Jak dbać o flowerbox, czyli nowoczesne kwiaty w pudełku?

Kobiety, które po raz pierwszy otrzymały w prezencie atrakcyjne kwiaty w pudełku, oprócz radości z pięknego i oryginalnego podarunku, mają liczne wątpliwości – jak dbać o flowerbox, aby róże nie zwiędły? Czy kwiaty w pudełku należy podlewać lub pielęgnować w specjalny sposób? Co zrobić, aby flowerbox jak najdłużej cieszył nasze oczy? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej!

Jaką trwałość posiadają kwiaty w pudełku?

Nowoczesne flowerboxy zyskały ogromną popularność na całym świecie, która wynika nie tylko z ich unikalnego i eleganckiego wyglądu, ale także z przedłużonej trwałości, którą oferują w porównaniu do klasycznych bukietów kwiatowych.

Dłuższa świeżość, którą zachowują kwiaty w pudełku wynika wprost ze specjalnej metody ich przygotowania oraz przechowywania – na dnie każdego flowerboxa znajduje się bowiem specjalna gąbka florystyczna, którą florysta nasącza wodą oraz preparatem zawierającym składniki odżywcze. Po umieszczeniu ciętych róż w pudełku ich łodyżki dotykają gąbki i stopniowo pobierają z niej wodę oraz witaminy niezbędne do podtrzymania świeżości kwiatów.

Dzięki takiemu przygotowaniu kwiaty w pudełku na dłużej zachowują swój piękny wygląd i nie więdną. Czyni to z nich doskonałą alternatywę dla zwykłych kwiatowych kompozycji, które zwykle nie zdobią naszego domu dłużej niż kilka dni. Trwałość róż w pudełku waha się od 3 do 10 dni, a specjalnych flowerboxów z wiecznymi różami sięgać może nawet ponad 2 lata!

Jak prawidłowo dbać o kwiaty w pudełku?

Flowerboxy z założenia miały być całkowicie bezobsługowymi kompozycjami kwiatowymi, które nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych i doskonale udało się to ich twórcom. Kwiaty w pudełku to swoisty ukłon w stronę zabieganych, nowoczesnych kobiet, które po powrocie do domu pragną cieszyć oczy pięknymi ciętymi kwiatami bez konieczności ich specjalnego traktowania.

Kwiaty w pudełku nie wymagają więc regularnej wymiany wody, przycinania łodyżek ani żadnych innych dodatkowych działań mających na celu przedłużenie ich trwałości. Wystarczy ustawić je w wybranym przez siebie miejscu, aby każdego dnia cieszyć się ich pięknym wyglądem oraz świeżością.

Jeśli natomiast zależy nam na dodatkowym przedłużeniu trwałości róż w pudełku, umieszczajmy je z dala od źródeł ciepła (np. kaloryferów) oraz owoców, których obecność przyspiesza więdnięcie kwiatów. Warto także usuwać z kwiatów suche lub pożółkłe listki, aby zapewnić kompozycji atrakcyjny i świeży wygląd przez cały czas jej obecności w naszym domu.

Czy kwiaty w pudełku nadają się dla alergików?

Kobiety, które cierpią na alergie na pyłki kwiatowe, nie powinny otrzymywać tradycyjnych bukietów kwiatowych, gdyż zwykłe kwiaty je uczulają. Wyjątkiem od tej reguły są nowoczesne kwiaty w pudełku, które idealnie nadają się także jako podarunek dla alergików. Róże znajdujące się we flowerboxie są bowiem pozbawione alergizujących pyłków kwiatowych, przez co kontakt z nimi nie wywołuje żadnej reakcji alergicznej.

Partnerem artykułu jest Rose Du Chateau oferująca: kwiaty w pudełku – więcej na RoseDuChateau.com.

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge