Reebok classic męskie i damskie – ideał butów sportowych

Historia firmy Reebok ma swój początek w roku 1895 w brytyjskim miasteczku Bolton niedaleko Manchesteru, gdzie lokalny biegacz wraz z miejscowym klubem sportowym zapragnął stworzyć buty, które pomogą osiągać w bieganiu jeszcze więcej. Tak powstały pierwsze buty z kolcami, poprawiającymi przyczepność i pozwalającymi na poprawę osiągnięć. Pomimo początkowych sukcesów, i to tak spektakularnych jak wyposażenie brytyjskich biegaczy startujących na letnich igrzyskach w 1924 roku w Paryżu, firma jeszcze nie była gotowa do międzynarodowego sukcesu. Na ten trzeba było jeszcze poczekać.

Firma wznowiła działalność w roku 1958 za sprawą dwójki braci, którymi byli wnukowie założyciela firmy, bracia Joe i Jeff Foster. To wtedy pojawiła się również znana do dziś nazwa Reebok. Pochodzi ona od antylopy, ridboka szarego. Przez kolejne lata rozwój firmy był stabilny, ale nie spektakularny. Firma działa, sprzedając swoje produkty zadowolonym klientom, ale nie osiągając zbyt dużych sukcesów.

Rozwój marki Reebok

Rok 1970 to początek ekspansji brytyjskiej firmy na rynku amerykańskim. Wysokiej jakości produkt, jakim były buty firmy Reebok, zyskał na tym rynku ogromną popularność, nawet pomimo stosunkowo wysokiej ceny, jaką buty ty osiągały. Kolejnym wielkim sukcesem firmy Reebok były wypuszczona w 1992 roku seria Freestyle. Była to linia obuwia kierowana w pierwszej kolejności do kobiet uprawiających aerobik. Był to prawdziwy strzał w przysłowiową dziesiątkę. Dyscyplina zyskiwała na popularności, a wraz z nią buty noszone przez miliony kobiet na całym świecie. To właśnie pierwsze buty reebok classic damskie stały się kamieniem milowy w rozwoju firmy.

https://retrokicks.pl/pol_m_DAMSKIE-168.html
Damskia klasyka wśród butów Reebok – Freestyle

Do roku 1992 firma Reebok była kojarzona głównie z dyscyplinami fitness. Dopiero w tym roku firma zaczęła rozszerzać swoje portfolio o ubiory, buty i sprzęt treningowy przeznaczony do innych dyscyplin sportu. Wraz z nimi pojawiły się również pierwsze linie przeznaczone do codziennego użytku. Klasyczne już dziś buty sneakers na dobre opuściły sale gimnastyczne i treningowe, a zamiast tego pojawiły się na ulicach, w szkołach i biurach. Coraz bardziej popularne reebok classic dla Pań czy nie mniej poszukiwane reebok classic męskie dopasowały się do praktycznie każdej możliwej stylizacji.

Streetowe Reeboki z serii Classsic – Bestseller wśród bytów męskich – Diamond

Dlaczego tak dobre?

Reebok od zawsze stawiał na badania i rozwój technologii. To właśnie badania rzeszy wyspecjalizowanych inżynierów wprowadzających coraz bardziej innowacyjne rozwiązania w produkty sygnowane charakterystycznym logo. Tak powstały bieżnie redukujące siły działające na stopę biegacza, czy piłki treningowe, których konstrukcja zabezpiecza użytkownika przed nagłym spadkiem ciśnienia, w razie uszkodzenia piłki. Pozwala to zabezpieczyć sportowca przed ewentualną kontuzją.
W roku 2006 firma zostaje przejęta przez Adidas-Salomon AG, wchodząc w skład największego imperium zajmującego się światowym sportem.

Kultowy kształt butów Reebok – model: Reebok-Classic-Leather-Pop-AR0298
z https://retrokicks.pl/pol_m_MESKIE_Reebok-Classic-177.html

Stylizacje z Reebok – czy tylko na siłownię

Dziś popularne tenisówki, czy jak kto woli, buty sneakers z https://retrokicks.pl/, to popularny dodatek do każdej stylizacji. Wybierając reebok classic damskie czarne możemy śmiało połączyć je z bardziej stonowaną stylizacją. Decydując się na białe reebok classic, możemy ożywić tę samą stylizację, całkowicie zmieniając całą jej filozofię, a także możliwe zastosowania. Reebok to przede wszystkim najnowsze technologie. Dotyczy to również zastosowanych materiałów. Pomimo zastosowania najnowocześniejszych polimerów, w produktach tego producenta zawsze znajdziemy elementy wykonane z prawdziwej skóry. Stąd popularność takich modeli jak buty reebok classic leather.

Męskie i damskie Reebok-Cl-Lthr-50149 – to już legenda.

Klasyczne, przeznaczone do uprawiania sportu, buty firmy Reebok to przede wszystkim innowacyjne rozwiązania mające na celu podniesienie osiągnięć sportowca, a przede wszystkim zabezpieczenie tego sportowca przed urazami, z jakimi często związane jest uprawianie praktycznie każdej dyscypliny sportu. To właśnie Reebok jest sprawcą tasiemek mocujących hantle do dłoni ćwiczącej osoby. Mocowanie hantli nie tylko podnosi komfort ćwiczenia, ale też poprawia krążenie krwi, a to ma już bezpośredni wpływ na zdrowie osoby ćwiczącej.

Przeczytaj również

Serwis ekspresów do kawy – wiele marek Zepsuł Wam się ekspres do kawy? Zastanawiacie się, co zrobić w takiej sytuacji, ponieważ nie możecie obejść się bez tego pysznego i energetycznego nap...
Przegląd hobby łatwych do rozpoczęcia. Warto znaleźć jakąś pasję, dzięki której będziemy mogli się rozwijać. Nie da się bowiem ukryć, że znalezienie pasji jest tym, co sprawia, iż dobrze si...
Alternatywa dla komputera. Domowe zabawy dla dziec... Choć na pierwszy rzut oka próba przekonania dziecka do mniej emocjonujących zabaw niż gry komputerowe wydaje się być skazana na porażkę. To nie poddaw...
Biuro wirtualne – udogodnienie dla przedsięb... Nie każdy biznesmen czy Ci, co chcieliby nimi zostać, mają możliwość założenia własnego biura. Znalezienie odpowiedniej lokalizacji i utworzenie siedz...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge