Zabudowana kuchnia – jakie sprzęty AGD nadają się do zabudowy?

Podczas projektowania kuchni, coraz częściej decydujemy się na zakup sprzętów AGD do zabudowy. Dzięki temu, że możemy ukryć urządzenia w zabudowie meblowej, kuchnia staje się bardziej spójna, przestrzenna i tworzy atrakcyjną dla oka całość. Oprócz tego, jest bezpieczniejsza dla dzieci i zwierząt, a także łatwiejsza do utrzymania w czystości. Przedstawiamy sprzęty AGD do zabudowy, które warto wybrać, aby stworzyć nowoczesną i funkcjonalną kuchnię.

Płyta grzewcza

Dostępne na rynku płyty grzewcze są przystosowane wyłącznie do zabudowy. W sklepach znajdziemy modele wolnostojące, jednak są to urządzenia turystyczne, które można wziąć ze sobą na wakacje, na kemping czy na działkę. Wśród płyt grzewczych do zabudowy możemy wyróżnić modele gazowe, ceramiczne i indukcyjne. Najpopularniejsze są płyty wyposażone w cztery pola grzejne o standardowej szerokości 60 cm. Dostępne są również modele mniejsze – dwupalnikowe, których szerokość nie przekracza 30 cm, a także płyty większe o szerokości powyżej 80 cm.

Piekarnik

W przypadku piekarników do zabudowy najpopularniejsze są modele elektryczne, choć w sklepach można jeszcze spotkać piekarniki parowe i gazowe. Wybór tych ostatnich jest stosunkowo niewielki, zaś piekarniki parowe różnią się od elektrycznych tylko tym, że posiadają zbiornik na wodę i specjalną rurkę odprowadzającą wodę z komory. Oprócz tego, dostępne są również piekarniki z funkcją mikrofali – większość z nich ma kompaktowe rozmiary, a pojemność komory piekarnika nie przekracza 45 l.

Okap

Okapy do zabudowy są chętnie wybierane przez konsumentów, ponieważ nie zajmują wiele miejsca, dzięki czemu doskonale nadają się do niewielkich pomieszczeń kuchennych. Montuje się je w wiszącej szafce tuż nad kuchenką lub płytą grzewczą, przez co są praktycznie niezauważalne. Wśród tego typu okapów znajdziemy modele uchylne, teleskopowe oraz okapy typu wkład. Do sprzętów AGD do zabudowy zaliczają się również okapy sufitowe i okapy blatowe, które montuje się w blacie kuchennym.

Lodówka

Choć lodówki zabudowuje się stosunkowo rzadko, na rynku znajdziemy modele dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy pojemność urządzenia do swoich potrzeb. W przypadku lodówki do zabudowy najważniejsze są jej wymiary, ponieważ urządzenie musi się zmieścić w szafce kuchennej. Należy również pamiętać o odpowiedniej wentylacji, która zapewni prawidłowe ujście ciepłego powietrza.

Zmywarka

W przypadku zmywarek do zabudowy, mamy do wyboru dwa rodzaje: częściowo zintegrowane i całkowicie zintegrowane. Obydwa modele są zabudowane w szafce kuchennej i posiadają front dopasowany do stylistyki mebli. Jednak, w zmywarkach częściowo zintegrowanych panel sterowania jest widoczny na zewnątrz, zaś w modelach całkowicie zintegrowanych zostaje ukryty za frontem, przez co przypomina z wyglądu zwykłą szafkę. Zmywarki do zabudowy podobnie jak modele wolnostojące, mogą mieć szerokość 45 cm lub 60 cm.

Kuchenka mikrofalowa

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy najczęściej montuje się w słupku, tuż nad piekarnikiem. Taki sposób montażu zapewnia komfortowy dostęp do urządzenia i pozwala zaoszczędzić miejsce na blacie roboczym. Modele do zabudowy występują w różnych rozmiarach i pojemnościach, dlatego można łatwo znaleźć optymalną wielkość.

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge