Sprawdzone sposoby na suchy kaszel

Suchy kaszel to jedna z najbardziej dokuczliwych dolegliwości, która może dopaść nas bez względu na wiek. Trudno się przed nim obronić, jednak jest mnóstwo sposobów na to, by skutecznie i szybko go pokonać. Dowiedz się, jak skutecznie zwalczyć suchy kaszel u dziecka i osoby dorosłej. Poznaj sprawdzone domowe metody, dzięki którym złagodzisz dolegliwości dróg oddechowych.

Suchy kaszel może być spowodowany infekcją bakteryjną lub alergią. Chyba wszyscy znamy te nieprzyjemne objawy, do których trzeba zaliczyć przede wszystkim suchość w gardle, uczucie łaskotania czy obecności jakiegoś obcego ciała w przełyku. Ataki suchego kaszlu mogą męczyć nas wszędzie – w szkole, pracy, na uczelni czy na zakupach. Są one nie tylko bardzo niekomfortowe dla nas i dla osób w naszym otoczeniu, ale również groźne dla naszego zdrowia. Aby minimalizować konsekwencje suchego kaszlu, warto skorzystać ze sprawdzonych metod naszych mam i babć, które wykorzystywały to, co akurat miały pod ręką.

Domowe metody na suchy kaszel

Doskonały sposób na suchy kaszel stanowi płukanie gardła z użyciem wody z solą. Sposób ten jest wyjątkowo skuteczny w przypadku uczucia drapania lub łaskotania w gardle. Wystarczy, że do szklanki z ciepłą wodą wsypiemy pół łyżeczki soli kuchennej, a kilka dni takiej kuracji przyniesie naszemu gardłu ogromną ulgę.

Innym, sprawdzonym i bardzo popularnym sposobem na kaszel suchy jest syrop z cebuli. Wielką zaletą tego specyfiku jest fakt, że z powodzeniem można stosować go zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Wystarczy skroić dużą cebulę, zasypać cukrem i odstawić np. na kaloryfer lub inne ciepłe miejsce. Zawarte w cebuli olejki eteryczne, skutecznie zabijają bakterie i wirusy, wywołujące infekcję.

Kolejny domowy patent na kaszel suchy to siemię lniane zagotowane z mlekiem lub wodą. Już 1 łyżeczka siemienia wystarczy do przygotowania „kaszki”, którą po ostygnięciu można podać dziecku.

Dobrym sposobem na nawilżanie gardła podczas suchego kaszlu jest miód. Szczególnie dobrze sprawdza się syrop przygotowany na bazie miodu, ciepłego mleka i masła, który nie tylko dobrze nawilży gardło, ale ma także pyszny smak.

Jeszcze więcej sprawdzonych sposobów na walkę z suchym kaszlem znajdziesz pod adresem http://zamiastl4.pl/10-skutecznych-metod-suchy-kaszel-u-dziecka/.

Syropy i preparaty z apteki

Nie tylko domowe metody wspierają naszą walkę z atakami suchego kaszlu. Na rynku znajdziemy bardzo bogatą ofertę syropów i preparatów ziołowych na gardło. Przed zakupem syropu warto skonsultować się z farmaceutą, który z pewnością doradzi i pomoże wybrać lek o optymalnych dla danej osoby właściwościach.

Przeczytaj również

Czy myjnia parowa to dobry pomysł na biznes? Myjnia parowa to bardzo dobry pomysł na biznes. Jest ekologiczna, bo wykorzystuje do mycia suchą parę i jest czymś nowym na rynku. Budzi również coraz...
Złote zasady wyboru sali szkoleniowej Organizacja szkolenia, konferencji czy innego spotkania biznesowego to niemałe wyzwanie dla każdej firmy. Oprócz odpowiedniego podejścia trenera i dos...
Zimowe atrakcje na pograniczu polsko-słowackim Turystyka i aktywny wypoczynek to nie tylko wiosna, lato i jesień, to także zima, chociaż przez wielu niedoceniana, a wręcz pomijana w wyjazdowych pla...
Prezenty na każdą okazję Prezenty lubimy dostawać, lubimy je też dawać, jednak dokonanie wyboru odpowiedniego prezentu nie jest wcale sprawą prostą. Niejednokrotnie nie mamy p...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge