PEWNA WYGRANA WISSY SZCZUCZYN

Szczuczyńska Wissa coraz  skuteczniej zmierza do III ligi. Do celu przybliżyło ich wysokie zwycięstwo w sobotę z groźnym rywalem Cresovią Siemiatycze. To sprawia, że gospodarze zajmują drugą pozycję w tabeli mając w zanadrzu rozegranie dokończenia meczu ze Zniczem Suraż 1 maja.

Początek meczu był niemal wymarzony. Szybka akcja lewą stroną Jakuba Golaka, podanie do Marcina Dworzanczyka i pierwsza bramka. Ale szybkie prowadzenie chyba uśpiło gospodarzy, bo ich gra nie była ani ładna, ani skuteczna. Wykorzystali to goście i w 23 minucie zdobyli wyrównującą bramkę. Po kolejnej akcji Wissy poszła szybka kontra i dobre podanie na pole karne do Adama Barwiejuka, który pewnie uderzył do siatki. Jednak koniec pierwszej połowy to pokaz skuteczności gry w wykonaniu pary Golak – Dworznczyk. W 43 minucie kolejne podanie tego pierwszego do Marcina przed polem karnym, który popisał się pięknym i skutecznym strzałem z ponad 20 metrów. Niejako w rewanżu dworzanczyk w ostatniej minucie podał piłkę do Golaka, który strzelił tuż obok słupka i podwyższył wynik spotkania. To sprawiło, że na szczuczyńskim stadionie zapanowała wielka radość.

Po przerwie w pierwszych minutach Cresovia kilka razy groźnie zaatakowała, ale bez efektu bramkowego. Nie pomogły też zmiany w zespole. Do tego dobrze w bramce spisywał się Tomasz Daniluk, który m. in. w 55 minucie po błędzie obrony broni strzał Michała Prokopczuka. Później popisał się skuteczna obroną strzału z kilku metrów Kamila Malinowskiego i zebrał wiele braw od kibiców. Natomiast wielkie zagrożenie dla gości nadal stanowił duet Golak – Dworzanczyk. I to dało efekt w 67 minucie. Po raz kolejny z lewej strony piłkę na pole karne zagrał Jakub, a tam Marcin tylko celnie uderzył i ustalił swą trzecią zdobytą bramką w meczu wynik spotkania. Gospodarze jeszcze mieli kilka dobrych okazji do zdobycia kolejnych bramek, ale przykładowo strzały Rafała Kozikowskiego nie trafiły do celu.

Końcowy gwizdek został przyjęty z dużym zadowoleniem, bo przybliża Wissę do awansu.

WJ

 

WISSA MLEKPOL BANK SPÓŁDZIELCZY SZCZUCZYN – CRESOVIA SIEMIATYCZE  4 : 1 (3:1).

Bramki: 1 : 0 – Marcin Dworznaczyk (2), 1 : 1 – Adam Barwiejuk (23), 2 : 1 – Marcin Dworzanczyk (43), 3 : 1 – Jakub Golak (45), 4 : 1 – Marcin Dworzanczyk (67).

WISSA: Daniluk – Dekert (52 Kozikowski), D. Doliwa, A. Doliwa, Nikitin, Berezowski, Łapiński (73 K. Marcinkiewicz), Golak (80 Bogusławski), Dworzanczyk, Kurcewicz, P. Marcinkiewicz. Trener: Jan Limberger.

CRESOVIA: Karolczuk – Lesiuk, Leszczyński, Gierc, Kobus, Piotrowski, Barwiejuk (77 Jachimczuk), Kurek, Prokopczuk (66 Malinowski), Supronowicz (84 Niewiadomski), Boguszewski. Trener: Marcin Stypułkowski.

Żółte kartki: Łapiński (Wissa) – Kobus, Prokopczuk (Cresovia).

Sędziowali: Paweł Stefanowicz jako główny oraz Krzysztof Kowalewski i Wojciech Słowikowski (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).

Widzów: 100.

Przeczytaj również

WARMIA ZA BURTĄ PUCHARU Nie tak dawno przypomniałem Państwu historię sukcesów naszego Klubu w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski (http://e-grajewo.pl/wiadomosc,Historia...
Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci. Udział w tym Turnieju to pierwszy krok do świata wielkiej piłki   Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycj...
Morsy się budzą ! Morsy Klubu Morsów MOSiR Grajewo przygotowują się do uczestniczenia w Otwarciu Sezonu Morsów Ełckiego Klubu MorsówArktyka” który odbedzie się w najbli...
Modernizacja boisk piłkarskich Trwają dalsze prace modernizacyjne boiska przy klubie Hades oraz boiska Warmii Grajewo. Prace rozpoczęliśmy od napowietrzenia murawy boiska, w kolejny...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge