Wartość foteli masujących – jak zmienia się rynek

Odwiedzając sklepy i salony z ofertą foteli masujących można mieć wrażenie, że producenci starają się trafić w rynek zamożnych osób, szukających prestiżowego wyposażenia. Oczywiście każda firma chce dotrzeć do najbardziej bogatych klientów, jednak ceny w dużej mierze uzależnione są od zaawansowania technologicznego – na przestrzeni lat zmieniło się to tak mocno, że ciężko nadążyć za nowymi funkcjonalnościami. Chcąc porównać jednak ceny produktów do tych, które dostępne były kilka lat temu, warto znaleźć stare fotele do masażu, spisać ich parametry techniczne i spróbować znaleźć nowy asortyment o podobnych właściwościach. Prawdopodobnie będzie to bardzo zaskakujące dla większości klientów korzystających z takiej formy relaksu.

Jakość materiałów i coraz wyższe pensje

Podstawowe fotele do masażu oferujące jedynie klasyczne programy i brak dodatkowych opcji (np. ogrzewanie, wbudowane głośniki bluetooth, czy chociażby masaż w pozycji leżącej), są dostępne w cenach do 1 tysiąca złotych – chociaż kiedyś były droższe nawet kilkukrotnie. Ich wygląd również pozostawia wiele do życzenia, razem z wykorzystanymi materiałami do produkcji.

Za cenę 3 tysięcy złotych można obecnie kupić budżetowy model fotela masującego od renomowanej firmy, która maksymalnie dba o design swoich produktów, wykorzystanie najlepszych materiałów, wytrzymałość, komfort klientów i przede wszystkim satysfakcję z masażu – Massaggio Piccolo to przykład takiego produktu, który mimo swoich niewielkich rozmiarów, charakteryzuje się świetną konstrukcją i naprawdę eleganckim wyglądem. Co prawda jego rozmiary mogą wydawać się zaskakująco niewielkie, lecz jest to zaleta dla wszystkich mieszkańców nieruchomości o małej powierzchni.

Fotele masujące i zarobki?

Poruszyliśmy także samym początku temat związany z ilością zarabianych przez nas pieniędzy – oczywiście używając słowa nas, mamy na myśli wszystkich polaków i europejczyków, gdyż standard życia wzrósł znacząco. Kiedyś zakup fotela masującego do swojego mieszkania był absurdem dla większości klientów klasy średniej – później było to marzenie, obecnie jest to coraz częściej plan, który ma zostać zrealizowany w niedługim czasie.

Wybór foteli masujących był bardzo ograniczony, ponieważ na rynku znaleźć można było jedynie dwóch, maksymalnie trzech producentów, których asortyment nie różnił się znacząco od siebie – podobny design i takie same funkcjonalności, były na porządku dziennym, a zmieniały się jedynie loga, nazwy firm i ewentualnie wykończenie. Za taki fotel masujący trzeba było zapłacić około 3 tysiące złotych, czyli dwie pensje pracowników ze szczebla średniej klasy – obecnie w tej cenie można nabyć budżetowy model od renomowanego producenta, który cieszy się pozytywnymi opiniami użytkowników. Warto wziąć jednak pod uwagę, że pracownicy na podobnych stanowiskach zarabiają jednak 3-5 tysięcy złotych, więc mogą sobie pozwolić na dużo szybszą inwestycję.

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge