60-sekundowy przewodnik – jak znaleźć odpowiedniego coacha biznesowego

Niezależnie od tego, czy wspinają się na medalowy podest na Igrzyskach Olimpijskich, czy też stoją w kolejce po hot doga w lidze rekreacyjnej, wielcy sportowcy właśnie swoim trenerom zawsze przypisują zaszczepienie dyscypliny koniecznej do osiągnięcia celu.

Niezależnie od tego, czy wspinają się na medalowy podest na Igrzyskach Olimpijskich, czy też stoją w kolejce po hot doga w lidze rekreacyjnej, wielcy sportowcy właśnie swoim trenerom zawsze przypisują zaszczepienie dyscypliny koniecznej do osiągnięcia celu. Coach wspiera swoich podopiecznych oferując pomocne wskazówki, które mają na celu wyostrzenie ich umiejętności lub zachęcenie do działania w chwilach załamania. Podobnie przedsiębiorca może czerpać korzyści z mądrości i wglądu doświadczonego trenera biznesowego. Znalezienie tej wyjątkowej osoby jest łatwiejsze, niż myślisz.

W ciągu zaledwie 60 sekund dowiesz się, jak wybrać wykwalifikowaną osobę, która pomoże Ci osiągnąć cele związane z Twoją firmą.

0:60 Określ, z czym potrzebujesz pomocy

Trener biznesu może pomóc w bardzo konkretnych projektach, jak stworzenie prezentacji sprzedaży lub w bardzo szerokiej perspektywie – np. w opracowaniu długoterminowego planu rozwoju dla Twojej firmy. Określ obszary, w których potrzebujesz największej pomocy i postanów włożyć nieco serca w znalezienie wykwalifikowanego eksperta.

0:46 Weź pod uwagę doświadczenie trenera biznesowego w konkretnej dziedzinie

Idealnym scenariuszem jest posiadanie trenera z doświadczeniem w danej branży. To może nie być możliwe w przypadku niektórych wyspecjalizowanych firm lub w niektórych lokalizacjach geograficznych. Nie martw się; podstawowe narzędzia i strategie sukcesu wykraczają poza wszystkie rodzaje działalności. Jeśli chcesz na przykład dodać franczyzę do firmy zajmującej się czyszczeniem dywanów, trener z doświadczeniem w branży restauracyjnej poprowadzi Cię przez proces oceny potencjalnych rynków i strukturyzacji kontraktów.

0:34 Zdobądź obiektywną perspektywę

Przedsiębiorcy liczą na swoich przyjaciół i członków rodziny w wielu sprawach, ale nie oczekuj uczciwej krytyki od tych osób. Twój trener biznesowy powinien być osobą uczciwą, rozsądną i zainteresowaną Twoim sukcesem, ale także musi chcieć powiedzieć Ci prawdę, nawet jeśli nie jest to coś, co chcesz usłyszeć.

0:28 Znajdź współczynnik zgodności, dla własnego komfortu

Osobowości nie zawsze „klikają”. Możesz odkryć, że doskonały trener biznesowy jest trudny we współpracy lub nie w pełni rozumie Twoją perspektywę. (Na przykład wiele kobiet-przedsiębiorców woli pracować z trenerem, który jest także kobietą.) Twój trener powinien być kimś, kto zdobywa zaufanie i pewność siebie, a nie zastrasza Cię, w celu zmuszenia Cię do podążania za jego radami.

0:15 Gdzie go znaleźć?

Jeśli odwiedziłeś stronę www.ambiznes.pl, jesteś już na najlepszej drodze do znalezienia idealnego trenera biznesowego, który spełni wszelkie potrzeby Twojej firmy. Od kompleksowego zarządzania, przez coaching po szkolenia dla firm, poznańska firma AmBiznes     działa profesjonalnie i w prosty sposób.  Odwiedź stronę internetową www.ambiznes.pl aby zapoznać się z pełną ofertą firmy.

Przeczytaj również

Jaką karmę dla szczeniaka wybrać? Pojawienie się w domu psa to ogromna zmiana dla wszystkich domowników. Pupil to oczywiście wielka radość, ale także mnóstwo obowiązków, o których musi...
Wczesna nauka czytania – co o tym sądzić? Temat wczesnej nauki czytania jest często podejmowanym zagadnieniem przez pedagogów, terapeutów a przede wszystkim rodziców. Ta ostatnia grupa zai...
Przyspiesz swój metabolizm Czytając na temat odchudzania, na pewno niejednokrotnie ubiły Ci się uszy informacje o metabolizmie. Zastanawiasz się, dlaczego jest on taki ważny i j...
Pomiary hałasu na stanowisku pracy Hałas definiowany jest jako drgania ośrodka sprężystego. Drgania są zjawiskiem niepożądanym przez człowieka, ponieważ wywołują dyskomfort, są dokuczli...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge