduszem założycielskim 2 tys. zł, gdyby nie pomoc kogoś znacznego? W dobie, gdzie reklamy w TV są warte setki tys. zł za parę minut, dla Fundacji media mętnego nurtu oddały studia niemal bez ograniczeń. Wsparcie wielkich stało się nakazem moralnym dla pozostałych. Nikt już nie śmiał mówić o kosztach, o zasadności takiego działania, o rozliczeniu (takim faktycznym, a nie tzw. kreatywnej księgowości). Kto miał jakiekolwiek wątpliwości, był oszołomem poddanym ostracyzmowi „od salonu”. Media wykreowały osobnika niby apolitycznego i takiego „trendy”, by zrobić z niego idola młodzieży. On „podbił” serca młodych luzackim stylem bycia oraz naczelnym, ale jakże szkodliwym hasełkiem – „róbta co chceta”. Pokazywano potem tego idola a to na kutrach, a to w F-16 czy innych „ekstremalnych” pozycjach, by budować image „guru młodzieży”. Potem przyszedł – „Przystanek Woodstock”, czyli z zebranych pieniędzy, koncert zespołów hard metal a nawet satanistycznych (pacyfki na scenie). Przez kilka dni w miasteczku namiotowym Woodstocku następowała deprawacja młodych, inicjacja z narkotykami (namioty ze znakami listka marihuany), seksem, piciem itd. W pewnym momencie rozdano (czytałem o tym w prasie) – 3 tony prezerwatyw. Oprócz tego promowanie sekty – Hare Kriszna, który corocznie rozbija tam swoje namioty (odmówiono za to namiotom – Przystanku Jezus). Tego w mediach mętnego nurtu nie usłyszysz. Cała akcja opiera się na żerowaniu na uczuciach ludzi. Są pokazywane chore dzieci, co ma wpływać pozytywnie na darczyńców. Nagonka do takich „Finałów” trwa długo przed każdym styczniem. „Uwrażliwia” się ludzi na hojność, bo przecież „każdy” daje, a jak tu nie pomóc chorym dzieciom? Na wolontariuszy „organizuje” się młodych, wrażliwych i… nieświadomych. Potem wszyscy są zadowoleni: młodzież – bo z wrażliwości serca spełniła dobry uczynek, ludzie – bo choć raz w roku mogli komuś dać pieniądze „na dobry cel” a tym samym „zagłuszyć” sumienie – przecież pomogłem, a także WOŚP- bo pobiła kolejny rekord zbiórki. Zajrzyjmy zatem za kulisy!

Corocznie MSWiA wydaje Fundacji pozwolenie na zbiórkę pieniędzy. Corocznie Fundacja pisze sprawozdania finansowe. Przyjrzyjmy się. Weźmy trzy ostatnie lata – 2009, 2010 i 2011r. Informacji można zaczerpnąć ze strony: WWW.wosp.org.pl Fundusze są zbierane w trojaki sposób: bezpośrednio do puszek, z darowizn i z 1% podatku. W prasie tylko w 2009r. ukazało się ok. 11 tys. publikacji o WOŚP. Bardzo interesująco wyglądają porównania przychodów do wydatków: (2009) zebrano 54,5 mln zł zaś koszty realizacji wyniosły 37,2 mln zł, co stanowi 68% zebranej kwoty. Z tego na zakup sprzętu dla placówek zdrowia przeznaczono – 26,1 mln zł, co daje 48% zebranej sumy. Do kosztów realizacji zaliczamy m. in. szkolenia – 5,1 mln zł, koszty organizacji – 2,2 mln zł, koszty administracyjne (27 pracowników Fundacji) – 2,7 mln zł. Wówczas jeszcze podano koszt Woodstock – 2,66 mln zł.( w następnych latach tej pozycji nie afiszowano). Przychód z odsetek od depozytu – 1,6 mln zł. W roku 2010: przychód – ok. 59 mln zł, wydatki – 45,4 mln zł. Na propagandę wydano 4,8 mln zł, koszty administracyjne (25 osób) – 3,4 mln zł. Ok. 80 akredytowanych redakcji w ok. 10 tys. artykułach mówiło o WOŚP. Grajewo dostało urządzenie do badania słuchu – OTO READ. Bardzo ciekawy jest rok 2011. Przychody – 59,7 mln zł, koszty realizacji – 49,3 mln zł a bezpośredni zakup sprzętu do szpitali to 38,2 mln zł, co stanowi 64% zebranej kwoty. Wydatki na propagandę to 6 mln zł. Majątek Fundacji WOŚP opiewał już na 16,5 mln zł w tym środki transportu – 655 tys. zł, a budynki i inne obiekty to 15,6 mln zł. Czytamy (2011) – koszty administracji (33 osoby) to 12,5 mln zł!, w tym pozostałe koszty – 8,4 mln zł. Co się okazało – Fundacja zakupiła nieruchomość za ponad 8 mln zł ! i przeznaczyła na biuro. Zysk z odsetek to 2 mln zł. Na same premie dla pracowników wydano 100 tys. zł. W ostatnim roku nawet nie było listy, komu i gdzie WOŚP przekazała sprzęt.

Aby sobie uzmysłowić o co chodzi, podajmy przykład Caritasu, gdzie 99% zebranych datków trafia bezpośrednio do potrzebujących. Dziś, chyba już na każdym kanale TV i Radia, zaczyna się promowanie pana Owsiaka i kolejnego finału WOŚP. Można jednak inaczej. Mądrzy włodarze miast już dawno skończyli z tą „charytatywnością”. Np. tylko w Nysie, w akcji „Nysa – dzieciom” w latach 2000-2011 zebrano 300 tys. zł. I wcale nie jest prawdą, że taki szpital „za karę” nic nie dostaje. Czytamy, że Nysa dostała w 2009r. dwa urządzenia, w 2010 także dwa, w tym wysokiej klasy USG. Łukasz Warzecha pisze:

„W licytacjach WOŚP biorą udział wszystkie liczące się firmy, wydając w ten sposób pieniądze swoich klientów bez pytania ich o pozwolenie, ewentualnie pieniądze państwowe. Nie ma wysokiego urzędnika, który mógłby się wyłamać z obowiązkowego entuzjazmu – w tym cyrku biorą udział i prezydent, i premier. Szantaż moralny odnosi skutek. Kto w entuzjazmie nie bierze udziału, zostaje napiętnowany”.

Ostatnio nasz wykreowany „guru” ma dziwne przemyślenia życiowe i mówi: „Eutanazja to dla mnie pomoc starszym ludziom w cierpieniach”. To może od razu o tę usługę poszerzyć działalność WOŚP? Jako myślący Polacy, zanim w coś się zaangażujemy, najpierw powinniśmy sprawdzić, w co wchodzimy. Część prawdy lansowanej przez usłużne media – jest nie tylko częściowym kłamstwem, ale całym kłamstwem. BUDUJEMY (komuś) IMPERIUM FINANSOWE – CZY BĘDZIEMY MĄDRZEJSI?

JEHU

 

 

 

16 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  20 stycznia 2013 at 21:29 - Odpowiedz

  OŚWIADCZENIE !!!
  OD TEJ CHWILI WSZELKIE DALSZE WPISY NA TYM I NA INNYCH SZANOWNYCH PORTALACH PODPISANE „ Lech R „ NIE BĘDĄ MEGO AUTORSTWA ! Każdy ma prawo wybrać swoją nazwę i tej jednej trzymać się a nie nawet w jednym temacie używać kilku aby tylko komuś dokopać i podgrzać atmosferę ! Nie powinien też podszywać się lub powielać już istniejących jak na G24 !!! POZDRAWIAM !!! Z POWAŻANIEM I SZACUNKIEM !!!

 • Lech R
  19 stycznia 2013 at 14:14 - Odpowiedz

  Dalszy ciąg nagonki na mnie na portalu G24 !!! A jednak nie wszyscy PRZYJACIELU mnie od czi i honoru odsądzili , oskarżyli , osądzili , skazali oraz wyrok wykonali jak Ty !!! PROSZĘ – NIE BĄDŹ NIGDY UZURPATORSKIM OSKARŻYCIELEM , SĘDZIĄ ORAZ ZARAZEM KATEM BO NIE ZNASZ DNIA , GODZINY , MINUTY I SEKUNDY KIEDY SAM MOŻESZ BYĆ SĄDZONY PRZEZ WIĘKSZEGO OD CIEBIE !!! BÓG Z TOBĄ PRZYJACIELU !!!

 • Wpisz swoje imię
  18 stycznia 2013 at 09:18 - Odpowiedz

  PRZYJACIELU DROGI ! WIEM, ŻE BARDZO MNIE KOCHASZ ALE NIE MUSISZ , tego co ja pisze czytać ! Co do obłędu oraz trollowania to spójrz na siebie ! Inne wytłumaczenia decyzji mego pisania znajdziesz na w tym i w temacie ” CO NAS CZEKA ” ! Więc ode mnie w bardzo delikatny sposób od pasteryzuj się ! Z PRZYJACIELSKIM POZDROWIENIEM

 • antylech
  17 stycznia 2013 at 21:15 - Odpowiedz

  Czy to mądre, czy to właściwe, czy to uczciwe (zajmowanie miejsca na portalach), czy to trollowanie aby nie >odstrasza innych czytelników do jakiegokolwiek wpisu??? W swym obłędzie i > bezwstydności, obrażając innych bez przerwy, nie widzi w takim postępowaniu nic złego. W końcu zaczyna pisać sam ze sobą! Czy was to nie irytuje?

 • Lech R
  15 stycznia 2013 at 21:35 - Odpowiedz

  „ Łatwo krytykować, gorzej zrobić coś równie silnego. Nie chcę mówić, że akcja Jurka Owsiaka jest idealna, bo zawsze można coś poprawić, łącznie z tym, co mówi Jurek, ale pamiętajmy, że nie działa sam. Rozkręcił wielką machinę ludzi, którzy chcą pomagać i trzeba to docenić – mówi w wywiadzie dla Wirtualnej Polski dr Konrad Maj, psycholog społeczny ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.” – sprawdź strona –
  Psycholog-społeczny-o-tajemnicy-sukcesu-Owsiaka,wid,15250354,wiadomość. //// NIC DODAĆ ! NIC UJĄĆ W TYM TEMACIE I O OWSIAKU – DLA MNIE TAKŻE KONTROWERSYJNYM FACECIE ! ALE I O NAS SAMYCH TO TAKŻE MOŻNA POWIEDZIEĆ ! ŻEGNAM W TYM TEMACIE !!!

 • Lech R
  14 stycznia 2013 at 23:57 - Odpowiedz

  Słyszałem , że w naszym szpitalu są urządzenia od WOŚP z najbardziej zaawansowaną technologią w Europie i niewiele krajów może się poszczycić takim sprzętem. Nie interesują mnie ZATEM ŻADNE KOSZTA (które być muszą!), ŻYCIE DZIECIAKÓW I INNYCH OSÓB CODZIENNIE W TYM CZY W INNYM SZPITALU JEST DZIĘKI TYM SPRZĘTOM RATOWANE A Z TYM NIE MA CO DYSKUTOWAĆ ! DZIĘKI TEJ NARODOWEJ AKCJI ORAZ JEJ PODOBNYM JESTEM DUMNY, ŻE JESTEM POLAKIEM , ŻE MIMO NAGONKI I CORAZ BIEDNIEJSZEGO SPOŁECZEŃSTWA POTRAFIMY JEDNAK ZJEDNOCZYĆ SIĘ W RATOWANIU TEGO CO JEST NAJCENNIEJSZE DLA CZŁOWIEKA – ZDROWIA I ŻYCIA ! WCZORAJ PO RAZ KOLEJNY ROZSĄDEK POLAKÓW WYGRAŁ Z PODJUDZANIEM NIEKTÓRYCH POLITYKÓW, DUCHOWNYCH , PUBLICYSTÓW A TAKŻE „ NAGANIACZY„ ITP. Jest jednak wielu wśród nas , którzy z miłą chęcią pozbawiłoby szpitali tych urządzeń , a tym samym zdrowia i życia tych np. noworodków aby tylko te pieniążki zasilili już tak ich prężne finansowo konta prywatne oraz ich imperia !!! W naszym szpitalu sprzęty od WOŚP uratowały już nie raz życie noworodkom. Pomyśleć, że gdyby nie WOŚP (np.) wcześniaki miałyby znikome ALBO ŻADNE szanse na przeżycie ! POWTARZAM – Nie interesuje mnie jakie zyski z całej “Orkiestry” ma Owsiak – NAJISTOTNIEJSZE JEST TO, ŻE POMAGA – ŻE TE DZIECIACZKI ŻYJĄ , ŻE SĄ RADOŚCIĄ I SZCZĘŚCIEM SWOICH RODZICÓW , BABĆ I DZIADKÓW I NIE WĄTPLIWIE SWEGO RODZEŃSTWA ! Czy takie wartości oraz zdrowie i życie ludzkie ma jakoś cenę !? POMOC I RATOWANIE ŻYCIA LUDZKIEGO – BEZCENNE !!! SĄ RZECZY,KTÓRYCH KUPIĆ NIE MOŻNA.!!! A MOŻE Z TYCH MĘDRCÓW – OPOZYCJONISTÓW WOŚP KTOŚ PODA MI TAKĄ CENĘ W PLN LUB W EURO ALBO W ZIELONYCH ? BARDZO PROSZĘ !!!

 • Lech R
  14 stycznia 2013 at 01:10 - Odpowiedz

  KOCHANI MOI OPONENCI I PRZYJACIELU zachęcam WAS do przeczytania w dziale Artykuły i felietony na G24 „ TY TEŻ MOŻESZ POMÓC MAŁEJ AURELII „! Jutro , pojutrze opadną emocje oraz wszelkie zacietrzewienia wokół WOŚP ! Nie nam to wszystko a nawet RM do końca osądzać ! Może przemyślicie moją pod tym artykułem propozycję ? Może w końcu skończymy skakać sobie nawzajem do gardeł bo mnie to już od dawna nie rajcuje i wkurza ! Może zjednoczymy swe siły i „ przekujemy „ je na realną pomoc dla AURELII ! Mało tego, takich osób jak ona – potrzebujących ludzkiej pomocy i wsparcia jest trochę w naszym kochanym miasteczku ! Nie mówmy , że to tylko sprawa rządu , NFZ , Służby Zdrowia czy MOPS ! My także w tym mamy jako chrześcijanie wielkie pole do wykazania się , że jesteśmy LUDŹMI , W PEŁNI TEGO ZACNEGO SŁOWA ZNACZENIU ! Co Wy na to moi Oponenci i Przyjaciele ???

 • Lech R
  10 stycznia 2013 at 00:47 - Odpowiedz

  CZŁOWIEK CHORY TO TAKŻE CZŁOWIEK ! Jest takie piękne przysłowie „ KAŻDY GŁUPI MA SWÓJ ROZUM „ Nawet Edison i wielu innych sławnych ludzi było chorymi i uważanymi za „ głupich „ a z ich nauki wszyscy korzystamy !!! Także Jezusa i wielu Jego Apostołów uważano za obłąkanych a nawet uważano , że mają kontakty za złym a także z ich nauki korzystamy do dziś I będziemy zawsze !!!

 • Eechhh
  9 stycznia 2013 at 23:26 - Odpowiedz

  Proponuję nie ruszać >>chorych, bo i tak nie zrozumieją kogo i dlaczego i ciągle _ poniewierają!!!

 • Lech R
  9 stycznia 2013 at 20:36 - Odpowiedz

  PRZYJACIELU DROGI ! Po kolei – gdzie i kogo ja w swoich słowach zniesławiam ? O jakim prawie , manierach piszesz ? Czy nie czasem panujących w pewnych mediach ? PRZYJACIELU ! Czy ja Ciebie i kogokolwiek zmuszam do czytania moich „ wypocin „ ? Absolutnie NIE ! Wolny mamy kraj ! Jesteś wolnym CZŁOWIEKIEM i masz pełne prawo tego nie czytać – olać ! Nie jestem żadnym autorytetem ani do tego nie pretenduje jak te media i ich dyrektor , który non stop ubliża , wyzywa , i to bardzo po chamsku wszystkich tych , co mają tak jak ja odwagę mieć inne niż on poglądy oraz myśli ! Nie zabieram głosu na sprawach w których jestem zielony ! Staram się pisać moim osobistym punktem widzenia a nie przez kogoś sterowanym lub aby komuś dupkę lizać ! Dostrzegasz w moim pisaniu to co dostrzegasz to Twoja sprawa , Twoje zdanie – do którego masz takie samo prawo ustanowione konstytucyjnie jak i ja ! To na szczęście wolny kraj , wolne media a nie RYDZYKOPOSPOLITA i nie RYDZYKOMEDIA ! A MOŻE SAM MI TĄ SPRAWĘ WYTOCZYSZ ALBO TU NA FORUM NAPISZESZ – proszę – udowodnij mi zniewagę , potwarz itp. ! BĘDĘ BRONIŁ SWOICH RACJI ! BĘDĘ ZAWSZE BRONIŁ BOGA ; JEGO BIBLII ; JEGO PRAW ; KAŻDEGO CZŁOWIEKA – SZCZEGÓLNIE TYCH CO O NICH NAPISAŁEM ! BĘDĘ BRONIŁ PRZED DZIELENIEM NAS NA POLAKÓW I ANTY POLAKÓW ORAZ KATOLIKÓW I ANTY KATOLIKÓW – NA KATEGORIE A I B ? PAMIĘTAJ ZATEM PRZYJACIELU ! POLSKA JEST JEDNA ! POLSKA JEST JEDNĄ MATKĄ WSZYSTKICH POLAKÓW A MY WSZYSCY JEJ SYNAMI ORAZ CÓRKAMI ! WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI POLSKI ! WSZYSCY JESTEŚMY JEDNĄ WIELKĄ POLSKĄ RODZINĄ ! A NADE WSZYSTKO RODZINĄ LUDZKĄ !!! ALE JAK TO JEST NAWET W NASZYCH OSOBISTYCH RODZINACH – SĄ NAWET CZARNE OWCE , ZAKAŁY ORAZ DRAPIEŻNE WILKI POLITYCZNE I RELIGIJNE W OWCZYCH SKÓRACH ! ICH WSZYSTKICH PO OWOCACH ROZPOZNAJEMY ! TO MOJE OSOBISTE I ŻYCIOWE QUO VADIS !!! P/s . Masz racje „To już przekracza i dobre maniery i prawo, czas by z tym skończyć. „ to co dzieję się w wymienionych przeze mnie prywatnych mediach „o „ R !!! AMEN !!!

 • Obrop.
  9 stycznia 2013 at 16:56 - Odpowiedz

  Dlaczego ktoś w ramach przysługującego prawa nie wytoczy sprawy za zniesławienie na portalach internetowych panu L. Redyk ps “RL”, . To już przekracza i dobre maniery i prawo, czas by z tym skończyć. !

 • Lech R
  8 stycznia 2013 at 00:43 - Odpowiedz

  „Z satysfakcją przyjmujemy deklarację Jerzego Owsiaka, iż życie ludzkie jest dla niego “wartością najwyższą”, przypominamy jednak, że eutanazja nie jest dopuszczalna w żadnej sytuacji – brzmi stanowisko zespołu ds. służby zdrowia Konferencji Episkopatu Polski. Zespół KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Krajowego Duszpasterstwa Chorych wydał w deklarację w związku z wypowiedzią prezesa WOŚP Jerzego Owsiaka na temat eutanazji.Owsiak 29 grudnia w wywiadzie dla portalu dziennik.pl – mówiąc o eutanazji – podkreślił: “Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem – eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach”. Wypowiedź ta wywołała dyskusję w mediach, po której prezes WOŚP napisał list otwarty. “Nie jestem za eutanazją i nigdy nie byłem. Mówię o dylematach człowieka, który ma odwagę przyznać się do tego, że gdy ogląda cierpienie, to pyta o jego sens. Dyskusja i wymiana poglądów jest ważna” – mówił Owsiak w TVN24 „….”Z satysfakcją przyjmujemy deklarację Jerzego Owsiaka, iż życie ludzkie zarówno dla niego, jak i dla reprezentowanej przez niego fundacji “jest wartością najwyższą” i “celem działań”. Pragniemy jednak zauważyć, że Jerzy Owsiak dla wielu osób – szczególnie dla ludzi młodych – stanowi ważny autorytet, a jego poglądy – również osobiste – mają przez to znaczną siłę oddziaływania. W związku z tym pragniemy przypomnieć stanowisko Kościoła katolickiego w kwestii eutanazji. Eutanazja bezpośrednia, czyli “działanie lub zaniechanie działania, które samo w sobie lub w zamierzeniu zadaje śmierć, by zlikwidować ból”, stanowi zabójstwo i dlatego – niezależnie od stojących za nią motywów – jest moralnie niedopuszczalna” czytamy w deklaracji” ….”120 tys. wolontariuszy weźmie udział w XXI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. Finał rozpocznie się w Warszawie pod hasłem “Dla ratowania dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. – ZESPÓŁ EPISKOPATU: EUTANAZJA NIEDOPUSZCZALNA W ŻADNYM PRZYPADKU – WIADOMOŚCI WP „

 • Lech R
  6 stycznia 2013 at 22:51 - Odpowiedz

  AKURAT PANIE SZYMCZAK W TYM CO NAPISAŁEŚ O MNIE – BARDZO JASKRAWO ZOBACZYŁEM CIEBIE ! WYPISZ WYMALUJ TO CAŁY TY ! JEŚLI CHCESZ ZE MNĄ DYSKUTOWAĆ TO NAUCZ SIĘ NAJPIERW PATRZEĆ NA SIEBIE , W SWOJE SERCE ORAZ SUMIENIE ORAZ UWAŻAJ INNYCH ZA LUDZI A NIE ZA ŚMIECI ! I PROSZĘ NA LITOŚĆ BOSKĄ – JUŻ NIE PO RAZ PIERWSZY – OPISUJĄC KOGOŚ – NIE OPISUJ SIEBIE SAMEGO ! TAK NIE MOŻNA I TO NIE KULTURALNE ! A JEŚLI JUŻ SKOŃCZYŁEŚ , TO NIE ZAPOMNIJ WODY SPUŚCIĆ ABY OD TYCH TWOICH IMPERTYNENCJI I BUŃCZUCZNYCH MĄDROŚCI ORAZ IDEOLOGII NIE ŚMIERDZIAŁO ! I NIE ZAPOMNIJ PANIE SZYMCZAK TAKŻE ROZLICZYĆ „ O „ R I JEGO NIELEGALNEGO IMPERIUM ! A WIĘC –tak na bis – REASUMUJĄC APELUJE I WZYWAM „ PRZEMĄDRY I WSZECH WIEDZĄCY PROROKU RM – PANIE JEHU ORAZ WSZYSTKICH PRZECIWNIKÓW WOŚP O PRZYGOTOWANIE I NOSZENIE W WIDOCZNYM MIEJSCU ZE SOBĄ OŚWIADCZENIA O TREŚCI: ” W PRZYPADKU ZAISTNIENIA POTRZEBY RATOWANIA MOJEGO ŻYCIA LUB MOICH NAJBLIŻSZYCH ZAKAZUJĘ UŻYCIA SPRZĘTU MEDYCZNEGO ZAKUPIONEGO ZA ŚRODKI ZEBRANE W RAMACH WOŚP ” – MIEJCIE KOCHANI I DO TEGO ODWAGĘ A NIE TYLKO DO OBSRYWANIA TYCH WSZYSTKICH , KTÓRZY CHCĄ I INNYM POMAGAJĄ W TEN CZY W INNY SPOSÓB ! ODWAGI !!! ŻEGNAM !!!

 • JEHU
  6 stycznia 2013 at 20:04 - Odpowiedz

  Tym wpisem kończę z panem Lechu Redyk wszelką dyskusję. Na innych portalach juz napisałem. Naiwnych nie sieją – sami się rodzą a pan na dodatek jest – niereformowalny. W szpitalach ma być sprzęt w który wyposaża Ministerstwo Zdrowia a nie “fundacja” Wosp działająca na rzecz -Fundacji Konrada Adenauera.
  Dzięki “takiej kreatywności” wośp, nieświadomy Naród Polski daje – a fundacja funduje sobie np budynki za 8 mln zł!

 • Lech R
  6 stycznia 2013 at 18:21 - Odpowiedz

  A może , MOŻE jeszcze to wszystko przemyślę – tzn . wszystkie moje za i przeciw Owsiakowi – i może , może w tym roku paroma zł. wesprę tą jednak godną pochwały WOŚP , ZE SPRZĘTU KTÓREJ KORZYSTA MÓJ NIEPEŁNOSPRAWNY SYN ! NIE POPIERAM PANIE JEHU EUTANAZJI I WIERZĘ , ŻE ANI GROSZ Z TEGO CO ZBIORĄ NIE PÓJDZIE NA UŚMIERCENIE ANI JEDNEGO CZŁOWIEKA , KTÓRY MA PRAWO NIE TYLKO DO GODNEGO LUDZKIEGO ŻYCIA DO SAMEGO KOŃCA ALE I DO GODNEGO LUDZKIEGO ODEJŚCIA Z TEGO ŚWIATA ! ! ! I O TO POWINNIŚMY MY WSZYSCY ŁĄCZNIE Z POLITYKAMI ORAZ Z RZĄDEM RP ZATROSZCZYĆ SIĘ A NIE RÓŻNEGO RODZAJU KONTROWERSYJNE FUNDACJE !!! Ale raczej wesprę WOŚP bo ja też z żoną zapewne będziemy lub może już korzystaliśmy z takich urządzeń rehabilitacyjnych ufundowanych przez WOŚP – a kto tak na prawdę dopytuje się z skąd szpital ma to wszystko ! Byłoby mi „ łyso „ gdybym będąc przeciwnikiem leczył się na takim sprzęcie !!!
  A więc reasumując apeluje i wzywam „ wszech wiedzącego i szanownego „ Pana Jehu oraz wszystkich przeciwników WOŚP o przygotowanie i noszenie w widocznym miejscu ze sobą oświadczenia o treści: ” W PRZYPADKU ZAISTNIENIA POTRZEBY RATOWANIA MOJEGO ŻYCIA LUB MOICH NAJBLIŻSZYCH ZAKAZUJĘ UŻYCIA SPRZĘTU MEDYCZNEGO ZAKUPIONEGO ZA ŚRODKI ZEBRANE W RAMACH WOŚP ” – miejcie kochani i do tego odwagę a nie tylko do obsrywania tych wszystkich , którzy chcą i innym pomagają w ten czy w inny sposób ! ODWAGI !!!

 • Lech R
  4 stycznia 2013 at 17:46 - Odpowiedz

  Zgadzam się z Panem co do WOŚP – może nie do samego końca ? ! Ale czy istnieje tylko to jedno takie imperium w naszej ukochanej Ojczyźnie ? Wystarczy włączyć TV ; kupić obojętnie jaką gazetę a jesteśmy „ karmieni „ reklamami różnego rodzaju fundacji – najczęściej działających na rzecz dzieci chorych bo to temat pociągający widza lub czytelnika ! Jak tu nie wysłać SMS lub w inny sposób nie wesprzeć danej fundacji ! A tak na trzeźwo pomyślawszy – gdyby rzeczywiście tak było jak mówią – ile to wyremontowano szpitali , ilu dzieciom pomogli np. w dożywianiu , to zapewne Pan ze mną zgodzi się – nie byłoby „ biednych „ z wielomilionowymi długami szpitali i nie byłoby głodnych dzieci ! Rzeczywistość jednak jest inna ! Bardzo pięknie Pan napisał w liczbach wyliczankę na temat WOŚP ! Wielki ukłon co do – jak zawsze – znajomości przez Pana tematu ! Znów Pan napisze , że jestem Pana i pewnego duchownego wrogiem ! Co nie jest prawdą ! Ja tylko Pana pytam się – czy Pan krytykując Owsiaka czasem nie zapomniał w wiele „ większym budowniczym „ , który o wiele większe stworzył imperium i buduje go na „ żebraninie „ na ludzkiej naiwności ! A może Pan i to imperium ubierze w stosowne cyferki i porówna Pan z WOŚP – która , może nie wszystkie zebrane dobra ale jednak przeznacza na zbożne cele ! A Pański „ budowniczy „ , który jest zawsze biedny ? ! U którego żądza pieniądza oraz władzy sama o sobie mówi i którego Pan zapewne wspierasz !!! A może nakłonimy Owsiaka i całą WOŚP , aby w tym roku albo w następnym wsparła to imperium , tego wciąż biednego duchownego ? ! Czy wtedy także Pan skrytykujesz WOŚP ? NA PEWNO – NIE !!! Tak , tak BUDUJEMY ( „o „ R ) IMPERIUM FINANSOWE – CZY BĘDZIEMY MĄDRZEJSI ? A MOŻE PRĘDZEJ DOSTANIEMY SIĘ DO NIEBA !??? Aby Pan mi nie przyczepił żadnej łatki , to od razu napiszę – OD SAMEGO POCZĄTKU NIE WSPIERAM I NIE POPIERAM – I NIE BĘDĘ – ŻADNEGO Z TYCH MĘTNYCH BIZNESMENÓW !!!