CO NAS CZEKA

Podobno najbliższe wybory ogólnopolskie, to te w 2014 r. do Parlamentu Europejskiego. Ja tak nie myślę. Wigilia, Święta BN, Sylwestra i mamy Nowy Rok. Często zadajemy sobie pytanie – co nas czeka, co przyniesie następny rok? I jakoś tak można zaobserwować, że optymistów z roku na rok ubywa. Bo pomimo coraz lepszej techniki, nowych wynalazków, robotyzacji, żyje nam się jakby coraz gorzej. Nawet ci, co jeszcze mają pracę widzą symptomy nadciągającego kataklizmu, czują że tajfun „Vincent” nadchodzi.

Główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak tak mówi: „Nie będzie sielanki i nie będzie pieniędzy. Już nawet Prezes NBP Marek Belka przyznaje, że sytuacja gospodarcza w Polsce jest poważna, choć nie dramatyczna. Otóż jest już dramatyczna, a będzie tragiczna. Blisko 10 mln Polaków jest zagrożonych biedą i wykluczeniem, 70 proc. młodych Polaków nie ma etatu, 2,5 mln rodaków żyje na poziomie minimum socjalnego ok. 997 zł, a bezrobocie wśród młodych wynosi juz 30 proc. Nowe setki tysięcy młodych szykuje sie do emigracji. Dramatycznie powiększa się luka popytowa, a konsumpcja wewnętrzna w Polsce to ok. 60-70 proc. polskiego PKB.”

Rosnąca bieda i to nie tylko ekonomiczna, ale i moralna (głos z dyskusji w int. – „nie ma problemu gdy ktoś kradnie połowę ze zbiórki charytatywnej , bo druga połowa idzie na sprzęt!”), każe nam poważnie zastanowić się nad przyszłością nas – Polaków i naszej Ojczyzny. Takie upodlenie i gehenna życia sprawiają, że zanikają normalne ludzkie odruchy jak pomoc innym czy choćby empatia, i nawet stajemy się dla siebie agresywni. Zaczynają nam już nawet pisać ustawy o… „mowie nienawiści”. Wanda Zwinogrodzka w „GP” pisze: „ Z telewizorów płynie propaganda sukcesu, wielkie budowy socjalizmu, ups… przepraszam: III RP, sypią się wkrótce po uroczystym przecięciu wstęgi, policja bije demonstrantów, sędziowie podlizują się władzy, telefony na podsłuchu, w przychodniach tasiemcowe kolejki, drobni „prywaciarze” próbują przetrwać mimo szykan władz miasta i urzędów skarbowych, w redakcjach czystki itd.”

Więc co nas czeka? Załóżmy, że staje się cud w Narodzie Polskim – spadają łuski zakłamania z oczu Polaków. Naród w końcu zobaczył tę resztówkę państwa i myśli, dlaczego dalej mamy żyć w tym szambie? Na hasło – stają wszystkie zakłady. Początek (czyżby już teraz?) widać u górników. Kilka dni przestoju, to naprawdę o wiele niższa cena niż codzienne coraz szybsze staczanie się Polski i gnicie Narodu. Wiemy jak to się robi, bo to było tak niedawno – 30 lat. Mądry Naród wybiera swoją reprezentację z list Ogólnopolskiego Ruchu Społecznego. Suweren odzyskuje wolność i podmiotowość. Niemożliwe? – może nie tak do końca! Znając jednak życie… Czy Polacy są tak całkiem bez szans i „muszą” biernie oczekiwać następnych wyborów (2014 i do Sejmu 2015)? Zoologiczny upór „władzy”, by nie dać multipleksu dla TV Trwam, spowodował poruszenie Narodu Polskiego. Liczne marsze i ten półmilionowy w Warszawie, wróży inny scenariusz na 2013 rok niż dalsze dreptanie w miejscu. Władza swoją szansę widzi w dalszej dezinformacji medialnej (stąd taki ośli upór w stosunku do TV Trwam).

Trzeba pokonać strach. Sędzia Giovanni Falcone mówił: „ Ci którzy się boją, umierają codziennie, ci którzy się nie boją, umierają tylko raz!” Masa krytyczna zostanie przełamana, gdy dotknie nas dalszy wzrost cen i większe bezrobocie. Wbrew pozorom „kompradorska władza” też myśli. Może nawet, aby rozładować społeczne napięcie, da multipleks TV Trwam. Jednak…. To było do przyjęcia w 2012 roku, ale teraz? Teraz to już byłby tylko ochłap z pańskiego stołu. Trzeba żądać rozwiązań systemowych. Ewentualna zmiana rządu (prof. Gliński), to jednak tylko zmiana wewnątrz tego samego chorego układu. Trzeba doprowadzić do nowych – uczciwych (nie partyjnych) wyborów, bo nic się nie zmieni. Naród Polski dojrzewa do mądrych rozwiązań. To co jest nieuniknione musi nastąpić, bo nasza Królowa Matka Boża nie pozwoli zginać swemu ludowi.

Grajewo może czekać dwojaki scenariusz – referendum w sprawie odwołania burmistrza, ale wtedy – dla uczciwości, należy zrobić równocześnie referendum za odwołaniem Rady (ze wzgl. na brak mandatu moralnego do rządzenia). Inaczej – w drugą stronę dalszy upadek i gnicie lokalnej społeczności. Może nawet już nie nastąpi „najazd szwedzki”, ale „najazd Mongołów”, i to wszystko za naszą wspólną kasę. Życzę mądrości.

Milczenie wobec bezprawia to przyzwolenie, przyzwolenie na bezprawie to współudział i tu warto się zastanowić nad beztroską z jaką podchodzimy do spraw „ojczyźnianych”. Nie ma szans – ktoś powie. Czyżby? Bóg jest ponad tym wszystkim i wiemy, że cuda się zdarzają. Kamil Cyprian Norwid mówił: „Naród, który się oburza, ma prawo do nadziei, ale biada temu, który gnije w milczeniu”!

 

Aleksander K Szymczak

Przeczytaj również

Jaką karmę dla szczeniaka wybrać? Pojawienie się w domu psa to ogromna zmiana dla wszystkich domowników. Pupil to oczywiście wielka radość, ale także mnóstwo obowiązków, o których musi...
Wczesna nauka czytania – co o tym sądzić? Temat wczesnej nauki czytania jest często podejmowanym zagadnieniem przez pedagogów, terapeutów a przede wszystkim rodziców. Ta ostatnia grupa zai...
Przyspiesz swój metabolizm Czytając na temat odchudzania, na pewno niejednokrotnie ubiły Ci się uszy informacje o metabolizmie. Zastanawiasz się, dlaczego jest on taki ważny i j...
Pomiary hałasu na stanowisku pracy Hałas definiowany jest jako drgania ośrodka sprężystego. Drgania są zjawiskiem niepożądanym przez człowieka, ponieważ wywołują dyskomfort, są dokuczli...
31 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  22 stycznia 2013 at 11:12 - Odpowiedz

  PRZYJACIELU DROGI ! Myślę, że „ GŁOS „ trochę dorósł , „ zmądrzał „ , dostając po tyłku wiele spraw zrozumiał !Ale co byłoby gdyby „ GŁOS „ znów powrócił i ponowił „ nadawanie „ ! Znów by poleciały gromy i pierony oraz podszywanie się „opozycji „ pod jego nazwę ! Wiem , że jeszcze taki nie urodził się co by wszystkim naraz dogodził ! BARDZO SERDECZNIE POZDRAWIAM KIMKOLWIEK JESTEŚ – A NA PEWNO CZŁOWIEKIEM ; TAK JAK KAŻDY / A Z MOJEJ „ OPOZYCJI „ ORAZ Z MOICH PRZYJACIÓŁ !!! SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

 • Wpisz swoje imię
  21 stycznia 2013 at 22:27 - Odpowiedz

  Nareszcie “głosie” piszesz – do rzeczy.

 • Lech Redyk
  20 stycznia 2013 at 21:27 - Odpowiedz

  OŚWIADCZENIE !!!
  OD TEJ CHWILI WSZELKIE DALSZE WPISY NA TYM I NA INNYCH SZANOWNYCH PORTALACH PODPISANE „ Lech R „ NIE BĘDĄ MEGO AUTORSTWA ! Każdy ma prawo wybrać swoją nazwę i tej jednej trzymać się a nie nawet w jednym temacie używać kilku aby tylko komuś dokopać i podgrzać atmosferę ! Nie powinien też podszywać się lub powielać już istniejących jak na G24 !!! POZDRAWIAM !!! Z POWAŻANIEM I SZACUNKIEM !!!

 • Lech R
  19 stycznia 2013 at 14:06 - Odpowiedz

  Dalszy ciąg nagonki na mnie na portalu G24 !!! A jednak nie wszyscy PRZYJACIELU mnie od czi i honoru odsądzili , oskarżyli , osądzili , skazali oraz wyrok wykonali jak Ty !!! PROSZĘ – NIE BĄDZ NIGDY UZURPATORSKIM OSKARŻYCIELEM , SĘDZIĄ ORAZ ZARAZEM KATEM BO NIE ZNASZ DNIA , GODZINY , MINUTY I SEKUNDY KIEDY SAM MOŻESZ BYĆ SĄDZONY PRZEZ WIĘKSZEGO OD SIEBIE !!! BÓG Z TOBĄ PRZYJACIELU !!!

 • Wpisz swoje imię
  18 stycznia 2013 at 22:08 - Odpowiedz

  zxc – bardzo cięta riposta ale czy trafna ? Wskaż mi chociaż 1 osobę lub instytucje , które ja tak wykorzystuje ! A co do mielenia jęzorem to nie tylko ja w tym jestem dobry ! Są jeszcze bardziej ode mnie mocniejsi ! MISTRZOWIE W SWOIM FACHU ! JA JESTEM WEDŁUG NICH TYLKO MAŁYM PIONKIEM ! DLACZEGO ICH NIE DOSTRZEGASZ ? Nie musisz wysilać się z odpowiedzią ! Ona już została napisana ! Gdybym miał tyle zdrowia fizycznego co kiedyś , na pewno bym zawalał 1000m pod ziemią w KWK , gdzie kiedyś pracowałem ! Więc mi robota zwykłego i prostego robola nie jest mi obca i straszna ! A Tobie ? I jeszcze jedno – jak ja nie będę pisał , o tych dla Ciebie niewygodnych sprawach to zawsze ktoś taki znajdzie , kogo to samo będzie boleć co mnie boli ! BÓG , BIBLIA ,PRAWA BOŻE , WIARA , NADZIEJA ,MIŁOŚĆ , PRAWDA ,ZGODA , POKÓJ , SZACUNEK DO BOGA ORAZ DO KAŻDEGO JEDNEGO CZŁOWIEKA ORAZ DOBRO I TAK W KOŃCU ZWYCIĘŻY WSZELKIE ZŁO I NOSICIELI ZŁA ! AMEN !!!

 • zxc
  18 stycznia 2013 at 21:42 - Odpowiedz

  Lechu R weź się w końcu za jakąś pracę, zarób pieniądze na swoje utrzymanie. Spędzasz mnóstwo czasu pisząc swoje komentarze, które wielu rozgarniętych ludzi uważa za żałosne i mocno zdewociałe. Do pracy !!!!! Nie miel ozorem. Nie wykorzystuj innych ludzi i instytucji !! Do roboty !!!! Nie leń się !!!

 • Lech R
  17 stycznia 2013 at 10:24 - Odpowiedz

  V VENDETTA – A witam następnego Szanownego uzurpatora do miana najmądrzejszego a może i najpiękniejszego w dziejach ludzkości ! Ale CHŁOPIE jak tu trafiłeś ? Po omacku , ktoś Ciebie pokierował na tą stronę a może GPS czy intuicyjnie ! Wszak – można Ci być i pisać co tylko Ci rzewnie spodoba się ! Wolny kraj przecież mamy i nawet bezkarnie możemy jak na razie chlastać jęzorem i rzucać słowami na lewo i prawo – jak kto woli !I Ty – i tym razem zacząłeś od obelg pod moim adresem ! A sam nie tak dawno dostałeś na innym portalu „ popaliwkę „ , że nawet przepraszałeś ! PRZYJACIELU DROGI ! Czy ja Ciebie jakoś tam kiedyś nazwałem albo nadwyrężyłem Twoją godność osobistą lub obluzgałem podobnymi epitetami i tytułami , którymi mnie zaszczyciłeś ! ? PRZYJACIELU ! Czy ja Ciebie i kogokolwiek zmuszam do czytania moich „ wypocin „ ? Absolutnie NIE ! Wolny mamy kraj ! Jesteś wolnym CZŁOWIEKIEM i masz pełne prawo tego nie czytać – olać ! Nie jestem żadnym autorytetem ani do tego nie pretenduje ! Nie wszędzie piszę ! Nie zabieram głosu na sprawach w których jestem zielony ! Dostrzegasz w moim pisaniu to co dostrzegasz to Twoja sprawa , Twoje zdanie – do którego masz takie samo prawo ustanowione konstytucyjnie jak i ja ! To na szczęście wolny kraj , wolne media ! Staram się pisać moim osobistym punktem widzenia a nie przez kogoś sterowanym lub aby komuś dupkę lizać ! BĘDĘ BRONIŁ SWOICH RACJI ! BĘDĘ ZAWSZE BRONIŁ BOGA ; JEGO BIBLII ; JEGO PRAW ; KAŻDEGO CZŁOWIEKA – SZCZEGÓLNIE BĘDĘ BRONIŁ LUDZI ZE SFER NAJUBOŻSZYCH ; ODEPCHNIĘTYCH NA BOCZNY TOR I POGARDZANYCH , PRZEZ INNYCH ZAPOMNIANYCH A TAKŻE CHORYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH ! BĘDĘ BRONIŁ NAS WSZYSTKICH PRZED DZIELENIEM NAS NA POLAKÓW I ANTY POLAKÓW ORAZ KATOLIKÓW I ANTY KATOLIKÓW – NA KATEGORIE A I B ? PAMIĘTAJ ZATEM PRZYJACIELU ! POLSKA JEST JEDNA ! POLSKA JEST JEDNĄ MATKĄ WSZYSTKICH POLAKÓW A MY WSZYSCY JEJ SYNAMI ORAZ CÓRKAMI ! WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI POLSKI ! WSZYSCY JESTEŚMY JEDNĄ WIELKĄ POLSKĄ RODZINĄ ! A NADE WSZYSTKO RODZINĄ LUDZKĄ !!! ALE JAK TO JEST NAWET W NASZYCH OSOBISTYCH RODZINACH – SĄ NAWET CZARNE OWCE , ZAKAŁY ORAZ DRAPIEŻNE WILKI POLITYCZNE I RELIGIJNE W OWCZYCH SKÓRACH ! ICH WSZYSTKICH PO OWOCACH ROZPOZNAJEMY ! TO MOJE OSOBISTE I ŻYCIOWE QUO VADIS !!! A JEŚLI CI ( lub innym ) ONO NIE SPODOBA SIĘ TO JUŻ TWOJA SPRAWA – TWÓJ WYBÓR – MASZ DO TEGO PEŁNE NIEZAWISŁE , KONSTYTUCYJNE I LUDZKIE PRAWO ! ALE CZY TAKIEŻ SAMO MASZ PRAWO DO KALANIE LUDZKIEGO JĘZYKA SWOIMI BLUZGAMI – TO JUŻ SE SAM NA TO ODPOWIEDZ !!! CZEŚĆ !

 • Wpisz swoje imię
  17 stycznia 2013 at 09:36 - Odpowiedz

  “Ja wierzę, że żaden z was, a jest was sporo na tym forum, od wydawania opinni jarmarkowych, że nie potrafi nawet na jedno z tych pytań sensownie odpowiedzieć!!! Podejżewam że może? odezwie się znachor-psychopata Lech-u R. On jak wyjaśni, to najlepszy psycholog z wrażenia ogłupieje!” ; komentarz – V Vendetta

 • Lech R
  16 stycznia 2013 at 23:01 - Odpowiedz

  SZANOWNY PANIE MARUDER ! MARUDZISZ i do swego maruderstwa chcesz wciągnąć SZANOWNĄ REDAKCJE TEGO PORTALU ! Najpierw zapoznaj się z pełną definicją słowa i znaczenie – TROLL i TROLLOWAĆ ! Wówczas coś na ten temat mógłbyś napisać ! Może jakiś Esej lub Felieton ! A wiesz dlaczego mnie i mego pisania nie znosisz ? To Ci człowiecze napisze – bo pisze niezależnie , samorządnie , nie wazelin-owo , nie obłudnie i nie fałszywie ! Lecz prosto , szczerze i prawdziwie co moje oczy widzą i co uszy słyszą a także co mi moje serce i mój umysł przez nikogo nie sterowany dyktuje ! I to Ciebie i co niektórych boli ; bardzo boli ! CHCIELIBYŚCIE ABY BYŁO WSZYSTKO NA WASZĄ MODŁĘ , NA WASZĄ NUTĘ ORAZ POD WASZ DYKTAT I CENZURĘ ! TO NA SZCZĘŚCIE NIE TE MEDIA !!! CZEŚĆ !!!

 • maruder
  16 stycznia 2013 at 21:00 - Odpowiedz

  Droga redakcjo, rozumiem, że z marketingowego punktu widzenia obecność trola jest pożądana, bo podnosi “odwiedzalność” portalu (wg mnie obecnie najlepszego na grajewskim podwórku, bez wazeliny), ale czas chyba Lecha R. wysłać na urlop, bo faktycznie zaczyna już z lodówki nawet wyłazić.

 • Anonim
  16 stycznia 2013 at 20:56 - Odpowiedz

  Piłsudski, gdyby żył, mógłby ciebie też wykorzystać. Do wsiadania na kasztankę.

 • Lech R
  16 stycznia 2013 at 12:30 - Odpowiedz

  ” NIE CHCEM ALE MUSZEM ” ODPISAĆ !!! Do BEZIMIENNEGO – GOŚCIU STUDZONY CZY CZASEM JUŻ NIE JESTEŚ OBRAŻANIEM INNYCH ZNUDZONY – jeśli już to Redyk ! WOLĘ BYĆ WIERNYM PIESKIEM SWOJEJ ” FANTAZJI ” BIBLIJNEJ I PRAWDZIWEGO BOGA NIŻ “o” R ! Naucz się CZŁOWIECZE poprawnie czytać i takoż rozumować ! ” JA KAŻDEGO JEDNEGO CZŁOWIEKA UWAŻAM ZA PRZYJACIELA I KAŻDEGO JESTEM PRZYJACIELEM ! TYCH CO MNIE KIEDYŚ W MOICH CZASACH GŁODOWYCH POCZĘSTOWALI MNIE TALERZEM ZUPY A NAWET TYCH CO MI DO TEJ ZUPY NAPLULI ! A NAWET SZANOWNEGO AKS ; ” o ” R… ” ” szanuje każdego jednego człowieka ” ! I gdzie tu widzisz porute!!! Chyba , że u siebie i w swoich wywodach ! Dodam – ja nawet za takich jak Wy modlę się aby DOBRY BÓG WAM WYBACZYŁ BO TAK NA PRAWDĘ SAMI NIE WIECIE CO ROBICIE ! ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ PANIE J S ! Gdyby ” DZIADEK ” żył w obecnych czasach to dawno by rozpędził by to doborowe towarzystwo rządowe , sejmowe , senackie a nawet toruńskie i panowałby przynajmniej spokój i każdy jeden wiedziałby gdzie jego miejsce dla dobra ogółu ! A nie tylko koryto, władza i kasiora a do roboty dwie lewe ręce !!! POZDRAWIAM !!!

 • J.S.
  16 stycznia 2013 at 10:32 - Odpowiedz

  Nie ma już Piłsudskiego…i nie będzie. A szkoda bo by Wam wszystkim niezłą szkołę dał

 • Wpisz swoje imię
  16 stycznia 2013 at 10:12 - Odpowiedz

  Pies redek dal upust swych fantazji filozoficznych. Mowi ze szanuje wszystkich ? : oprócz ojca R?!?! Ale poruta!!!

 • Lech R
  15 stycznia 2013 at 23:53 - Odpowiedz

  – i Duch św mnie natchnął , abym jeszcze raz zajrzał na iR ! Oj CZŁOWIECZE , OJ MARUDERZE ale marudzisz ; mało tego jesteś taki przyziemny i interesują CIEBIE tylko sprawy przyziemne ! To Twoja sprawa ! Twój wybór PRZYJACIELU – JA KAŻDEGO JEDNEGO CZŁOWIEKA UWAŻAM ZA PRZYJACIELA I KAŻDEGO JESTEM PRZYJACIELEM ! TYCH CO MNIE KIEDYŚ W MOICH CZASACH GŁODOWYCH POCZĘSTOWALI MNIE TALERZEM ZUPY A NAWET TYCH CO MI DO TEJ ZUPY NAPLULI ! A NAWET SZANOWNEGO AKS ; ” o ” R – co innego , że nie zgadzam się z ich poglądami ! To też moja sprawa i mój wybór !!! Więc Ty masz swoje poglądy – mi nic do tego ! Ja mam swoje – Tobie nic do tego ! Obaj a także AKS – dopóki nie są zagrożeniem dla innych – mamy pełne prawo do ich wypowiadania ! Na razie mamy na Portalach wolne media i spróbuj tak w mediach “o” R ! Na koniec – szanuje każdego jednego człowieka lecz szacunku od nikogo nie żądam i nie oczekuje – od CIEBIE TAKŻE NIE !!! Spadam !!! CZEŚĆ ( to na tyle w tym temacie na tym portalu )

 • maruder
  15 stycznia 2013 at 22:09 - Odpowiedz

  O, masz tu kawałek wywiadu, który cytujesz z wp.pl:
  “Dlaczego WOŚP jest popularniejszą instytucją niż Caritas, skoro żyjemy w kraju, w którym zdecydowana większość Polaków deklaruje się jako katolicy?
  – Owsiak dał się poznać jako człowiek, który działa – jak mówi młodzież – bez „napinki”.”

  Jasne, Owsiak działa bez napinki, a Caritas się napina. Gorszej bzdury dawno nie słyszałem. To właśnie Caritasu nie uświadczysz w mediach, Caritas nie wywołuje skandali. A Owsiak – jak nie pofarmazoni o eutanazji, to zniszczy stoisko z okularami (bo gość nie zapłacił haraczu na Woodstocku), albo wystawę antyaborcyjną (także na Woodstocku). Rzeczywiście, bez napinki. I takie “autorytery” zaprasza wp.pl.

 • maruder
  15 stycznia 2013 at 22:04 - Odpowiedz

  Też mi autorytet – lewicowa Wirtualna Polska, dodatkowo w rękach niemieckiego kapitału. Tam znajdą stosowny autorytet, który będzie udowadniał, że ziemia jest płaska, Polacy to antysemici, a brzozy są z kewlaru. “Dziś UBecy mają media, już nie muszą łamać kości” – śpiewa Tadek w kawałku o Ince (http://www.youtube.com/watch?v=88rXR9fOFDE).

  Przed laty byłem parę razy zaangażowany w organizację finałów WOŚP, zresztą Owsiaka widziałem w akcji w Jarocinie na początku lat 90-tych i pamiętam jak się zachowywał i co wyczyniał. On istnieje (w mediach) tylko po to, żeby kanalizować społeczny bunt przeciwko tym, co niszczą nasz kraj.

  Możesz sobie spekulować, czy JPII teraz pogroziłby palcem RM czy pobłogosławił. Benedykt XVI w każdym razie przyjął pielgrzymkę i pobłogosławił, ale pewnie zaraz napiszesz, że on nie za bardzo kuma, co się w Polsce dzieje i co które radio nadaje.
  Jestem pewien jednego – dziś mamy w kraju taką sytuację, że – tak jak przed laty – JPII, gdyby żył, mógłby powiedzieć to samo “Niech zstąpi Duch twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Niech obudzi zaślepione lemingi i przywróci prawdziwe znaczenie wartościom.
  I przestań się czepiać mojej ksywki, a po drugie – nie nazywaj mnie przyjacielem. Przyjaciół nikt nie będzie mi wybierał, wrogów poszukam sobie sam.

 • Lech R
  15 stycznia 2013 at 21:25 - Odpowiedz

  Maruderze , Maruderze a Ty wciąż marudzisz ! Odpowiem Ci na jedno – mogę popierać i powoływać się na J P II a ” nie lubić ” mowy i poczynań ” o ” R ! Wolno mi tak samo jak Tobie ! Faworyzować AKS a mnie potępiać ! Wolny wybór !!! I proszę nie dawaj mi ” przed potopowych ” pochwał RM przez J P II ! Co już była a nie jest nie piszę się w rejestr ! Za tamtych czasów RM i “o” R jeszcze tak nie obrośli w piórka i w tłuszczyk oraz w mowę nienawiści oraz polityki i władzy ! Jestem przekonany gdyby JP II żył obecnie to by im pogroził palcem albo pokazał język ! Zastanów się po co RM nasz błogosławiony i dlaczego jego pochwalny tekst słyszymy niemal zawsze przed ” apelem o jałmużnę ” ! Czyste zagranie psychotechniczne na uczuciach Polaków do Jana Pawła II ! Czy na to i na inne ich słowa i praktyki zgodziłby się ” obecny ” JP II ! ŚMIEM TWIERDZIĆ – ŻE NIE !!! A ja Ci przyjacielu podaje stronę o Owsiaku – dla mnie też kontrowersyjnym facecie -Psycholog-społeczny-o-tajemnicy-sukcesu-Owsiaka,wid,15250354,wiadomość.! DOBREJ NOCKI !!!

 • maruder
  15 stycznia 2013 at 20:27 - Odpowiedz

  Staraj się, ale pamiętaj, że Bóg dał człowiekowi tylko jedne usta, ale za to dwoje uszu, żeby mniej mówił, a więcej słuchał. A ty zalewasz każdy wątek swoimi wpisami – chyba tylko po to, żeby zamęczyć odbiorcę (np. w wątku “Żądza pieniądza” na 11 wpisów aż 8 jest autorstwa Lecha R.). Ilość nie czyni jakości i nawet jak mnie sto razy nazwiesz moherem, stronnikiem ojca Rydzyka czy – jak to piszesz – ciemnogrodu, to uprawiasz tylko trzecią prawdę wg. księdza Tischnera. Czyli gówno prawdę. Gdzie ja tu napisałem, że jestem stronnikiem ojca Rydzyka??? A może jestem ateistą? Jeśli uważasz, że każdy kto podważa działalność Owsiaka jest moherem, to lecz się chłopie, bo masz paranoję. Wystarczy znaleźć informacje np. w zestawieniach fundacji i porównać, kto ile daje potrzebującym, a ile zostawia sobie. Matematyka, królowa nauk, nie kłamie.
  I jeszcze jedno – podpierasz się nauczaniem Jana Pawła II, a ojca Rydzyka nazywasz ciemnogrodem. To przeczytaj sobie to (nie znalazłem wersji audio):
  http://novi-prophetha.bloog.pl/id,4786779,title,Ojciec-Swiety-Jan-Pawel-II-do-rodziny-Radia-Maryja,index.html?ticaid=6fe3d

 • Lech R
  15 stycznia 2013 at 17:26 - Odpowiedz

  SZANOWNY MARUDERZE – BARDZO PRZEPRASZAM ! KILKA SŁÓW JESZCZE DO CIEBIE !!! „Na rozwój danego narodu nie wpływa w pierwszym rzędzie ani pieniądz , ani pomoc materialna , ani też struktury techniczne , ale formowanie sumień , dojrzewanie mentalności i obyczajów ! Protagonistą rozwoju jest CZŁOWIEK a nie pieniądz czy technika „ – napisał nasz wielki Rodak oraz Przyjaciel BOGA i każdego CZŁOWIEKA Bł. JAN PAWEŁ II w swojej encyklice Redemptoris missio nr 58 ! Na pewno nie miał na myśli i był przeciwny wszelkim wojnom- nawet tym „ słusznym pod pewnymi warunkami „ ! Jak wiemy wszyscy był zawsze za pokojem, za zgodą , za wszelkim dialogiem i porozumieniem ludzkim , za szacunkiem i równością dla każdego jednego człowieka , za jego wolnością – ta naturalną a jednak podległą BOGU ! TYLKO W BOGU – TYM PRAWDZIWYM ORAZ W JEGO PRZYSZŁYM KRÓLESTWIE WIDZIAŁ – TAK JAK JA TERAZ – OCALENIE POLSKI I ŚWIATA CAŁEGO ! A WIĘC NAS WSZYSTKICH ! ALE CZY MY WSZYSCY – CZY JA OSOBIŚCIE DOROSŁEM JUŻ ABY BYĆ OBYWATELEM TEGO KRÓLESTWA ? CZY CHOCIAŻ W CZĘŚCI STARAM SIĘ TO KRÓLESTWO JUŻ TERAZ WPROWADZAĆ W MOJE SERCE I W ŻYCIE ? Ja staram się ale różnie mi z tym wychodzi ! Ale staram się !!! Z BOGIEM !!!

 • Lech R
  15 stycznia 2013 at 16:42 - Odpowiedz

  SZANOWNY PANIE MARUDERZE PROSZĘ NIE MARUDŹ JUŻ ! Każdy Twój wpis , każde słowo jest coraz bardziej marudniejsze i podatniejsze na ideologie AKS ! A TO JUŻ TWOJA SPRAWA – TWÓJ WYBÓR i TWOJE ŻYCIE ! Ale nie zapominaj – nie tylko Twoje życie ale Twoich bliskich , Twojej rodziny , dzieci i wnuków ! Czy chcesz ich skazać na ciemnotę średniowieczną i na poddaństwo imperium „ o „ R ! I nie bój żaby – ja wiem na razie co ja piszę i co piszę i o kim Szanowny Pan Krzysiu ! Nawet dziecko , które umie już czytać a ma jeszcze swój własny nie przeżarty umysł żadną ludzką doktryną w epopejach AKS wyczuje wszelkie zło jakie on i jemu podobni nam szykują ! Nie bez kozery Jezus powiedział _- jak nie będziemy jak dzieci to do Królestwa Bożego nie wejdziemy ! Czy „ nauki i ideologię „ Pana AKS i jemu podobnych prowadzą do tego Królestwa !? Ale na to musisz sam sobie Przyjacielu odpowiedzieć przy pomocy chociażby BIBLII ! A w niej znajdziesz największe Przykazanie Boże a także Jezusa Kazanie na Górze ! A od tego wszystkiego – jak również od BIBLII ; od Dekalogu ; od Credo Katolicyzmu ; od KNS , a tym bardziej od PRAWDZIWEGO BIBLIJNEGO BOGA JAHWE NASZ AKS JEST DALEKO ; BARDZO DALEKO !!! BÓG Z TOBĄ PRZYJACIELU MARUDERZE I PROSZĘ JUŻ NIE MARUDŹ !!! ALE TO JUŻ TWÓJ WYBÓR !!!

 • maruder
  15 stycznia 2013 at 15:49 - Odpowiedz

  No tak, uderz w stół, a nożyce się odezwą. W swoim wpisie AKS nie wspomniał o Lechu R., ale napisał o trolach, na to Lech R. z zarzutem, żeby go nie wyzywać. Poczuwasz się Lechu jak widać do bycia trolem. Tylko na krokodyle łzy nikt się nie nabierze. Rasizm, faszyzm… – co za bełkot. I jeszcze gradobicie i trzęsienie ziemi 🙂

 • Lech R
  15 stycznia 2013 at 14:33 - Odpowiedz

  Weź Ty Krzysiu Kochany ode mnie się w końcu od fastryguj i nie przezywaj mnie ! Spójrz na siebie ! WSZYSTKIE WYMOGI TROLLOWANIA TO TY AKURAT SPEŁNIASZ i to co do joty ! Ponadto pewne twoje wynaturzenia są ewidentnym zagrożeniem dla suwerenności RP a także dla porządku publicznego a także noszą cechy rasizmu , nacjonalizmu i faszyzmu co jest w Polsce potępiane oraz ścigane prawem a także anty semickie i anty chrześcijańskie ; anty katolickie i anty ludzkie ! Chcesz na to dowodów ? Już nie długo będziesz je miał ! Ktoś zebrał Twoje wszystkie felietony oraz wpisy i przygotowuje odpowiednie ku temu pismo ! Tak na dobrą sprawę już dawno nikt nie powinien Ciebie „ drukować „! A pewne służby – łącznie z psychiatrycznymi powinni Tobą na poważnie zainteresować się !!! A ja myślałem , miałem nadzieję , że coś zrobimy dla dobra ogółu a Ty wciąż swoje ! Wojenka Ci się śni to będziesz miał to swoją wojenkę ale w innym niż Ty oczekujesz wydaniu ! Ty i tradycja – i te wciąż Twoje ambicjonalne straszenie – ŚMIECHU WARTE ! SZKODA GADAĆ I COKOLWIEK PISAĆ ! WAL SIĘ FACET !!!! OD GRAJEWA I OD MOJEJ UKOCHANEJ OJCZYZNY I ODE MNIE WARA CI !!! WARA !!! WŁADZA – ŻADNA NIE DLA CIEBIE ANI TĘŻ DLA TAKICH JAK TY ZACOFAŃCÓW ŚREDNIOWIECZNYCH ALE DLA LUDZI GODNYCH O SERCACH I SUMIENIACH CZYSTO CHRZEŚCIJAŃSKICH , KTÓRYM JA I TY – ŁĄCZNIE Z „ o „ R NIE DORASTAMY DO PIĘT !!! AMEN !!!

 • AKS
  15 stycznia 2013 at 09:28 - Odpowiedz

  Dziękuje za wpisy. Piszę, bo zależy mi na DOBRU najpierw ludzi a potem Grajewa i w końcu Polski. “Maruder” jest tym przykładem, gdzie to moje pisanie przynosi efekty i ludzie się leczą ” z głupoty” i odrętwienia umysłowego spowodowanego “zatruciem medialnym”. Już nie pierwszy raz piszecie – zrób coś w końcu. Do tej pory starałem się jednoczyć ludzi o zdrowym jeszcze myśleniu. Podawałem adres kontaktu: wiernytradycji@wp.pl. Widzicie, nie od razu da się wszystko uleczyć. Są gotowe rozwiązania, ale społeczeństwo “jest chore”, co widać po wpisach – trolli. Etapy budowania mądrej społeczności muszą więc przebiegać etapami i stopniowo. Czuwam nad tym. Wkrótce dostaniecie dalsze instrukcje – co robić.

 • Lech R
  14 stycznia 2013 at 23:54 - Odpowiedz

  AKURAT NIE JESTEM ANI MOHEREM ANI TUSKA FRAJEREM ! Jak na razie do nikogo nie należę , dupki ani kolan nikomu nie liże ! Nie jestem też mędrcem od 7 boleści , prorokiem wszechwiedzącym ani też wieszczem sennym ! ALE ZWYKŁYM SZARYM , PROSTYM OMYLNYM , MAJĄCYM PRAWO DO BŁĘDU ALE TEŻ DO JEGO PRZYZNANIA SIĘ CZŁOWIECZKIEM ! I Z TYM MI BARDZO DOBRZE A TAKIE WASZE TRELE MORELE TEŻ PO MNIE SPŁYWA !!! Nie strasz mnie Przyjacielu ! OK !!!

 • maruder
  14 stycznia 2013 at 22:06 - Odpowiedz

  Akurat piętnowanie oszołomów uważam za robienie czegoś dobrego. Co nie znaczy, że na tym poprzestaję. A ty tak naprawdę g..o masz do powiedzenia, a każdemu, kto się z tobą nie zgadza – Lechu R. – próbujesz przykleić łatkę mohera. Spływa to po mnie jak woda po gęsi.
  Wolę być moherem niż tuska frajerem!

 • Wpisz swoje imię
  14 stycznia 2013 at 18:40 - Odpowiedz

  Aha, i jeszcze jedno do AKS-a: – przybył Ci Przyjacielu jeszcze jeden sojusznik ! Strach się bać ! A może obaj zrobicie coś dobrego , bezinteresownego – tak za friko bez parcia na szkło dla ogólnego dobra zamiast tylko warczeć na wszystko i na wszystkich a najlepiej na tych co czynią lub chcą czynić dobro ! To Wam najlepiej wychodzi !

 • Lech R
  14 stycznia 2013 at 18:33 - Odpowiedz

  A RÓBCIE SWOJE PRĘDZEJ W POLSCE BĘDZIE ŚREDNIOWIECZE ! POWODZENIA ! A TOBIE SZANOWNY MARUDERZE co już marudziłeś na eG już napisałem kilka słów – ale Ci jeszcze dodam WOLĘ BYĆ PRZEZ PANA SZYMCZAKA I PRZEZ CIEBIE UWAŻANY ZA OSZOŁOMA , TROLLA A NAWET PSA A PRZEZ BOGA I LUDZI W NIEGO W PEŁNI WIERZĄCYCH I ZDROWEGO UMYSŁU TYLKO ZA CZŁOWIEKA ! TO MI WYSTARCZY ! A LEMING to przestarzała dawna nazwa dzisiejszego MOHERA ! A ja do nich nie należę ? Ale Ty raczej tak ! To Twoja – To wasza sprawa ! Mi nic do tego ! CZEŚĆ !!!

 • maruder
  14 stycznia 2013 at 18:23 - Odpowiedz

  Aha, i jeszcze jedno do AKS-a: przed laty też popierałem akcję Owsiaka, wychodząc z założenia, że potrafi zmobilizować tych, którzy być może wcale by nic nie dali potrzebującym, gdyby nie szopka medialna związana z WOŚP. Ale dzięki takim wpisom jak Twoje zacząłem szperać, szukać danych w necie, zestawień. I wyleczyłem się z Owsiaka.
  Ogółem Caritas Polska zebrał w poprzednim roku 441.581.695,94 zł. Na pomoc potrzebującym przeznaczył zaś 435.799.984,43 zł, czyli prawie 99 proc. wpływów.
  Dla porównania Owsiak: zbiórka – 54.506.270,77 zł, z czego na pomoc opisaną w statucie fundacji przeznaczono 28.993.580,43 zł.
  (więcej o tym na tej stronie: http://naszeblogi.pl/35579-caritas-vs-owsiak-151).
  Można się tylko zastanawiać, ile środków zebrałby dodatkowo Caritas, gdyby wszelkie telewizje podarowały tej organizacji tyle czasu antenowego, co dla WOŚP…

 • maruder
  14 stycznia 2013 at 18:17 - Odpowiedz

  Nr do św. Piotra? A co, chcesz się na widzenie umówić? Jak będziesz dalej trollował na forach, to w końcu cię ktoś tam skieruje.

  AKS: rób swoje, bo psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Nie we wszystkim się zgadzamy, ale bez Ciebie większość na forach to lemingi albo oszołomy jak Lech R.

 • Lech R
  14 stycznia 2013 at 14:57 - Odpowiedz

  SZANOWNY PANIE SZYMCZAK ! Jak zawsze jest Pan w swoich słowach nie omylny , nie podważalny , bez kompromisowy oraz wszech wiedzący a także prorokujący ! CZYŻBYŚ MIAŁ PAN KOLEJNY PROROCZY SEN A MOŻE JAKIEŚ UKŁADY I UKŁADZIKI Z ” GÓRĄ “? A może byś nam Pan uraczył chociaż nr do św. Piotra ? Panie Krzysiu ! Bardzo umiesz Pan na wszystkich wszelkie zło zwalać ! A weż się Pan do jasnej choroby za robotę i pokaż , że potrafisz Pan coś dobrego dla ogółu zrobić a nie tylko jątrzyć , podsycać , szczuć a także straszyć ! Oby te Pana ciągłe strachy jak bumerang nie spełniły się na Panu i jeszcze komuś ! Nie piszę komu bo znów uznasz Pan , że atakuje ! Nic z tych spraw ! POLSKA POWOLI ALE SKUTECZNIE BUDZI SIĘ Z LETARGU POLITYCZNEGO ALE I Z PSYCHOTECHNICZNEGO i nie pieprz Pan , że było was pół miliona ! Dopisz Pan jeszcze przed tym – dwójkę – to wyjdzie bliższa liczba podatna na Pana kalkulator – dwa i pół miliona ! Czy to nie lepiej brzmi ??? Tyle w mym pierwszym przyjacielskim wejściu ! Z BOGIEM PANIE SZYMCZAK ! Z BOGIEM !!!