Sprawdzone sposoby na suchy kaszel

Suchy kaszel to jedna z najbardziej dokuczliwych dolegliwości, która może dopaść nas bez względu na wiek. Trudno się przed nim obronić, jednak jest mnóstwo sposobów na to, by skutecznie i szybko go pokonać. Dowiedz się, jak skutecznie zwalczyć suchy kaszel u dziecka i osoby dorosłej. Poznaj sprawdzone domowe metody, dzięki którym złagodzisz dolegliwości dróg oddechowych.

Suchy kaszel może być spowodowany infekcją bakteryjną lub alergią. Chyba wszyscy znamy te nieprzyjemne objawy, do których trzeba zaliczyć przede wszystkim suchość w gardle, uczucie łaskotania czy obecności jakiegoś obcego ciała w przełyku. Ataki suchego kaszlu mogą męczyć nas wszędzie – w szkole, pracy, na uczelni czy na zakupach. Są one nie tylko bardzo niekomfortowe dla nas i dla osób w naszym otoczeniu, ale również groźne dla naszego zdrowia. Aby minimalizować konsekwencje suchego kaszlu, warto skorzystać ze sprawdzonych metod naszych mam i babć, które wykorzystywały to, co akurat miały pod ręką.

Domowe metody na suchy kaszel

Doskonały sposób na suchy kaszel stanowi płukanie gardła z użyciem wody z solą. Sposób ten jest wyjątkowo skuteczny w przypadku uczucia drapania lub łaskotania w gardle. Wystarczy, że do szklanki z ciepłą wodą wsypiemy pół łyżeczki soli kuchennej, a kilka dni takiej kuracji przyniesie naszemu gardłu ogromną ulgę.

Innym, sprawdzonym i bardzo popularnym sposobem na kaszel suchy jest syrop z cebuli. Wielką zaletą tego specyfiku jest fakt, że z powodzeniem można stosować go zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Wystarczy skroić dużą cebulę, zasypać cukrem i odstawić np. na kaloryfer lub inne ciepłe miejsce. Zawarte w cebuli olejki eteryczne, skutecznie zabijają bakterie i wirusy, wywołujące infekcję.

Kolejny domowy patent na kaszel suchy to siemię lniane zagotowane z mlekiem lub wodą. Już 1 łyżeczka siemienia wystarczy do przygotowania „kaszki”, którą po ostygnięciu można podać dziecku.

Dobrym sposobem na nawilżanie gardła podczas suchego kaszlu jest miód. Szczególnie dobrze sprawdza się syrop przygotowany na bazie miodu, ciepłego mleka i masła, który nie tylko dobrze nawilży gardło, ale ma także pyszny smak.

Jeszcze więcej sprawdzonych sposobów na walkę z suchym kaszlem znajdziesz pod adresem http://zamiastl4.pl/10-skutecznych-metod-suchy-kaszel-u-dziecka/.

Syropy i preparaty z apteki

Nie tylko domowe metody wspierają naszą walkę z atakami suchego kaszlu. Na rynku znajdziemy bardzo bogatą ofertę syropów i preparatów ziołowych na gardło. Przed zakupem syropu warto skonsultować się z farmaceutą, który z pewnością doradzi i pomoże wybrać lek o optymalnych dla danej osoby właściwościach.

Przeczytaj również

Jakie są koszty uzyskania szybkiej pożyczki? Jesteśmy w kłopotach finansowych. O oszczędnościach już dawno zapomnieliśmy. Jednym z rozwiązań, które przychodzi nam na myśl, jest pożyczka. W oferta...
Chcesz pracować jako taksówkarz? Pomyśl o Warszawi... Zamierzasz rozpocząć pracę w zawodzie taksówkarza? W takim przypadku warto jednak zastanowić się, gdzie zacząć jeździć na taksówce. Lokalizacja ma duż...
Czym jest pożyczka krótkoterminowa? Pieniądze pożycza się zarówno na wydatki spore jak na przykład na budowę nieruchomości czy też na kupno mieszkania, jak i także na mniejsze wydatki. W...
Systemy alarmowe – współczesna ochrona Twoje... Nasze własne bezpieczeństwo, również jak i bezpieczeństwo naszych bliskich, są nie tylko naszym obowiązkiem, a jednym z podstawowych instynktów czło...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge