UDANE WYSTĘPY ZAPAŚNIKÓW

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy i zawodniczki sekcji zapaśniczej MOSiR Grajewo wzięli udział w turniejach, w których odnieśli znaczące sukcesy.

W Międzynarodowym Memoriale im. Antoniego i Jerzego Dąbrowskich w zapasach styl klasyczny kadetów (junior młodszy), które odbyły się w Supraślu w dniach 22-23.09.2012. brązowy medal zdobył Bartosz Wiśniewski w kategorii wagowej 63kg, który po wygranych walkach eliminacyjnych dopiero w półfinale uległ zawodnikowi z Ukrainy. W walce o III miejsce spotkał się z zawodnikiem Podlasia Białystok z którym wygrał na punkty.

Drugi medal, złoty wywalczył Oskar Czyżewski w kategorii wagowej 85kg pewnie wygrywając swoje walki. W półfinale kładąc reprezentanta Ukrainy na plecy wygrał przed czasem, w finale spotkał się z zawodnikiem z Litwy pokonując swojego rywala na punkty.

Zawodnicy i zawodniczki naszego klubu w dniu 29.09.2012 uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek regionu D w zapasach styl wolny w Koronowie. Dla tej kategorii wiekowej są to najważniejsze zawody w roku na tym etapie szkolenia i liczone są do punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Najlepiej na tych zawodach wypadli:

Młodziczki:

37kg Danowska Emilia III m.

40kg Wojciechowska Julia III m.

44kg Pisanko Natalia VII m.

67kg Wiejak Malwina III m

Młodzicy:

35kg Płochocki Przemysław III m

42kg Sulewski Hubert V m

100kg Olszewski Krzysztof III m

W dniu 06.10.2012 w Radomiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików regionu D tylko tym razem chłopcy startowali w stylu klasycznym. Ponownie nasi czołowi zawodnicy tej grupy wiekowej zajęli dobre miejsca:

35kg Płochocki Przemysław VII m

42kg Sulewski Hubert V m

100kg Olszewski Krzysztof II m

Warto dodać, że zawodnicy i zawodniczki sekcji zapaśniczej MOSiR Grajewo zdobyli w tym roku 32 punkty we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki, które na pewno dadzą dobrą pozycję naszemu klubowi w końcowej rywalizacji ogólnopolskiej.

MOSiR Grajewo


Przeczytaj również

Zmiany w KS Maratonka Grajewo Pod koniec ub. roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze członków Klubu Sportowego MARATONKA Grajewo. Podsumowano na nim ostatnie cztery...
Podsumowanie sekcji zapasów MOSiR 2017 Rok 2017 możemy zaliczyć do szczególnie udanych. Zawodnicy naszej sekcji zdobyli bardzo dużą liczbę medali. Swoją klasę potwierdzili bracia Brajan i D...
Piłkarze amatorzy z Grajewa zagrali dla WOŚP Jak zwykle od wielu lat podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Grajewie nie zabrakło sportowego akcentu. W 26 Finale w hali sportow...
Aktywne ferie z Klubem Sportowym Ookami Klub Sportowy Ookami zaprasza w pierwszym tygodniu ferii na bezpłatną Akademię Karate. Akademia przeznaczona jest głównie dla dzieci. Ostatnie dwie ed...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge