Puchar Prezesa Mlekpolu dla Wissy

Gospodarze, piłkarze III-ligowej Wissy Szczuczyn, odebrali w sobotę puchar Prezesa Grajewskiej Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol za wygraną w trzeciej edycji halowego turnieju im. Emila Świderskiego. W finale pokonali Romintę Gołdap 2:1

Turniej z udziałem ośmiu ekip – Orła Kolno, Tura Bielsk Podlaski, Warmii Grajewo (podlaska III liga), Sparty Augustów (podlaska IV liga), Rominty Gołdap, Znicza Biała Piska (warmińsko-mazurska IV liga), zespołu Przyjaciół Emila oraz Wissy – uczcił pamięć zmarłego w 2010 r. napastnika drużyny ze Szczuczyna, który w sezonie 2009/10 IV ligi był jej czołowym strzelcem.
Krokiem marszowym orkiestra dęta OSP pod kierunkiem Roberta Świderskiego wprowadziła wszystkie drużyny na parkiet. Po oficjalnym przywitaniu przez Prezesa Wissy Janusza Marcinkiewicza głos zabrał Burmistrz Miasta Artur Kuczyński, który otworzył III Halowy Turniej im. Emila Świderskiego. W imieniu głównego sponsora turnieju Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie głos zabrał Dyrektor Biur Poselskich Posła Edmunda Borawskiego Wojciech Grochowski. Po przemówieniach organizatorzy przedstawili film upamiętniający Emila Świderskiego z jego zdjęciami z meczów piłkarskich. Potem już rozpoczęła się rywalizacja.
Przeprowadzony w sobotę w hali Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie turniej wygrali gospodarze, na drugim miejscu uplasowała się gołdapska Rominta, a trzecie miejsce wywalczył Tur Bielsk Podlaski.
– Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kamil Wojtkielewicz z Wissy Szczuczyn, najlepszym bramkarzem – Rafał Sosnowski z Tura Bielsk Podlaski, a w turnieju najskuteczniejszym strzelcem okazał się Łukasz Killer z Rominty Gołdap.
Finał Wissa –  Rominta był bardzo emocjonujący: decydującą bramkę Wissa zdobyła na dwie minuty przed końcem spotkania, a strzelcem zwycięskiej bramki był Tomasz Kiljańczyk.

Specjalną nagrodę od Prezesa Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol otrzymała Wiktoria Kupiecka zawodniczka druzyny piłki nożnej kobiet Wissy Szczuczyn /drużyna uczestniczy w rozgrywkach III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej/, która została wybrana Sportowcem Roku 2012 Powiatu Grajewskiego.

Wyniki turnieju im. Emila Świderskiego w Szczuczynie (pary, które zmierzyły się w walce o poszczególne lokaty wyłonione zostały po rozgrywkach w grupach)

Wyniki meczów:

meczwynik
PRZYJACIELE EMILA  –  ZNICZ BIAŁA PISKA1 : 1
WISSA SZCZUCZYN – SPARTA AUGUSTÓW1 : 0
TUR BIELSK PODLASKI  –  ROMINTA GOŁDAP0 : 0
ORZEŁ KOLNO  –  WARMIA GRAJEWO1 : 0
PRZYJACIELE EMILA  –  TUR BIELSK PODLASKI0 : 2
WISSA SZCZUCZYN  –  ORZEŁ KOLNO2 : 2
ZNICZ BIAŁA PISKA  –  ROMINTA GOŁDAP0 : 2
SPARTA AUGUSTÓW   –  WARMIA GRAJEWO2 : 2
PRZYJACIELE EMILA  –  ROMINTA GOŁDAP0 : 5
WISSA  SZCZUCZYN  –  WARMIA GRAJEWO1 : 1
ZNICZ BIAŁA PISKA  –  TUR BIELSK PODLASKI0 : 4
SPARTA AUGUSTÓW  –  ORZEŁ KOLNO1 : 0

 

Mecz  o 7 miejsce:
Przyjaciele Emila – Warmia Grajewo 3:2.
5. miejsce:
Znicz Biała Piska – Orzeł Kolno 9:2.
3. miejsce:
Tur Bielsk Podlaski – Sparta Augustów 2:1.
Finał:
Wissa Szczuczyn – Rominta Gołdap 2:1
.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Wissa Szczuczyn
  2. Rominta Gołdap
  3. Tur Bielsk Podlaski
  4. Sparta Augustów
  5. Znicz Biała Piska
  6. Orzeł Kolno
  7. Przyjaciele Emila
  8. Warmia Grajewo

 

 

Organizatorzy turnieju:

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie

Bank Spółdzielczy w Szczuczynie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży

Urząd Miejski w Szczuczynie

Publiczne Gimnazjum w Szczuczynie

Miejski Dom Kultury w Szczuczynie

MLKS ,,Wissa” w Szczuczynie

Przeczytaj również

BEZPŁATNE ZAJĘCIA fitness na MOSiR Grajewo Serdecznie zapraszamy na zajęcia fitness, które odbędą się już 29.08.2017 roku o godzinie 19.00 na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajew...
WARMIA GRAJEWO. PRZEGRANA U SIEBIE NA INAUGURACJĘ ... Niezbyt dobrze rozpoczęli rozgrywki IV ligi piłkarze grajewskiej Warmii, którzy u siebie przegrali z Dębem Dąbrowa Białostocka 1 : 3. Do tego pokazali...
WARMII Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka Szybko dobiegła końca krótsza niż zwykle przerwa pomiędzy sezonami rozgrywek IV ligi i już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 piłkarze WARMII Grajew...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge