Kiedy szykować wyprawkę dla noworodka?

Gdy dowiadujesz się, że zostaniesz mamą, od razu przychodzi do głowy chęć zakupów, by skompletować wyprawkę dla swojego maluszka. Jest to bowiem najszczęśliwszy czas w trakcie oczekiwania na dziecko. Łatwiej wyobrazić sobie już jego obecność, gdy w domu leżą ubranka, kocyki i stoi gotowe pościelone łóżeczko. Nie warto jednak robić zakupów pochopnie. Powinny być rozważne, aby nie zrujnowały Twojego portfela. Jeśli jest to Twoje pierwsze dziecko, postaraj się też o opinię doświadczonych mam, aby stworzyć przemyślaną listę zakupów.

Kiedy zacząć szykować wyprawkę

Na to pytania nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Na pewno warto poczekać na informację, czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. Choć przy zakupie pierwszych ubranek i wielu akcesoriów płeć nie ma większego znaczenia, to właśnie ten czas możesz poświęcić na przygotowanie odpowiedniej listy.

Jest jednak kilka aspektów, które wskazują na to, że im wcześniej zaczniesz kompletowanie wyprawki tym lepiej. Jednym z nich są pieniądze. Suma kosztów poniesionych na wyprawkę w jednym miesiącu będzie dość duża i może skłonić Cię do zrezygnowania z wyższej jakości niektórych produktów. A z jakością rzeczy dla noworodka nie ma co eksperymentować. Najważniejsze jest przecież jego bezpieczeństwo. Z pewnością będzie Ci łatwiej, jeśli rozłożysz wydatki na kilka miesięcy.

Inną kwestią jest stan Twojego zdrowia. Na początku, gdy brzuszek jest jeszcze mały i nie doskwierają Ci ewentualne dolegliwości ciążowe, łatwiej jest poruszać się po mieście i chodzić po sklepach. Nawet, jeśli dużą część produktów możesz zakupić przez Internet, to na przykład podczas wyboru wózka nie jest to już takie oczywiste. Ponadto wspólne zakupy z koleżanką, która dobrze Ci doradzi są wręcz nieocenione i na pewno poprawią Ci nastrój.

Ubranka i kocyki dla dzieci

Ubranka, pościel czy kocyki dla dzieci, to rzeczy, które bez problemu możesz kupić on-line. Wszystkie materiały, przeznaczone do kontaktu z delikatną skórą dziecka powinny być naturalne, oddychające i posiadać odpowiednie atesty. Takich informacji często nie uzyskasz od młodej sprzedawczyni w sklepie. Wyczerpujące i szczegółowe opisy produktów na stronach sklepów internetowych dadzą Ci pewność i potwierdzą trafność wyboru. Na rynku wiele jest sklepów, które oferują wyłącznie rzeczy naturalne, zdrowe i ekologiczne. Jednym z nich jest na przykład sklep bobomio.pl, który zapewnia, że wszystkie oferowane na witrynie rzeczy mają najwyższą jakość potwierdzoną odpowiednimi atestami. Przykładowo, wśród oferowanych przez sklep bobomio.pl kocyków dla dzieci znajdują się produkty zaufanych polskich marek, takich jak Color Stories, Pink No More, Lullalove czy Poofi.

Koniecznie kupuj z głową

Pamiętaj, że na liście powinny znaleźć się wyłącznie rzeczy, które przydadzą się w pierwszych miesiącach życia dziecka. Resztę przedmiotów możesz dokupić później, jeśli nadal będziesz uważała, że są niezbędne. To między innymi karuzela do łóżeczka, elektroniczna niania, zabawki do wózka, czy dodatkowe akcesoria ozdobne. Rzeczy, których nie powinno zabraknąć, to łóżeczko, wózek, ubranka, ręcznik, kocyki, pieluszki, pościel i akcesoria do pielęgnacji. Jeśli obawiasz się karmienia piersią, miej także w pogotowiu butelkę i puszkę mleka modyfikowanego. Mogą się nie przydać, ale w trakcie problemów będziesz spokojna, co tylko pomoże ci w opiece nad swoim maluszkiem.

 

Przeczytaj również

Czy znasz już wszystkie właściwości wełny mineraln... Wełna mineralna w ostatnim czasie jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów izolacyjnych. Jej różnorodne właściwości są cenione znacznie bardzi...
Opera Wrocławska – obowiązkowy punk na turys... Opera Wrocławska, która niegdyś pełniła funkcję teatru, mieści się przy ul. Świdnickiej. Na jej siedzibę obrano piękny budynek, utrzymany w stylu klas...
Telefon czy Internet…? Za pośrednictwem czego poży... Internet dotarł już do niemal każdego gospodarstwa domowego. Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie funkcjonowanie bez dostępu do sieci. Cora...
Pomagamy w wyborze dobrej firmy sprzątającej Szukając informacji na temat jakichkolwiek usług, badamy rynek podstawowymi kryteriami – liczy się dostępność, jakość i cena. Nic dziwnego, że przed w...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge