CIEPŁO O RADIU

Pstryk, przekręcam gałkę – pocieszenia słyszę głos! Alleluja i do przodu, już 21 lat! I tu jest problem, bo jak napisać felieton, by nie zbulwersować wielu i by tekst był obiektywny? Tak „wytresowano” część Polaków, by gryźli rękę, która przynosi dobro, piękno, prawdę. To trwało latami, odkąd w grudniu 1991 r. Radio Maryja dostało pierwszą koncesję. Myślano w ten sposób, – damy, ale i tak nie wytrzymają ogromnych kosztów nadawania (vide – TV Niepokalanów). Jednak stało się inaczej. Jeśli to radio trwa do dziś, przy takim systemowym i metodycznym sypaniu piasku w osie, to nie można inaczej tego nazwać – jak cud!

Kiedy okazało się, że Radio nie tylko „nie pada”, ale się rozwija, zaczęto z nim walczyć. Po ostatnich „ekscesach z multipleksem”, słuchalność znacznie wzrosła (5 miejsce w Polsce). Wraz z rozgłośniami diecezjalnymi, to zaledwie kilka procent katolickich mediów w Polsce. To jakby Dawid, który „porwał się” na walkę z Goliatem (ok. 95% mediów „mętnego nurtu”). Czytaj walkę z kłamstwem, złem moralnym, antyhistorią, antywartościami, antypolonizmem, czyli jest „niepoprawne politycznie”. Przykładów jest aż nadto, jak np. pokazanie ubiegłorocznego 11 listopada. Mainstreamowe media pokazywały wciąż burdy celowo sprowokowane przez władzę, a TV Trwam pokazywała – marsz patriotów. Właśnie taki wyłom w przekazie jest nie „na rękę” złej władzy, bo nie pozwala na otumanienie Polaków do końca.

40 lat temu papież Paweł VI nazwał media współczesną amboną, a więc Kościół musi wykorzystywać je do ewangelizacji. Gdyby tego nie robił, byłby – „winny przed Panem”! Od 1993 r. Radio uzyskuje status nadawcy społecznego. Nadaje bez reklam i utrzymuje się wyłącznie z ofiar słuchaczy. Ludzie zrozumieli, że jeśli chcą wiedzieć prawdę o rzeczywistości, trzeba słuchać tego radia. To jak kiedyś słuchało się radia – Wolna Europa. Ten wyłom coraz bardziej męczył tych, co chcieli dezinformacją spacyfikować społeczeństwo polskie na modłę bezwolnej masy bez ducha, jaką można obserwować w innych państwach. Do walki przystąpiła masoneria. B. Rąpała w Naszym Dzienniku nr 269/12 pisze: „W 2007r. w Warszawie odrodziła się loża żydowska B’nai B’rith, której działalność przerwał dekret prezydenta Ignacego Mościckiego z 1938 r. (…) Radość z powodu reaktywowania polskiego odłamu BB w imieniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego wyraziła podsekretarz stanu Ewa Juńczyk-Ziomecka. Prezesem loży od 2009 r. jest Jarosław Józef Szczepański, dziennikarz, były doradca medialny B. Komorowskiego; gdy w 2007r. Komorowski został marszałkiem Sejmu, Szczepański objął funkcję dyrektora Biura Prasowego Kancelarii Sejmu”. Henryk Pająk w książce „Kundlizm znów wygrał” dodaje: „ Rząd polskojęzycznej loży PIS wiedząc już z tajnych sondaży, że wybory ma raczej „przechlapane”, postanowił rzutem na taśmę jeszcze zainstalować w Polsce tę groźną agenturę rasistowskiego syjonizmu, tym samym zostawiając w komfortowej sytuacji swoich następców z PO. (…) ustami „amerykańskiego” ambasadora Wictora Asha zapowiedzieli wtedy bezczelnie, że B’nai-B’rith będzie realizować w Polsce dwa główne cele – „restytucję” majątków pożydowskich oraz pacyfikację Radia Maryja i Telewizji Trwam”.

Czy już rozumiemy? CZY ROZUMIEMY O CO IDZIE WALKA? Czy już rozumiemy dlaczego został stworzony cały arsenał hasełek dla użytecznych idiotów? Przytoczmy ten arsenał, który miał rzucić Naród „na kolana”: RM sieje nienawiść, dzieli społeczeństwo, mówi kłamstwa, nastawia jednych na drugich, szerzy niezgodę, jest antysemickie(!?), „Rydzyk” bogaci się kosztem biednych (emerytów), kupił „Maybacha”, helikopter, tworzy „imperium”, nie rozliczył się z pieniędzy „na stocznię”, w RM za dużo jest polityki, „bije pianę” o Smoleńsku, Katyniu, KL Warschau, żołnierzach wyklętych, patologiach życia społecznego, ma trzeźwe spojrzenie na UE, jest ksenofobiczne, jest „tubą PIS”, jest nietolerancyjne itd. itp. bzdury, bzdury, bzdury obliczone na poklask leniwych ćwierćinteligentów. By to zrozumieć wystarczy – „przekręcić gałkę” i.. posłuchać. Wielomilionowa Rodzina Radia Maryja jest najlepiej poinformowaną częścią społeczeństwa. Polecam codzienny „uniwersytet życia”, czyli „rozmowy niedokończone” o 18:15 i 21:40, oraz „aktualności dnia” o 13:10. Tam dowiesz się tego, czego w „mętnych mediach” nie mówią. Posłuchaj i wyciągaj wnioski. Oczywiście nie zapominajmy o modlitwie, gdzie w RM są trzy części różańca , koronka do Miłosierdzia Bożego, apel Jasnogórski itd.

Ja rozumiem, że najwolniej zmienia się nasze przekonanie, mentalność, ale zapewniam – warto. Nie ma tu miejsca aby obalić te bzdurne hasełka, ale choć jedno. Do dziś mam „cegiełkę” kupioną na ratowanie stoczni. RM oddało czas antenowy dla fundacji (której przedstawicielem był kpt. Sulatycki), chcącej odkupić „bankrutującą stocznię”. Gdy komuna nie sprzedała stoczni – fundacji, na falach przez kilka miesięcy były komunikaty o zwrocie wpłat (udokumentowanych), a w końcu wielu powiedziało, że niech reszta pieniędzy posłuży na rozwój dzieł ojców Redemptorystów. Potem w 2003r. powstała TV Trwam. Media są zależne od polityków, a politycy od mediów i tego się nie zmieni. W ogóle, aby oceniać, trzeba prawidłowo rozumieć pojęcia jak np.: polityka, tolerancja, wolność, demokracja, prawda, sprawiedliwość, godność, suwerenność, ojczyzna itd. A co z tą obiektywnością? Owszem, Radio nie kłamie. Jednak nie chce, albo nie może mówić wszystkiego i o wszystkim. Przykład: Intronizacja Chrystusa Króla Polski (czyżby bała się Episkopatu?, ale wtedy gdzie misja siostry Celakówny?). Nie mówi o pozaparlamentarnych ruchach Narodowych, które rodzą się w wolnym, póki co, Internecie. Nie dopuszcza ich na antenę. Ja rozumiem, że PIS jest potrzebny RM bo walczy o koncesję itd., ale wiele razy słyszałem z ust dyrektora, że PIS – no to też nie jest idealny. Oczywiście, gdy popatrzymy na głosowanie – a nie na gadanie!

Zapytałem naszego eksperta, co sądzi o RM? Odp.: „W myśl hasła, kto nie z Mieciem – tego zmieciem! Jest ogromny zamach na zamknięcie Radia i TV. Mnie o ich dobru przekonało to, że jeden z egzorcystów zapytał wprost szatana o Radio Maryja a ten odpowiedział, że „gdyby nie to radio, to już z pół Polski byłoby nasze”! Pomyślmy! Znam dobrze te dzieła zbudowane z „wdowich groszy” (bo nawet i nie Kobylański) i wiem, że ojcowie ślubują ubóstwo, a te dzieła służą Narodowi. Przypomnijmy, że z ich inicjatywy powstała geotermia toruńska, która pokazała kierunek rozwoju Polski i możliwości”.

Kończąc, nie dyskutujmy a raczej głęboko przemyślmy misję RM na sprawy Boga i Ojczyzny. Dyskusja byłaby tylko powielaniem kłamstw w/w zaszczepionych w duszach nierozumnych. Raczej skłońmy się do tego co powiedział Bp. Frankowski (2007): „mam nadzieję, że wszyscy, którzy ulegli złowrogiej propagandzie, z czasem też zrozumieją, że zostali oszukani i tym bardziej, z tym większą gorliwością będą się chcieli później odwdzięczyć radiu maryja za te szkody, które mu wyrządzili!

JEHU

Przeczytaj również

Kiszonka – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć... Czym jest kiszonka?             Kiszonka to specjalna pasza soczysta, np. z parowanych ziemniaków, zakonserwowana w sposób naturalny pod wpływem fe...
Czym charakteryzuje się automatyka przemysłowa? Każda firma robi wszystko, by zmaksymalizować zyski. Ma to szczególne znaczenie szczególnie w przemyśle. Rozwój nowych technologii bardzo w tej kwest ...
Jaką karmę dla szczeniaka wybrać? Pojawienie się w domu psa to ogromna zmiana dla wszystkich domowników. Pupil to oczywiście wielka radość, ale także mnóstwo obowiązków, o których musi...
Wczesna nauka czytania – co o tym sądzić? Temat wczesnej nauki czytania jest często podejmowanym zagadnieniem przez pedagogów, terapeutów a przede wszystkim rodziców. Ta ostatnia grupa zai...
10 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech R
  5 grudnia 2012 at 01:26 - Odpowiedz

  P/s Kończę w tym temacie – jeśli nie zostanę sprowokowany ! Jeśli Ciebie Krzysztofie lub kogoś uraziłem – co nie było moim zamiarem – BARDZO PRZEPRASZAM !!!

 • Lech R
  5 grudnia 2012 at 01:24 - Odpowiedz

  AKS – JEŚLI CHCESZ PRZECZYTAJ – KOMU PRZYSŁUGUJE NAZWA OJCIEC („ o „ R )? Chrześcijanin według Ewangelii wierzący, często spotyka się z pytaniem, czy wierzy w Ojca Świętego. Rodacy wychowani w jedynie słusznej wierze, przypisują do tego pierwszorzędne znaczenie. Według ich przekonań, jest to fundamentalne pytanie, a odpowiedź na nie, decydująco rozstrzyga czy taki człowiek jest prawowiernie wierzącym lub sekciarzem. Innymi słowy; każdy prawdziwy chrześcijanin powinien w Ojca Świętego wierzyć. Jeżeli takiej wiary nie ma lub się jej zapiera, wtedy już przez to samo, stwierdza, że jego wiara szwankuje, a tym samym do Prawdziwego Kościoła nie należy. Z powyższym zdaniem trzeba się pogodzić. Prawdą jest , że wiara w Ojca Świętego jest kluczową i niezbędną składnią części nauki chrześcijańskiej. Pan Jezus Chrystus tak nauczał. Można nawet więcej powiedzieć: Chrystus modlił się do Ojca Świętego(!) a i nam polecił tenże przykład naśladować. Zawsze też nauczał, że jest Ojciec Święty, a tym Ojcem Świętym jest BÓG. Chrystus nazywa BOGA – Ojcem Świętym. Tylko w jednym miejscu Pisma Świętego to figuruje. Znaleźć to można w Ewangelii według Św. Jana, rozdział 17 a wiersz 11. Wtenczas, w modlitwie do Boga, Jezus powiedział: OJCZE ŚWIĘTY. Zbawiciel zawsze nauczał że Bóg jest Ojcem naszym. Kiedy uczniowie pewnego razu przyszli do swego Mistrza i prosili żeby ich nauczył się modlić, Jezus odrzekł: “Modląc się, mówcie, Ojcze nasz…” Bóg jest naszym Ojcem i Bóg jest świętym, czyli jest Bóg Świętym Ojcem naszym, który jest w niebiesiech. Na to jednak nasz rodak, rzymsko-katolicki, odpowie: – Dobrze, ja też w takiego Boga, który jest Ojcem, wierzę. Przecież w pacierzu i w różańcu mamy “Ojcze nasz”. -Ale tu się rozchodzi o drugiego “Ojca Świętego” który jest na ziemi, w Rzymie ! Wynikłoby z powyższego, że mamy dwóch Ojców Świętych.. Jednego w niebie, drugiego na Ziemi. Czy Pan Jezus uczył kiedykolwiek o DRUGIM OJCU ŚWIĘTYM ? Na to niech dadzą nam odpowiedź słowa Jego samego : “Nikogo nie nazywajcie ojcem waszym na ziemi, gdyż jeden jest Ojciec wasz, który jest w niebie”. Te słowa znajdziesz w Ewangelii według Mateusza rozdział 23,werset 9. Powtórzmy,- „NIKOGO nie nazywajcie ojcem waszym na ziemi, albowiem JEDEN jest Ojciec wasz, który jest w Niebie.” Jeżeli oddajesz śmiertelnemu człowiekowi taką chwałę (hołd), która się tylko Bogu należy, wtedy stajesz się bałwochwalcą ; “Patrz, abyś tego nie czynił… Bogu oddaj pokłon” – Apok.19,10. Słowa te usłyszał święty Jan, kiedy był w “zachwyceniu ducha” na górze Patmos. OJCIEC ŚWIĘTY to nazwa, którą Jezus Pan samemu Bogu przypisuje. Nawet największy biskup świata , w tym i Twój „o” R – jest niegodny nazwy, która się tylko Najwyższemu Bogu należy !Powstaje zatem pytanie: “Jeśli tylko Bóg jest naszym Ojcem Świętym, to wówczas kto jest Głową Kościoła”..? Niektórzy powiedzą , że Papież ! No i znów wyłania się parka. Prawdziwa odpowiedź na powyższe pytanie może być tylko jedna. GŁOWĄ KOŚCIOŁA (TYLKO I WYŁĄCZNIE!) JEST SAM JEZUS CHRYSTUS! – Efez 5,23. Kiedy nasz Zbawca przed swoim wniebowstąpieniem polecił swym uczniom, by głosili Ewangelię wszystkim narodom, wtenczas rzekł do nich: “A otom Ja z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata” – Mat. 28:20. Gdyby Chrystus zostawił widzialną głowę Kościoła lub następcę, zapewne rzekłby apostołom, że na miejscu swoim zostawia Piotra albo Karola, jako swojego zastępcę na ziemi. Jednakże rzekł: “Jam jest z wami po wszystkie dni…”. Dlatego apostołowie Chrystusa oraz prawowierni chrześcijanie zawsze wierzyli, że Jedynie Jezus Chrystus jest GŁOWĄ KOŚCIOŁA. Znów Paweł Święty nauczał: “I wszystko poddał pod nogi Jego, a Onego dał za Głowę nad wszystkimi Kościołami…, aby On między wszystkimi przodował”. Do Efezjan 1:22-23 ; do Kolosan 1:18. Chrześcijanin który jest posłuszny słowom Chrystusa, ma tylko jednego Ojca Świętego, którym jest Wszechmocny Stwórca świata i Ojciec nasz, i który przebywa nad niebiosami niebios. W tego Ojca Świętego powinien wierzyć każdy, kto pragnie pójść drogą Chrystusowej nauki. Jezus mówi: “Owce moje głosu mego słuchają a Ja je znam i idą za mną” – Ewang. Jana 10 : 27 ! Papież i inni duchowni są tylko sługami naszego Pana Jezusa Chrystusa a naszymi Braćmi i Przyjaciółmi w wierze !( Mat 23 : 8 ;Jana 15 :15 ) BÓG OJCIEC Z TOBĄ BRACIE I PRZYJACIELU !!!

 • Lech R
  4 grudnia 2012 at 22:57 - Odpowiedz

  Kto sieje nienawiść i wyprowadza ludzi na ulice ? Kto i gdzie buntuje na mszach św. wiernych przeciwko sąsiadowi ,koledze , bratu a nawet własnym rodzicom , tylko dlatego , że mają inne niż Wy myśli ? Kto sieje setki kłamstw , obelg , intryg i dzieli Polaków i Katolików na „Polaków” i „ Katolików „ ? Kto prowokuje i wyprowadza ludzi na ulice przeciw tym którzy – bądź co bądź zostali wybrani przez nas w demokratycznych wyborach ?”Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”- czyje to „ hasła miłości „ do bliźniego ? Kto i w jakich mediach wszystko co wymieniłem promuje jakby reklamę proszku do prania ? Skąd wy jesteście, kto wami kieruje, skąd w Was tyle nienawiści, jadu o co Wam tak naprawdę chodzi? Czy naprawdę bylibyście zadowoleni z takiej Polski , gdzie na każdym skrzyżowaniu stałby krzyż a na nim żywcem człowiek przybity , tylko dlatego , że był wobec Ciebie Krzysiu nie pokorny , albo na rynku płonęły by stosy z żywymi ludźmi z BIBLIĄ u szyi , tak jak było za średniowiecza ! Tego pragniecie !!! Żeby całować was po rękach i śmietankę z kolan zlizywać , żeby modlić się na pokaz, ograbić jeszcze bardziej staruszków aby Twój pryncypał mógł jeszcze więcej dóbr przejąc i nimi zarządzać, a może w końcu ogłosić się Bogiem! Przecież to byłby zaczątek nie biedy jaką teraz mamy, a nędzy i ciemnoty, którą za wszelką cenę próbujecie nam wcisnąć, bo biedotą łatwiej jest kierować! Popatrz kogo można widzieć na tych Waszych wiecach, marszach ? Przeważnie starszych bogobojnych ludzi i za waszym dyktatem mających pretensje do wszystkich i do wszystkiego ! Twój „ o” ich wykorzystuje do swoich bezbożnych niecnych władczych celów oraz do prywatnej wojny innego pana . Obecna Polska nie jest idealna ale można ją naprawić,uratować ! A Wy chcecie wszystko zniszczyć oraz utopić w bratniej Polskiej krwi ! Jakim prawem Wasza garstka terroryzuje nas miliony normalnych Polaków ? Za wszelką cenę chcecie doprowadzić do wojny domowej ? ! Nienawiść jaka z Was bije nie zna granic ani rozsądku oraz jest nie do opisania ! Dać wam broń to byście strzelali na oślep do swoich ! Polak do Polaka ! Katolik do Katolika ! A Brat do Brata itd. itp., etc ! Tego chcecie bo ja nie !QUO VADIS MOJA WIARO ..MÓJ KOŚCIELE ??? QUO VADIS MOJA UKOCHANA OJCZYZNO ….MOJE UKOCHANE GRAJEWO ??? QUO VADIS PANIE ALEKSANDRZE KRZYSZTOFIE SZYMCZAK…RM i TV T ??? QUO VADIS „ o „ RYDZYK ??? CO DZIEŃ ZE ŁZAMI W OCZACH I Z NADZIEJĄ W SERCU PROSZĘ , WOŁAM DO MEGO BOGA JAHWE – KATOLICYZM CZYSTY I PRAWDZIWIE BIBLIJNY ORAZ OJCZYZNĘ SPOKOJNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ, PANIE!!! AMEN !!!

 • Lech R
  2 grudnia 2012 at 23:59 - Odpowiedz

  Ja także przyznam się do tego , co już nie raz pisałem ! Nie wszystko w tym radio jest pe i fe ! Owszem jest bardzo wiele audycji czysto religijnych , pięknych piosenek , wspomnień o naszym papieżu oraz jego homilii ! Będąc onego czasu kaplicowym i lektorem mszy św w Kaplicy Szpitalnej – podkreślam przez 12 lat i to całkowicie bezpłatnie bardzo często korzystałem z tego radia jako pomoc i wzmocnienie duchowe ! Bardzo wiele rzeczy nawet nagrywałem na kasety aby je później odtworzyć w tejże kaplicy dla wiernych chorych ! Nawet nie wiecie ile to im i ks. Mieciowi sprawiało radości – a tym samym ich radość była moją i mojej żony radością ! Bardzo często podczas odtwarzania homilii lub piosenek w wykonaniu J P II chorzy i my także płakaliśmy ze wzruszenia i z tęsknoty za tym wielkim Polakiem ! Do tej pory mam ponad 50 takich nagrań ! Nadal ale bardzo wybiórczo jak mam czas i odpowiednie nastawienie duchowe słucham tych audycji ! Ale gdy wejdą sprawy polityczne oraz dzielenie Polaków i Katolików na gorszych i lepszych a także nawoływanie do marszy to we mnie rozpoczyna się marsz buntu przeciwko temu radiu ! Tym wszystkim zaśmieca się bardzo dobre chrześcijańskie cele do których powinno w tym radiu dążyć się ! Do miłości i zgody chrześcijańskiej a nie do takich szopek o jakich wolę nie pisać ! Na pewno gdyby żył Jan Paweł II to by im bardzo ostro przynajmniej palcem pogroził ! DOPÓKI W TYM RADIO JEST DYREKTOREM „ o” R TO RADIO NIE BĘDZIE W PEŁNI SŁOWA TEGO ZNACZENIU CHRZEŚCIJAŃSKIE ANI NAWET KATOLICKIE ! ALE TAK JAK ONI O SOBIE PISZĄ NARODOWO – RELIGIJNE !!! A POWINNO BYĆ JAK RÓWNIEŻ TV T TYLKO I WYŁĄCZNIE RELIGIJNE !!!

 • J.S.
  2 grudnia 2012 at 18:42 - Odpowiedz

  Niestety, nie potrafię nic ciepłego powiedzieć o tym radiu, szczególnie gdy wchodzi na tematy polityczne. Słuchałem wiele razy aby na własne uszy, a nie tylko z opinii innych mieć pogląd na tę radiostację i gdy mówi o bogu, jest Ok. Zgroza następuje przy polityce, nie daj boże przed mikrofonem znajdą się Pospieszalski albo Ziemkiewicz albo PiSiory. Zamknijcie się najlepiej w złotej klatce przed żydami, muzułmanami, liberałami itp. A ja jestem liberałem i jestem z tego dumny.

 • Lech R
  2 grudnia 2012 at 15:13 - Odpowiedz

  „ BENEDYKT XVI: NIECH ADWENT PRZYNIESIE MIŁOŚĆ, SPRAWIEDLIWOŚĆ I POKÓJ !!! Benedykt XVI modlił się o to, aby rozpoczęty Adwent przyniósł ludziom miłość, sprawiedliwość i pokój. Zachęcił do modlitewnego oczekiwania na Boże Narodzenie w świecie “pustyni obojętności i materializmu”. Papież przypomniał, że słowo “Adwent” oznacza “nadejście” lub “obecność”, a w świecie antycznym tak nazywano wizytę króla lub cesarza w prowincji. – W języku chrześcijańskim odnosi się do nadejścia Boga, do jego obecności na świecie; do tajemnicy, która obejmuje całkowicie kosmos i historię – dodał. Benedykt XVI przypomniał, że w Ewangelii świętego Łukasza znajdują się wskazówki, jak postępować, by być gotowym na nadejście Jezusa: “Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych (…) Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie”. Papież podkreślił, że “wśród wstrząsów na świecie, na pustyniach obojętności i materializmu chrześcijanie przyjmują od Boga zbawienie i głoszą je odmiennym sposobem życia”. Następnie powiedział do wiernych: dajmy się prowadzić Matce Bożej, aby nadchodzący Bóg nie znalazł nas zamkniętych lub roztargnionych, ale by mógł na każdego z nas rozszerzyć trochę swoje królestwo miłości, sprawiedliwości i pokoju. O Adwencie Benedykt XVI mówił też po polsku: liturgia pierwszej niedzieli Adwentu przypomina zapowiedź powtórnego przyjścia Chrystusa. Zachęca do czuwania i do modlitwy, abyśmy byli gotowi do radosnego spotkania z Panem. – W tym duchu przeżywajmy adwentowy czas oczekiwania – dodał, zwracając się do Polaków. Nawiązując do obchodzonego w poniedziałek Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych papież zwrócił uwagę, że “każda osoba, mimo swych ograniczeń fizycznych i psychicznych, także ciężkich, stanowi zawsze nieocenioną wartość”. – Zachęcam wspólnoty kościelne do troski i gościnności wobec tych braci i sióstr. Wzywam ustawodawców i rządzących, by chronili osoby niepełnosprawne i krzewili ideę ich pełnego udziału w życiu społeczeństwa – zaapelował Benedykt XVI.” POPIERAM słowa naszego Papieża ! Od siebie – jako syn tej Polskiej ziemi i z dziada pradziada Katolik oraz prosty , normalny lecz nie pełnosprawny człowieczek – WOŁAM I ZE ŁZAMI PROSZĘ – OJCZYZNĘ SPOKOJNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ, PANIE ! AMEN !!!

 • Lech R
  2 grudnia 2012 at 12:27 - Odpowiedz

  KRZYSIU KOCHANY ! Już Ci odpowiadam ! Uprzedzam moją WRODZONĄ a nie sterowaną inteligencją ! Cokolwiek pisze to najpierw sprawdzam w kilku lub kilkunastu dostępnych mi źródłach ! Zapewniam Cię , że nie piszę bzdur ! Chyba , że BOGA ; BIBLIĘ , WIARĘ ,NADZIEJĘ , MIŁOŚĆ , POLSKĘ , KATOLICYZM , ZGODĘ , POKÓJ , ROZSĄDNY DIALOG , POSZANOWANIE GODNOŚCI KAŻDEGO JEDNEGO CZŁOWIEKA uważasz za bzdury – to już Twój wybór ! Co do nazwiska – to czasem nie Ty szanowny jegomościu trochę prędzej i wręcz w sposób perfidny moje wyciągnąłeś tu i na iR ? Zapomniałeś ? Ja Ci nie wciskam szatana – przeczytaj swój powyższy Felieton ! Sam do tego przyznajesz się ! Krzysiu ! Ja nie buduje swojej wizji rzeczywistości ale dobro ogóły bardzo leży mi na sercu a najbardziej to , jeśli ktoś te wspólne dobro zrujnować , zdeptać swoimi brudnymi buciorami oraz chce podporządkować swoim niecnym aspiracjom i chorym dążeniom ! Ocena mojej „ osoby internetowej „ i rzeczywistej na szczęście nie podlega banalnej i jednostronnej ocenie Twojej i Twego wielebnego ! Jaką Ty Przyjacielu masz inteligencje – to nie ja ale ktoś na portalach to ocenił i trafnie , bardzo trafnie ocenił ! Ty nie widzisz innych , nie będziesz im ( i mi ) odpowiadał bo nie zasługują na Twoje szanowne a może szlacheckie uznanie ! Krzysiu ! Ty nic nie masz na swoją obronę ! TAKA JEST PRAWDA !!! Zastanów się człowiecze nad samym sobą , nad swoim życiem bo to co piszesz i do czego – nawet po trupach dążysz – to pogoń za wiatrem ! To marności nad marnościami ! QUO VADIS AKS ???

 • bum
  2 grudnia 2012 at 11:15 - Odpowiedz

  To chyba dobra odpowiedź: 2012-12-02 10:59:27 | AKS
  Pisać każdy może, tylko trzeba mieć odrobinę inteligencji i wiedzy, by nie pisać bzdur! Ty Leszku R. ZŁAMAŁEŚ wszelkie zasady poważnej i uczciwej dyskusji a tym samym wykluczyłeś się z bycia jakąś osobowością (choćby internetową). Wciskasz coś co nie jest prawdą i na tej fobii “budujesz” swoją wizję rzeczywistosci. Np. “wciskasz” komuś szatana i “wielbisz sie nim”. Człowiek inteligentny NIGDY nie rzuca nazwisk gdy widnieje podpis pseudonimu. Ty jak widzę nawet takich podstawowych norm współżycia nie respektujesz. Totalny brak inteligencji i… skończ bo szkoda mi czasu na odpowiadanie dla kogoś, kto na to nie zasługuje!

 • Lech R
  1 grudnia 2012 at 22:39 - Odpowiedz

  JAŚNIE OŚWIECONY JEHU ! Prosisz, aby ci, którzy niczego z tego co piszesz nie rozumieją – nie pisali , że szkoda nerwów na ignorantów. Możesz prosić o to swego wielebnego „o” ale nie nas tu – a przynajmniej nie mnie . Nie nalezę do tej paczki i nie jestem pod żadnym wpływem ani sterowaniem tego duchownego ! Na szczęście nasze Szanowne i Kochane Portale także nie ; bo by było jak w Twoich ukochanych i nieskazitelnych mediach – pełna cenzura , ograniczenia wolności sumienia , wyznania , przekonania , mówienia , pisania a nawet myślenia ! Wszystko co tu pisze chciałem ustnie i pisemnie przekazać kilka razy do Twojej centrali ale wszem i wobec wiadomo , że to mur nie do przebicia dla takich oszołomów niepokornych jak ja ! Więc tu piszę a w tym mi nie przeszkodzisz ! Mam do tego jak Ty i każda inna osoba pełne prawo ! Pisząc Pan cokolwiek w internecie stał się Pan niejako osobą publiczną , w tym i Pana pisanie ! A wiadomo mi , że nie jest Pan BOGIEM a Pana eseje BIBLIA, które to nie podlegają żadnemu osądowi ludzkiemu ale te eseje owszem i to w taki sposób w jakim to ktoś widzi ! Panie JEHU – PROSZĘ trochę luzu ! Ale do rzeczy i to na bardzo poważnie . Czy z Tobą można tak na prawdę dyskutować ? Ty zawsze masz tą jedyną słuszność i prawdę ! Innych Ciebie zdanie nie obchodzi ! Ty nas wszystkich olewasz ; pogardzasz innymi i innych zdaniem ! Czytając Twoje felietony od razu rzuca się w oczy dyrektywa dyktatorskiego dyrektora „ o „ R – kto nie jest z Tobą ten jest anty Polakiem i anty Katolikiem – na dokładkę nienormalny , nic nie rozumiejącym ignorantem itp.! I jeszcze jedno – o czym Ty chcesz dyskutować – o wojenkach , o gierkach politycznych , o układach Grajewskich czy Toruńskich ? ! A może o proroctwach sennych lub o pogrobowcach stalinowskich albo jak teraz o świętości i o nieomylności RM ? ! Można by było i o tym ale po co ? Rozmawiajmy o dniu jutrzejszym bo dzisiejszy dzień , a tym bardziej inne przeszły ! Idźmy dalej nie szukając własnych buńczucznych aspiracji i korzyści oraz nie zapominając o błędach swoich i innych ! Budujmy to jutro na ogólnym dobru i na twardej epoce , którą jest Chrystus Pan i na Jego czystej a nie na podrabianej Dobrej Nowinie oraz nie na szaleńczej i obłąkańczej wściekłości , szczuciu , podjudzaniu , wrogości , oportunizmie , cynizmie , chamstwie ! Budujmy to jutro już dzisiaj na przyjaźni , własnym i nie sterowanym umyśle i rozsądku , na ludzkim dialogu , na poszanowaniu godności każdego człowieka – nawet takiego nienormalnego jak ja ! Budujmy jutro , tak abyśmy pojutrze nie wstydzili się dnia poprzedniego ! Budujmy nasze wspólne jutro na BOGU PRAWDZIWYM , na zgodzie , szacunku , przyjaźni oraz na pokoju ! Abyśmy mając lat 70 lub 80 a nawet 100 mogli swoim potomkom , z dumą powiedzieć o minionych dniach : DZIĘKI POMOCY BOŻEJ – to nasze dzieło ! A co do „ wypocin „ to mała rada zanim cokolwiek napiszesz ,to najpierw to 100 razy przemyśl , napisz na brudno , znów przemyśl a dopiero wklej – tak jak ja to robię . Zadaje Ci zawsze pytania merytoryczne ; tym razem także – czy znów na nie nie odpowiesz ??? Zamiast coś nowego wybuchowego Ii pochwalnego ponad miarę konstruować rozlicz się z poprzednich swoich esejów a nie jak ( SORKI ) śmierdzący tchórz lub skunks albo wyliniały , przerośnięty leming uciekać ! Ja nie gryzę i wszelką rozsądną krytykę przyjmę oraz w miarę moich możliwości odpowiem na Twoje pytanie lub zarzuty ! ODWAGI ! WIĘCEJ WIARY W BOGA I W LUDZI – NAWET W TYCH CO CIEBIE NIE POPIERAJĄ ORAZ W SAMEGO SIEBIE I WE WŁASNY INTELEKT ! PRZECIEŻ DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY ORAZ WIARA PRZENOSI GÓRY !!! WIĘCEJ UŚMIECHU I POGODY DUCHA ! BÓG Z TOBĄ I Z WAMI CZYTELNIKAMI TYCH MOICH WYPOCIN ! MOŻE I PRZYDŁUGICH ALE NA PRAWDĘ KRÓCEJ NIE MOŻNA !!!

 • Lech R
  1 grudnia 2012 at 22:13 - Odpowiedz

  Nikt na całym świecie nie wzbudza tyle nienawiści do innych ludzi co wyczynia od 21 lat Radio Maryja i inne media pod dyrektorstwem „ o „ R ! Chodzę od urodzenia do kościoła ale odkąd nadaje to radio zauważyłem , że nasz Kościół Katolicki dla wielu wiernych Katolików i prawdziwych Polaków przestał być autorytetem moralno – religijno – społecznym ! Wielu prawdziwych Synów i Córek Narodu Polskiego przez to radio przestało wierzyć w moc zbawczą Kościoła Katolickiego oraz słowa Bożego ! „Powstań Polsko, skrusz kajdany zła” to hasło marszu ośrodka RM w Gdańsku. Najlepiej opisuje ich wyobrażenie o BOGU , BIBLII, POLSCE ; świecie i o głoszonej przez nich nauce i filozofii . Filozofii strachu, prowokowania, szczucia ,szukania na siłę wrogów i wręcz zachęcania do rozwiązań siłowych przeciwko obecnemu ładowi. To wezwanie do obalania raczkującej jeszcze u nas demokracji oraz demokratycznie wybranego rządu ! Odpowiedzialni liderzy opozycji oraz Episkopatu naszego Kościoła powinni w imię dobra Polski ; w imię dobra Katolicyzmu wezwać do zaprzestania siania nienawiści ! Ja też bronię BOGA ; BIBLII i PRAW BOŻYCH ; bronię Polski ;bronię godności każdego jednego człowieka ; bronię Kościoła a nawet Krzyża i zawsze będę bronić tego wszystkiego do upadłego, do ostatniego oddechu i bicia mego serca ale w imię obrony najświętszych nawet wartości nie można posuwać się do szerzenia nienawiści ; do pchania Polski w wir wojny domowej oraz do gróźb karalnych. A tym bardziej nie można przymykać na takie zachowania oczu, jak to czynią wszyscy odpowiedzialni za toruńskie akcje i prowokacje . Nie tylko przymykają oczy, ale wręcz zachęcają do takich działań, czego najlepszym dowodem było hasło ostatniego marszu Gdańskiego. Nie można obok tego przejść obojętnie i spokojnie ! Nie można tego inaczej nazwać, jak propagandą anty-demokratyczną i anty-systemową, anty-Polską , anty-semicką ,anty-chrześcijańską i anty-katolicką ; a wręcz anty-ludzką oraz ANTY – BOŻĄ !!!! To ostra i bezwzględna kampanią dzielenia ludzi – na lepszych i gorszych Polaków i Katolików ! Do czego nawołuje o. Rydzyk? Do miłości ? Do zgody ? Do rozsądnego dialogu ? Do uchronienia naszej Ojczyzny przed kolejnym rozlewem krwi ? “Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”- to jest hasło miłości i miłosierdzia chrześcijan i katolików? Nie wspomnę o dzikich i nie ludzkich wrzaskach i wywiadach medialnych rzucanych z nienawiścią do wszystkiego i do wszystkich inaczej niż Wy myślących oraz wierzących ! Przeciwko komu ma ta Polska powstać? Jakie kajdany ma skruszyć? Dlaczego “w obronie” TV Trwam, czy ktoś chce ją zlikwidować? O co Rydzykowi – poza sianiem zamętu – chodzi? Może byś Przyjacielu w końcu jasno mi wyjaśnił – przed czym bronią te marsze TV Trwam? Komu i czemu tak naprawdę służą i jakim celom ? Jak na razie nie ma żadnej decyzji o pozbawieniu zezwolenia na nadawanie tej stacji oraz RM ! Nikt nie wyłącza jej nadajników więc nie wiem co wmawia tym biednym ludziom Rydzyk, jak by nie wystarczyło ze wcisnął im przestarzałe odbiorniki satelitarne za podwójną cenę ( opinia odbiorców TV T ). Napisze szczerze Panie Jehu – popieram takie Pana Felietony – ba „ popieram „ Wasze protesty , marsze. Dzięki nim możemy naocznie – jeśli mamy swój rozsądny i nie sterowany umysł zobaczyć , dlaczego nie powinniście nigdy dostać takiego pozwolenia. Tak trzymać, więcej takich akcji. Żal mi tylko biednych emerytów i rencistów oraz nawet młodzieży omotanej przez Rydzyka….zastanówcie się, czy nie lepiej było by przeznaczać te pieniądze zamiast na tego pseudo biznesmena przeznaczyć dzieciom, albo ludziom naprawdę potrzebującym? Wasze pieniądze , Wasz dyrektor między innymi przeznacza właśnie na takie akcje , prowokacje i marsze służące tylko jego i innych politycznym interesom…otrząśnijcie się…jest wiele potrzebujących instytucji, dla których każdy Wasz grosz przydałby się na pewno.. MAM WIELKĄ NADZIEJĘ, ŻE WSZYSCY – W TYM I TY JEHU – KTÓRZY ULEGLI ZŁOWROGIEJ PROPAGANDZIE PRANIA MÓZGÓW PRZEZ TO RADIO , KTÓRE TYLKO W NAZWIE MA KATOLICKIE , ŻE Z CZASEM TEŻ ZROZUMIEJĄ, ŻE ZOSTALI HANIEBNIE I NIE PO CHRZEŚCIJAŃSKU OSZUKANI ! TYM BARDZIEJ, Z TYM WIĘKSZĄ GORLIWOŚCIĄ ORAZ DETERMINACJĄ BĘDĄ SIĘ CHCIELI PÓŹNIEJ W POKOJOWY SPOSÓB „ ODWDZIĘCZYĆ „ TEMU RADIU ZA TE SZKODY, KTÓRE IM I NASZEJ NAJUKOCHAŃSZEJ OJCZYŹNIE ORAZ NASZYM RODZINOM PRZEZ 21 LAT WYRZĄDZIŁO ! I wypraszam sobie , abyś Ty lub podobni Tobie – mnie nazwał „ wytresowanym idiotą „ itd. oraz anty Polakiem i anty Katolikiem bo nawet w 1 % nie jesteś tak wiernym i prawdziwym jak ja POLAKIEM i KATOLIKIEM !!! P/s . AHA – ZAPOMNIAŁEM – Proszę zapytaj tego Twego doradcy lub egzorcysty jakie będą liczby w najbliższym losowaniu lotto ! Prosiłem Ciebie już nie raz o to ! Z TEGO WYNIKA KOGO TAK NA PRAWDĘ RADZICIE SIĘ I KTO WAMI TAK NA PRAWDĘ STERUJE I KIERUJE – SAM SZATAN DIABEŁ !!!Jeśli kogoś uraziłem – BARDZO PRZEPRASZAM oraz – KRÓCEJ NIE DAŁO SIĘ NAPISAĆ ! BÓG Z WAMI !!!