Czym kierować się przy wyborze drukarki do firmy?

Każda firma potrzebuje sprzętu komputerowego i urządzeń biurowych. Bardzo istotną rolę odgrywają drukarki, które umożliwiają lub ułatwiają wykonanie wielu prac biurowych. Jak jednak wybrać najlepsze urządzenie do firmy?

Zastanów się, jakiej drukarki potrzebuje Twoje firma
Żeby wybrać sprzęt spełniający określone oczekiwania, należy odpowiedzieć na kilka pytań. Do jakiego rodzaju wydruków będzie używana drukarka: głównie do dokumentów tekstowych czy również do druku grafik lub zdjęć? Czy istotna będzie wysoka jakość wydruku? Jak często i jak intensywnie będzie używana? Ile osób będzie z niej korzystać? Odpowiedzi na te pytania ułatwią znalezienie najbardziej odpowiedniego modelu urządzenia.

Drukarki laserowe i atramentowe
Zasadniczo są dwa rodzaje drukarek: laserowe i atramentowe. Pierwszy typ częściej sprawdza się przy wydruku dokumentów tekstowych, także ich dużej ilości, a z kolei drugi lepiej nadaje się do wydruku zdjęć czy grafik i sporadycznego korzystania. Jeśli potrzebujesz drukarki przede wszystkim do wydruku dokumentów (powyżej kilkunastu stron dziennie), lepiej sprawdzi się drukarka laserowa, która jest bardziej wydajna, a koszt jej eksploatacji jest niższy niż drukarki atramentowej.

Drukarka kolorowa czy monochromatyczna?
Ta kwestia wiąże się z technologią druku. Drukarki laserowe zazwyczaj umożliwiają wydruk monochromatyczny, a atramentowe druk kolorowy. Są również dostępne kolorowe drukarki laserowe, ale ich koszt jest znacznie wyższy. Przed zakupem rozważ, czy potrzebujesz drukarki przede wszystkim do czarno-białych wydruków, czy równie istotna jest dla Ciebie możliwość druku w kolorze.

Prędkość wydruku
Jeżeli planujesz intensywnie korzystać z urządzenia, zwróć uwagę na szybkość wydruku. Drukarki laserowe pozwalają na szybki wydruk wielu stron, a z kolei drukarki atramentowe raczej nie osiągają wysokiej szybkości druku, ale jest on wyższej jakości. Producenci określają szybkość drukarki liczbą wydrukowanych stron na minutę. Nowoczesne urządzenia laserowe drukują między 30 a 40 stron na minutę, standardem jest wydruk kilkunastu stron na minutę. Jeżeli nie planujesz intensywnego użytkowania urządzenia, możesz zdecydować się na takie z niższym parametrem szybkości.

Koszty eksploatacji drukarki
Nie zawsze zakup najtańszej drukarki oznacza najbardziej opłacalną inwestycję, dlatego przed zakupem sprawdź, jakie są koszty zakupu tuszu lub tonera dla danego modelu drukarki. Pamiętaj, że tusz kolorowy będzie droższy niż czarno-biały.

Drukarki Samsung, drukarki Develop, czyli którą markę wybrać?
Aktualnie na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się produkcją lub dystrybucją urządzeń biurowych. Większość z nich oferuje nowoczesny sprzęt, który sprawdza się również w zastosowaniu biurowym. Przy szukaniu interesujących ofert warto zwrócić uwagę na drukarki Develop, a także drukarki HP, Canon czy inne. Każda z wymienionych firm oferuje szeroki wybór urządzeń wysokiej jakości oraz cieszy się dobrą opinią wśród klientów.

Przeczytaj również

Erasmus+ w SP1 W dniach 5-9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie odbyły się pierwsze działania związane z uczeniem się /nauczaniem /szkolenia...
Filtry do wody oparte na odwróconej osmozie Woda w kranach, która pochodzi z miejskich wodociągów, najczęściej jest dość twarda i często chlorowana (aby niszczyć bakterie). Choć obie te rzeczy n...
Zabudowana kuchnia – jakie sprzęty AGD nadają się ... Podczas projektowania kuchni, coraz częściej decydujemy się na zakup sprzętów AGD do zabudowy. Dzięki temu, że możemy ukryć urządzenia w zabudowie meb...
Darmowe portale ogłoszeniowe – czy to się opłaca?... Mieszkanie na wynajem, niepotrzebne meble czy samochód zagracający garaż – szukając potencjalnych kupców na zawadzające przedmioty, najprościej będzie...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge