UDANE WYSTĘPY ZAPAŚNIKÓW

Po wakacyjnej przerwie zawodnicy i zawodniczki sekcji zapaśniczej MOSiR Grajewo wzięli udział w turniejach, w których odnieśli znaczące sukcesy.

W Międzynarodowym Memoriale im. Antoniego i Jerzego Dąbrowskich w zapasach styl klasyczny kadetów (junior młodszy), które odbyły się w Supraślu w dniach 22-23.09.2012. brązowy medal zdobył Bartosz Wiśniewski w kategorii wagowej 63kg, który po wygranych walkach eliminacyjnych dopiero w półfinale uległ zawodnikowi z Ukrainy. W walce o III miejsce spotkał się z zawodnikiem Podlasia Białystok z którym wygrał na punkty.

Drugi medal, złoty wywalczył Oskar Czyżewski w kategorii wagowej 85kg pewnie wygrywając swoje walki. W półfinale kładąc reprezentanta Ukrainy na plecy wygrał przed czasem, w finale spotkał się z zawodnikiem z Litwy pokonując swojego rywala na punkty.

Zawodnicy i zawodniczki naszego klubu w dniu 29.09.2012 uczestniczyli w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek regionu D w zapasach styl wolny w Koronowie. Dla tej kategorii wiekowej są to najważniejsze zawody w roku na tym etapie szkolenia i liczone są do punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Najlepiej na tych zawodach wypadli:

Młodziczki:

37kg Danowska Emilia III m.

40kg Wojciechowska Julia III m.

44kg Pisanko Natalia VII m.

67kg Wiejak Malwina III m

Młodzicy:

35kg Płochocki Przemysław III m

42kg Sulewski Hubert V m

100kg Olszewski Krzysztof III m

W dniu 06.10.2012 w Radomiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików regionu D tylko tym razem chłopcy startowali w stylu klasycznym. Ponownie nasi czołowi zawodnicy tej grupy wiekowej zajęli dobre miejsca:

35kg Płochocki Przemysław VII m

42kg Sulewski Hubert V m

100kg Olszewski Krzysztof II m

Warto dodać, że zawodnicy i zawodniczki sekcji zapaśniczej MOSiR Grajewo zdobyli w tym roku 32 punkty we Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki, które na pewno dadzą dobrą pozycję naszemu klubowi w końcowej rywalizacji ogólnopolskiej.

MOSiR Grajewo


Przeczytaj również

Zaproszenie na Turniej Szachowy do Wierzbowa Serdecznie zapraszamy na X Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Grajewo Stanisława Szletera, który po...
PÓŁ TUZINA BRAMEK W GRAJEWIE    W sobotnie deszczowe popołudnie grajewska Warmia wysoko, bo aż 6 : 0 wygrała z Pogonią Łapy. A to i tak najniższy wynik, bo okazji do strzelenia ko...
Finał Mistrzostw Szkoły w Tenisie Stołowym W Szkole Podstawowej w Białaszewie Dobiegły końca Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. Mecze finałowe, w obecności i przy gorącym dopingu...
ZS 2 na podium W dniu 11.10.2017 w Białymstoku na Pietraszach odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt na dystansie...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge