Karpacz – atrakcje turystyczne nie tylko zimą

Karpacz to jedna z popularniejszych górskich miejscowości, otulona malowniczo szczytami Sudetów Zachodnich. Jest prawdziwą perełką na mapie województwa dolnośląskiego, którą bez dwóch zdań warto bliżej poznać. Choć miastoszczególnym zainteresowaniem cieszy się w okresie zimowym, tak naprawdę jest atrakcyjne pod względem turystycznym cały rok. Na jakie atrakcje możemy liczyć? Gdzie zatrzymać się na czas pobytu?!

Nie tylko zimowe atrakcje Karpacza

Jeśli Karpacz to góry – jeśli góry to stoki narciarskie! Tych w mieście i okolicy nie brakuje, bowiem łącznie do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddanych jest kilkanaście ośrodków narciarskich! Największe i najbardziej popularne z nich to Stacja Narciarska Biały Jar oraz Kompleks Narciarski Kopa. Pierwszy z wymienionych ośrodków mieści się w Karkonoszach, nieopodal potoku Łomnica. Z kolei Kompleks Narciarski Kopa położony jest na zboczach Kopy, na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ale to zimą, a co w pozostałych sezonach? Oczywiście przede wszystkim doskonale przygotowane szlaki turystyczne. Będąc w Karpaczu i okolicy na pewno trzeba zaliczyć wejście na Śnieżkę, najwyższy szczyt w Sudetach. O każdej porze roku prezentuje się ona wyjątkowo majestatycznie. Warto też dotrzeć m.in. na Złoty Widok (jak już można domyślić się po nazwie, widoki stąd są bajeczne) czy Chojnik, gdzie znajdują się romantyczne ruiny zamku. Inne ciekawe propozycje to wyprawa na takie okoliczne szczyty jak Szrenica, mniej popularny Łabski Szczyt czy Czarna Kopa.

Oczywiście Karpacz to nie tylko baza wypadowa w góry. W samym mieście także można znaleźć wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Jednym z nich na pewno jest słynna świątynia Wang, czyli Kościół Górski Naszego Zbawiciela. Inna interesująca propozycja to Muzeum Zabawek, w którym świetnie będą się bawić nie tylko najmłodsi.

W Karpaczu, a dokładniej przy ulicy Strażackiej, znajduje się (rzekoma?) anomalia grawitacyjna – ponoć pozostawione tam przedmioty lub ciesz, zamiast staczać się, samoistnie przemieszczają się w górę. Anomalia czy złudzenie optyczne? Warto sprawdzić!

Karpacz – hotele z basenem dla miłośników relaksu

W Karpaczu warto zatrzymać się na dłużej. Aby jednak pobyt był udany, musimy zapewnić sobie komfortowy nocleg z wszelkimi udogodnieniami. Hotel z basenem będzie strzałem w dziesiątkę! Bo cóż przyjemniejszego może nas spotkać po całodniowym chodzeniu po górach niż relaksująca kąpiel w basenie?

Jednym z obiektów oferujących w Karpaczu basen jest Green Mountain Hotel**** & Apartaments. Kompleks hotelowy mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego. Poza basenem krytym oferuje m.in. sauny, jacuzzi, masaż, salon kosmetyczny. W sezonie wiosennym i letnim działa wypożyczalnia rowerów, natomiast zimą wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarska.

Kolejnym wartym uwagi obiektem jest hotel Sadyba SPA, zlokalizowany w górnej części miasta, nieopodal szlaku na Śnieżkę. Na miejscu można skorzystać z basenu, jacuzzi, strefy saun, gabinetu masażu. Na najmłodszych czekają takie atrakcje jak plac zabaw i sala gier.

Decydując się na pobyt w obiekcie z basenem, nie można pominąć takiego hotelu jak Vivaldi Karpacz***. Położony w Białym Jarze, w otoczeniu przepięknych lasów, robi wrażenie. Poza przytulnymi, w pełni wyposażonymi pokojami do dyspozycji gości oddane są: jacuzzi, sauna, gabinet masażu i oczywiście basen z takimi atrakcjami jak przeciwprąd oraz hydromasaż.

Niezależnie od tego, który hotel w Karpaczu wybierzemy i na jakie atrakcje poza nim się zdecydujemy, nie pożałujemy. To zupełnie wyjątkowy zakątek kraju, który trzeba odwiedzić!

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge