Przyspiesz swój metabolizm

Czytając na temat odchudzania, na pewno niejednokrotnie ubiły Ci się uszy informacje o metabolizmie. Zastanawiasz się, dlaczego jest on taki ważny i jak można go przyspieszyć? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Czym jest metabolizm

Mówiąc obrazowo, metabolizm obejmuje biochemiczne procesy zachodzące w organizmie, które współistnieją z przemianami energetycznymi. Dzięki metabolizmowi komórki otrzymują niezbędną do życia energię, a całe ciało może prawidłowo funkcjonować. W ramach procesów metabolicznych następuje również spalanie energii, czyli kalorii, co wpływa na redukcję masy ciała i poziomu tkanki tłuszczowej. Metabolizm przebiega z różną prędkością w zależności od osoby – genetyczne uwarunkowania sprawiają, że u jednych może być on szybki, a u drugich wolny.

Jeśli chodzi o odchudzanie, lepszy jest oczywiście szybki metabolizm, ponieważ powoduje on skuteczniejsze spalanie kalorii w krótszym czasie niż u ludzi z wolnym metabolizmem. Czy wobec tego osoby z wolnym metabolizmem powinny się pogodzić, że nigdy nie będą chude? Oczywiście nie, chociażby dlatego, że istnieją skuteczne i sprawdzone sposoby na przyspieszenie procesów metabolicznych. Wystarczy odpowiednio się odżywiać i spożywać określone produkty oraz suplementy, żeby poprawić szybkość przemian energetycznych zachodzących w organizmie.

Produkty na szybszy metabolizm

Owoce

Jabłka, gruszki, cytrusy, kiwi, melon, papaja – te kilka owoców uważa się za najskuteczniejsze, jeśli chodzi o zdolność do przyspieszania metabolizmu. Wystarcza zjadać kilka sztuk tych owoców dzienne, żeby odczuć wyraźną poprawę w przemianie materii.

Warzywa strączkowe

Fasola, groch, bób, ciecierzyca, soczewica – to najpopularniejsze warzywa strączkowe, które są niezwykle bogate w witaminy z grupy B, dzięki czemu regulują metabolizm organizmu.

Pikantne jedzenie

Pikantne i ostro przyprawione dania i produkty, jak np. pieprz, czosnek, imbir, kurkukma czy papryka chilli, podwyższają temperaturę ciała i w rezultacie zmuszają organizm do szybszego spalania energii. Odbija się to oczywiście korzystnie na sylwetce.

Produkty pełnoziarniste

Niezależne badania przeprowadzone na Tufts University w Bostonie wykazały, że regularne spożywanie produktów pełnoziarnistych zamiast tych zawierających ziarna oczyszczone skutkuje przyspieszonym spalaniem kalorii i skutecznym pozbywaniem się tkanki tłuszczowej.

Zielona herbata i kawa bezkofeinowa

Zielona herbata zawiera katechiny, polifenole i galusan epigalokatechiny, czyli substancje, które przyczyniają się do sprawniejszej przemiany materii. Picie 2-3 zielonych herbat lub kaw bezkofeinowych pozwala spalać nawet 50 kalorii dziennie więcej.

Ryby

Ryby są bogate z jednej strony w pełnowartościowe białko, a z drugiej w nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3. Oba te składniki wyróżniają się korzystnym oddziaływaniem na metabolizm organizmu.

Suplementy

Z myślą o szybszym metabolizmie można wziąć pod uwagę zastosowanie suplementacji. Korzystna dla przemiany materii jest np. odżywka białkowa, ponieważ zawarte w niej proteiny są stosunkowo długo trawione przez organizm. Warto sięgnąć także po suplementy zawierające ekstrakt z zielonej herbaty oraz termogeniki, których celem jest skuteczniejsze spalanie tłuszczu na skutek przyspieszenia metabolizmu.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

Przeczytaj również

Dobre i złe sklepy żeglarskie Znane marki Pierwszą kwestią, na którą warto jest zwracać uwagę, to obecność w ofercie odpowiednich marek sprzętu. Na początku oczywiście aspirujący ...
Jak dbać o flowerbox, czyli nowoczesne kwiaty w pu... Kobiety, które po raz pierwszy otrzymały w prezencie atrakcyjne kwiaty w pudełku, oprócz radości z pięknego i oryginalnego podarunku, mają liczne wątp...
Czym zajmuje się dekarz? Dekarz zajmuje się kryciem dachów, montażem rynien, rur spustowych, okien dachowych oraz włazów wyjściowych na dach. Zawód ten wymaga dużej wiedzy ora...
Smartwatch damski Samsung, czyli stylowy asystent ... Kobiety, których tempo życia przypomina prawdziwy rollercoaster, potrzebują smartwatcha. Docenią go również panie, dla których styl i dobre zorganizow...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge