Wybory w podlaskim ZPN

W niedzielę w Białymstoku w sali konferencyjnej restauracji ELIDA odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Wzięli w nim udział delegaci podlaskich klubów, reprezentanci wydziałów piłki halowej, futbolu kobiecego oraz środowisk sędziów i trenerów. Nasz Klub reprezentowali delegaci, wybrani przez Walne Zebranie Członków K.S. WARMIA Grajewo w dniu 28 marca 2012 roku: Krzysztof Piekarski, Marek Senderacki i Paweł Myszkowski. Ponadto WARMIĘ reprezentowali dwaj członkowie Zarządu Podlaskiego ZPN kończącej się kadencji (2008-2012): Jerzy Kruszyński i Janusz Szumowski. Tym samym nasz Klub miał aż 5 mandatów – tyle samo miała białostocka JAGIELLONIA jako klub z ekstraklasy. Podział mandatów kształtował się następująco:
– Ekstraklasa: 5 delegatów/klub
– I, II liga: 4 delegatów/klub
– III liga: 3 delegatów/klub
– IV liga: 2 delegatów/klub
– Klasa okręgowa, klasa A, klasa B: 1 delegat/klub
– Kluby młodzieżowe: 1 delegat/klub
– środowisko piłki kobiecej, piłki halowej: po 1 delegacie ze środowiska
– środowisko sędziów, trenerów: po 3 delegatów ze środowiska
Zgodnie ze związkowym statutem uprawnieni do głosowania byli także członkowie dotychczasowego zarządu. Ogólnie uprawnionych do głosowania było 149 delegatów z czego obecnych w początkowej fazie zebrania było 114.
Delegaci dokonali wyboru na prezesa zarządu Podlaskiego ZPN, którym został Witold Dawidowski pełniący tą funkcję przez dwie poprzednie kadencje. Pan Dawidowski otrzymał aż 99 głosów. Drugim kandydatem miał być prezes JAGIELLONII Białystok pan Cezary Kulesza, lecz… z przyczyn proceduralnych nie mógł nim zostać, ponieważ nie został zgłoszony przez swój klub jako delegat na zjazd. Tym samym Witold Dawidowski nie miał kontrkandydata i będzie prezesem związku przez kolejne 4 lata. Przewodniczącym obrad delegaci wybrali wiceprezesa naszego Klubu pana Jerzego Kruszyńskiego, który z miażdżącą przewagą pokonał kandydata na to stanowisko rekomendowanego przez prezesa PZPN Grzegorza Lato – Marcina Animuckiego (członka zarządu PZPN, zarządu spółki Ekstraklasa S.A., byłego prezesa WIDZEWA Łódź).
Dokonano również wyboru składu 12-osobowego zarządu związku, komisji rewizyjnej oraz delegatów na krajowe zebrania PZPN. W wyborach duży sukces odniósł nasz Klub, który przez kolejną kadencję będzie miał w zarządzie związku dwóch reprezentantów: Jerzego Kruszyńskiego oraz Janusza Szumowskiego. Nasi przedstawiciele otrzymali poparcie delegatów i znaleźli się w składzie zarządu. Do władz związkowych kandydował również inny przedstawiciel z powiatu grajewskiego – Janusz Marcinkiewicz, prezes WISSY Szczuczyn, lecz nie zdobył on odpowiedniej liczby głosów.
Oto skład nowego zarządu Podlaskiego Z.P.N.
1. Antoni Plona (Łapy, Wydział Sędziowski) – 56 głosów
2. Arkadiusz Studniarek (Mońki, do niedawna prezes K.S. PROMIEŃ) – 43 głosy
3. Jarosław Kulesza (Łomża, prezes ŁKS 1926) – 38 głosów
4. Przemysław Sarosiek (Białystok) – 38 głosów
5. Jerzy Kruszyński (Grajewo, wiceprezes K.S. WARMIA) – 35 głosów
6. Romuald Kabroński (Augustów, prezes A.K.S. SPARTA) – 31 głosów
7. Leszek Łuckiewicz (Białystok, piłka halowa) – 30 głosów
8. Janusz Szumowski (Grajewo, dyrektor K.S. WARMIA) – 29 głosów
9. Jan Zduniewicz (Mielnik nad Bugiem) – 29 głosów
10. Bogusław Talarczyk (Białystok, prawnik) – 28 głosów
11. Tomasz Grynczel (Sokółka, były prezes K.S. SOKÓŁ) – 26 głosów
12. Krzysztof Nowakowski (Białystok, prezes K.S. WŁÓKNIARZ) – 26 głosów
Łącznie kandydowały 22 osoby. Jak widać z powyższego zestawienia żaden inny Klub nie posiada tylu przedstawicieli we władzach związku ilu ma WARMIA. Warto zauważyć, że żadnego przedstawiciela w zarządzie nie mają tak liczące się na Podlasiu kluby jak JAGIELLONIA Białystok, WIGRY Suwałki czy OLIMPIA Zambrów.
Delegatami na krajowy zjazd wyborczy PZPN w Warszawie z ramienia Podlaskiego Z.P.N. zostali wybrani głosami delegatów Witold Dawidowski oraz nasz wiceprezes Jerzy Kruszyński.
Zdjęcie 01: Nasi reprezentanci na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo – Wyborczym Podlaskiego Z.P.N. z prezesem związku Od lewej: Krzysztof Piekarski, Janusz Szumowski, Witold Dawidowski, Jerzy Kruszyński i Marek Senderacki.
Zdjęcie 02: Nowo wybrany zarząd Podlaskiego Z.P.N.
Autor: Janusz Szumowski

Przeczytaj również

Kolejne sukcesy młodych zapaśników W dniu 9 grudnia w Zabłudowie odbył się turniej w którym startowało 129 zawodniczek i zawodników w zapasach młodziczek i młodzików, mini zapasach dzie...
XII Koleżeński Bieg Sylwestrowy Już po raz dwunasty Klub Sportowy Maratonka Grajewo i Stowarzyszenie Wiejski Zakątek oraz Urząd Miasta Grajewo, Gmina Grajewo i MOSiR Grajewo zaprasza...
Oświatowy Futsal w Grajewie Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Grajewie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie zapraszają na XII Mistrzostwa...
Młodzi piłkarze Warmii Grajewo na meczu Jagielloni... Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Warmii Grajewo rocznika 2007/2008 wzięli udział w meczu piłki nożnej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Młodzi ...
Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • warmista
    4 czerwca 2012 at 00:45 - Odpowiedz

    Marek S. …. parodia jakaś…