Liczymy – ile zarobisz za granicą!?

liczby-po-niemieckuTemat wyjazdu do pracy w celach zarobkowych za granicę to w Polsce od wejścia do Unii w 2004 roku, bardzo gorący temat. O ile możliwości dobrego bytu w Wielkiej Brytanii, powoli nam się kończą, o tyle rynek niemiecki czeka na nas otworem. W tym artykule porównam czytając oferty na portalach niemieckich i polskich ile zarobisz w danym zawodzie, w Polsce i w Niemczech!

Temat wyjazdu do pracy w celach zarobkowych za granicę to w Polsce od wejścia do Unii w 2004 roku, bardzo gorący temat. O ile możliwości dobrego bytu w Wielkiej Brytanii, powoli nam się kończą, o tyle rynek niemiecki czeka na nas otworem. W tym artykule porównam czytając oferty na portalach niemieckich i polskich ile zarobisz w danym zawodzie, w Polsce i w Niemczech!

Znajomość języka niemieckiego wymagana

Po pierwsze wszystkie moje rachunki, będą tylko szacunkami. Ot to z bardzo prostego powodu. Wszystko zależy od naszego doświadczenia, pracowitości, kilku innych cech i odporności na stres (czekam, czekam już drugi miesiąc na pracę i nie ma ciekawej…). Zaznaczę na wstępie, że będę tu porównywał oferty dla osób, które potrafią bez zająknięcia podstawy języka niemieckiego. Takie słownictwo jak liczebniki po niemiecku, mają w jednym paluszku! Oczywiście im więcej niemieckiego znamy, tym lepszą pensję dostaniemy od pracodawcy.

Niewymagająca praca w Berlinie

Ja wybrałbym pracę w Berlinie z wielu powodów. Wyższa pensja, na niewymagających stanowiskach to jeden z nich. Jednak, jeśli chcesz pracować w stolicy Niemiec, musisz mieć na uwadze, że koszta życia są o dużo większe, niż w innych miastach. Jednak pracując więcej niż 60 godzin tygodniowo, na nisko płatnym stanowisku, spokojnie te różnice się wyrównają. Berlin to miasto dla pracowitych, da się dużo zarobić i nie trzeba znać dobrze niemieckiego.

Praca w McDonald’s

Wiem, że zabrzmi to niemniej dziwnie, ale… Jeśli znasz na dobrym poziomie język niemiecki i nie masz wyuczonego zawodu, to McDonald’s jest świetnym startem. Z jednej strony masz pewność, że wypłatę dostaniesz i nie nabijasz się na pośredników. Z drugiej strony w Berlinie zarobisz około 9 €/godzinę na start. Z taką stawką warto zaczynać pracę. Oczywiście nie mówię, że to jedyny sposób na zarobek. Jestem pewny, że na posadzie budowlańca, z dużym doświadczeniem, da się zarobić nawet i 16 euro na godzinę. W takim przypadku, chyba warto uczyć się podstaw i tych nieszczęsnych liczb po niemiecku?

Myślisz, że mówię o pracy budowlańca z głową w chmurach? Na portalu gehalt.de praca budowlańca w Bayernie to średnio 2,650 euro na miesiąc!!!

Jeśli znasz lepiej niemiecki…

To nie polecam Berlina. Powód jest prosty – każdy kto nie zna niemieckiego na wysokim poziomie, jedzie właśnie tam. Jeśli znasz język niemiecki na poziomie B2+ (jeśli znasz go na tyle, to słyszałeś też o tym systemie certyfikacji) najlepszym miejscem będą mniejsze miasta. Tam da się zarobić w restauracji bez doświadczenia, 12 euro/h. Jednak coś takiego jak liczebniki w języku niemieckim nie wystarczą, a jak już o nich mówimy to warto, abyś się ich nauczył – http://podstawyniemieckiego.pl/liczby-po-niemiecku/.

Porównanie pracy magazyniera

To dość popularna praca na start. W Polsce bez doświadczenia można dostać pracę za najniższą krajową, tzn. 8 zł za godzinę. W Niemczech według portalu z którego wcześniej czerpałem informacje średnia płaca to około 2 200 € na miesiąc. Nawet jeżeli odejmiemy od tego 300 € przez brak doświadczenia, praca, która nie wymaga znajomości języka da nam około 11 € na godzinę.

Porównania są proste w przeliczeniu. Pensja po niemiecku to 44 zł na godzinę, kontra 8 zł w Polsce. Różnice w pensji dalej są warte zachodu 🙂 Tak więc warto wyjechać do pracy!

Przeczytaj również

Jak dbać o flowerbox, czyli nowoczesne kwiaty w pu... Kobiety, które po raz pierwszy otrzymały w prezencie atrakcyjne kwiaty w pudełku, oprócz radości z pięknego i oryginalnego podarunku, mają liczne wątp...
Czym zajmuje się dekarz? Dekarz zajmuje się kryciem dachów, montażem rynien, rur spustowych, okien dachowych oraz włazów wyjściowych na dach. Zawód ten wymaga dużej wiedzy ora...
Smartwatch damski Samsung, czyli stylowy asystent ... Kobiety, których tempo życia przypomina prawdziwy rollercoaster, potrzebują smartwatcha. Docenią go również panie, dla których styl i dobre zorganizow...
Zobacz, dlaczego warto zainwestować w panele fotow... Inwestorzy, którzy w ubiegłym sezonie odłożyli w czasie zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla swojego domu, mają szansę zrobić to w 2019 rok...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge