Warmia jedzie do Łomży

W sobotę 5 maja o godzinie 19:26 na Stadionie Miejskim w Łomży przy ul. Zjazd 18 WARMIA Grajewo zmierzy się z czwartym zespołem w tabeli III ligi ŁKS 1926 Łomża. Nasi rywale mają po 23 kolejkach ligowych spotkań 4 punkty straty do wicelidera tabeli WARMII, która zdobyła dotąd 43 “oczka”.

W przerwie zimowej klub z Łomży zasiliło kilku wartościowych zawodników: bramkarz Daniel Iwanowski, obrońca Paweł Galiński i napastnik Jakub Ambrożewicz z wycofanego z rozgrywek IV ligi RUCHU Wysokie Mazowieckie. Zastąpili oni Michała Hryszko, który odszedł do OLIMPII Zambrów oraz “ulubieńca” grajewskich kibiców Przemysława Masłowskiego, który występuje wiosną w GRANICY Kętrzyn. Zespół ŁKS znakomicie spisuje się w rundzie wiosennej rozgrywek. W sześciu rozegranych dotąd spotkaniach ŁKS wygrał cztery razy a dwukrotnie zremisował. W ostatniej kolejce nasi sobotni rywale pokonali w Braniewie ZATOKĘ 4:1 a bramki dla ŁKS zdobyli: Patryk Szymański, Albert Rydzewski, Artur Urban i Jakub Ambrożewicz .

Mecze pomiędzy WARMIĄ a ŁKS-em (ŁKS 1926 jest kontynuatorem tradycji sportowych ŁKS Łomża) zawsze elektryzowały kibiców obu zespołów. W ostatnich latach oba kluby spotykały się rzadko w meczach o stawkę. Oto wyniki spotkań III-ligowych pomiędzy WARMIĄ i ŁKS-em rozegranych w ostatnich latach:

SEZON 2004/2005
11.09.2004 WARMIA Grajewo – ŁKS Łomża 1:0
Bramka: Łukasz Giermasiński
16.04.2005 ŁKS Łomża – WARMIA Grajewo 0:0
SEZON 2011/2012
24.09.2011 WARMIA Grajewo – ŁKS 1926 Łomża 3:1
Bramki: Marcin Strzeliński 38’, 90’, Paweł Górski 87’ – Michał Hryszko 67’
Oba zespoły spotkały się też w ćwierćfinale Podlaskiego Pucharu Polski w sezonie 2005/2006, kiedy WARMIA grała w IV lidze a ŁKS w III-ej.
10.05.2006 WARMIA Grajewo – ŁKS Łomża 1:0
Bramka: Maksym Mirva

Bilans ostatnich spotkań jest korzystny dla WARMII. Miejmy nadzieję, że sobotni mecz podtrzyma dobrą passę naszej drużyny w meczach z ŁKS oraz dostarczy kibicom licznych emocji. W naszym zespole nikt nie jest wykluczony z gry za kartki. Zapowiada się na to, że trener Strzeliński będzie miał do dyspozycji całą kadrę zespołu, ponieważ żaden z zawodników nie skarży się na kontuzje.

Na sobotni mecz wybiera się do Łomży liczna grupa kibiców z Grajewa, których bardzo prosimy o gorący doping dla naszego zespołu.

Relacja LIVE ze spotkania z ŁKS 1926 Łomża będzie dostępna na stronie http://warmiagrajewo.webuda.com w sobotę od godziny 19:26.

Przeczytaj również

ALPN MOSiR Grajewo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie informuje, że wiosenne rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR w Grajewie będ...
Moje małe mistrzostwa MOJE MAŁE MISTRZOSTWA ⚽⚽⚽   Drużyna Akademii Małego Piłkarza dzięki uprzejmości #akademia2012Suwałki wzięła udział w turnieju piłki nożnej ...
Remis szczuczyńskiej Wissy z Orłem Kolno w IV lidz... REMIS SZCZUCZYŃSKIEJ WISSY Z ORŁEM KOLNO W IV LIDZE.     Do sporej niespodzianki doszło w sobotnie popołudnie w Szczuczynie gdzie faworyzowana Wiss...
JUŻ NIEDŁUGO BIEG WILKA JUŻ NIEDŁUGO BIEG WILKA W sobotę 12 maja br. po raz XX odbędzie się w Grajewie Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. Impreza ta  wrosła się w życie ni...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge